Teraz jest 30 cze 2024, 13:11

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2012, 23:55 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
Sprawdziłem i wyszło tak:

1. Jak strzelec ma pancerz, a kierowca nie to pancerz nie działa (jak strzelec wsiądzie na chwilę na stanowisko kierowcy, a potem się zamienią to i tak pancerza nie będzie).

2. Jeśli obaj mają pancerz, to wysiadanie i wsiadanie kierowcy nie regeneruje pancerza. Nawet jeśli straciliśmy pancerz np z lewej strony, to jeśli kierowca zamieni się ze strzelcem (albo wysiądzie z czołgu ustępując miejsca strzelcowi) nie przywraca pancerza.

Pancerz po utracie może naprawić kierowca. Wystarczy "przypalić" palnikiem przez jakieś 2 sekundy czołg ze strony pozbawionej pancerza.

Sprawdziłem jeszcze na strzelcu zoom, dym, termowizję - żaden z tych unlocków nie działa dla kierowcy. Chyba jedyny unlock działający dla kierowcy to skaner.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 02:29 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2007, 17:44
Posty: 63
Swoją drogą, skoro gunner w helce może odpalać flary, dlaczego gunner w czołgu nie ma możliwości postawienia dymu? Trochę to irytujące.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 08:11 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
clashh napisał(a):
Swoją drogą, skoro gunner w helce może odpalać flary, dlaczego gunner w czołgu nie ma możliwości postawienia dymu? Trochę to irytujące.


Akurat dym ma taki krótki reuse, że można blokować laser albo inne "namierzacze" cały czas stojąc w miejscu. Jeśli do tego kierowca ma rakietę P-Z, pancerz, strzelec weźmie skaner, a koleś w CITV termal camo (o ile zadziała z tego stanowiska - jeszcze sprawdzę) to mamy bardzo mocny zestaw w czołgu. Mam nadzieję, że nie znerfią tego dymu :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 10:48 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
Skaner w czołgu to rzecz zbędna.Jesli mamy gościa na citv to on robi za skan. Na termo w Citv widać wszystko jak na dłoni. Piechote jak i dalej oddalone pojazdy które od razu mozna namierzyć dla kierowcy jesli ma P-Z. Swoją droga dobija mnie nieudolność na serwerach 3/4graczy. Barany nic nie zdziałają dosiadając sie do czołgu. Prują karabinami w przestworza i zdradzają pozycje czołgu. Wiekszy użytek byłby z takiego nooba gdyby siadł za citv i przynajmniej pojazdy zaznaczała albo raportował cokolwiek. niestety wielu graczy nie ma pojęcia że jest coś takiego jak trzecie miejsce w czołgu ;/ załamka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 11:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
@up. Łatwiej o skaner niż o strzelca z ostatnim unlockiem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:44 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
Skaner musi być, bo wykrywa przeciwników w budynkach i za przeszkodami. A CITV niech się zajmie namierzaniem helek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 17:59 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2007, 17:44
Posty: 63
jonek napisał(a):
clashh napisał(a):
Swoją drogą, skoro gunner w helce może odpalać flary, dlaczego gunner w czołgu nie ma możliwości postawienia dymu? Trochę to irytujące.


Akurat dym ma taki krótki reuse, że można blokować laser albo inne "namierzacze" cały czas stojąc w miejscu. Jeśli do tego kierowca ma rakietę P-Z, pancerz, strzelec weźmie skaner, a koleś w CITV termal camo (o ile zadziała z tego stanowiska - jeszcze sprawdzę) to mamy bardzo mocny zestaw w czołgu. Mam nadzieję, że nie znerfią tego dymu :P


Możnaby wydluzyc ladowanie zaslony, ale pozwolic na uzycie jej przez gunnera. Fajnie wynagradzaloby to wspolprace druzynowa. Mi sie osobiscie nie podoba, ze taka pierdółka jak dym blokuje dwa bardzo fajne unlocki. . A na niektorych mapach przy ogarnietym przeciwniku bez dymu nie ma co wyjezdzac z bazy, np na firestormie - czolg bez zaslony ma przesrane z soflamem - nie dosc, ze to maly cel to jeszcze wymaga dwoch trafien z dziala.

Ale ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony, ze dice polepszylo czolg w stosunku do bf'a 2 :) one hit one kill z P-Z to byla gruba przesada.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 22:11 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
Sprawdziłem unlock "maskowanie" (namierzenie javelinem bez maskowania 2,5 sekundy, z maskowaniem 4 sekundy). Unlock ten działa w przypadku, kiedy ktokolwiek z załogi ma ustawione maskowanie.

Po sprawdzeniu unlocków najlepszy zestaw jak dla mnie (przy 3-osobowej załodze) to tak:

1. Kierowca - pancerz + dym + rakieta P-Z.
2. Gunner - skaner otoczenia.
3. CITV - maskowanie.

Taki czołg jest wtedy bardzo ciężki do ubicia, niemal niemożliwe jest go zlockować (nawet bez maskowania dym ma na tyle krotki reuse, że praktycznie nie da rady go namierzyć). Gram we dwóch z kumplem z zestawem unlocków 1,2 i sprawdza się wyśmienicie (gunner przełącza się na laser jak trzeba helkę ściągnąć). Aż nie potrafię sobie wyobrazić jakby wyglądała gra w 3 osoby na publicznych serwerach :P

Edit.
A wiecie czy można w battlelogu sprawdzić ile ma się gwiazdek czołgu albo innego pojazdu? W trakcie gry co jakiś czas pokazuje się informacja o zdobytej gwiazdce. W przypadku zwykłych broni jest napisane ile mamy gwiazdek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
jonek napisał(a):
Sprawdziłem unlock "maskowanie" (namierzenie javelinem bez maskowania 2,5 sekundy, z maskowaniem 4 sekundy). Unlock ten działa w przypadku, kiedy ktokolwiek z załogi ma ustawione maskowanie.

Edit.
A wiecie czy można w battlelogu sprawdzić ile ma się gwiazdek czołgu albo innego pojazdu? W trakcie gry co jakiś czas pokazuje się informacja o zdobytej gwiazdce. W przypadku zwykłych broni jest napisane ile mamy gwiazdek.

Taka mała uwaga: i tak wypadałoby jeszcze raz sprawdzić działanie tych unlocków u gunnera po tym jak wyjdzie patch.
A co do gwiazdek: Ja używam często bf3stats.com właśnie między innymi do sprawdzania gwiazdek na pojazdach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2011, 01:16
Posty: 61
Mam pytanie. Ktoś sprawdzał jak najszybciej rozwalić czołg który ma "pancerz" ?
Bo zauważyłem że z przodu go nie ma. Więc za pierwszym strzałem już zadajemy mu obrażenia (drugi to już ok. 45-50 hp), natomiast bijąc w bok lub tył to pierwszy strzał nic mu nie robi dopiero 2 strzał zadaje obrażenia. Nieraz właśnie mam dylemat, i jak jestem face to face nie wiem czy bić przód czy bok...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Strzał w przód jest równie nieefektywny co strzał w reaktywną część pancerza, najlepiej jest rozwalić kawałek reaktywnego i zabić technika który będzie go naprawiać.
Ewentualnie próby trzepnięcia HEATem w wieżyczkę, nie jest opancerzona afaik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2011, 01:16
Posty: 61
Nie do końca tak jest. Ja np. stosuje taktykę obracania się i jak dostane w prawy bok, przekręcam się na lewy i praktycznie 2 strzały we mnie i 100% hp. Przeciwnik może zastosować podobną taktykę. Natomiast strzelając już z początku w przód zadamy mu te ok. 26-30 dmg, nawet jak się obróci i 2 strzał nie zada mu obrażeń...
Z reszta kto naprawia "pancerz" z tej strony której jest aktualnie bity? To bez sensu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 15:16 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
Ja zawsze ustawiam się przodem do wroga, a gunner naprawia z tyłu. Na publicznych serwerach rzadko zdarzają się przeciwnicy naprawiający czołg (nie wiem po cholerę na gunnera pchają się snajperzy i supporty, jakby klasy nie mogli zmienić do jeżdżenia czołgiem).

Jeśli już się zdarzy koleś z naprawiającym gunnerem to też często stoi odwrócony do mnie bokiem, ale jeśli stoi przodem to czasem próbuję strzelać obok czołgu i zabić gunnera.

Jeśli nie ma dymu to ładuję serię: działo, rakieta P-Z, działo, działo. Przy takiej salwie jeden człowiek nie zdąży naprawić.

Jeśli jest to przeciwnik taki jak ja, z dymem i naprawiaczem to przegrywa ten, któremu zginie gunner albo oberwie z RPG/helki/jeta/javelina/innego czołgu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 17:53 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2011, 08:14
Posty: 136
Ja gram tak:

Dym + PZ + Pancerz Reaktywny.

Na Operation Firestorm czy Caspianie z gunnerem i osobą siedzącą na CITV Station sprawdza się wybornie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 00:48 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, 00:42
Posty: 15
Witam. Pragnę zasięgnąć porad, a w zasadzie wskazówek jak radzicie sobie z helikopterem/myśliwcem? Najczęściej gram tankiem na kaspianie i z reguły zamiast opancerzenia mam skaner okolicy (więcej wykrytej piechoty = dłuższe szanse przeżycia). Nawet zresztą z opancerzeniem ci z powietrza zwyczajnie zabierają ponad 70% hp czołgu. Jak sami wiecie, nie jest on nawet w stanie się już poruszać/uciekać, jedyna opcja to wyjść i go naprawić, co da operatorowi śmigłowca czas, by nawrócić i powtórzyć serię. Najczęściej jeżdże czołgiem sam i jedyna moja broń to wyjście z czołgu i użycie IGŁY. Jak skuteczna to metoda to pewnie sami najlepiej wiecie :D

Jak wy sobie z nimi radzicie? Jak się poruszacie, z jaką częstotliwością, aby ominąć ich pociski?

Grając samemu i mając CITV (brakuje mi 9k punktów) co kolwiek mi da namierzanie ich laserem? Przeciez i tak nie mam w czołgu pocisków przeciwlotniczych...

Czekam na wasze sugestie.Z góry dzięki, pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL