Teraz jest 6 paź 2024, 22:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 2 lis 2011, 14:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2010, 01:20
Posty: 10
I w tym właśnie tkwi problem. Mapy są dosyć rozległe...tyle ze mamy wielkie połacie pustostanu którego przez cały mecz nie tknie nasz gracz swoją wirtualna stopą czy też gąsienica czołgu..owe pagórki i połacie odwiedzają chyba tylko kamperzy ze swoimi snajperkami...
W bf2 byly wielkie puste połacie...ale pomiędzy flagami. Tu flagi w kupie pustka wokoło. Prawie nie zdążają się sytuacje gdy kilka minut przekradało się skuadem od flagi do flagi by ją zdobyc, po drodze walcząc z innymi skuadami czy eliminując czołgi... robiąc cokolwiek w jakiś zaplanowany sposób...
Bf3 to respawn..bieg bieg bieg...kulka nie wiadomo z kąd i gleba...resp, przejęcie flagi... króciutki bieg do następnej flagi i znowu gleba...i tak wkolo przez kilka map...
Oczywiście nie jest tak podczas każdej rozgrywki ale jest to częsta sytuacja... dużo częstsza niż w Bf2...
Bf3 jest dużo szybsze i bardziej chaotyczne niz Bf2...niema mowy o jakiejś taktyce czy bardziej wyrafinowanym teamworku...
Nie jestem czcicielem Bf2 bo ci co grali pamiętają ze gra miała też mnóstwo niedociągnięć, baboli i idiotyzmów...byla jednak generalizując lepsza od tego co nam podano teraz....
Nie mamy jednak wyjścia i musimy sie przyzwyczaić ze gry będą szybsze i prostsze, pelne jak ktoś pisał bezsensownych unlockow, kokardek i lizaków.... bardziej "stargetowane" na dzieciaki z ADHD...


A tak btw....pamięta ktoś Tribes 2 ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 3 lis 2011, 22:31 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2004, 18:06
Posty: 125
strasznie sie napalalem na bf3 ale im blizej premiery tym zapal mniejszy ;) teraz sie zastanawiam czy kupic czy nie bo jak wszedzie czytam opinie graczy to mam mieszane uczucia a chetnie bym cos innego pogral poza RO2 i ARMA :[
no ale po filmikach komentarzach i krotkiej grze u znajomego to dochodze do wniosku ze to nie jest BF3 :D
a mialo byc tak pieknie :D
flagi zbyt blisko , unlocki wszystkiego :O dobrze ze sprintu nie trzeba w inf odblokowac :d sterowanie tez nijakie :O a heli?? boze juz w vietnam i bf2 wg mnie sterowanie bylo z dupy bo zbyt uproszczone bc2 bylo jeszcze latwiej :D W DC bylo to zrobione poprawnie i nie kazdy mogl sobie pozwolic na konkretna rozpierduche w heli :)
chyba wstawie ankiete czy mam kupic czy nie :D bo jak narazie zal mi pieniedzy :D:D:D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 4 lis 2011, 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wilku:D napisał(a):
flagi zbyt blisko , unlocki wszystkiego :O dobrze ze sprintu nie trzeba w inf odblokowac :d

Dla Twojej informacji napiszę, że trzeba :twisted:
Jak grałeś w BF2, to BF3 Ci się spodoba.
Gra jest zbugowana do szpiku kości, pozostaje mieć nadzieję, że Szwedzi wypuszczą na to porządne łaty. Ale sama rozgrywka jest bardzo miodna.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 4 lis 2011, 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2011, 13:16
Posty: 5
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Czytam, czytam i aż założyłem konto żeby się wypowiedzieć. :)

W serię Battlefielda gram od 1942 (czyli to już 69 lat! :D) z pominięciem 2142 i BC2. 2142 w ogóle mnie nie zainteresował, w BC2 pogrywałem u kumpli i stwierdziłem, że jest kiepski. W BF2 cisnąłem praktycznie nieprzerwanie od 2007r i dopiero teraz BF3 zachęcił mnie do powrotu do serii. W tym celu nawet modyfikuję kompa.
Nie jest to stary, dobry BF2 ale wciąż daje radę.
Flagi faktycznie są nieco za blisko siebie i zostawiają za dużo terenu dookoła, który jest w pewnym sensie niepotrzebny.
Latanie helikopterem przemilczę bo to już nie to samo co w BF2 kiedy dobra para w śmigle potrafiła zmienić obraz gry zamiatając połowę ciężkiego sprzętu wroga i skutecznie blokując helkę wroga. Być może w najbliższym czasie coś się tu zmieni chociaż na to bym akurat nie liczył.
Taktyka i kombinowanie nie odgrywają już tak kluczowej roli jak w BF2 (szczególnie ważne chociażby w moim ulubionym Blue Pearl) ale jest, moim zdaniem, znaczna poprawa w tej kwestii względem BC2. TeamSpeak z kumplem, dwuosobowy oddział uderzeniowy (lub obronny, jak kto woli ;)) i naprawdę można sporo namieszać.
Z odblokowaniem dodatków do broni i pojazdów to akurat całkiem niegłupi pomysł - pozwala na personalizację uzbrojenia i dostosowaniem go do swoich preferencji czy potrzeb danej mapy.

Podsumowując: BF2 > BF3 ale to akurat żadna ujma dla Trójki. BF2 to klasa sama dla siebie i idealnym połączeniem byłoby bezpośrednie przełożenie silnika gry, grafiki, broni do świata BF2. Świata, tj. map, rozgrywki oraz graczy.
Niezależnie od tego BF3 to, moim zdaniem, kawał bardzo dobrej gry.

Salute!

_________________
Obrazek

vae victis


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 5 lis 2011, 04:15 
Offline

Dołączył(a): 8 wrz 2009, 18:13
Posty: 109
Dla mnie jeszcze ten system rang, to jednak trochę nieporozumienie. Zbyt to wszystko proste i jak tak dalej pójdzie, to maks do nowego roku po mapkach będą biegać sami generałowie - lol :d. Mogli troszkę zmodyfikować (unowocześnić) stary system z BF2, gdzie żeby awansować na oficera trzeba się jednak było trochę pomęczyć. W/g mnie przesadzili z deka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 5 lis 2011, 10:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Nie wiem jak inni ale ja jakoś tysięcy bugów BF3 nie widzę. Za to widziałem bugi BF2. Jedyne co mnie czasem męczy to znikające celowniki i wyskakujący non stop commo rose(zdarzyło się z 3 razy). Jak na grę bardziej rozbudowana technicznie od BF2 błędów jest dużo mniej. Narzekacie na Battleloga ale on działa i ma się dobrze(zwłaszcza po patchu) w czasie gdy przeglądarka BF2 do końca świata nie będzie działać w pełni poprawnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 5 lis 2011, 11:16 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2011, 10:17
Posty: 3
Lokalizacja: Kwidzyn
Hmm jak dla mnie BF3 w porównaniu do BF2 jest słabe. Rozumiem fajna grafika, rozwalanie budynków, masa dodatków do broni, ale jak pisali wcześniej mapy są za małe. Mam nadzieję że dodatek coś zmieni w tym zakresie. A poza tym battlelog to jedno wielkie gówno. Rozumiem pomysł fajny, ale jakby jeszcze to działało i było w oddzielnej aplikacji a nie przeglądarce. Aby dołączyć się na serwer muszę czasem czekać 10 minut, bo często się gra crashuje przy łączeniu z serwerem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 5 lis 2011, 15:44 
Offline

Dołączył(a): 8 wrz 2009, 18:13
Posty: 109
Wszystkim którzy twierdzą że brak tu tego BF'owskiego klimatu, przyznaję rację.
Już wielu z Was pisało, że poza przepiękną oprawą graficzną, ta gra to totalny chaos i przykro mi z tego powodu, bo na tę grę czekałem bardzo, bardzo, bardzo - ale czy chcę czy nie muszę się z tymi opiniami zgodzić.

Teamy:
W BF2 jak tworzyło się party, nawet z zupełnie obcymi sobie ludźmi (nie idiotami), to aż było czuć z nimi jakąś taką więź. Wtedy jeden drugiego osłaniał i pomagał mu, bo wiedział że raczej sam nie za wiele zdziała. Tym bardziej że trzeba było osłaniać dowódcę, żeby w razie czego było można się na nim respnąć. Zgrane wypady na tyły wroga i wspólne zdobywanie baz. To wszystko wymagało pewnej taktyki. A tu co? - szkoda słów.

Heli:
Żeby strącić samolot helką, to w dwójce nie wystarczyło być dobrym helimasterem, ale trzeba było też mieć fart, albo noobka za przeciwnika. Tutaj, mając już prawie wszystkie unlocki w obu wersjach heli, żaden samolot nie stanowi dla mnie, nawet w połowie takiego wyzwania jak w BF2. Jedyny przeciwnik to AA które są z kolei za mocno przesadzone.
Zresztą każdy pilot, czy to helki, czy też samolotu, musiał w BF2 znać się bardziej na rzeczy niż tutaj.
Uwielbiam latać, ale staram się być obiektywny.

Historia:
A teraz z trochę innej beczki.
Pamiętacie te czasy BF1942, albo Vietnama?? Bez rang, unlock'ów i pierdół. Wtedy grało się naprawdę for fun. Wiadomo, że tak jak w każdej grze, były teamkille w kolejkach do samolotów i tanków - ale gra była wtedy jakaś taka "bezstresowa" - a może to ja się już starzeję i tak mi się tylko wydaje?

Podsumowanie:
Pomimo tego wszystkiego, tych minusów, trójka ma też kilka plusów dla których nie warto z niej rezygnować. Mam nadzieję że po jakimś czasie ponaprawiają w niej to co nie ma sensu, a i ja się przyzwyczaję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BF3 vs BF2
PostNapisane: 5 lis 2011, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Narzekanie że "chaos", że "za łatwo", że "za trudno" miną, jak większość graczy pozna mapy i ogarnie trochę więcej niż podstawowe ruchy w grze.
Gdzieś już czytałem, że "Na początku był chaos..." :lol: :wink:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL