Teraz jest 28 cze 2024, 03:04

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2012, 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2011, 01:16
Posty: 61
Według mnie ten kill streak 123 na karkandzie to nie jest aż taki skillowy. Tam na czołga nie ma takiego kantera jak np. helikopter lub jet. A piechotę z kartaczem ostro się bije na takiej miejskiej mapie.
http://www.youtube.com/watch?v=4Vy_D-X5Ps8 lepsze wideo :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 21:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
badejx napisał(a):
Według mnie ten kill streak 123 na karkandzie to nie jest aż taki skillowy. Tam na czołga nie ma takiego kantera jak np. helikopter lub jet. A piechotę z kartaczem ostro się bije na takiej miejskiej mapie.


Ale są 32 potencjalne RPG + masę miejsca na zasadzki, jeśli nikt z tego nie korzysta bo „punktują” innymi klasami niech biorą solidarnie w d.. :twisted:

Drugi filmik też niczego sobie, jednak pamietajmy że takie wyniki i strzelanko wychodzą jedynie przy totalnej przewadze. Tutaj też większość czasu jego ekipa ma prawie wszystkie flagi co dobrze o poziomie obrońców nie świadczy . Zresztą zobacz jak niemrawo te helki napierają, szczególne na Kharg, gdy pilot „odpuścił” po unieruchomieniu. :stupid:

@Down
Nie zawsze będzie wychodzić. Duża prędkość celu + różnica pingu będą zawsze powodować problemy. Przy takim strzelaniu udział skilla i stabilnego neta to 50/50.


Ostatnio edytowano 23 lut 2012, 22:30 przez Głos z krzaka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 22:22 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, 00:42
Posty: 15
Racja, takie strzały wychodzą jedynie przy naprawde dużej dominacji drużyny, gdy gorzej idzie w zespole gorzej idzie nam. Ćwiczyłem strzelanie do helek po obejrzeniu tego filmiku i jedynie je uszkodziłem, nie strąciłem ich jeszcze. Niestety z działa jest bardzo trudno strzelić, ale to kwestia treningów i wprawy. Niemniej jednak przekonałem się co do termowizji, którą na początku uważałem za zbędna na mapach, gdzie słońce grzeje jak na pustyni, m.in. Kaspijska granica. Mimo wszystko termo świetnie wszystkich podświetla, co zwalnia nam miejsce dla innych unlocków zamiast skanera np. opancerzenie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 00:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2011, 01:16
Posty: 61
Głos z krzaka napisał(a):
Ale są 32 potencjalne RPG + masę miejsca na zasadzki, jeśli nikt z tego nie korzysta bo „punktują” innymi klasami niech biorą solidarnie w d.. :twisted:


No tak, jak stoisz tym tankiem w jednym miejscu i patrzysz jak cie napierają rpg to życzę powodzenia :D

Głos z krzaka napisał(a):
Drugi filmik też niczego sobie, jednak pamietajmy że takie wyniki i strzelanko wychodzą jedynie przy totalnej przewadze. Tutaj też większość czasu jego ekipa ma prawie wszystkie flagi co dobrze o poziomie obrońców nie świadczy . Zresztą zobacz jak niemrawo te helki napierają, szczególne na Kharg, gdy pilot „odpuścił” po unieruchomieniu.


Tylko kto taką przewagę robi jak nie on? Oczywiście + dobra helka lub jet.

el_bialy napisał(a):
Niemniej jednak przekonałem się co do termowizji, którą na początku uważałem za zbędna na mapach, gdzie słońce grzeje jak na pustyni, m.in. Kaspijska granica. Mimo wszystko termo świetnie wszystkich podświetla, co zwalnia nam miejsce dla innych unlocków zamiast skanera np. opancerzenie ;)


Odradzam termo na kaspianie i tego typu mapach. Dostaniesz z javelina lub helki z 2x to pożałujesz że nie wziąłeś dymu :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 00:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
badejx napisał(a):
No tak, jak stoisz tym tankiem w jednym miejscu i patrzysz jak cie napierają rpg to życzę powodzenia


Czyli o praktycznym używaniu AT niewiele Ci wiadomo :wink: – na Karku najgroźniejsze są strzały z dystansu trafiające w poruszający się cel ( na stałym „termo” trudno wtedy określić kierunek zagrożenia).
Zasadzki AT - tak jak pisałem wcześniej w innym temacie równoczesne uderzenie 3x2 pocisków na „kowadło” splantują każdego „pro”. W filmie z Karkandu ze strony obrońców żadnej zorganizowanej akcji nie ma. Świadczy o tym np. brak min na zeskoku z tarasu i przeprawie przed F które są stałymi i powszechnie znanymi punktami przenikania „pancerki" na tyły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 13:52 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, 00:42
Posty: 15
szczerze mówiąc dym pomaga na piechotę, jednak przed helką/jetem nie ukryje się z dymem, ponieważ atakując mnie najprawdopodobniej mnie spotują, a więc nawet w dymie czerwona ikonka czołgu leci za mną gdzie kolwiek się nie poruszę ;) A termo naprawde się spisuje, jest porównywalnie dobre co skaner okolicy, ale szybciej wyłapię czołgi + inne pojazdy. Teoretycznie nawet bez termo nie widzę często skąd leci javelin, gdyż ma on tendencję do rotacji i ja patrząc z kamery wewnątrz czołgu i tak ich nie widziałem (niektórych). Byłoby to łatwe, gdybym skupiał się wtedy na tym jednym celu, natomiast ja zbyt często mam sytuacje, w których nie atakuje mnie jeden piechur z javelinem, ale przy okazji ktoś z c4 i jeszcze z góry helka :D Natomiast opancerzenie pozwala przyjąć nie co więcej takich strzałów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
el_bialy napisał(a):
szczerze mówiąc dym pomaga na piechotę, jednak przed helką/jetem nie ukryje się z dymem, ponieważ atakując mnie najprawdopodobniej mnie spotują, a więc nawet w dymie czerwona ikonka czołgu leci za mną gdzie kolwiek się nie poruszę ;)
Dym ma bronić przede wszystkim przed rakietami kierowanymi tak jak ecm w samolotach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2011, 21:58
Posty: 165
Lokalizacja: Chełm
el_bialy napisał(a):
szczerze mówiąc dym pomaga na piechotę, jednak przed helką/jetem nie ukryje się z dymem, ponieważ atakując mnie najprawdopodobniej mnie spotują, a więc nawet w dymie czerwona ikonka czołgu leci za mną gdzie kolwiek się nie poruszę ;) A termo naprawde się spisuje, jest porównywalnie dobre co skaner okolicy, ale szybciej wyłapię czołgi + inne pojazdy. Teoretycznie nawet bez termo nie widzę często skąd leci javelin, gdyż ma on tendencję do rotacji i ja patrząc z kamery wewnątrz czołgu i tak ich nie widziałem (niektórych). Byłoby to łatwe, gdybym skupiał się wtedy na tym jednym celu, natomiast ja zbyt często mam sytuacje, w których nie atakuje mnie jeden piechur z javelinem, ale przy okazji ktoś z c4 i jeszcze z góry helka :D Natomiast opancerzenie pozwala przyjąć nie co więcej takich strzałów ;)


Ok kolego, załóżmy że grasz na Caspianie i wybrałeś jako drugi unlock termo. Ale wtedy co z tego jak będziesz widział piechotę, jak wroga helka / javelin / P-Z cię namierzy to wtedy termo Ci nie pomoże tylko właśnie ten dym...

_________________
http://bf3stats.com/stats_pc/SzYmCiO_1980


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, 00:42
Posty: 15
Możliwe, że problem tkwi w tym, że ja gram źle w defensywie czołgiem, nie twierdze, że jestem dobrym operatorem czołgu. Natomiast z doświadczenia wiem, że jedyna ucieczka przed namierzeniem to wycofanie się czołgiem maksymalnie do tyłu aż przerwę namierzanie, bądź ucieczka za jakąś przeszkodę. Co mi da dym przy namierzaniu javelinem, skoro zaraz zacznie mnie znów namierzać? :) lepiej poczekać aż wystrzeli i spróbować go zlokalizować , niż co chwile wiercić się na mapie i czekać, aż piechota odpuści, bo nie odpuści i będzie tak zmieniał swoje położenie, żeby mnie namierzać ;) to tylko moje skromne zdanie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 18:36 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
el_bialy napisał(a):
Możliwe, że problem tkwi w tym, że ja gram źle w defensywie czołgiem, nie twierdze, że jestem dobrym operatorem czołgu. Natomiast z doświadczenia wiem, że jedyna ucieczka przed namierzeniem to wycofanie się czołgiem maksymalnie do tyłu aż przerwę namierzanie, bądź ucieczka za jakąś przeszkodę. Co mi da dym przy namierzaniu javelinem, skoro zaraz zacznie mnie znów namierzać? :) lepiej poczekać aż wystrzeli i spróbować go zlokalizować , niż co chwile wiercić się na mapie i czekać, aż piechota odpuści, bo nie odpuści i będzie tak zmieniał swoje położenie, żeby mnie namierzać ;) to tylko moje skromne zdanie


Ale dym puszczasz jak już javelina ktoś wystrzeli, wtedy chybia. Jeśli Twój gunner albo CITV ma ustawione maskowanie dodatkowo, to czas namierzania wydłuża się na tyle, że z dymem możesz sobie stać i nic naprowadzanego Cię nie trafi. Bez dymu jedno trafienie javelinem z laserem i jesteś unieruchomiony.

Jedyne zastosowanie termowizji widzę na mapach miejskich, gdzie łatwo się schować i lasery nie są tak uciążliwe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 18:59 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, 00:42
Posty: 15
Masz rację, tzn odnośnie namierzania z javelina to słyszałem różne opinie i różne sytuacje miałem. Bywa, że podczas namierzania wybrałem dym i przestało namierzać, nie raz jednak miałem sytuację, że już przy wystrzeleniu z javelina dym mi nie pomagał i obrywałem - a teoretycznie powinien działać jak flary w jetach/helkach. Do niedawna twierdziłem, że termo nadaje się jedynie na autostradę do teheranu, ale uwierz, że termo wypróbowałem parę razy na kaspijskiej granicy i jak dla mnie spisuje się całkiem nieźle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 19:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Jak już puścicie dym po wystrzeleniu w waszym kierunku Javelina to należy się trochę cofnąć. Javelin leci w miejsce gdzie stał pojazd przed zadymieniem więc jak będziecie stać w miejscu to i tak was trafi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, 00:42
Posty: 15
No właśnie...czyli tak i tak muszę być w ruchu w czołgu, nie mówie, że dym jest niepotrzebny, nadal często z nim gram. Po prostu w zależności od sytuacji na mapie, na tych słonecznych termowizja też może spełniać dobrze swoją rolę ;) Mówie, to jedynie moje zdanie, ale mi pomaga, głównie w wykrywaniu wrogich jeepów (nie wiem czy poprawnie napisałem), którzy często na dużej prędkości potrafili przejechać gdzieś z boczku nie zauważeni. A przy termo mam czystą sytuację. ;)

edit: no i zapomniałem dodać, że nie ma męczenia się z minami, gdyż są ładnie podświetlane. A na takiej mapie jak kaspian łatwo miny chować za przeszkodami, więc możemy się skupić na innych aspektach ;) ale to tylko tak mówie, każde ustawienia mają swoje plusy lub minusy, co kto lubi i jak mu się przyjemniej gra ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
sidh77 napisał(a):
Jak już puścicie dym po wystrzeleniu w waszym kierunku Javelina to należy się trochę cofnąć. Javelin leci w miejsce gdzie stał pojazd przed zadymieniem więc jak będziecie stać w miejscu to i tak was trafi.


Ja zaobserwowałem, że spada obok dymu jak stoję w miejscu, a leci do dymu jak puszczę w czasie jazdy. Chociaż z drugiej strony na ogół po puszczeniu dymu wysuwam się lekko do przodu, żeby widzieć co się dzieje (oczywiście oprócz przypadków, kiedy używam go do osłony w czasie odwrotu).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2012, 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
el_bialy napisał(a):
Masz rację, tzn odnośnie namierzania z javelina to słyszałem różne opinie i różne sytuacje miałem. Bywa, że podczas namierzania wybrałem dym i przestało namierzać, nie raz jednak miałem sytuację, że już przy wystrzeleniu z javelina dym mi nie pomagał i obrywałem - a teoretycznie powinien działać jak flary w jetach/helkach. Do niedawna twierdziłem, że termo nadaje się jedynie na autostradę do teheranu, ale uwierz, że termo wypróbowałem parę razy na kaspijskiej granicy i jak dla mnie spisuje się całkiem nieźle.


Zestaw dym / maskowanie traci na skuteczności przy równoczesnym namierzeniu przez kilka laserów. Np. wyjazd „patelnia” z bazy US na Kaspianie przy zajętych przez Rosjan „A” i „D” + 3 aktywne SOFLAM łatwo zamienia się w „drogę śmierci”.
Termowizja uzależnia i daje złudne poczucie bezpieczeństwa, nasza „puszka” nawet z nim ma trochę martwych stref obserwacji. Na serwerach soft najlepszym perkiem jest drugi załogant przechodzący między stanowiskami „2”(KM) i „3”(Laser/Termo).

Pytanie do zadymiania – czy dymny M320 assaulta zadziała na pojazd jak w BC2 ściągając lock ? Taki wariant kryzysowy :wink:.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL