Teraz jest 21 maja 2024, 00:27

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 wrz 2010, 17:33 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
System operacyjny : Windows 7 Ultimate 64-bitowy (6.1 komplikacja 7600)
Service Pack:N/N
Ilość ram: 6144MB RAM
Procesor :AMD Althon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2CPUs),~3.0GHz
Karta graficzna:GeForce 9800 GTX\9800GTX+
DirectX 11
Moc zasilacza ( odczytasz na samym zasilaczu) Wystarcząca
Tak samo miałem na Viście z tymi samymi danymi i najnowszym SP.
Format też niedawno zrobiony.


Dodam jeszcze to że ,Mafia 2 ,Crysis ,GTA 4 i tym podobne gry chodzą mi niemal na najwyższych przy większych akcjach...


1.Problem mam z BFBC2 na multi woglę tracę płynność gry nie ważne czy są akcje czy nie, gram już ze 3 miechy na niskich ustawieniach a i tak mam mega lagi z płynnościa...próbowałem chyba wszystkiego podkręcać kompa itd też nie pomogło a dodam tak że przez pierwszy miesiąc gry od wydania BC2 gra mi bardzo płynnie chodziła na wysokich później klapa nie wiem czemu...ludzie mi gadają że procek nie uciąga ale kolega ma gorszy komputer też 2 rdzeniowy i chodzi mu ładnie...odrazu mówię że nie mam wirusów ani żadnych zbędnych programów na kompie prawie wszystko co chyba się da sprawdziłem .. wiec proszę o pomoc będę niezmiernie wdzięczny jak uda wam mi się pomóc ;-)

2.Mam internet 30MB/s filmy ściąga w dosłownie chwile... wiec to nie wina dostawcy ani przesyłu ale na BC2 mam od 150 do 350 ping i czasami lagi..odrazu mówię że nie gram z włączonym GG czy jakimiś programami do ściągania jedyne co mam włączone to TS3... inne gry też ładnie chodzą przez neta ale to co w BC2 sie dzieje to śmiech na sali z takim netem taki ping i czasami lagi?? :O ;/

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 2 gru 2007, 14:34
Posty: 111
Lokalizacja: POLSKA
Może trzeba w końcu wyczyścić wentylatory :wink: , bądź też zasilacz traci swoja moc.

_________________
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 18:03 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
chłodzenie jest dobre dokładnie teraz ma 35,7 :P
zasilacz też nie taki stary niecałe pól roku ma i dobrą moc ...
nie w tym problem.. ;/

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 18:24 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2010, 13:26
Posty: 3
Teoretycznie można mieć łącze nawet 1Gbps, a pingi 300ms i mimo wszystko pobierać filmy całkiem sprawnie.
Sprawdź może tutaj http://www.pingtest.net/ jakie masz pingi, ale do różnych lokalizacji. Może być tak, że do jednej masz dobry routing, a do innej gówniany.
Przykładowo ja mam do jakichś serwerów w:
Frankfurt 66ms
Holandia 44ms
Rzym 73ms
Poznań 12ms
Ping w BC2 to tak naprawdę nie jest standardowy ping. Przy 100-150 powinno się grać stosunkowo przyjemnie, można powiedzieć, że to to takie 40-60ms w grach z normalnym pingiem. Jednakże, 300 to już sporo :?

Co do laga sprzętowego - próbowałeś aktualizować stery do karty graficznej? Albo odpalić grę na Win XP? Może akurat nie lubi twojej specyficznej konfiguracji. Spróbuj ustawić w BC2 ustawienia dźwiękowe na najprostszą opcję - to odciąży procka.
Twoja karta graficzna obsługuje jedynie DirectX 9 i tak naprawdę nie powala, ale średnie detale bez AA chyba powinno unieść :roll:
BC2 akurat nie jest znane z szalonej optymalizacji, sporo roboty zrzucone na CPU, do tego duże (porównując z innymi grami) mapy = fail.

Ja sam mam 4 rdzeniowego CPU, kartę miałem podobną do twojej i grałem na średnich detalach, bez AA na 25-40FPS. Teraz wstawiłem lepszą kartę i mogę nieco bardziej poszaleć 8)

No i chyba tajemnicą nie jest, że na low znika spora część drzew oraz innej zieleniny... prawie jak WH :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 mar 2010, 12:11
Posty: 1
Dziwna sprawa, reinstalowałeś grę? albo użyj jakiegoś programu do usuwania nie potrzebnych śmieci i bezużytecznych rejestrów. Dla mnie to wygląda tak jakby Ci z czasem coś zasyfiło.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 20:09 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
pisałem że po formacie nawet tak było komputer czysty na 100% może i by te XP pomogło ale co robić 6 GB ramu i uzywać XP ;(
ping poznań 26ms

potrzebuje rady co zrobić żeby działało na takim układzie jaki jest sterowniki mam najnowsze do wszystkiego..

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 20:21 
Offline

Dołączył(a): 2 gru 2007, 14:34
Posty: 111
Lokalizacja: POLSKA
Od początku miałeś te same stery? Może uaktualniałeś je między czasie?

_________________
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 20:47 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
szczerze nie wiem nie pamiętam ale co nowsze sterowniki mogły tak diametralnie pogorszyć płynność gry?

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 2 gru 2007, 14:34
Posty: 111
Lokalizacja: POLSKA
Barylak napisał(a):
szczerze nie wiem nie pamiętam ale co nowsze sterowniki mogły tak diametralnie pogorszyć płynność gry?

Też.Tutaj Barylak może wszystko ogrywać różnoraką rolę. Zobacz pamięci, wypnij po jednej i wtedy popatrz. Bo widzę,że masz 6gb pamięci, czyli 2 - 3 kości.

_________________
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 wrz 2010, 20:55 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2010, 13:26
Posty: 3
Barylak napisał(a):
szczerze nie wiem nie pamiętam ale co nowsze sterowniki mogły tak diametralnie pogorszyć płynność gry?

Nie wiem jak z nVidia, ale niektórzy posiadacze Radeonów twierdzą, że sterowniki starsze ni 10.5, czy tam 10.4 pogarszają im wydajność, a w każdym razie czas ładowania gry. Różnie z tym bywa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 wrz 2010, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
pamięć też nie gra roli sprawdzałem zobaczył bym ze sterownikami ale przydał by się ktoś kto na tym zna i poradzi co i jak..

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 wrz 2010, 11:42 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
A czytałeś viewtopic.php?f=108&t=34517 ??

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 wrz 2010, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
arrrgh mowie że komputer jest czysty itd .. problem wynika pewnie ze sterowników czy czegoś takiego!! jak ktoś się zna to może mi pomóc nie potrzebuje porad w stylu: ,,sprawdź czy nie masz wira itd"

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 wrz 2010, 20:18 
Offline

Dołączył(a): 2 gru 2007, 14:34
Posty: 111
Lokalizacja: POLSKA
Ze sterownikami to tutaj spróbuj zainstalować oryginalne z płyty, którą dostałeś wraz z karta. Tutaj to jest metoda prób i błędów. :wink:

_________________
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 wrz 2010, 22:09 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 01:39
Posty: 44
a nie wie ktoś które są idealne do BC2?

_________________
Obrazek
[b]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL