Teraz jest 28 mar 2024, 17:41

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2003, 23:28
Posty: 2303
Lokalizacja: Kraków
Dobra, zaczne moze od mojej propozycji, jak widzialbym zoorganizowanie reprezentacji Polski w BFa na potrzeby rozgrywek Nation Cupowych. Traktujcie to oczywiscie jako propozycje, czekam na komentarze, opinie i zupelnie nowe, lepsze pomysly.

Wg mnie, orgaznizacje nalezy zaczac od wybrania dwoch-trzech "liderow", ktorzy beda odpowiedzialni za organizowanie treningow, wybieranie skladu, aranzacje meczow (+ racjonalizacja terrminow - czyt konsultacje z klanami macierzystymi reprezentantow), szykowanie taktyk i wszelkie inne czynnosci zwiazane z prowadzeniem reprezentacji. umownie niech jeden bedzie liderem, drugi wice liderem (taka prawa reka lidera) oraz war arranger. moze do tego jeszcze jeden do pomocy sie przyda.
Proponuje wybory przeprowadzic w ten sposob, ze kazdy polski klan zrobi ankiete (powszechne wybory), kto najlepiej sie nadaje do ww kazdej z funkcji. Podstawowa regula bedzie to, ze klanowicze nie moga glosowac na "swoich", tylko wybieraja kogos spoza swojego macierzystego teamu, co uchroni nas przed absurdem, ze kazdy klan wybierze swojego i utkniemy w martwym punkcie. zatem kazdy CL wysle na rece na przyklad Aiva i Couga (jak nie czuja sie na silach moga sie wycofac, ale to tylko propozycja i wcale bardzo ich nie zajmie) swoje typy i oni, po podliczeniu glosow oglosza kandydatury publicznie.
na podobnej zasadzie proponuje wybory reprezentantow. jednak tu trzeba sie liczyc z tym, ze bedzie duzo podwojnych glosow, wiec mozna przyjac wariant nominacji, tzn ze znow po ankiecie wewnatrz klanu, CL wysyla liste wybranych (rowniez sposrod osob spoza danego klanu), w kilku kategoriach (assault, pilot, czolgista, artylerzysta, marynarz itd) do wybranych wczesniej "coachów". Dodatkowo możemy pozwolić osobom niezrzeszonym na wysyłanie podobnych ankiet, jednak w razie jakiś problemow co do danej kandydatury, glos decydujacy powinno miec wspomniane szefostwo reprezentacji (sa bardzo duze szanse, ze beda to osoby z roznych klanow, wiec raczej nie ma mowy o stronniczosci). pozniej, oczywiscie niektore kandydatury moga byc rozstrzygane jakos inaczej ale to chyba tylko w skrajnych wypadkach.
to taki moj krotki zarys, jakbym widzial sam proces krystalizowania sie skladu, zeby nie bylo klotni, obrazania sie itd itp. wszyscy pamietamy i wszyscy nie chcemy, zeby sie tak stalo.
czekam na odzew, tylko nie bijcie ;).

_________________
The God of Emptiness...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:32 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2003, 23:27
Posty: 529
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Jestem calkowicie za i nie tylko daltego, ze jestem z nim w teamie, tylko dlatego ze dobrze prawi :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:33 
Offline

Dołączył(a): 15 maja 2003, 22:02
Posty: 2215
ja powiem ale mnie wysmiejecie:noc oz ze wszystkich klanów polskich można wybrać po jednym z graczy (tych dobrych) i stworzyc klan złozony z tych najleprzych graczy w polskim cb!!!




P.S. i ja jestem za!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:35 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2003, 14:36
Posty: 1357
zgadzam sie...
Dodam jeszcze ze moze kazdy klan wystawi po 1 osobie do kandydatury na te 3/4 stanowiska (po 1 ew. po 2 osobach).
A glosowanie przeprowadzimy tutaj na forum, a nie wewnatrz klanow...
Poniewaz glosowac beda klany szczere i raczej watpie zeby ktos naprawde glosowal na swojego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2003, 23:28
Posty: 2303
Lokalizacja: Kraków
Tołdi napisał(a):
ja powiem ale mnie wysmiejecie:noc oz ze wszystkich klanów polskich można wybrać po jednym z graczy (tych dobrych) i stworzyc klan złozony z tych najleprzych graczy w polskim cb!!!

jak wybierzemy po jednym, to bedzie nas za malo. reprezentacja wg mnie powinna liczyc co 20-25 osob (zeby mogla sparowac miedzy soba). nie ma tylu klanow w Polsce. poki co ;)

_________________
The God of Emptiness...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:39 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2003, 23:27
Posty: 529
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Moim zdaniem kazdy klan moze wystawic swoich the best graczy, np. jeden klan da czolgistow, a drugi da lotnikow itd

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2003, 23:28
Posty: 2303
Lokalizacja: Kraków
no w sumie opcja, ze kazdy klan wystawia jednego kandydata jest moze dobra, bo moze byc problem z dobra ocena mozliwosci - spotykamy sie sporadycznie na ffa i mozemy miec mylne podejscie co do nawet specjalizacji danego gracza.
co do wynikow glosowania - fakt - byc moze lepiej oglosic wyniki kazdego klanu w oddzielnym (silnie moderowanym ;) ) topiku na forum, zeby uniknac ewentualnych manipulacji. good point.

_________________
The God of Emptiness...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 00:17
Posty: 736
Lokalizacja: Warsiawka
a ja nic nie dam, bo mam zle doswiadczenie po zeszlym roku, tj. te nominacje i tak byly potem krytykowane, ludzie nie grali itp.. moze utworzyc watek dla ludzi klanowych i bezklanowych i tam beda wpisywac nick, po jakims czasie zamknac watek i tyle, ten co dostanie najwiecej glosow bedzie nasz kraj reprezentowal :!:
lub dac kilka watkow: czolgista, lotnik, assault, inzynier, sniper, taki jest moje prywatne zdanie :)

_________________
? gdzie się podziały tamte Wake`i, gdzie tamten świat ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 17:56 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2003, 23:27
Posty: 529
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Niech kazdy klan da swoje prpozycje, bo ludzie bez klanow nie maja obrazu meczu, ani jak graja jacy gracze do konca(bez obrazy dla nikogo).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 17:43
Posty: 371
Lokalizacja: Sorau in Nieder Lausitz
Opcja głosowania na kandydatów spoza macierzystego jest chyba najbardziej sprawiedliwa, jednakże, ciężko wyobrazić mi sobie jakby to w praktyce mogło wyglądać.

Myślę, że optymalny były wewnątrzklanowy wybór najlepszych graczy. Jak było już napisane towarzysze z klanu najlepiej wiedzą jak dana osoba sprawdza się w grze drużynowej.

Każdy klan wystawia odpowiednią ilość swoich graczy. Po odbytych treningach, CL polskiej drużyny będzie mógł ocenić poziom danego zawodnika i zadecydować kto zagra w konkretnym meczu.

_________________
Ceterum censeo Carthaginam esse delendam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2003, 23:28
Posty: 2303
Lokalizacja: Kraków
Tak, dzis w saunie wymyslilem, ze najlepiej bedzie, jesli klan wystawi 10 nominowanych graczy :). w roznych profesjach. co do pomyslu szanownego Praetoriusa - hm, jeden czy ile tam treningow i ocena przydatnosci - wybacz, ale to jest bardzo trudne do obiektywnej oceny IMO. wg jakich kryteriow? wiadomo, ze rozne specjalnosci, w dodatku na roznych mapach maja zupelnie rozne statsy. nie szukamy ludzi srednich we wszystkich specjalizacjach tylko swietnych, "uprofilowanych" graczy w jednej dziedzinie.

_________________
The God of Emptiness...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 17:43
Posty: 371
Lokalizacja: Sorau in Nieder Lausitz
Oczywiście zgadzam się z Tobą Kriz, nie miałem na myśli jednego, lecz cykl treningów, w których zawodnicy graliby by już wedle określonej taktyki i określonymi profesjami, w ramach polskiej drużyny.

CL wybierałby wówczas grupy graczy, które najlepiej ze sobą współpracują, oceniając zaobserwowany podczas wymienionych treningów ich poziom. Ważnym kryterium byłoby zgranie zespołu.

Innym rozwiązaniem mogłoby być, to, że sami zawodnicy, w indywidualnych rozmowach z CL określiliby możliwości swoje i swoich towarzyszy.

CL polskiej drużyny powinien posługiwać się jakimiś kryteriami w doborze zawodników na mecz, powinniśmy tutaj wypracować te kryteria. Nawet, jeśli będzie po 10 graczy z każdego klanu, to zawsze będą istniały wątpliwości, kto ma zagrać w konkretnym meczu.

_________________
Ceterum censeo Carthaginam esse delendam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 01:56
Posty: 3138
Lokalizacja: Gorlice
Chyba wszyscy sa zarejestrowani na tym forum. Moze po prostu zalozyc kilka topicow: Pilot do reprezentacji, Assault do reprezentacji, Czolgista, AT, Snajper/Atryleria lub inne. Kazdy z nas ma jeden glos na dana profesje i nie moze glosowac na osobe ze swojego klanu. Kazdy wpisuje kto jego zdaniem powinien zagrac, "glosowanie" trwa np. tydzien. I pozniej podliczamy glosy:

Assaulci:
Kowalski 54 glosy
Nowak 20 glosow
Iksinski 10 glosow
i to oni trafiaja do reprezentacji

Cala polska wybiera swoich reprezentantow, bo glosowac moga nie tylko klanowcy.

Zeby zapobiec fali zakladania nowych kont na forum tylko po to zeby kogos tam przeglosowac, ostatnia osoba, ktora moze wskazac kandydata do repry (jak patrze teraz ) bedzie uzytkownik nr 1220 Blady.
Kto sie nie zarejestrowal do tej pory - ma pecha, wezmie udzial w glosowaniu na Nations Cup 3.

Moze byc?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2003, 14:36
Posty: 1357
Oskara dla CloneTrooper - dokladnie :D zgadzam sie - bardzo dobre to jest :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2003, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 15 maja 2003, 22:02
Posty: 2215
to był mój pomysł a clone go dokonczył (połowa dla mnie;P :wink: )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL