Teraz jest 23 cze 2024, 03:54

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sty 2012, 18:05 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
NekroSnajper napisał(a):
fido2801 napisał(a):
a obecne konsole są już przestarzałe i nic nie można z tym zrobić. A poza tym komputer służy mi do bardzo wielu celów i ma ogromną wszechstronność w przeciwieństwie do konsoli, na której można jedynie grać.

Doczytaj/wypróbuj na własnej skórze zanim będziesz się wypowiadać na jakikolwiek temat.

Próbowałem i posiadałem, ale dzięki za doradę :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
NekroSnajper napisał(a):
fido2801 napisał(a):
a obecne konsole są już przestarzałe i nic nie można z tym zrobić. A poza tym komputer służy mi do bardzo wielu celów i ma ogromną wszechstronność w przeciwieństwie do konsoli, na której można jedynie grać.

Doczytaj/wypróbuj na własnej skórze zanim będziesz się wypowiadać na jakikolwiek temat.


Doczytywałem, wypróbowałem, i co?
Potwierdza się to co kolega napisał. Chociażby ze względów na problemy stawiania serwera apache na konsolach, kompilatory też zbytnio ich nie lubią. Na komputer można wgrać różne programy, na konsolę trochę trudniej, a wręcz niemożliwe jeśli chcemy zachować gwarancję.

Przestarzałe są pod względem możliwości renderowania, no bo czym wyjaśnimy to że piece mają lepszą maksymalną grafikę niż konsole? Czym uzasadnimy mniejszą ilość FPS'ów, niż na piecach? Konsola prawie każda jest taka sama (prawie, bo różne wersje, slim, nie slim itp.), i nie wykrzesie się z niej więcej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, 21:02 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2007, 15:20
Posty: 295
Prócz grania, możesz oglądać na tym filmy, zdjęcia, słuchać muzyki (no, ale to już potrafiło takie PS2), jest przeglądarka internetowa i uwaga: możesz wgrywać inne systemy operacyjne (bez utraty gwarancji). Co za tym idzie? Ano to, że dzięki temu możesz robić wiele więcej rzeczy. Ba, gdy konsola była jeszcze 'cieplutka', wyczyniano z nią przeróżne rzeczy i służyła np do... obliczania na jakichś zagranicznych uczelniach.
Pierwsze lepsze źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3
To prawda, że przez lata służyły głównie do gier, ale w tej chwili są jak telefony: mnóstwo bardziej lub mniej potrzebnych funkcji z których korzystamy tylko z kilku.

Przestarzałe to pojęcie względne. Mój komputer ma 4 lata i nie uważam go za przestarzały. Skoro odpalają na nim takie nowości jak BF3, uważam go za wystarczający. Nie jest wiele lepszy od takiego PS3, o ile w ogóle. Kiedy był kupowany, można było za ta kasę złożyć jeszcze lepszy, ale nie bardzo miałem wpływ na 'niespodziankę' :P Mam w domu komp mający 11 lat i jeszcze zipie. Tak, ten już uważam za przestarzały.

_________________
Jestem zajebisty, a najlepszym na to przykładem jesteś właśnie Ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
NekroSnajper napisał(a):
uwaga: możesz wgrywać inne systemy operacyjne (bez utraty gwarancji).

Jeśli mówisz o PS3 to YOU ARE WRONG.
Z którymś update do softu zniknęła możliwość instalacji linuxa, furtka do piractwa jak tłumaczy to Sony.
Zresztą, co to za przeglądarka która nie wspiera zupełnie nic?
PS3 nadaje się do grania i oglądania filmów HD na piekielnie drogich NiebieskichPromieniach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
NekroSnajper napisał(a):
możesz wgrywać inne systemy operacyjne (bez utraty gwarancji). Co za tym idzie? Ano to, że dzięki temu możesz robić wiele więcej rzeczy. Ba, gdy konsola była jeszcze 'cieplutka', wyczyniano z nią przeróżne rzeczy i służyła np do... obliczania na jakichś zagranicznych uczelniach.
Pierwsze lepsze źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3


Ano pewnie że tak, szkoda że nawet nie czytasz swojego źródła, zwłaszcza informacji:

Cytuj:
W wersji Slim instalacja dodatkowego systemu operacyjnego jest niemożliwa, ze względu na naciski ze strony IBM na Sony, które obawiało się konkurencji w branży serwerów wykorzystywanych do budowy superkomputerów. Dwie konsole Playstation 3 nie odbiegały wydajnością jednemu dedykowanemu serwerowi z dwoma procesorami Cell. Od wersji softu 3.21 również tej możliwości zostały pozbawione wersje FAT, co wywołało w świecie konsol spore kontrowersje graczy twierdząc że zostali oni oszukani przez Sony


Konsola wykorzystywana jest niezły serwer nie tylko przez jakieś uczelnie, ale także przez US Air Force w bazie we Włoszech. Potem były perypetie z tym systemem, bo chodziło o !TYSIĄCE! konsol.
edit:
http://www.dobreprogramy.pl/US-Air-Force-ucierpi-na-aktualizacji-PlayStation,Aktualnosc,18246.html

Ile w BC2 mógł jeszcze pojawić się temat "piec czy konsola", gdzie gra stworzona na konsole (brak możliwości leżenia!) została wydana na PC, o tyle gra stworzona na PC wydana na konsolę, swoją piecową wersją ją bije "konkurenta z konsoli".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, 22:10 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
Sasquacz napisał(a):
Ile w BC2 mógł jeszcze pojawić się temat "piec czy konsola", gdzie gra stworzona na konsole (brak możliwości leżenia!) została wydana na PC, o tyle gra stworzona na PC wydana na konsolę, swoją piecową wersją ją bije "konkurenta z konsoli".

Święte słowa. Amen.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, 23:47 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2011, 18:28
Posty: 16
Narzekacie na moc obliczeniową konsol, ale ten sprzęt ma około 6 lat... a gry nadal wyglądają dobrze. Żaden piec sprzed 6 lat za około 2 tyś. zł nie daje już rady bez żadnego upgrade'u. W większości opowiadacie się za piecem ale bez podania konkretnych argumentów, a tak na prawdę to ciężko stwierdzić co jest lepsze bo jest to sprawa dość indywidualna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Jaxuck napisał(a):
Żaden piec sprzed 6 lat za około 2 tyś. zł nie daje już rady bez żadnego upgrade'u.

Your argument is invalid, mój komp po 4 latach wciąż ma się bardzo dobrze.
Pomińmy też fakt że gry są specjalnie upośledzane pod konsole i ich optymalizacja pod PC zostawia często wiele do życzenia.
A taka ciekawostka, BF3 (pomijając okrojenie graficzne i z liczby graczy) nie działa na konsolach nawet w 720p.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2011, 18:28
Posty: 16
Mofixil napisał(a):
Your argument is invalid, mój komp po 4 latach wciąż ma się bardzo dobrze.


4 to nie 6, przez dwa lata sporo sprzęt poszedł do przodu :D Nie chce bronić na siłę konsoli(ps3) bo lubię grać i na tym i na tym(setki godzin przegranych w Americas Army) a ża mój komputer już by nie wyrobił do bf'a wybrałem wersje na konsole i śmieszne są stwierdzenia że jedyna słuszną platformą do bf'a jest PC każdy wybiera to co lubi. Analogiczna sytuacja jest przy "wojnie" fanboy'ów ps3 i xbox'a, argumenty z pupy a jeden drugiego chce pozabijać. W temacie brakuje rzeczowych argumentów i po jednej i po drugiej stronie. Temat raczej już dawno przestał coś wnosić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2006, 11:50
Posty: 1277
Lokalizacja: Camp Gibraltar :)
Jaxuck napisał(a):
Narzekacie na moc obliczeniową konsol, ale ten sprzęt ma około 6 lat... a gry nadal wyglądają dobrze. Żaden piec sprzed 6 lat za około 2 tyś. zł nie daje już rady bez żadnego upgrade'u.

Ke? To o czym toczy sie dyskusja, o tym co lepsze teraz czy 6 lat temu? Co to w ogóle za argument :shock:

Sam mam x360 ale jednak wole grac na pc, pad jest wygodny ale jednak to nie to samo co klawa + mycha, szczególnie w strzelankach ;)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 19:53 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2011, 18:28
Posty: 16
giermen napisał(a):
Ke? To o czym toczy sie dyskusja, o tym co lepsze teraz czy 6 lat temu? Co to w ogóle za argument :shock:


A jak ktoś ma 6 letni sprzęt? To co wtedy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 20:02 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
Jaxuck napisał(a):
giermen napisał(a):
Ke? To o czym toczy sie dyskusja, o tym co lepsze teraz czy 6 lat temu? Co to w ogóle za argument :shock:


A jak ktoś ma 6 letni sprzęt? To co wtedy?

A jak ktoś ma sprzęt sprzed tygodnia to co wtedy? Chcesz to możemy tak sobie poodbijać piłeczkę :D


Poza tym ktoś tam wyżej pisał, że dyskusja czy PC jest lepszy czy konsola jest pozbawiona argumentów. Dla mnie bardzo konkretnym argumentem jest to, że choćby nie wiem co można było zrobić na obecnych konsolach to piec i tak zawsze będzie bardziej wszechstronny oraz to, że komputer można modyfikować. Oczywiście płacę więcej, ale płacę za coś, właśnie za tą wszechstronność. Równie dobrze można jeździć polonezem za 500zł co mercedesem za 100tys. Przecież i jedno i drugie jeździ prawda? Ale różnica jest oczywista.
A tak w ogóle to konsolowcy na tym forum raczej nie piszą z konsoli tylko z jakiegoś peceta, który darmowy też pewnie nie był. No a jak widać się przydaje bo sama konsola nie wystarcza ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 21:09 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2011, 18:28
Posty: 16
fido2801 napisał(a):


Poza tym ktoś tam wyżej pisał, że dyskusja czy PC jest lepszy czy konsola jest pozbawiona argumentów.


Ja to napisałem ale nie w takiej formie jak Ty to przedstawiasz tylko że w tym temacie brakowało konkretnych argumentów.
fido2801 napisał(a):
Dla mnie bardzo konkretnym argumentem jest to, że choćby nie wiem co można było zrobić na obecnych konsolach to piec i tak zawsze będzie bardziej wszechstronny oraz to, że komputer można modyfikować. Oczywiście płacę więcej, ale płacę za coś, właśnie za tą wszechstronność. Równie dobrze można jeździć polonezem za 500zł co mercedesem za 100tys. Przecież i jedno i drugie jeździ prawda? Ale różnica jest oczywista.

Oczywiście ze PC jest bardziej wszechstronny i zawsze tak będzie. Tylko nie zrozumiałe jest dla mnie ataki "tru pjisji playa" na konsole. Każdy gra tak jak lubi.
fido2801 napisał(a):
A tak w ogóle to konsolowcy na tym forum raczej nie piszą z konsoli tylko z jakiegoś peceta, który darmowy też pewnie nie był. No a jak widać się przydaje bo sama konsola nie wystarcza ;)
Bo konsola służy głównie do grania?!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
Jaxuck napisał(a):
fido2801 napisał(a):
A tak w ogóle to konsolowcy na tym forum raczej nie piszą z konsoli tylko z jakiegoś peceta, który darmowy też pewnie nie był. No a jak widać się przydaje bo sama konsola nie wystarcza ;)
Bo konsola służy głównie do grania?!

Ja to wiem, ale nie wszyscy o tym wiedzą i usilnie próbują wmówić i sobie i mnie, że jest inaczej ;) A poza tym to był kontrargument na to, że konsola jest tańsza. Niby jest, ale co z tego jak i tak jakiegoś kompa trzeba mieć, choćby po to żeby ludziom kit na forum wciskać. I zgadzam się, że każdy gra jak lubi, każdy ma swoje priorytety w tej kwestii i jest to rzecz upodobań.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, 23:25 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2007, 15:20
Posty: 295
@Sasquacz
Masz rację, nie doczytałem :) Nie zmienia to jednak faktu, że konsolę można wykorzystać nie tylko do grania i debaty 'co lepsze' nie mają większego sensu.

_________________
Jestem zajebisty, a najlepszym na to przykładem jesteś właśnie Ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL