Teraz jest 16 cze 2024, 00:59

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2012, 16:37 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2012, 16:10
Posty: 43
Witam. Mam problem i w celu jego pozbycia się mówiąc krótko chciałbym spytaćsię tu zgromadzonych. A więc tak, posiadam WIDNOWS 7 32-bitowy OEM i chciałbym zmienić w moim aktualnym sprzęcie płytę główna i kartę graficzną, a słyszałem że system się"przywiązuje" do podzespołów i niewiem czy nie będzie z tym problemu- głównie z legalnością. Drugie pytanie do was to, czy mogę zainstalować windows 7 64-bitowy i użyć klucza z mojego aktualnego systemu(to najprawdopodobniej po wymianie sprzętu). Czy zmiana podzespołów i użycie klucza z 32bitowca do 64bitowego systemu będzie legalne ?

PS. NIe wiedziałem gdzie zapytać, więc założyłem nowy temat. Proszę o wyrozumiałość i o pomoc żecz jasna.
Dodam, że jestem niepełnoletni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 17:33
Posty: 105
Lokalizacja: Skąd mam to wiedzieć?
1.Key jest przypisany do płyty z oryginalnym systemem operacyjnym lub jest podany na obudowie PC.
2.Tak zmiana na 64bit jest legalna.
Jeśli jesteś tak nie obeznany w tym to nie rób sam reinstalacji systemu :mrgreen:
A jeśli chcesz robić to sam to poczytaj poradniki "dla zielonych".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2012, 16:10
Posty: 43
Reinstalkę już robiłem więc to najmniejszy kłopot, niewiem skąd mam wziąść 64 bit, bo mam płytkę tylko z jednym systemem(32-bitowym). Czytająć różne fora nabrałem wątpliwości w słuszność moich zamiarów i z tąd moje pytania. A propo systemu, czy ktoś ma moż informację o win 8, czy będzie na nim chodził bf 3 i inne programy i czy też będą 64/32 wersje bitowa, oraz kiedy będzie ?

Ps. NIe rozumiem 1 punku, skoro klucz jest przypisany do płyty z systemem tylko iwyłącznie 32 bitowym to może być uzyty do 64. Na obudowie ? Ja ten sytem dokupiłem oddzielnie, nie z PC.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 18:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 17:33
Posty: 105
Lokalizacja: Skąd mam to wiedzieć?
Windows 8 to wielkie jedno g*wno.
1.Będzie on w innej wersji (nie 32bit ani 64bit)
2.Jak dla mnie nie jest on stworzony do PC tylko tabletów.
3.Jeszcze nie wyszedł ,jest tylko w wersji Beta (niestabilnej) , wyjdzie 3 kwartał tego roku
4.BF3 nie jest kompatybilne z Win 8 :mrgreen:
EDIT:Tak klucz pasuje zarówno do i 32 bit i 64 bit (nie pasuje tylko do innej wersji systemu np. Home Premium klucz do Ultimate)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 18:24 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Nie czytaj BattleCar bo niestety czasem pisze okropne bzdury.

Według licencji Windows, masz prawo w ramach jednej licencji (klucza), do wyboru jaką chcesz wersję (32 lub 64 bit). Popytaj wśród kolegów może ktoś ma oryginalny nośnik Windows 7 64 bit w Twojej wersji. Możesz napisać do polskiego oddziału Microsoft i wtedy mogą za jakąś opłatą dosłać drugi nośnik.

BattleCar napisał(a):
Windows 8 to wielkie jedno g*wno.

Oprócz interfejsu Metro to nadal pozostanie lekko zmodyfikowanym Windows 7. Ten system też określisz jako g... ??

BattleCar napisał(a):
1.Będzie on w innej wersji (nie 32bit ani 64bit)

Nadal będzie, zarówno wersja 32 i 64 bit więc nie rozumiem skąd masz takie pseudo informacje.

BattleCar napisał(a):
2.Jak dla mnie nie jest on stworzony do PC tylko tabletów.

Każdy ma inne odczucia, ja po jakimś czasie się przyzwyczaiłem i nie narzekam.

BattleCar napisał(a):
3.Jeszcze nie wyszedł ,jest tylko w wersji Beta (niestabilnej)

Stabilnej

BattleCar napisał(a):
4.BF3 nie jest kompatybilne z Win 8 :mrgreen:

W finalnej wersji będzie kompatybilne. Na Windows 8 grałem w singla ale w multi mnie wyrzucał mnie PB.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 17:33
Posty: 105
Lokalizacja: Skąd mam to wiedzieć?
Żadna Beta nie jest stabilna.....
http://pclab.pl/art49200.html -,- miłej lektury
Windows 8 podobne do Win 7? <haha>
Interfejs Metro,menu Start >,<,i optymalizacja

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 18:39 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2012, 16:10
Posty: 43
Dziękuję za wszelkie odp. Mam rozumieć, że nie mogę tego systemu(tzw. 32-bit)zainstalować na innym PC. Płytka z 64 musi być orginalna, nie wystarczy klucz ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 20:41 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2011, 01:44
Posty: 112
Ja juz dwa razy miałem taką sytuacje, raz mi się płyta spaliła a poźniej zmieniałem płytę głowną i za każdym razem myslałem, czy key'a mi nie przyjmie.. czy aktywuje system i za kazdym razem nie było problemu.. słyszałem ze key sie przypisuje do płyty głownej, ale nie wiem jak to działa tak na prawdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Klucz jest przypisany do komponentu komputera, nie zmienia to faktu że kilka minut z pomocą techniczną skutkuje otrzymaniem nowego który będzie miał to samo ograniczenie ale na nowo przypisanym sprzęcie.
Ot, OEM>BOX.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 22:36 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Pokaż mi gdzie masz o niestabilności Windows 8 ?? Ja mam i tą wersją i wyższe buildy i jakoś nie widze tej niestabilności, lecz skoro masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i jak ostatni (...) powtarzasz brednie i bzdury, to nie oczekujmy by Twoje wypowiedzi zawierały jakikolwiek sens.

Polecaj jak parszywy złodziej komus torrenty ze zmodyfikowanymi wersjami W7 ale na tym forum tego nie polecamy. Oczywiście Ty wiesz która jest OK a która jest zmodyfikowana ?? Potrafisz wskazać która jest OK ??

WildeMustang
Będziesz miał problemy z oryginalnym nosnikiem to daj cynka na PW a nie słuchaj złodziei lub durni którzy proponuja ci Windows z torrentów.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL