Teraz jest 19 kwi 2024, 12:23

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2011, 11:36 
Offline

Dołączył(a): 1 paź 2010, 21:10
Posty: 15
Witam
Zakładam temat gdyż niejako jestem "na zakręcie"

Zacznę od sprzętu i proszę wstrzymać się z uwagami typu : laptop nie jest do grania -mam laptopa gdyż potrzebuje mobilnego komputera z racji mojego zajęcia a ze lubię grac to inna sprawa

Lenovo Y560 (po małym upgradzie)
Procesor: Intel Core i7-640m 2.8 GHz, turbo do 3.5, 4 MB cache (2 rdzenie)
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5730 1GB
Płyta główna: Lenovo KL3
Pamięć RAM: Kingston 8GB 1333MHz DDR3 (2x4GB)
System: Windows 7 64bit Home Premium
Sterownik: 8.881.0.0

Obecnie pan Fraps mówi mi iż osiągam na 1366x768 od 27 do 50 fps METRO (mniej w parku, coś te drzewa nie bangla). Wszystko na LOW. Zaznaczam iż przez 90% czasu gry na METRO mam 30 i wiecej.
Na starej konfiguracji tj. 4gb ram i i3-330m na caspian border miałem nawet 23 fps w najgorszym wypadku.
Na obecnej nie sprawdzę gdyż zamiany bebechów zrobiłem po zniknięciu owej mapy.


I główne pytanie - na ile mogą się moje osiągi zmienić w stosunku do finalnej wersji ? Mam parę wątpliwości bo:

opcja 1 -FPS wzrośnie:
- wypuszczą porządne sterowniki
- optymalizacja
- u mnie różnica pomiędzy LOW a np. MEDIUM i HIGH to spadek o okolo 3-4 klatki pomiedzy poziomami (np.LOW 30, MEDIUM 27, HIGH 24). Może LOW bedzie bardziej LOW?

opcja 2 - FPS zmaleje:
- ma być więcej efektów
- caspian nie był najmiejsza mapa
- i cholera wie co jeszcze

W którą stronę pójdzie BF3? Jak Daleko to będzie od BF3 BETA?
z góry dzięki za pomoc w rozwianiu wątpliwości :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 11:49 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
A skąd my mamy to wiedzieć?? Dice obiecuje, że final będzie ładniejszy, płynniejszy itp itd ale to może być tylko marketingowe pieprzenie

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2010, 09:18
Posty: 23
Na pewno będzie lepiej niż gorzej. Żadnych nowych efektów nie dodadzą - tylko ustawienia ULTRA. Wielkiej poprawy nie będzie, ale pamiętajcie, że to wczesna wersja BETA, więc nie musisz się martwić o większe wymagania.

_________________
Above And Beyond The Call


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2005, 11:49
Posty: 345
Lokalizacja: Kraków
Poczekajmy aż PB rozjaśni sprawe, bo gra na bank przylaguje tu i tam :).Pamiętam tzw "ścinki" w BC2.

_________________
Jeśli blondynka ma czarne odrosty, to znaczy że jej mózg jeszcze walczy...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 02:01
Posty: 51
Na forum UK pisza ze jezeli teraz grasz na high/ultra to w pelnej wersji zeby miec tyle samo fps trzaba uzyc ustawien medium medium/low poniewaz w wersji alfa/beta nie ma aktywnych wszystkich "upiekszen" ktore znacznie spowolnia gre. Tak samo bylo z beta bc2 - niektorym dzialal plynnie a w full wersji ledwo dalo sie grac (lub nie dalo).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:31 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2011, 18:17
Posty: 404
A podobno miało być wiecej FPS. Jeśli jeszcze wolniej bedzie chodzić to ja nie mam co grać :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2010, 21:53
Posty: 201
No przecież podawali że będą gigantyczne wymagania, a beta graficznie wygląda słabo np. w porównaniu z crysisem więc liczyłem że to tylko wina bety która jest sporo okrojona.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 5 paź 2011, 21:14
Posty: 8
Ja się może podepnę tutaj z pytaniem czy też ktoś tak ma bo temat o tym problemie w dziale problemów tech na battellogu został zablokowany ^^
moj komp
Intel e8400 3.00GHz
geforce 9800gt 1gb
4gb ram
win 7 64-bit
neo internet 6mb/s
stery nvidia 285
ustawienia low rozdzialka 1680x1050 (20-30fps)

Problem wygląda tak że na polskich serverach g4g mam pingi 20 wchodzę do gry a tu lagi spowolnionej śmierci czyli gine i zabijam po schowaniu się a wieczorem nie da się grać bo wywala z serveru i zastanawiam się nad kupnem gry ale z drugiej strony nie wiem czy z moim kompem albo raczej netem dam radę pograć przy 64 graczach czy jesteście w stanie coś poradzić czy to problem bety czy lepiej sobie podarować bf3 ??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
akasta napisał(a):
Na forum UK pisza ze jezeli teraz grasz na high/ultra to w pelnej wersji zeby miec tyle samo fps trzaba uzyc ustawien medium medium/low poniewaz w wersji alfa/beta nie ma aktywnych wszystkich "upiekszen" ktore znacznie spowolnia gre. Tak samo bylo z beta bc2 - niektorym dzialal plynnie a w full wersji ledwo dalo sie grac (lub nie dalo).


Hahaha to co teraz jak ktoś ma gtx 460/560 i jedzie na ultra czy high to będzie musiał na low-medium grać w pełnej wersji?toż to by był fail roku ta gra,już teraz wymagania ma wielkie,bo za dużo to tam super grafiki nie ma,beta bc2 też chodziła słabo ale jakoś dopracowali to

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2011, 10:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2010, 09:18
Posty: 23
akasta napisał(a):
Na forum UK pisza ze jezeli teraz grasz na high/ultra to w pelnej wersji zeby miec tyle samo fps trzaba uzyc ustawien medium medium/low poniewaz w wersji alfa/beta nie ma aktywnych wszystkich "upiekszen" ktore znacznie spowolnia gre. Tak samo bylo z beta bc2 - niektorym dzialal plynnie a w full wersji ledwo dalo sie grac (lub nie dalo).

Chodzi o te dzieci z forum UK, które spamują jak się tylko da :stupid:

_________________
Above And Beyond The Call


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2011, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 22 sie 2011, 22:53
Posty: 3
Finalna wersja będzie chodziła lepiej. Tak naprawdę w becie wszyscy gramy na ustawieniach high, pomiędzy high a low jest różnica jedynie kilku cieni tak naprawdę, zmiana ustawień graficznych będzie możliwa dopiero w finalnej wersji, do tego wyjdzie w czasie premiery duży patch, no i nowe sterowniki do grafy pewnie. Reasumując będzie można liczyć na trochę więcej fps. A co do sprzętu autora tego tematu, to nie wiem czemu masz tak mało fps, ja mam podobne fps a w y550p mam i3-350, 3GB Ram ddr3, i gt240m wzmocnionego, ty masz i7 i masz 27 klatek ?? Dziwne. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2011, 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
cris75pl napisał(a):
Tak naprawdę w becie wszyscy gramy na ustawieniach high,

Jeśli trawa ma mieć tak niską rozdzielczość na High to już się boję o low.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2011, 16:10 
Offline

Dołączył(a): 1 paź 2010, 21:10
Posty: 15
cris75pl napisał(a):
Finalna wersja będzie chodziła lepiej. Tak naprawdę w becie wszyscy gramy na ustawieniach high, pomiędzy high a low jest różnica jedynie kilku cieni tak naprawdę, zmiana ustawień graficznych będzie możliwa dopiero w finalnej wersji, do tego wyjdzie w czasie premiery duży patch, no i nowe sterowniki do grafy pewnie. Reasumując będzie można liczyć na trochę więcej fps. A co do sprzętu autora tego tematu, to nie wiem czemu masz tak mało fps, ja mam podobne fps a w y550p mam i3-350, 3GB Ram ddr3, i gt240m wzmocnionego, ty masz i7 i masz 27 klatek ?? Dziwne. Pozdrawiam


27 klatek to najniższa zanotowana wartość. standardowo hula powyżej 30. \
Rożnica w działaniu na METRO pomiędzy starym i3 330m a po wymianie na i7 640m (2 rdzenie) to tez może maksymalnie 5 klatek w górę.
I to mnie bardzo zdziwiło gdyż w innych tytułach jest konkretna poprawa.
Możliwe że sterowniki też ograniczają fps gdyż nie używam tych, co DICE proponowało. Może twoje od GF sa lepiej dopasowane.
Ciężko jednoznacznie znaleźć przyczynę rozbieżności :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2011, 16:32 
Offline

Dołączył(a): 5 paź 2011, 21:14
Posty: 8
a czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć czy neo 6mb starczy do komfortowego grania na pl i niem serverach ??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2011, 16:43 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2011, 18:17
Posty: 404
Jasne, że tak
Chłopie nawet 1MB ma zapas łącza jak grasz ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL