Teraz jest 20 kwi 2024, 04:11

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 mar 2008, 12:24 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2008, 12:05
Posty: 6
Witam,
Grałem u kolegi w grę Battlefield 1942. Miał on także dodatek Secret Weapons of WW2. Gra przypadła mi do gustu. Chcę ją kupić. Widziałem na internetowej giełdzie Allegro.pl wersję Anthology tej gry, w której skład wchodzą:
1.
Battlefield 1942
2.
Battlefield 1942: The Road to Rome
3.
Battlefield 1942: Secret Weapons of World War II.

Gra kosztuje powyżej 30,00 zł, więc nie jest zbyt droga. Muszę dodać, że nie grałem tak raz czy dwa - tylko chwilę czasu. Testowałem także u siebie. Nie wiem jak jest z tą wersją Anthology; czy do niej trzeba dodatkowo ściągać patch'a ważące grubo ponad 200 mb, czy wystarczy tylko to uaktualnienie o wielkości około 6 mb. Chciałbym oczywiście grać w Battlefield'a 1942 przez sieć Internet. Moje łącze internetowe wynosi 1 mega. Podczas testowania gry - wszystko działało dobrze i płynnie, grafika była wręcz zadowalająca. Czy kupię Battlefield'a 1942 bez problemów w polskich sklepach? Czy jest jeszcze wiele serwerów dla gry Battlefield 1942 z graczami? Czy ludzie grają w to? Gram także w Operation Flashpoint, więc mam pojęcie o symulatorach pola bitwy. Jak wygląda taka rozgrywka w trybie Multiplayer w grze Battlefield 1942? Jaką wersję tej gry polecacie? Jakie parametry komputera powinien mieć gracz, chcący dobrze pograć w Internecie? Jakie są zasady trybu Multiplayer? A czy trzeba do Multiplayer'a coś dodatkowo ściągać oprócz łatki? Jakieś mapy, obiekty czy coś? Wolałbym zachować oryginalne wyglądy itd. Proszę odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości, które wymieniłem - począwszy od początku tekstu.

Pozdrawiam,
Silver

_________________
Obrazek
Battlefield 1942


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 13:05 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2004, 15:43
Posty: 1142
Lokalizacja: Warszawa
Do Antologii sciagasz patch 1.61, ktory zajmuje ok 6 mb. BFa kupisz bez problemu w polskich sklepach. Jest sporo serverow, na ktorych zbiera sie spora liczba graczy (zwlaszcza po poludniu i wieczorem). Aby grac plynnie potrzebujesz minimum 512 MB RAM, procesor 2,0 Ghz i grafike od GF 4 Ti wzwyz. O zasadach multiplayer nie chce mi sie pisac, wszystko bedzie w instrukcji :P Najwazniejsze zasady to: nie zabijaj swoich, nie kradnij swoim graczom sprzetu i nie czituj :P Do MP mozna, ale nie trzeba sciagnac dodatkowe mapy, mody itd. Nie masz tam czegos w rodzaju skinpackow jak np w UT czy Q3, ktore zmieniaja wyglad postaci.

_________________
"We Polish Airmen
Gave our souls to God,
Our bodies to the British soil
But our hearts only to Poland.
1939-1945
For your freedom and ours"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 15:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2006, 16:09
Posty: 1459
Lokalizacja: Kielce
Właśnie nie wiem jak dokładnie jest z tą Antologią, bo u mnie przy instalacji SWoWW2 wyskakiwała tabliczka, że jest wymagany patch 1.6. Może on się instaluje z dodatkiem Road to Rome (mam ściągniętą, bo mi pękła płyta), ale u mnie przy nim instaluje 1.25 i musiałem ściągnąć patcha 1.6 (200Mb).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 15:53 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, 11:40
Posty: 1026
Lokalizacja: no route to host...
Skoro nie wiesz, to po co wprowadzasz zamet? Do antologii na pewno wystarczy patch 1.61, tak jak napisal Strzelec.
Co do zasad gry itp polecam zapoznanie sie z TYM tematem - jest tam sporo informacji przydatnych dla "zoltodzioba".

_________________
ObrazekObrazek
Carno's blog - my part of the web


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 20:01 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
Ja ze swojej strony muszę polecić na przyszłość mod Forgotten Hope, w znaczącym stopniu urealniającym rozgrywkę jak i samą grę. Ja grałem tylko w podstawową wersję BFa, ale gdy tylko się dowiedziałem o Forgotten Hope, to podstawki nawet nie włączam, i tak od 1,5 roku. Ale to zdecydujesz, jak się ograsz, nabierzesz umiejętności i zwykły BF przestanie ci wystarczać.

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 20:34 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2008, 12:05
Posty: 6
Zapoznałem się z "tematem dla żółtodzioba" :D

Natomiast nie wiem jednak którą grę kupić - interesują mnie tylko i wyłącznie gry w klimacie II wojny światowej. Muszą to być FPP/TPP (żadne strategie itp.) 8)

A takie najlepsze gry FPP/TPP w klimacie II wojny światowej? Czy Battlefield 1942 jest jedną z nich? A która jest taka całkowicie najlepsza? Niektórzy grają w Call of Duty 2 itp.

Czekam na odpowiedzi :D

P. S.: Jeśli jednak zdecydowałbym się na Battlefield 1942, to jakie modyfikacje należałoby ściągnąć i zainstalować? Oby tylko nie zepsuły klimatu II wojny światowej :D

Ktoś używał programu Xfire - słyszałem, że fajny komunikator do gier. Ciekawe jednak jak działa, bowiem jest tam możliwość prowadzenia rozmów głosowych :D Oby to było takie oszczędne i dobre, jak TeamSpeak 2 :wink:

Jeśli macie TeamSpeak i mikrofon oczywiście, to możemy pogadać na moim kanale :D

Pozdrawiam,
Silver :wink:

_________________
Obrazek
Battlefield 1942


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 21:43 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
Cytuj:
P. S.: Jeśli jednak zdecydowałbym się na Battlefield 1942, to jakie modyfikacje należałoby ściągnąć i zainstalować? Oby tylko nie zepsuły klimatu II wojny światowej :D


Napisałem we wczesniejszym poscie. Jeśli naprawde lubisz Drugą W. Ś. to musowo Forgotten Hope. Mod ten dopiero pokazuje jak BF powinien wyglądac :)

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2008, 23:14 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2004, 13:15
Posty: 2433
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mr. J napisał(a):
Cytuj:
P. S.: Jeśli jednak zdecydowałbym się na Battlefield 1942, to jakie modyfikacje należałoby ściągnąć i zainstalować? Oby tylko nie zepsuły klimatu II wojny światowej :D


Napisałem we wczesniejszym poscie. Jeśli naprawde lubisz Drugą W. Ś. to musowo Forgotten Hope. Mod ten dopiero pokazuje jak BF powinien wyglądac :)


Za to jest mniej dynamiczny ... realistyka na bardzo wysokim poziomie ale wiele osób twierdzi, że grywalność jest sporo mniejsza.
Zgadzam się z nimi - oczywiście to moje sobiektywne zdanie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2008, 00:00 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
No właśnie taka jest różnica pomiędzy arcadówkami a grami stawiającymi na realizm.
Z tym realizmem w FH to bym nie przesadzał. Owszem, jest realistyczniejszy od classica, ale w porównaniu do Red Orchestry, to jest daleko w tyle. Ja nie sądze, zeby grywalnośc na tym cierpiała, poprostu rozgrywka jest trochę trudniejsza i dużo bardziej liczy się współdziałanie w drużynie

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2008, 15:18 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2008, 12:05
Posty: 6
Jakie znacie najlepsze gry FPP/TPP w klimacie II wojny światowej? Chodzi o takie, by można było również korzystać z pojazdów. Czy Battlefield 1942 jest jedną z nich? A która jest taka całkowicie najlepsza? Niektórzy grają w Call of Duty, Wolfenstein Enemy Territory, Medal of Honor itp.

Wracając do gry Battlefield 1942 chciałem poruszyć kwestię modyfikacji Forgotten Hope V 0.70. Czytałem o tym modzie, ale by to zainstalować, to trzeba aż ściągać 3 pliki, które ważą z pewnością bardzo dużo. Nie znam także wymagań tego moda i nie wiem czy gra się nie zwolni po zainstalowaniu gry – tak więc mam wątpliwości i w tej chwili wolałbym zostać przy oryginalnej klasycznej grze. Proszę zatem o informacje na ten temat i wasze spostrzeżenia.

Hm – jaką wersję programu The All-Seeing Eye powinienem pobrać i czy jest to konieczne jeśli chcemy wyszukać właściwie serwery?

Ktoś używał programu Xfire - słyszałem, że fajny komunikator do gier. Ciekawe jednak jak działa, bowiem jest tam możliwość prowadzenia rozmów głosowych. Oby to było takie oszczędne i dobre, jak TeamSpeak 2. Jeśli macie TeamSpeak i mikrofon to oczywiście możemy pogadać na moim kanale. Dajcie tylko znać itd. Lub podajcie swoje namiary TSa.

A jeśli kupię Battlefield 1942 Anthology – czy wtedy po zainstalowaniu wszystkich dodatków znajdujących się na płytach tego wydania gry gra będzie działała bez płyty CD?

Proszę także o informacje, gdzie mam dołączyć po zakupie gry, gdy już poćwiczę z botami :wink:

Przypominam o prośbie, abym otrzymał odpowiedzi na wszystkie pytania, gdyż to bardzo ważne dla mnie.

Dziękuję z góry i pozdrawiam,
Silver

:wink:

_________________
Obrazek
Battlefield 1942


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2008, 16:48 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
Cytuj:
Jakie znacie najlepsze gry FPP/TPP w klimacie II wojny światowej? Chodzi o takie, by można było również korzystać z pojazdów. Czy Battlefield 1942 jest jedną z nich? A która jest taka całkowicie najlepsza? Niektórzy grają w Call of Duty, Wolfenstein Enemy Territory, Medal of Honor itp.


Inną znaną grą o tematyce 2.W.Ś. bardzo podobną do BFa jest Red Orchestra. Jednak w grze tej postawiono nacisk przede wszystkim na realizm w każdej postaci.

Cytuj:
Wracając do gry Battlefield 1942 chciałem poruszyć kwestię modyfikacji Forgotten Hope V 0.70. Czytałem o tym modzie, ale by to zainstalować, to trzeba aż ściągać 3 pliki, które ważą z pewnością bardzo dużo. Nie znam także wymagań tego moda i nie wiem czy gra się nie zwolni po zainstalowaniu gry – tak więc mam wątpliwości i w tej chwili wolałbym zostać przy oryginalnej klasycznej grze. Proszę zatem o informacje na ten temat i wasze spostrzeżenia.


Napisz jaki masz komputer, a my Ci powiemy jak Forgotten Hope będzie u Ciebie działać.

Cytuj:
Hm – jaką wersję programu The All-Seeing Eye powinienem pobrać i czy jest to konieczne jeśli chcemy wyszukać właściwie serwery?


Hmmm chyba najnowszą :). Możesz używać przeglądarki w budowanej w gre, ale ASE bardzo ułatwia życie. Są tacy, którzy używają HLSW zamiast ASE, jednak moim zdaniem ASE jest latwiejsza w uzyciu i konfiguracji, poprostu instalujesz i gotowe.

Cytuj:
Ktoś używał programu Xfire - słyszałem, że fajny komunikator do gier. Ciekawe jednak jak działa, bowiem jest tam możliwość prowadzenia rozmów głosowych. Oby to było takie oszczędne i dobre, jak TeamSpeak 2. Jeśli macie TeamSpeak i mikrofon to oczywiście możemy pogadać na moim kanale. Dajcie tylko znać itd. Lub podajcie swoje namiary TSa.


Tu niech ktoś inny się wypowie bo ja używam tylko TSa.

Cytuj:
A jeśli kupię Battlefield 1942 Anthology – czy wtedy po zainstalowaniu wszystkich dodatków znajdujących się na płytach tego wydania gry gra będzie działała bez płyty CD?


Nie, chyba trzeba będzie wkładać czwartą płytę. Sam nie wiem bo ja używam cracka, żeby nie niszczyć płytki. Użycie cracka jest w pełni legalne jeśli posiadasz oryginał i nikt nie ma prawa się przyczepić.

Cytuj:
Proszę także o informacje, gdzie mam dołączyć po zakupie gry, gdy już poćwiczę z botami :wink:


Tutaj też niech wypowie się ktoś kto gra w classica. Hehe pamiętam jak też ćwiczyłem z botami i myślałem że jestem mistrz, ale wszedłem pierwszy raz na serwer (wtedy jeszcze grałem w podstawową wersję) to przeżyłem szok! Ale nie chcę Cię zniechęcać.

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2008, 09:12 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, 17:14
Posty: 1116
Lokalizacja: Poznań
* Co do gry beż płytki - ja od lat używam mini-obrazu. Do zassania Tutaj !!.
* Jeżeli jesteś opanowany i nie zaczynasz wyzywać ludzi od cziterów po kolejnej śmierci , właź od razu na publik, nauczysz sie dużo więcej i szybciej niż z botami, wiele map inaczej wygląda w wersji singiel a inaczej multi (głownie sprzęt).
ET czy CoD to typowe infantry, jak ktoś to lubi to proszę , zawsze wolałem walkę z wyrównanymi szansami np. Strzelec medyk na piechotę a ja w czołgu ;)

* FH to tylko niecałe 2 GB, ale zabawa świetna, właściwie nasz nową grę - nowe mapy, pojazdy, fizyka itp.
Wszystkie zainstalowane mody zachowują się jak osobne dodatki - zawsze odpalasz podstawkę w niej możesz włączyć dany mod.

* Co do realiów II WŚ, moim zdaniem BF42 jest najlepszą grą z tego cyklu (nie najbardziej realistyczna itp) a to co stanowi o jej sile to właśnie sprzęt który możesz użyć jak ci sie podoba. Ważny jest team play bez niego nic nie zdziałasz, nawet najlepszy infanter jest tylko celem dla samolotu, ale jak ktoś z teamu pomyśli o obsadzi aa to już inna melodia :)

Ta gra będzie wymagać od ciebie nie tylko umiejętności ale głównie myślenia i współdziałania - dobry wynik gracza nie oznacza zwycięstwa jego drużyny. Często masz do wyboru czy np. ganiasz się z wrogim samolotem po całej mapie czy lecisz bo twoi proszą o zniszczenie czołgu który właśnie wali po spownie - jeden frag czy uratowanie flagi hmmm - tu właśnie trzeba myśleć o zespole. Za chwilę okaże się ze piechociarz pomoże ci w walce z samolotem obsadzając aa.
Pamiętaj, grasz medykiem - lecz swoich , grasz engiem napraw czołg kolegi - nie ważne że on ma 15 fragów a ty 1 , mysl o zespole. Nie raz widziałem np w CoD jak ludzie lecą każdy w swoja stronę a jak ci pomogą to przez przypadek, dla nich liczą sie fragi i koniec.

X-fire - nie , jak to mawia pewien gość - ZŁO - ale to kwestia gustu ;)

_________________
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2008, 14:17 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2008, 12:05
Posty: 6
Jak użyć tego min-obrazu, którego mi podałeś i ściągnąłem? :?: Proszę o dokładne wskazówki jak i postępowanie, by to działało.

FH sobie odpuszczę, gdyż ma większe wymagania no i nie jest to oficjalny mod do gry :D
Możecie przewidzieć, jakby działał na takim sprzęcie, jak na dole opisałem.. :D

Nie podobają mi się inne gry o II wojnie światowej. Battlefield 1942 totalnie mi spasował. Po prostu umiem tam się odnaleźć itd. :wink:

Co z tymi programami, które muszę mieć do grania przez Internet w grę Battlefield 1942? :?:
- All-Seeing Eye
- HLSW
- Xfire - który z tych ściągnąć i w jakiej wersji? Który najmniej zwalnia PC? :?:

A jakie mapy czy coś w tym stylu powinienem pobrać?

Przyznam się, że mam tragiczny sprzęt. Natomiast Battlefield 1942 działa mi płynnie na dobrych ustawieniach graficznych. Procesor: Celeron coś koło 900 MHz. Pamięć 384 MB SD RAM. Karta graficzna: GeForce 3 Ti 200 64 MB. Proszę nie krytykować bądź odradzać mnie z powodu takiego komputera - u mnie wszystko jest OK, a kiedyś będzie nowy :wink:

Proszę o odpowiedzi :wink:

Pozdrawiam,
Silver

_________________
Obrazek
Battlefield 1942


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2008, 14:57 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, 17:14
Posty: 1116
Lokalizacja: Poznań
O FH zapomnij na tym sprzęcie 1-2 fps max :)
Mini obraz -- należy pobrac program demon toolsTu do zassania.
Odpalasz , pojawi Ci się ikonka na pasku --> prawy przycisk wybierasz wybierasz napęd CD-DVD nastepnie montaż obrazu (podaje mu ten pobrany) i gotowe. Jak Bf powie że nie widzi płyty daj kontynuuj.

HLSW na naszej stronie masz linka i instrukcję obsługi (XIII Kohorta

_________________
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2008, 17:20 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2008, 12:05
Posty: 6
Ok - daemon'a pobrałem i wszystko czeka, aż jutro czy po jutrze kupię grę. Nawet byłem w sklepie się upewnić, czy mają - ale się nie zawiodłem. Była lecz tylko jedna, ta dla mnie :D Powiedziałem przy kasie, by zachowali mi ją, gdyż kupię jutro bądź później :wink:

Czy muszę coś ściągać typu PunkBuster? Czy już w tym ważącym około 8 mb to wszystko jest i zaaktualizowane? :?:

Czy osobne programy (typu All-Seeing Eye, HLSW) są rzeczywiście konieczne czy wystarczy po prostu wyszukiwarka serverów wbudowana w grze, do której łatwo się dostać? A jeśli już wybierać taki osobny program, to który rzeczywiście (naj)lepszy i w jakiej wersji go pobrać? - raczej nowsza wersja, lepsza niż starsza.. ale to zależy przy czym :wink:

A jakie mapy czy coś w tym stylu powinienem pobrać? Zestawy map jakieś konkretne czy osobno te mapy pobrać, tylko które i do jakiego folderu jak coś? :?: :wink:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i Wasze sugestie, pomysły :wink:

Proszę także pisać na mój nr gg podany w profilu, jeśli możecie :wink:
Silver

_________________
Obrazek
Battlefield 1942


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL