Teraz jest 18 kwi 2024, 22:22

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2012, 20:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Wierzbin napisał(a):
M98 jest najmocniejszą snajperką w BF3, co nie oznacza jednocześnie, że najlepszą.

M98B
95-59DMG (1.09 na tułów, dla porównania, reszta boltów ma 1.25 co chyba każdy wie).
46.2RPM, Drugi najniższy ROF w grze (Równy z JNG90, lepszy tylko od L96)
5+1 pocisków w magazynku (Nie ma chyba broni o niższej pojemności z magazynka).
650m/s, drugi najszybszy pocisk w grze, zaraz za... AUG A3 który pruje pociskiem o prędkości 670m/s.
Największy zasięg w grze (3250m).

Do prucia na daleki dystans lepszego kandydata nie ma, aczkolwiek pchając się w bliższe starcia (Bo jak zauważyłem to nasz kochany użytkownik nie ogarnia snajpienia powyżej 200m) to polecam:
M40A5 aka Dildogun.
Statystyki kropka w kropkę jak niemal wszystkie inne bolty (80-59DMG, 1.25 mnożnika na tułów), najwyższy ROF (54.5RPM), i jedna z najgorszych prędkości pocisku w tej kategorii, albowiem... 490m/s.
Narzucić Holo/x3.4/x4, SPB i laser i można się bawić w agresywnego rikona.
W każdym innym wypadku (co imho najbardziej odpowidałoby skillowi pytanego) zostań przy którejś z tych:
M417,
M39 EMR,
MK11 Mod 0,
QBU88,
SKS,
SVD.
OHK w łepetyne do 15 metrów, 20+1 pestek w magu dla M417 i SKS (reszta 10+1), znośny DPS (wszystkie prócz SKS mają 50-37.5DMG, SKS ma 43-27DMG), M417 nadaje się idealnie dla kogoś kto powyżej 500m w stodołę nie trafi a chce nabić klasę zwiadowcy...

#hotfix 1
Dorzucono przecinek obok M417, zamieniono hybrydę SVD i SKS (SKD, lol) obok statystyk obrażeń na poprawny (SKS).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2012, 23:16 
Offline

Dołączył(a): 2 lip 2012, 15:46
Posty: 22
@dzikjestzly Do głębszych analiz i odpowiedzi na Twoje przyszłe pytania polecam http://symthic.com/charts.php, chociaż wątpię żebyś dał radę to ogarnąć (już nie mówię o znajomości języka angielskiego). :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2012, 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
@dzikjestzly
Na początku próbowałem pochylić się z troską nad Twoimi problemami, potem lektura Twoich postów zaczęła mnie bawić, a teraz najzwyczajniej w świecie zaczynasz mnie (i chyba nie tylko mnie) drażnić. Ile razy można prosić żebyś edytował posty a nie pisał jeden pod drugim? Zadajesz pytania na które znalazł bys odpowiedź szybciej używając google niż pisząc post na forum. Robisz z siebie matoła co z niczym nie moze sobie poradzić sam. Pół forum ma z Ciebie ubaw (pozostała połowa nie gra w BF3 i nie czyta tego działu).
Chlopie, ogarnij się. O ile wcześniej nie dostaniesz bana i ogarniecie w niczym Ci się tu nie przyda.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2012, 16:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
sidh77 napisał(a):
O ile wcześniej nie dostaniesz bana i ogarniecie w niczym Ci się tu nie przyda.

Całkiem niedawno dostał ostrzeżenie, ostatnie, chyba ma już 2 warny na koncie, teraz dostanie 3, baniak po czym i tak założy nowe konto i będzie nas zamęczać, trzecie zresztą...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2012, 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Cytuj:
Całkiem niedawno dostał ostrzeżenie, ostatnie, chyba ma już 2 warny na koncie, teraz dostanie 3, baniak po czym i tak założy nowe konto i będzie nas zamęczać, trzecie zresztą...


Phi... Nie pobawi się nowym kontym zbyt długo, bo nie wie, jak zmienić IP. Swoją drogą, aż dziw że jeszcze nie dostał bana. Zawsze można mu też dać suspenda na czas kilku dni - może po nim by się czegokolwiek nauczył. Ale raczej w to wątpię...

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2013, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2013, 13:16
Posty: 3
Siemka. Ja zaczynam dopiero grę snajperem na BF3. Ogólnie zaczynam bawić się w BF3, do tej pory byłem i nadal jestem wielkim fanem Recona w BC2. Nie rozumiem tutaj wywodów graczy których żywiołem jest latać po mapie z karabinkiem i bronią przeciwpancerną. DO TEGO TYPU GRACZY: Panowie Snajper to Snajper. Nie wymagajcie od nas, że będziemy biegać na zoomie i walić po twarzach z odległości 5 metrów (choć przyznam, że i to się mi zdarza dość często). Jeżeli jakiś snajper lami to prawdopodobne jest na dorobku i TO TRZEBA USZANOWAĆ. Co z tego, że biegasz z nożem i wycinasz ukrytych graczy. Miał ktoś do Ciebie żale o to?? Ja na BC2 snajperem zrobiłem 40 lvl czyli można mnie uznać za doświadczonego gracza ale nie obrzucam nikogo epitetami za to że biga z językiem na brodzie po mapie i szuka tylko miejsca gdzie można kose włożyć. To twój sposób gry i ja to rozumiem więc ty zrozum mój. Wiele się pisało o serwerach na których jest ograniczona ilość miejsc dla Recona. Grałem też na takich i obiektywnie stwierdzam, że to GŁUPI pomysł. Śmiało mogę powiedzieć że najlepsze i najbardziej oblegane serwery to takie gdzie jedynym ograniczeniem jest co najwyżej NO BASERAPE. I tyle. Te z ograniczeniami wydaje mi się że wymierają.

TO OCZYWIŚCIE DO Anora85 z 1 strony. Żeby mi ktoś wodolejstwa nie zarzucił :).

A tak poza tym to przepraszam jeśli teraz kogoś swoim niedoświadczeniem wkurzę czy rozśmieszę ale mam parę głupich pytań. Czy ktoś mógłby mi dać jakiś link lub wytłumaczyć o co chodzi w odblokowywaniu uzbrojenia w BF3?? Chodzi mi o to, że np. celownik sam mi się zmienia między dwoma rodzajami (krzyżak lub ten ze strzałkami od dołu). Niby już zdobyłem jakiś laser ale dalej go nie mogę wybrać. Właściwie to gra mi go nawet nie proponuje. I JAKI POTRZEBA LVL POSTACI ŻEBY ODBLOKOWAĆ CAŁY EKWIPUNEK?
A kolejne pytanko z serii tych z LAMĄ to czy tak jak BC2 w BF3 zabijać jednym strzałem "dobrej snajperki" można tylko na Hardcore czy tu jest jakoś inaczej. Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2013, 15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zajcek nie obruszaj się za to, że ktoś wyzywa snajperów (choć w rzeczy samej w grze chodzi o zwiadowców) od lamerów i kamp.
Jak już pisałem wcześniej nic nie mam do tej klasy, ale gra zakłada pewne cele.

W trybie gorączki jest to atak lub obrona na przekaźniki, w podboju to zdobywanie i utrzymanie flag.
Nikt nie wymaga od zwiadowcy biegania po całej mapie, jak ktoś musi, to niech sobie siedzi na miejscu, ale przynajmniej niech robi to na tyle umiejętnie, by osłaniać mcomy i nie dopuszczać przeciwnika do flagi.
Znakomita zaś większość graczy zakochanych w klasie recon ma głęboko w... "Poważaniu" to co dzieje się na mapie, z drużyną nie łączy ich nic i zdecydowana jest pykać fragi z daleka od pola walki, bo tam czują się bezpieczniej. Nie są rzadkością nawet takie tumoki, które nie postawią nawet radia, by było bliżej się zrespić, albo w miejscu, które jest istotne taktycznie.

Ok, można powiedzieć, że przychodzą sobie postrzelać, a nie wypełniać zadania w danym trybie. Skoro tak, to tryb drużynowy deathmatch jest dla nich.
Ale nie, przecież w gorączce jest fajniej. Bo tak! I dzięki takim wojakom cały zespół często nie może wyjść nawet ze swojej bazy.

Reszta klas biega i stara się zdobywać cele. Medyk leczy, wsparcie daje amunicję, mechanik eliminuje lub naprawia sprzęt. Gekon siedzi, kampi i dupy nie ruszy, więc nie dziw się, że ta klasa jest najmniej przydatna, a w wielu przypadkach wręcz zbędna, bo do niczego nie służy.

A serwery z ograniczoną ilością snajp mają akurat największe wzięcie.

Co do Twoich pytań.
Celownik sam się nie zmienia w trakcie gry. Zmiany możesz zauważyć po zmianie stron US/RU, kiedy nie masz jeszcze odblokowanych innych karabinów i celowników do nich.
Podstawowym karabinem strony rosyjskiej jest SVD z celownikiem PSO x7 (siadtka balistyczna dragunova z szewronami). Po stronie amerykańskiej masz Mk11 i jakiś celownik z siatką mildot. Jak wejdziesz w battlelog to możesz sobie podpatrzeć ile zabić jest potrzebnych, żeby sobie odblokować to i owo dla danej broni i inne karabiny.

W BF3 karabiny zadają różne obrażenia w zależności od odległości, kalibru, systemu przeładowania.
W trybie normalnym zawodnicy mają po 100hp, w HC dysponują 60hp.
W baniak mnożnik obrażeń masz x2.0; w górną część tułowia mnożnik to 1.25, nogi to 0.9. Reszta ciała 1.0.
Tu masz wszystko pięknie opisane: http://symthic.com/bf3-weapon-charts?re ... &attc=None

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2013, 05:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2005, 04:52
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa
Z życia snajpera - garść uwag, sugestii i opinii.

Na początek kamuflaż. Ghille suit jest dla nas (niestety) niedostępny, ale możemy temu zaradzić. Wybierz swojemu snajperowi odpowiedni kolor munduru. W moim przypadku jest to Army Green. Pozwala przyzwoicie ukryć się w trawie i innych zaroślach. Nawet na takich mapach jak Góra Elbrus znajdziesz kępki roślinności pośród wszechobecnej bieli.

Broń - tutaj wybierz to co najlepiej Ci pasuje. Oczywiście możesz grać z M98B-ultimate noskill cannon+x12 optics :lol:

Ja preferuję broń ze średniej i niskiej półki, bo lubię WYZWANIA. Poza tym przy ludzikach, którzy robią wszystko na sprincie i dodatkowo podskakują co sekundę, przymierzenie headshota jest wyjątkowo trudne, a ja nie jestem snajperem który podnieca się gdy zabije wroga za pomocą pięciu strzałów w stopę.

Celem snajpera ZAWSZE jest wrogi hełm i jego zawartość!
Trafiony przeciwnik natychmiast zaczyna wpadać w pląsy, biega, skacze i najczęściej ucieka za róg budynku.... tyle go widziałeś.
Dlatego tak ważne jest aby jednym (dwoma szybkimi) strzałem eliminować przeciwnika.
Kolejna zasada, to strzelać gdy masz 80-90% pewności, że trafisz. Nie ma sensu strzelać "na czuja" bo tylko zdradzasz swoją (dobrą) pozycję.
Niezależnie od mapy preferuję automaty. Od czasu BF2 pokochałem SVD i z tej broni staram się wykonywać najwięcej wyroków...

Myśleć jak myśliwy - umysł to najważniejsze co snajper posiadać powinien. Naprawdę sądzisz, że wejście na ten dźwig to dobry pomysł? Błąd. Najwyższy budynek na mapie? Błąd. Unikaj wszystkich OCZYWISTYCH miejsc gdzie SAM szukałbyś snajpera... To chyba największy problem graczy BF'a. Sam często bezlitośnie kasuję snajperów wspinających się mozolnie po drabinkach do swoich ulubionych "gniazd".
Leżąc na ziemi, ukryty w zaroślach masz dużo większą szansę przeżycia niż siedząc gdzieś wysoko i daleko od rozgrywającej się akcji.
Błyskawicznie możesz zmienić miejsce pobytu, zaopatrzyć się w amunicję która powinna leżeć gdzieś w okolicach każdej przejętej flagi...
Tak na prawdę nie ma doskonałego poradnika dla snajperów. Ważne jest żeby być cierpliwym. Inni będą płakać, że kampicie, że nie pomagacie drużynie itp.
Snajper po prostu nie jest klasą agresywną. Oczywiście zawsze znajdą się wyjątki z celownikami holo, biegający i skaczacy jak gumisie... Wierzymy, że nowe Call of Duty oczyści serwery BF'a z tego elementu.

Na koniec każdemu snajperowi polecam SOFLAM. Niedługo postaram się napisać kilka zdań o tym urządzeniu, jak POMAGA drużynie i jak drużyna może to cudo wykorzystać... Pod warunkiem, że potrafią grać DRUŻYNOWO :D

_________________
Obrazek
Ground forces core


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2013, 08:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Mplay napisał(a):
M98B-ultimate noskill cannon+x12 optics :lol:

Tylko mnie się tu coś nie zgadza?
M98B do broni niewymagającej żadnych umiejętności by być dobrze nią grać ma baardzo długą drogę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2013, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2011, 19:45
Posty: 58
Ja tam jakos nie przepadam za "sniperem" wiec nie gram nim zbyt czesto. Ale czasami fajnie jest "pokampic".
Swego czasu nadarzyla sie ku temu okazja i w sumie gre skonczylem z wynikiem 14-0 gdzie 6 z JETa i 8 head'ów kamperem z odległosci prawie 1200m
Normalnie az chyba filmik zrobie w przyszlosci :O

_________________
Obrazek
YouTube | Twitter | facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2013, 10:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, 10:16
Posty: 4
Mnie jedynie irytowało zawsze że pocisk karabinowy o dużej efektywności i będący niestabilny balistycznie zadający duże obrażenia w czasie ,,balistyki końcowej" potrzebuje trzech trafień w korpus celu aby go skutecznie wyłączyć z walki :| A czasem nawet dwóch w głowę... to jakiś potworny żart. Rozumiem że są serwery HC itd... ale te z kolei są przegięte w drugą stronę. Często gęsto gram agresywnie z repetierami i optyką 8x i przejmuje flagi itd. Kamperstwo to jest było i będzie zawsze dla mnie chowanie się z noktowizorem, tłumikiem po kątach i krzakach.

Nikt nie docenia rozważnego snajpera który potrafi odgonić helikopter krążący nad wzgórzem na Granicy Kaspijskiej, który oznacza wrogów, potrafi położyć dobrą i skuteczną osłonę dla grupy szturmującej flagi. Wykonuje zadania które są jego celem. To że ktoś nie biegnie jak mięso armatnie pod ogień wroga i daje się grzecznie położyć ogniem z LKM-u nie znaczy ze jest kamperem. Nie raz nie dwa potrafiłem z 300m oczyścić flagę z ,,obrońców" a potem ją przejąć.

_________________
[ESS] Elite Squad Soliders


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2013, 10:53 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2007, 14:12
Posty: 297
Lokalizacja: Zaskoczeń
Wyczyściłeś flagę z obrońców z odległości 300M. Zakładając na twoją korzyść że wszyscy zginęli w tym samym momencie, przebiegniesz 300M w 15s? (+ wybielisz?)

A i bolt-action zawsze wystarczają dwa strzały w korpus, bo najmniejsze obrażenia z tego co pamiętam to 50 w przypadku SV98, co więcej z mnożnikiem 1,2 (60). Jedynie semi-auto mogą potrzebować 3 strzałów, 2 headshotów w niesprzyjających okolicznościach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2013, 15:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, 10:16
Posty: 4
Tak, bo było kamperów z lkm-ami po krzakach a potem pusta flaga. I podjechałem jeepem :)


A używam bolt ale bez dwutaktowego zamka tylko z bipodem :) na bolt zwykle mi jedna kula wystarcza nawet na sprinterów. I gram raczej mało ,,gamingowo" :) Wkurzają mnie SWD i reszta w tej grze bo to to do niczego się nie nadaje a wiem że z SWD można spokojnie na 900m i lepiej celnie strzelać i nie wygląda to jak strzelanie z kbksu.

_________________
[ESS] Elite Squad Soliders


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2013, 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Zwirbaum napisał(a):
A i bolt-action zawsze wystarczają dwa strzały w korpus, bo najmniejsze obrażenia z tego co pamiętam to 50 w przypadku SV98, co więcej z mnożnikiem 1,2 (60). Jedynie semi-auto mogą potrzebować 3 strzałów, 2 headshotów w niesprzyjających okolicznościach.

x1.25 na tułów i x2.4 na łeb (to samo dla strzelb ze slugiem oraz rewolwerów).
A HP w HC to ~60.000004 :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2013, 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2012, 12:49
Posty: 41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja tam Na dalsze dystanse polecam JNG-90. 10+1 nabój w magazynku sprawiają, że można mając dwutaktowy zamek szybko poprawić strzał, który nie trafi w głowę. Dodatkowo celownik x12 i laser, coby nikt nas nie zaskoczył, a zawsze można go wyłączyć. Na bliskie odległości agresywnie fajnie się gra SW-98 z laserem i ACOG x4, oraz zamkiem dwutaktowym, wiadomo najlepszy hipfire ze wszystkich bolt-action ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL