Teraz jest 14 lip 2024, 14:04

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 gru 2011, 17:15 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, 10:17
Posty: 26
Jak dałem ustawienia z voltage na AUTO i katowałem go OCCT przez 1h 10 min to go nie wywaliło a temp nie przekroczyła 50 stopni. Te ustawienia po których wyskoczył mi lag to jak dałem na CPU voltage 1.39, FSB voltage 1.39. Tylko problem polega na tym ze jak dalem na AUTO to grafika wypadala gorzej w tym systemowy sprawdzaniu sprzetu. Podkresle tez ze nie doczekalem sie BLUE scrina na zadnym z ustawien.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2011, 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2010, 09:18
Posty: 23
Żadnego AUTO - przecież to domyślne ustawienia. Tak jak pisałem jak masz Black Edition to nie wiem w czym problem:

"OC Przez zwiększenie mnożnika

Jest to najprostsza metoda OC, jednak aby była możliwa należy zaopatrzyć się w Phenoma BE (z odblokowanym mnożnikiem). Wszystko ogranicza się do zwiększania mnożnika o 1 lub o 1/2 w biosie, zapisaniu ustawień i sprawdzaniu czy komputer się uruchomi. Podobnie jak poprzednio, warto usztywnić napięcie. W przypadku gdy komputer się nie chce uruchomić lub jest nie stabilny, warto je podnieść (dokładniej o napięciach w następnym rozdziale). Tym razem nie musimy się bawić w mnożniki HT, NB i dzielniki pamięci gdyż ich takty nie ulegają zmianie. "

http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkrecanie-procesorow-AMD-Phenom-I-i-II-t
Zwiększasz taki mnożnik. Każdy procek spokojnie wyciągnie 15%-20% bez szaleństw (masz w OCCT policzone % o ile podkręciłeś) zwiększasz mnożnik o 1 +napięcie o jedną jednostkę w biosie i sprawdzasz. Wszystko masz w tym poradniku, podwyższasz TYLKO napięcie CPU, bo resztą szkoda się bawić, a skoro masz BE to i tak nic nie wzrośnie więc niech zostaje na domyślnych.

_________________
Above And Beyond The Call


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2011, 22:05 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, 10:17
Posty: 26
Ten ostatni post wygląda dość atrakcyjnie , tylko powiedzcie mi jakie jest standardowe taktowanie tego procka przy wycisku na taktowaniu 3.2 , I jakie ustawić tak około na 3.85-4.0Ghz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 08:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
manito9 napisał(a):
Lukasz15000 napisał(a):
Tak jak w temacie. Mam procesor AMD Phenom 955 BE , standardowe taktowanie 3.2 , podkrecilem go na 3.85 i teraz mój problem polega na tym że już dwukrotnie zdarzyło mi się coś takiego że fps z mojego standardowego 55-70 fps spadło do 19-30 , po prostu taki lag że masakra (2x to było po ponad godzinie gry, zwróciłem uwagi że przy drugim razie gdy była zmiana mapy problem odszedł bo menu już działało normalnie akurat na mapce juz nie moglem zobaczyc jak to bd, Komputer niby normalnie działa) Co sądzicie może to być wina tego podkręcenia a może ktoś ma taki problem na standardowych ustawieniach. Jeżeli ktoś ogarnia podkręcanie a jeszcze lepiej jak ktoś się bawił takim phenomem to prosze odezwać się na pw.


Mam takiego samego procka jak Ty i mam odblokowane wszystkie 6 rdzeni a dzieki plycie Asusa wygrzalem go na rowniutkie 4.0Ghz, mam zalozony dobry czujnik temperatury z cyfrowym wyswietlaczem (polecam jak ktos lubi krecic CPU) i BF3 smiga na ultra jak zloto, a jak Ty masz wygrzanego na 3.8 i swiruje to na 95% sie grzeje, pamietaj ze dobre chlodzenie to podstawa, nie musi byc wodne, moze byc dobry i DUZY witrak na CPU i wystarczy ale musi byc na prawde solidny, a co do temp. to przy podkreceniu naszego phenomka w czasie gry nie moze przekraczac 40C, inczej pierw zacznie lagowac, pozniej walic blue screeny a na koncu bedzie wylaczal bez zadnego warna kompa (wiem bo wszytsko przerobione :).

Sprawdz jaka jest tem CPU w czasie rozgrywki (jak juz pograsz przynajmniej z 10min) i napisz to Ci powiem co dalej.

Pozdro
M.


Co to za wynalazek do mierzenia temperatury?
Nie znam sie phenomach, bo z AMD wyleczyłem się już jakiś czas temu, ale poniżej 40*C podczas grania? Brzmi nierealnie. Z resztą na pewno może przekraczać, połowa użytkowników ma małe obudowy a nowe karty graficzne do chłodnych nie należą....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 11:38 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2010, 15:57
Posty: 33
Adasi napisał(a):
manito9 napisał(a):
Lukasz15000 napisał(a):
Tak jak w temacie. Mam procesor AMD Phenom 955 BE , standardowe taktowanie 3.2 , podkrecilem go na 3.85 i teraz mój problem polega na tym że już dwukrotnie zdarzyło mi się coś takiego że fps z mojego standardowego 55-70 fps spadło do 19-30 , po prostu taki lag że masakra (2x to było po ponad godzinie gry, zwróciłem uwagi że przy drugim razie gdy była zmiana mapy problem odszedł bo menu już działało normalnie akurat na mapce juz nie moglem zobaczyc jak to bd, Komputer niby normalnie działa) Co sądzicie może to być wina tego podkręcenia a może ktoś ma taki problem na standardowych ustawieniach. Jeżeli ktoś ogarnia podkręcanie a jeszcze lepiej jak ktoś się bawił takim phenomem to prosze odezwać się na pw.


Mam takiego samego procka jak Ty i mam odblokowane wszystkie 6 rdzeni a dzieki plycie Asusa wygrzalem go na rowniutkie 4.0Ghz, mam zalozony dobry czujnik temperatury z cyfrowym wyswietlaczem (polecam jak ktos lubi krecic CPU) i BF3 smiga na ultra jak zloto, a jak Ty masz wygrzanego na 3.8 i swiruje to na 95% sie grzeje, pamietaj ze dobre chlodzenie to podstawa, nie musi byc wodne, moze byc dobry i DUZY witrak na CPU i wystarczy ale musi byc na prawde solidny, a co do temp. to przy podkreceniu naszego phenomka w czasie gry nie moze przekraczac 40C, inczej pierw zacznie lagowac, pozniej walic blue screeny a na koncu bedzie wylaczal bez zadnego warna kompa (wiem bo wszytsko przerobione :).

Sprawdz jaka jest tem CPU w czasie rozgrywki (jak juz pograsz przynajmniej z 10min) i napisz to Ci powiem co dalej.

Pozdro
M.


Co to za wynalazek do mierzenia temperatury?
Nie znam sie phenomach, bo z AMD wyleczyłem się już jakiś czas temu, ale poniżej 40*C podczas grania? Brzmi nierealnie. Z resztą na pewno może przekraczać, połowa użytkowników ma małe obudowy a nowe karty graficzne do chłodnych nie należą....


Wynalazek ktory obecnie uzywam (z duzym zadowoleniem dodam) wyglada tak :
http://www.scan.co.uk/products/aerocool ... connectors

Jest to mordka ktora po podpieciu pod plyte glowna pozwala recznie regulowac ilosc obrotow poszczegolnych wiatrakow (CPU, GPU, HDD, SSD ect.) a przy okazji ma 4 sensory temperatury ktore podpinasz pod komponenty i mierza one temp.

Natomiast jak napisalem jeden ale bardzo duzy i solidny wiatrak mam na CPU, taki :
http://www.overclockers.co.uk/showprodu ... =HS-080-AK

i zajebiscie chlodzi, gram na ultra, procek wygrzany na 4.0 i temperature utrzymuje srednio na 38C.

M.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
1) Nie zmierzysz tym dokładnie temperatury. Ot bajer jak ktoś lubi.
2) Z tym zajebiście to bym uważał :] Przecież to mały wiatraczek jest. Sam mam chłodzenie wodne na wszystkim z chłodnicą na zewnątrz i chłodzi całkiem dobrze a przy okazji bezgłośnie całkowicie.

PS:
Zajebiście to chłodzi mój freon cooling. ~ -40*C przy katowaniu, ~ -52*C przy idlowaniu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 13:16 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2010, 15:57
Posty: 33
Adasi napisał(a):
1) Nie zmierzysz tym dokładnie temperatury. Ot bajer jak ktoś lubi.
2) Z tym zajebiście to bym uważał :] Przecież to mały wiatraczek jest. Sam mam chłodzenie wodne na wszystkim z chłodnicą na zewnątrz i chłodzi całkiem dobrze a przy okazji bezgłośnie całkowicie.

PS:
Zajebiście to chłodzi mój freon cooling. ~ -40*C przy katowaniu, ~ -52*C przy idlowaniu.


ad.1. z dokladnoscia do 2C mierzy i nie bajer tylko koniecznosc dla mnie - bajerem jest wodne jak wiatrak robi ta sama robote bez problemu
ad.2. po co wodne jak wiatrak utrzymuje miedzy 38-40 przy duzym obciazeniu ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 13:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
:stupid:
Twierdzisz, że ten śmieszny sensorek http://photo.hardwarebistro.com/albums/ ... 000_05.jpg lepiej pokazuje temperaturę niż wbudowany w procku (o ile tak jest w AMD) czujnik + wbudowany czujnik w socketcie pod prockiem (ponownie jeśli tak jest w AMD)?

manito9 napisał(a):
bajerem jest wodne jak wiatrak robi ta sama robote bez problemu

Ekhm, widać że niestety nie miałeś styczności z porządnym wodnym. Można by o tym książkę napisać.

PS: Ten Phenom faktycznie bardzo mało się grzeje, to ten Twój wiatrak daje radę. Mój quad to chyba by rozpuścił ten wentylatorek :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 13:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
Czy w przypadku bf3 podkrecanie procka daje jakies dobre rezultaty w postaci kopa fps? Mysle ze raczej nie.

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 14:12 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:06
Posty: 12
Na phenomie 955 po podkręceniu go do 3,8 jest różnica, delikatna ale jednak jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 14:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
Ile k/s?

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 14:46 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2011, 18:17
Posty: 404
To Zależy od sprzętu. Jeżeli procek jest najsłabszym ogniwem to tak ale jeśli mam przykładowo 9800GT i Quada to podkrecanie proca nic nie da ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 00:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 mar 2010, 21:26
Posty: 358
Lokalizacja: Białystok
Dusty [PL] napisał(a):
A po co sobie głowę zawracać podkręcaniem procka, skoro nie ma to znaczenia dla wydajności BF3?

http://www.bit-tech.net/hardware/2011/1 ... analysis/7

Kręcili prockiem i7 od 3.3G do 2G a nawet wyłączali dwa rdzenie. Zero efektu na FPS.

Te wszystkie testy w necie robione są trybie single, co nie odpowiada obciążeniu proca w trybie multi. Można się nimi kierować jedynie przy wyborze grafy.
Ciężko by było przeprowadzić taki test porównawczy w multi, bo nie da się uzyskać za każdym razem identycznych warunków.
Najlepiej wejść na 64 slotowy serwer i to w miejscu największej rozpierduchy. Jak nie ma laga tzn. że sprzęt wytrzymał obciążenie.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 00:14 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:06
Posty: 12
Satyr napisał(a):
Ile k/s?

W porywach do 5 k/s :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 09:28 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, 10:17
Posty: 26
Powiem szczerze że przez te podkręcenia to chyba sobie coś zepsułem bo mam teraz problemy z temp , wcześniej jak grałem w bf3 nie miałem właściwie żadnych problemów prócz nie satysfakcjonujących fps. Teraz po podkręcaniu(już wróciłem do ustawień fabrycznych) mam problemy z temp , nawet sięgała 75 stopni(na zalman cnsp10x) po otworzeniu obudowy nie przekracza 56 ale to i tak nie to co było wcześniej czyli max 50stopni. Myślę jeszcze nad wymianą pasty bo coś czuje że może być winowajcą. Dodam że w ogóle zanim zobaczyłem że się grzeje to była taka sytuacja że gram w bf 60fps,60fps,58fps,18fps,3fps wychodzac do pulpitu i sprawdzajac temp az mi sie zbugowalo i pokazywalo 255stopni (w roznych programach) no ale ostatnio wlaczylem program do mierzenia przed gra i dzialal w tel (OCCT) no i pokazal ze po prostu osiaga duze tem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL