Teraz jest 16 maja 2024, 03:34

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 gru 2004, 21:32 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2004, 22:30
Posty: 26
Grałem ostatnio na jakimś brytyjskim serwerze na którym admin podczas gry włączył suicide bomb w irackich jeepach. Wystarczyło nacisnąć klakson i samochód eksplodował z wielką siłą.
Nie był to oczywiście żaden mod, bo nie trzeba było niczego sciągąć. Wręcz zrobił to podczas zmiany mapy!
Czy któryś z szanownych adminów odwiedzających te forum wie jak coś takiego zrobić? Ciekawi mnie też umieszczanie dodatkowych pojazdów na mapach. Na tym samym serwerze Irak w El Alamein miał śmigłowce AH6 a w Berlinie jeździł sobie Stryker.
Chciałem sobie z sąsiadami w LANie pograć na lekko zmodyfikowanych mapach :D

_________________
Haben sie schaben? Nein, kotleten...

LEĆ PRZEZ POLE!!!! WE WSI MOSKAL STOI!!!


Ostatnio edytowano 27 lut 2005, 11:48 przez Slow-aik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:31 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
biezesz edytor biezesz mape podstawowa i dokladasz/zmieniasz jednostki albo edytujesz ich wlasciwosci
tyle ze potem bedziesz mial problemy z graniem na serwerach wiec musisz zrobic kopie
aha nie mozesz zmieniac polozenia elementow, budowli i terenu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2004, 20:30 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2004, 21:25
Posty: 52
a to dziwne...na servie AK(Forgotten Hope) ostatni gralem na berlinie a tam co ? Dodatkowa ulica od bazy rusków !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2004, 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2004, 20:20
Posty: 609
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
micka napisał(a):
a to dziwne...na servie AK(Forgotten Hope) ostatni gralem na berlinie a tam co ? Dodatkowa ulica od bazy rusków !!


eh.. to chyba normalne w FH...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2004, 10:39 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2004, 22:30
Posty: 26
Okota napisał(a):
biezesz edytor biezesz mape podstawowa i dokladasz/zmieniasz jednostki albo edytujesz ich wlasciwosci
tyle ze potem bedziesz mial problemy z graniem na serwerach wiec musisz zrobic kopie
aha nie mozesz zmieniac polozenia elementow, budowli i terenu


Dzięki za odpowiedź, ale jakoś ciągle do końca nie jest to jasne. W katalogu mods/bf1942/archives/bf1942/levels są dodatkowe kopie niektórych map - na końcu nazwy pliku dodane są cyfry np _001
Tylko że w katalogu DC tego nie ma. Poza tym oznaczałoby to, że te kopie ściągają się podczas łączenia z serwerem. Czy to jest możliwe?
Może po prostu trzeba jakiś skrypt w ustawieniach serwera zmienić?
Zdaje się, że na jednym polskim serwerze jest Stryker i ciężarówki Ural na mapie Berlin, ale nie pamiętam jego adresu. Jak znajde to napisze.
Pozdrowienia

_________________
Haben sie schaben? Nein, kotleten...

LEĆ PRZEZ POLE!!!! WE WSI MOSKAL STOI!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2004, 18:48 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2004, 21:25
Posty: 52
eh.. to chyba normalne w FH...[/quote]

nie powiedział bym - na innych serkach berlin wygląda normlanie(FH)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2005, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2004, 22:30
Posty: 26
Wszedłem niedawno na jakiś dziwny serwer, w nazwie miał berlin_totalmodd czy coś takiego. Gra była w wersji CTF Berlin a mnie szczęka opadła! 2 czołgi - T72 i Abrams, każdy snajper (nawet iracki) respawnując się dostawał M82A1, każdy inżynier miał Saigę a na dodatek były 2 śmigłowce!!!!!!!! Nie wiem jak się nimi latało, bo spora kolejka była, a rzadko się pojawiały. Sądze ze nie było to bardzo sensowne, bo Berlin jest bardzo ciasny i ma czerwoną strefę dookoła. Ale jakoś ludzie latali.
Najdziwniejsze jest to, żę nie sciągałem specjalnie tej mapy. Po prostu wszedłem na serwer i tak już było!
Jak pojawi się jeszcze w sieci (widziałem go tylko raz) to podam adres.

_________________
Haben sie schaben? Nein, kotleten...

LEĆ PRZEZ POLE!!!! WE WSI MOSKAL STOI!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2005, 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
Map nie trzeba sciagac.

Mapa jako TEREN jest ta sama u ciebie na dysku co na serwerze.
Z serwera do ktorego sie podlaczasz dostajesz tylko ustawienia i info jaki sprzet gdzie ma stac/respawnowac sie/po jakim czasie itp. cala reszta. :)

Dlatego dosc czesto na standardowych mapkach sa rozne wriacje n/t ustawien sprzetu.

ps. gralem juz na takich normalnych DC (wspolczesny sprzet) ktore mialy np drobny muzealny dodatek - z boku mapy stal sobie np Messerschmidt 109 :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2005, 22:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2004, 16:40
Posty: 147
Lokalizacja: Hannover
Właśnie , ten server z BF109 nazywa się Dead Man Walking - niemiecki server -mapa EL Alamein Day 2. Teraz niestety jest wyłączony a te modyfikacje to zedytowane mapy na servie. Apropo -jakie było moje zdziwienie gdy nieświadomy wszedłem na ten server , lecę sobie spokojnie Apachem na północną flagę a tu nagle Messerschmidt przelatuje podemną. Bomby w BF109 są wzmocnione i jedną bombą można nieźle narozrabiać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2005, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2005, 22:26
Posty: 67
Lokalizacja: Sopot
Ja ta,m na El Alamein latałem se Mustangiem... Udało mi się nawet F-16 ściagnąć... Ale chyba już był bardzo naruszony... :]

PS. Latając takim Mustangiem Obok F-16 widac postęp techniki... Taka bestia cie niemalze w 2 sekundy wyprzedza... :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2005, 22:34 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2004, 22:30
Posty: 26
aNDY^aND napisał(a):
Map nie trzeba sciagac.

Mapa jako TEREN jest ta sama u ciebie na dysku co na serwerze.
Z serwera do ktorego sie podlaczasz dostajesz tylko ustawienia i info jaki sprzet gdzie ma stac/respawnowac sie/po jakim czasie itp. cala reszta. :)

Dlatego dosc czesto na standardowych mapkach sa rozne wriacje n/t ustawien sprzetu.


Aaaa. Dzięki za odpowiedź. Tylko teraz nasuwa się jeszcze pytanie - jak to można samemu zrobić? Bo chciałem z sąsiadami pograć w sieci lokalnej. Czy to kwestia edycji jakiegoś skryptu czy to bardziej skomplikowana sprawa (pewnie tak).
Dzięki\!

_________________
Haben sie schaben? Nein, kotleten...

LEĆ PRZEZ POLE!!!! WE WSI MOSKAL STOI!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2005, 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2003, 21:09
Posty: 48
Dzisiaj miałem okazję zagrać na takim serverze,a nawet zamienić kilka zdań z adminem.Ponoć zwie się to ServerSide mod i dodaje BF109 (którego jakto pisano wcześniej bomba ma znacznie zwiększoną siłę rażenia) oraz bomby zegarowe w jeepach (po kliknięciu prawym klawiszem myszki zostaje ustawione odliczanie na czas 8 sekund)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2005, 11:59 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2004, 22:30
Posty: 26
No, tutaj to już trochę przegięli :)
Na jednym serwerze DC na mapie Berlin CTF, jest....
japońska łódź podwodna!
Dodatkowe modyfikacje: snajperzy mają MP5 i stingera (nie wiem po co), obie strony mają humvee - ale zmodyfikowane - po naciśnięciu prawego klawisza myszy samochód dostawał turbo i jechał na dwóch tylnich kołach! (oczywiście kierowanie wtedy było bardzo ograniczone). Granatniki w AK47 i M16A2 pozwalały na bardzo wysokie skoki - wystarczyło skierować w dół, strzelić i można było na wysokość 2 piętra podskoczyć!
Poniżej zamieszczam screeny z łodzią podwodną (która do niczego nie służyła - można było się jedynie zanurzyć, bo do przodu się nie dało).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekaw jestem jak się robi takie modyfikacje?

_________________
Haben sie schaben? Nein, kotleten...

LEĆ PRZEZ POLE!!!! WE WSI MOSKAL STOI!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2005, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2004, 18:06
Posty: 125
http://www.bf42.cjb.net/
http://www.bf1942files.com
pod tymi linkami znajdziecie wszystko co jest potrzebne do robienia addonow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2005, 13:51 
Offline

Dołączył(a): 23 gru 2002, 10:44
Posty: 59
Lokalizacja: Warszawa
To już jest trochę przekombinowane i wstawione raczej dla bajeru niż konkretnego celu. Ja np. widziałem dziś coś takiego :

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL