Teraz jest 20 kwi 2024, 03:10

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 lip 2011, 10:02 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2010, 18:07
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Podzielam zdanie kolegi wyżej

BTW->>>
Cytuj:
aby strajk-żądania były zauważone przez taką firmę jak EA to musi to dotyczyć przynajmniej kilku krajów - trochę ralizmu.
Ahaa , ale wiesz , że ESTcobs ma na mysli pliki serverowe ? A jeżeli mu też chodzi o servery dedykowane , chodzi mu o DEDYKI !UWAGA UWAGA! W POLSCE , nie w kambodży czy izraelu...

@Pozdrawiam Pana Moderatora , który umie czytac ze zrozumieniem :)

_________________
Origin/Battlelog : SoulMasta
xfire: soulmasta96
gg: 8441572


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 13:10 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Pozdrawiam Cię SoulMasta również. Skoro nie potrafisz ogarnąć tematu to napiszę Ci w krótkich słowach.
Primo
Postaw małą serwerownię za ok milion zł i zacznij sprzedawać w Polsce serwery rankingowe EA. Przekalkuluj po jakim czasie zwrócą Ci się nakłady ... A potem się zapytaj dlaczego trzeba kupować serwery poza granicami kraju. Ja kupowałem z poprzednim klanem 22 slotowy serwer do BF2142 w Polsce (GamesNet) mimo że był TRZYKROTNIE droższy od takiego samego poza granicami kraju. Dziś dwa razy zastanowiłbym się nad tym.

Secundo
Udostępnianie plików serwerowych, przyśpieszy i ułatwia łamanie wszelkich zabezpieczeń gry i pozwala konkurencji na skopiowanie lub zapoznanie się z rozwiązaniami. Przy obecnej "wojnie technologicznej" między różnymi studiami, gdy w grę wchodzą coraz większe sumy i coraz nowsze rozwiązania , taka postawa jest coraz bardziej powszechna. Przypomnę brak dedyków przy MW2 oraz wybranie tylko jednego hostingodawcy przy Black Ops, wskazuje jednoznacznie że i konkurencja zaczyna zazdrośnie strzec swoich sekretów.
Dlaczego EA nie miałaby robić tak samo ??

Powtarzam jeszcze raz, jeśli znajdzie się duża serwerownia w Polsce która będzie chciała oficjalnie hostować gry EA to nie napisze tego na polskim forum EA lecz napisze do Centrali EA. I wtedy będzie traktowana poważnie.
Problem w tym ze zainteresowanych brak.

Co do lanów. Pomyślcie ile kosztuje wynajęcie sali, wynajęcie komputerów, załatwienie sponsorów itp Do tej pory takie imprezy organizował Lan Party Project (Kobra) oraz Cybersport przy naszym (portalu BF.pl) udziale. Przy obecnej koniukturze na rynku, co raz gorzej idzie znajdywanie sponsorów i odpowiedniego miejsca na Lany. Coś o tym wiemy ... Społeczność to także Wy, więc może ktoś się podejmie organizacji Lana w przyszłym roku ??

PS
Zanim zaczniecie osobiste wycieczki , ostrzegam byście nie zaczynali, bo widzę że jak komuś brak logicznych argumentów to zaczyna od inwektyw i pomówień pod adresem interlokutora.
Taka postawa skończy się paskiem.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 15:18 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
Sokar44 - ostatni raz zapytam - po co komu serwerownia za pięćset miliardów euro, nie wystarczy jeden mocniejszy serwer dedykowany? Poza tym czemu ktoś ma za EA brudzić sobie ręce żeby dostarczyć Polskiej społeczności serwery. Skoro są tacy cwani że plików nikomu nie dają to niech sami spróbują zarobić złotówkę na takim biznesie.
GamesNet zawsze był drogi, niezależnie czy mówiliśmy o serwerach CS'a 1.6 czy BF2142.

Brak dedyków MW2? Jeszcze raz podeślę link: alterIW.net - Gracze wzięli sprawy w swoje ręce i sami zrobili serwery dedykowane do tej gry (do ekstremalnie trudnych zadań to nie należało bo w przeciwieństwie do np. BFBC2 mieli kod dedyków z COD4, a MW2 jedzie na lekko zmodyfikowanym silniku COD4)

Dlaczego EA nie miała by robić tak samo? Bo podobno BF3 ma pobić poprzedników - a stary BF2 ciągle żyje dzięki serwerom dedykowanym i ModTools'om (patrz: Forgotten Hope czy inne świetne mody, o dziwo zrobione przez graczy a nie DICE)

I ostatni raz powtórzę, nie walczę o to żeby "duża serwerownia w Polsce" mogła stawiać serwery. Ale żeby mógł to zrobić każdy: wielkie korporacje, małe firmy które "specjalizują się" w hostingu serwerów CS'a 1.6 i tacy jak ja narzekacze którzy dysponują mocniejszym PC albo własnym serwerem dedykowanym i chcą coś z nim zrobić
Jeżeli stawiać serwery będzie mógł KAŻDY to wtedy zobaczymy czy rzeczywiście w Polsce utrzymanie serwerów gier jest takie drogie czy była to sprawka GamesNet'u który jako JEDYNY miał mógł uruchamiać w Polsce serwery BF2 RANKED

Postanowiłem że jutro zrobię małą prowokację, zadzwonię do EA i zapytam czy ja - ja ESTcobs, człowiek którego stać tylko na jeden serwer dedykowany a nie całą szafę serwerów dostąpię tego "zaszczytu" i będę mógł na własny użytek (nie w celach zarobkowych) hostować serwery do ich "świetnej gry"

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 15:58 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
To raczej do ea napisz - jesli nie kumasz tego, co Sokar stara sie wytlumaczyc.

Btw: tak samo zyje bf42 i mody (mimo braku wsparcia PB) = to raczej dogorywanie i wegetacja.

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 17:21 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Musiałbyś pisać/rozmawiać z centralą EA. Polski oddział nie zajmuje się takimi sprawami. Te dedyki MW2 są stawiane bez zgody Activision i ich status prawny jest wysoce wątpliwy.

Nie zapomnij że serwery BC2 i jak zakładam, również serwery BF3 oprócz obsługi gry, muszą komunikować się z Plasmą, również dlatego masz te obostrzenia. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd ale wydaje mi się że to był jeden z powodów dla których EA wymagała mocnych serwerów o określonych parametrach.

Ja w pewnym sensie rozumiem Twoje rozgoryczenie ale ja jestem pragmatykiem i realistą. Wiele firm traktuję Polskę jak Trzeci Świat. Przypomnę tylko sprawę polskiego XBox Live czy np polskiego iTunes. Jesteśmy zaściankiem Europy i niestety długo się to nie zmieni. Wiem jak działa rynek, znam mechanizmy które nim rządzą, dlatego mam takie skrzywione spojrzenie na ten problem.

Jeśli chcesz walczyć o pliki serwerowe to jedynym miejscem gdzie Ciebie usłyszą jest http://forums.electronicarts.co.uk

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 18:58 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2010, 20:58
Posty: 10
Sokar44 napisał(a):
Nie zapomnij że serwery BC2 i jak zakładam, również serwery BF3 oprócz obsługi gry, muszą komunikować się z Plasmą, również dlatego masz te obostrzenia. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd ale wydaje mi się że to był jeden z powodów dla których EA wymagała mocnych serwerów o określonych parametrach.

Czy te serwery są odpowiednie do tego czego wymagało EA? Mam wątpliwości biorąc pod uwagę lagi w BC2. A nie zdziwiłbym się jeżeli firmy hostujące stawiałyby po 20-60 serwerów na jednej maszynie - bo w końcu netcode i tak jest doje**** do tego stopnia że nikt nie zauważy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 19:11 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
filas312 napisał(a):
Czy te serwery są odpowiednie do tego czego wymagało EA? Mam wątpliwości biorąc pod uwagę lagi w BC2. A nie zdziwiłbym się jeżeli firmy hostujące stawiałyby po 20-60 serwerów na jednej maszynie - bo w końcu netcode i tak jest doje**** do tego stopnia że nikt nie zauważy.

Prawie wszystkie firmy stosują overselling, taka prawda. W mniejszym czy większym stopniu ale stosują. A gdyby pliki serwera były dostępne - sam mogę sobie kupić dedyka i postawić tyle serwerów ile chcę. Wiem wtedy na jakim sprzęcie serwery stoją, mam pewność że na mojej maszynie stoi jeden serwer a nie sto :]

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 19:32 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2010, 20:58
Posty: 10
Kto wesprze i się przyłączy? :> http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-3/1413993-sharing-dedicated-server-files-fight-monopolism.html Nie mówcie mi że nie chcecie plików od serwerów D:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 19:35 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
o to chodzi :twisted: DZIĘKI ZA ROZPOWSZECHNIENIE POMYSŁU, mam nadzieję że coś ugramy :)

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 19:36 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2010, 20:58
Posty: 10
ESTcobs napisał(a):
o to chodzi :twisted: DZIĘKI ZA ROZPOWSZECHNIENIE POMYSŁU, mam nadzieję że coś ugramy :)

A EA ma nadzieję że wszyscy pomrzemy i nie będziemy podbudzać ludzi do walki o swoje. :>


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 23:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2010, 00:19
Posty: 111
Lokalizacja: Rybnik
SoulMasta napisał(a):
2. Nie pojmuje sprawy , g4g jest jakoś "lepsze" od nas czy co? Bo tego nie kumam :)
3. Nie pojmuje , czemu atakujcie ESTcobs'a , typ walczy w słusznej sprawie a wy sracie ogniem na niego:F

Ad2 Pod jednym względem są. Serwery za free dla klanów jeśli się ładnie poprosi. http://g4g.pl/forum/ogolnie-o-serwerze-i-grze/prosze-o-opinie-32789/msg347480/#new
Ad3 Bo jest krótkowzroczny.

_________________
Airsoft jest niczym Project Reality. Prędzej czy później padniesz.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sie 2011, 11:27 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
Skontaktowałem się z polską centralą EA z osobą "odpowiedzialną" jako tako za kwestie BF'a i serwerów gier nie miałem przyjemności porozmawiać. Dowiedziałem się że prawdopodobnie trwają negocjacje między EA a nieznaną firmą X która miałaby świadczyć usługi hostowania serwerów na terenie RP. Przedstawiłem jak wygląda sprawa z mojej strony, mam serwer dedykowany chciałbym coś z nim zrobić i padło na serwery BF'a a że jestem zainteresowany BF3/BFBC2 potrzebuję plików serwerowych którymi EA/DICE się nie dzieli. Padło takie przemyślenie ze strony pracownika EA że jeżeli rozmowy z tajemniczą firmą się powiodą to (EA) będą mogli stawiać o wiele więcej serwerów... na kilku...nastu...a może nawet kilkudziesięciu maszynach.

Troszkę dziwne, byłem zainteresowany jednym serwerem do BFBC2 i powiedzmy dwoma do BF3. Ich strata bo podczas rozmowy uprzedziłem że jestem zainteresowany hostowaniem serwerów jako społeczność,nie firma więc tylko i wyłącznie z zamiłowania... ale do gry a nie pieniędzy.

Jeżeli akcja na forums.electronicarts.co.uk nie zostanie zauważona przez EA i nie przemyślą jak mocno krzywdzą graczy (bo jakim KRÓLEM FPS'ów będzie BF3 skoro nie będzie obsługiwać tak podstawowej rzeczy jak np. obsługa imprez LAN-Party) to sytuacja będzie jak z MW2. Najpopularniejsza gra,rekordy sprzedaży,bla bla - minął rok i ilu zostało tam graczy?

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sie 2011, 11:34 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2010, 18:07
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Najbardziej bym się uśmiał jakby nadchodzące mw3 miało pliki serverowe:(
BF3 I EA/DICE(nie wiem kto jest za to odpowiedzialny) mogą sie wtedy schowac;p

_________________
Origin/Battlelog : SoulMasta
xfire: soulmasta96
gg: 8441572


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sie 2011, 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
SoulMasta napisał(a):
Najbardziej bym się uśmiał jakby nadchodzące mw3 miało pliki serverowe:(
BF3 I EA/DICE(nie wiem kto jest za to odpowiedzialny) mogą sie wtedy schowac;p


NO BA! co z tego, że to ta sama gra wydawana co rok, kupujemy gry nie dla samej gry ale dla serwerów YEAH !


tak btw. to poczytajcie sobie pierwsze posty na tym całym http://forums.electronicarts.co.uk/batt ... olism.html
Taka akcja, że "łojaciekrece". Co do połączenia lan, to jego era skończyła się już dobre parę lat temu. Szybkość łączy w domach zwiększa się z roku na rok i lan przestał być już potrzebny. Lan party ? Cóż, zacznijmy od tego, że trzeba zmienić im nazwę, taki Starcraft 2 nie obsługuje lana a jakość sobie na imprezach radzą.

ESTcobs wzywa do bojkotu BF3 bo płacze, że będzie miał lagi w grze a ja się pytam skąd to wie? Wskoczyłeś do DeLoreana i przejechałeś się 3 miechy w przyszłość ? Przed premierą SC2 wzywano do bojkotu z powodu braku lana właśnie, tymczasem gra sprzedała się w milionach bo okazało się, że nikomu nie jest potrzebny. Przy Diablo 3 brak lanu już nikogo nie zdziwi.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sie 2011, 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Bla bla bla, EA patrzy na KASĘ, nie na to czy gracze będą mieli focha bo nie ma plików serwerowych. Mają jednego partnera, ceny serwerów są większe, więcej kasy idzie do nich. Jak już ktoś pisał, z nierankingowych serwerów np. BF2 nie mieli nic, więc teraz wydają te pliki tam gdzie im się opłaca.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL