Teraz jest 26 kwi 2024, 09:05

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2011, 19:19 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
Witam,

Czy wiadomo już cokolwiek na temat serwerów dedykowanych (gier) do Battlefield 3?
Obecnie zamówiłem preorder tej gry, jednak jeżeli znowu mam zostać OSZUKANY (jak w przypadku kupna BC2 kiedy liczyłem na pliki serwera gry a nie dość że pliki nie zostały opublikowane, to jeszcze nie można zamówić serwera w Polsce) to anuluję, grę spiracę i po przejściu kampanii dla jednego gracza wyląduje ona w systemowym koszu - tyle w temacie.
Nie mam zamiaru dawać zarobić czy to DICE czy zagranicznym firmom (hosting ewentualnych pseudo-serwerów, jak w BFBC2) na mnie, i mam do tego pełne prawo.
Nie popieram piractwa ale czy polscy gracze powinni wspierać korporację która jawnie lekceważy nasz kraj?
Kontaktować się z "firmą" Electronic Arts nie zamierzam - założony przeze mnie temat dotyczący problemu braku provider'a serwerów gier w Polsce został usunięty.

Myślę że jako gracze/społeczność powinniśmy razem zarządzać dostępności tego co się nam należy. Bo mi granie w BFBC2 i dostawanie bana od niemców tylko dlatego że jestem Polakiem już się znudziło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 19:26 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2010, 18:07
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Popieram postawe ESTcobs'a w 100% , trudno sie nie zgodzić iż ea dało dupy z tymi dedykami(Wieś w srodku europy nie ma (poza G4G chyba) Ja sie pytam gdzie tu jest sprawiedliwość?
Tak samo ja mógłbym wykupić WŁASNEGO dedyka którego oplacałbym miesiecznie i neich servery do BFBC2 stoją 24/7 a nie takie lelum-polelum.
2. Obawiam sie iż nie bedzie w Polsce dedyków do BF3 a wtedy bedzie trzeba grać na kambodżańsko-zydowsko-muzułmanskich serverach założonych przez Indianów , których server bedzie w Etiopii...

Też nie popieram piractwa , ale to już jest smutne z tymi dedykami

_________________
Origin/Battlelog : SoulMasta
xfire: soulmasta96
gg: 8441572


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2009, 08:34
Posty: 441
I tak EA ma nas... gdzieś i prawdopodobnie zrobią tak, aby jak najwięcej zarobić. Teraz rynek gier kieruje się dolarami, a nie sugestiami graczy. Jak ktoś się "napali" na BF-a to i tak go kupi, szczególnie jeśli jest 12-latkiem dla którego liczą się tylko efekty i grafa, gdyż to on i jego rówieśnicy stanowią bardzo dużą grupę graczy, a płatne serwery tylko dodadzą parę $ do konta EA.

_________________
Obrazek

...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 19:36 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
Obecnie dużym problemem jest brak uznawanego przez EA - GSP (GameServerProvider)
Kiedyś oficjalnym GSP dla Polski był GamesNet.pl, jak jest teraz - nie mam pojęcia.

Może administracja Battlefield.pl skierowałaby zapytanie do EA o stanowisko w tej sprawie?

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2010, 01:01
Posty: 1
Nie sądzę, że przez to, że kilka "Polaczków" zbuntowało EA łaskawie da te pliki serwerowe i dedyki, co jest smutne. Musiałaby na prawdę duża grupa ludzi się zebrać, aby to w ogóle miało jakiś sens. Wsparcie battlefield.pl również się przyda i mam nadzieję, że Administracja nie oleje tego, bo też mi się nie uśmiecha brak dedyków.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 20:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
Jeśli dojdzie tu do czegoś ciekawszego (petycji czy czegoś) To dołączcie punkt o wydaniu modding tools.

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 20:41 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
Zgadzam się, DICE stwierdza że gracze są debilami mówiąć "nie damy wam ModTools bo są trudne w użyciu"
chyba zrobię grupę ludzi domagających się dedyków + maptools/modtools - jeżeli nasze "żądania" (prawie jak terroryzm) nie zostaną spełnione wycofujemy nasze preordery

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2010, 00:19
Posty: 111
Lokalizacja: Rybnik
A G4G.pl to co? To jest główny Provider serwerów w Polsce do Bf'a i z tego co się wiem to do BF3 także będzie wyłączność ( i nawet na czechy)

_________________
Airsoft jest niczym Project Reality. Prędzej czy później padniesz.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 20:48 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
Dzichader napisał(a):
A G4G.pl to co? To jest główny Provider serwerów w Polsce do Bf'a i z tego co się wiem to do BF3 także będzie wyłączność ( i nawet na czechy)

Przede wszystkim G4G to społeczność graczy, może ja chciałbym stworzyć własną [?] w czym niby oni są lepsi ode mnie czy od Ciebie ? ponadto pomimo statusu GSP (o czym świadczy posiadanie plików) nie świadczą oni usług dzierżawy serwera gry. a ja chciałbym mieć własny serwer...

Nie oczekuję że EA wyda pliki serwera ranked, chciałbym zwykły unranked bo wspólnej gry ze znajomymi - tyle że na moich zasadach, na mojej maszynie (PC/serwer dedykowany)

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2010, 13:07
Posty: 78
ESTcobs napisał(a):
to jeszcze nie można zamówić serwera w Polsce

nie można ? to czemu mój serwer z bc2 stoi w warszawie ?
a co do tematu plików serwerowych to bardzo mnie cieszy że nie są udostępniane ,dzięki temu ludzie na piratach po sieci nie grają
Cytuj:
to anuluję, grę spiracę i po przejściu kampanii dla jednego gracza wyląduje ona w systemowym koszu - tyle w temacie

i bardzo dobrze zrobisz , będzie jednego narzekacza w grze mniej

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, 14:28
Posty: 86
A o co wam chodzi ? Czy granie na polskim serwerze to wasz pryjorytet ? Czy aż tak trudno jest wam zagrać na amerykańskim albo brytyjskim serwerze? Ją jakoś codziennie w project reality gram na takich serwerach i mam ping 70, a internetem nie świecę ponieważ mam tylko 2 gb. Co, łatwiej wam będzie się porozumieć? Ja raz przez przypadek przez 2 godziny grałem z polakiem, a poznałem go dopiero po napisaniu czegoś w stylu "jeb**y czołg". Tak więc nie wiem o co chodzi.A o co wam chodzi ? Czy granie na polskim serwerze to wasz pryjorytet ? Czy aż tak trudno jest wam zagrać na amerykańskim albo brytyjskim serwerze? Ją jakoś codziennie w project reality gram na takich serwerach i mam ping 70, a internetem nie świecę ponieważ mam tylko 2 gb. Co, łatwiej wam będzie się porozumieć? Ja raz przez przypadek przez 2 godziny grałem z polakiem, a poznałem go dopiero po napisaniu czegoś w stylu "jeb**y czołg". Tak więc nie wiem o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 23:03 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Ale po co mieć serwer za granicą, skoro z technicznego punktu widzenia równie dobrze mógłby on być w Polsce? EA robi cyrki, wybierając sobie jednego (1) providera w pl, który ustala sobie takie ceny, jakie sobie wymarzy

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2011, 00:59 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2010, 06:12
Posty: 16
_Dominiko_PL napisał(a):
Ale po co mieć serwer za granicą, skoro z technicznego punktu widzenia równie dobrze mógłby on być w Polsce? EA robi cyrki, wybierając sobie jednego (1) providera w pl, który ustala sobie takie ceny, jakie sobie wymarzy

Dokładnie. Przynajmniej w starym temacie na forum.ea.pl pamiętam że pisał ktoś że chciał uzyskać status owego providera jednak nie dało rady bo EA nie nawiązywała kontaktu.

Poza tym żeby była jasność, głownie chodzi mi o to żeby DICE zobowiązało się dostarczyć pliki serwera dedykowanego do BF3 zarówno pod Windows'a jak i Linuxa. Czyli - chcę pograć z kolegą, poćwiczyć taktykę etc. to Windows (na własnym kompie). A jeżeli myślę o gamingu (jakiś spar czy mix) to kupuję serwer W JEDNYM Z POLSKICH GSP (nie w jedynym, nie w niemieckim, w jednym z paru i to w Polsce) albo - jak np G4G.pl - kupuje sobie serwer dedykowany i stawiam tyle serwerów ile procesor z pamięcią RAM uciągną :-) Proste i logiczne, a stosowane i w BF2 oraz większości popularnych gier FPP online.

_________________
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2011, 07:20 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Primo
To nie EA jest winna (choć raz) Po prostu brak w Polsce serwerowni które chciałyby być oficjalnym hostingodawcą dla gier EA. Gamesnet o ile dobrze wiem, po prostu zbankrutował a na ich zgliszczach powstały 2 firmy które wolą hostować mniej wymagające gry.
G4G na dzień dzisiejszy nie może sprzedawać serwerów gier bo nie ma osobowości prawnej. Mogła by to robić INEA która jest właścicielem G4G ale nie wiem czy będzie tym zainteresowana. To już pytania do Wicia.

Ja wiem z niepotwierdzonych źródeł, że nie będzie serwerów G4G w BF3 ale ostrzegam że to może być zwykła niepotwierdzona plotka. To tylko wskazuje jaki mamy bałagan na polskim rynku.

ESTcobs napisał(a):
Przynajmniej w starym temacie na forum.ea.pl pamiętam że pisał ktoś że chciał uzyskać status owego providera jednak nie dało rady bo EA nie nawiązywała kontaktu.


A miał własną dużą serwerownie ?? Do mnie jak pisze ktoś że masz kiosk Ruchu i chciałby sprzedawać mój towar , też takiej osoby nie traktuję poważnie. Jestem handlowcem od 17 lat i nie trzeba mnie uświadamiać jak działa rynek :D

ESTcobs napisał(a):
Poza tym żeby była jasność, głownie chodzi mi o to żeby DICE zobowiązało się dostarczyć pliki serwera dedykowanego do BF3 zarówno pod Windows'a jak i Linuxa.


Niestety to już nie czasy BF2 gdzie serwer mogłeś odpalić w domu. Już od BF2142 EA postanowiło kontrolować mocniej rynek i czerpać z tego zyski. Wcześniej , firmy "krzaki" stawiały serwery nierankingowe BF i EA nie miała z tego ani grosza. No i zniknęły serwery na których możliwa była gra na pirackiej wersji gry. Mnie osobiście nie dziwi taka postawa choć oczywiście jako graczowi nie do końca musi mi się podobać. :(

G4G o ile nie ureguluje swojego statusu prawnego, nie może sprzedawać serwerów gry bo nie ma jak wystawiać faktur i rozliczać się z fiskusem.

Jeśli nadal ubolewasz nad tym że nie ma polskiej firmy hostingowej to proponuję byś zakupił/wydzierżawił kilka lub kilkanaście serwerów, napisał do EA że chcesz hostować ich gry. Policz ile musisz wydać pieniędzy na serwery i obsługę a ile będziesz miał wpływów za sprzedane sloty . Potem możemy wrócić do rozmowy :)

Może teraz zrozumiesz dlaczego Twój post na forum.ea.pl wylądował w koszu. To nie EA ma zapewnić serwery w Polsce a ich partner tylko że nikt się nie garnie by zostać ich partnerem. I tyle.


PS

Nie ma i nigdy nie było fizycznie stojących w Warszawie serwerów gry BC2 czy CoD BO. To tylko takie sztuczki z przekierowaniem. Tak naprawdę fizycznie maszyna stoi w Frankfurcie. Na tym forum niejeden się naciął na tą Warszawę ... Nie zastanowiła Was sprawa wielkości pingów z niby serwera warszawskiego ??

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2011, 11:26 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2010, 13:07
Posty: 78
Sokar44 napisał(a):
Nie zastanowiła Was sprawa wielkości pingów z niby serwera warszawskiego ??

ping do serwera mam 10ms a na serwerze 79-86 wydaje mi się że to dość dobry , na G4G mam takie same pingi

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL