Teraz jest 29 mar 2024, 08:54

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 wrz 2011, 22:04 
Offline

Dołączył(a): 25 lip 2011, 01:12
Posty: 76
@2xup
Wymienić już wymieniłem, GTSa 250 zamieniłem na GTXa 470, zmiana ilości FPSów mocno zauważalna :). Następna w planach (koło lipca-sierpnia '12) jest płytka na socket od Intela pod Ivy bridge i jeden z nowych i5 :P.

Kochaną obecną płytkę dobierałem tak żeby była stabilna (M4A79XTD evo), może da się odblokować 4 rdzeń ale nie wiadomo też, czy będzie chodził stabilnie ;). Dodatkowo to jest rewizja C2 czyli mniejsza tolerancja na zwiększone napięcie niż obecne Phenomy z rewizji C3 więc mniejsze mozliwości OC (stabilnie dociągnąłem do 3.4GHz przy napięciu nieco powyżej 1.4).

Obstawiałem 45-60 fpsów na high w 1680x1050 ale po tym jak działała alpha u mnie na kompie oceniam że tyle fpsiorów wyciągnę tylko na medium :<.

BTW: Z podstaw budowy komputerów nie musicie mnie szkolić :P.

@up
Nie wiem z czym innym miałby on konkurować, chyba że w twoim zamyśle nowe Liano to konkurent i3 2100, Phenomy II x4 to konkurenci i5 2500k a bulldozer ma być przeciwnikiem i7. Szkoda że na każdym froncie AMD w takim razie przegrywa (w kwesti CPU, Liano jako całokształt wygrywa z i3 bo ma lepszą kartę graficzną :P).

No ale dobra, już się zamykam i przyjmuję wasze racje D:.

Ale ciekawy offtop sie zrobił, od pytania czy i3 pociągnie BF3 przez to czy i3 jest lepsze od phenoma kończąc na tym żebym odblokował sobie 4 rdzeń D:.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2011, 22:18 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
technouber napisał(a):
@2xup
Następna w planach (koło lipca-sierpnia '12) jest płytka na socket od Intela pod Ivy bridge i jeden z nowych i5 :P.


Jak donoszą usłużne wiewiórki to procesory Ivy Bridge zerwą z oznaczeniami i3, i5, i7 ... Ale to na razie plotki :)

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2011, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 4 lip 2009, 14:23
Posty: 18
Wrzucę tutaj testy procesorów zrobione przez rusków. Oczywiście nie bierzcie sobie ich zbytnio do serca. To nie znaczy że jeśli im taki wynik wyszedł to wy będziecie mieli to samo.
Obrazek

@technouber
Ja odblokowałem 4 rdzeń na płycie M4N78 PRO domyślnie nie było możliwości odblokowania 4 rdzenia i L3 wystarczyło zaktualizować Bios co zaktualizowało go o opcję ACC. Zerknij na ekran startowy biosu czy nie ma opcji wciśnięcia klawisza ''4'' do odblokowania 4 rdzenia. W moim przypadku tak było na płycie M4N78 PRO, obecnie używam M5A78L-MLE to samo. Zawsze możesz wejść w sam bios i tam sprawdzić czy takowej opcji nie ma jeśli nie to zaktualizuj bios do najnowszej wersji i pamiętaj że zmiana biosu wiąże się jednak z ryzykiem. Ja zrobiłem sobie kopie starego Biosu tak dla bezpieczeństwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2011, 22:34 
Offline

Dołączył(a): 25 lip 2011, 01:12
Posty: 76
@2xup
Niemożliwe :x.

@up
Pogrzebię jutro w biosie i poczytam na stronie asusa i w razie czego spróbuję odblokować 4 rdzeń, może akurat będzie stabilny :P.

Dzięki za rady o/.

I BTW: Coś te ruskie dziwnie te testy robią, i3 530 w innych grach ma wydajność nieco mniejszą niż phenomy a tu leży i kwiczy pod athlonami. Może niedopracowany kod gry? D: Albo i jednak postęp w technologii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2011, 22:47 
Offline

Dołączył(a): 4 lip 2009, 14:23
Posty: 18
@up

Jeśli coś tam zdziałasz a nawet jeśli nie to daj znać na forum w tym temacie. btw program ASUS Update może pomóc w łatwym aktualizowaniu biosu. Można go znaleźć tutaj http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL