Teraz jest 17 kwi 2024, 01:07

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lis 2011, 23:57 
Offline

Dołączył(a): 13 wrz 2011, 19:30
Posty: 33
Mam nadzieje że na forum jest kilku wirtualnych snajperów, wiec porozmawiajmy o grze pod tym kątem.

SEMIAUTO czy BOLT ACTION ?

Od pierwszego stopnia mamy do czynienie ze snajperkami typu semiauto, MK11 i Dragunov. Dwa szybkie strzały w korpus odsyłają przeciwnika do Abrachama, można byskawicznie nanieśc poprawke w przypadku niecelnego strzału w głowe. Karabiny boltaction w trybie hardcore nie zabijają wroga 1 strzałem, dlatego wiele osób może być zawiedzionych.

Z gadzetów ciekawy jest MAV, komar-szpieg. Widać wszystko jak na dłoni, szybko lokalizujesz wrogiego kampera i wiesz jak go podejść. Radiostacji do odrodzeń nie powinno być, to jest niesprawiedliwe. Nie jestem pewna, ale MAV może je niszczyć.

Pochwalcie się waszymi wynikami, z jakiej odległości hedy, jakie macie strategie na poszczególne mapy czy ciekawe miejsca :D

_________________
"to nie niebiańskie światło , to ogień z lufy chłopcze"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 00:23 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, 22:50
Posty: 268
Z tym MAVem to fajnie się robi "roadkille", takie trochę trollerskie urządzenie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 01:01 
Offline

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 13:38
Posty: 61
Ja preferuje M98. Nie wiem czy jest to związane z kalibrem lecz mam wrażenie ze na HC zabija jednym strzałem tzn ani razu nie musiałem poprawiać by zaliczyć +1 w statystykach a mam już ponad 600 trupów na niej. Zazwyczaj biegam z x8 + tłumik ale natomiast o większe odległości to oczywiście x12 i bipod. Tłumik na duże odległości straszliwie zwiększa bullet drop wiec jest to bezsensowne. Jeśli chodzi o kaliber 7.62 to najdalszy head zaliczyłem z odległości 754m za to .338 magnum z 972m. Ale w statystykach widać headshoty z odległości 1900+ lecz nie mam pojęcia jak im to sie udało gdyż na 1000+ mam wrażenie ze moje pestki znikają w otchłani :(

O semi auto to wole się nie wypowiadać bo używałem tylko m39 i to w dodatku na CQ w metrze z noktowizorem oraz kilka strzałów na dalsze odległości na caspian. Daje rade jeśli strzelamy do stacjonarnego celu gdyż przeciwnik nie zdąży nawet zareagować gdy dostanie drugą kulkę. A żeby zabić jednym strzałem to zdarzyło mi się to tylko 2 razy wiec ciężko wcelować podwójnie w biegnącego przeciwnika z 700 metrów a nawet headshot wymaga poprawki :(

Tylko do tej pory nie jestem pewien do czego służą te "strzałki" w MAVie.

_________________
ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 01:08 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, 22:50
Posty: 268
Cytuj:
w statystykach a mam już ponad 600 trupów na niej

A ja nie nabiłem tyle w żadnej spluwie w swojej krótkiej karierze w Bad Company 2 :lol:, za to w CODzie Black Opsie z G11 nie minął tydzień a już miałem 1000 killi. Nie żebym reklamował czy coś ale to może wina tego, że w BC 2 trzeba było wywalić cały magazynek, żeby kogoś utłuc, a tak to same asysty :(. A do tego to, że gra chodzi mi w 20-30 FPSach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 07:53 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2009, 12:18
Posty: 98
Osobiście wolę karabiny snajperskie typu Bolt Action. Dlaczego? A dlatego, że właśnie te karabiny pokazują jakimi jesteśmy strzelcami wyborowymi. Nie ma większego problemu trafić w głowę przeciwnika. A jeżeli trafimy w korpus to z zamkiem dwu taktowym zaraz możemy go dobić.
Moim faworytem na pewno jest M98B, mam sentyment do rodziny barretta, a do tego w grze pocisk leci po bardzo fajnym torze i nie opada aż tak jak przy innych tego rodzaju broniach.
Na razie mam tylko 1135 zabić z broni snajperskich więc moje doświadczenie jest marne ale bronie typu Semiauto, że tak napiszę, no nie są bronią dla snajpera. Są bardziej bronią wsparcia, gdzie wspomagają drużynę na bliższe odległości. Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że na Semiauto ciężej trafić headshota. Mistrzem w tej dziedzinie jak dla mnie jest M39 + Eotech. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale w tej konfiguracji pocisk nie opada (opada lecz na dalekich dystansach). I zabić kogoś to naprawdę nie problem, gorzej jest na bliskich odległościach gdzie mamy bardzo marne szanse na zabicie kogoś.

Z gadżetów wybieram zawsze MAV, jest bardzo przydatną rzeczą, możemy sprawdzić czy gdzieś obok nas nie kręci się jakiś wróg.

Strategie, hmm tutaj można rozpisywać się chyba na kilkanaście kartek A4. Każdy musi sobie obrać swoją strategię, należy pamiętać o częstej zmianie miejscówek. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej znajduje się moja drużyna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 09:56 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2011, 13:39
Posty: 209
Uh, ah, oh ... fajnie, że lubicie swoje bronie i macie na nich po 1k zabić, ale co z tego ... nie liczy sie frag tylko cel gry o czym wielu kamperów zapomina. Ot taka sytuacja ... czterech kamperów na górze za moimi plecami, wskakuje na mcoma, uzbrajam i wpada zgraja wnerwionych rosjan ... oczywiście dead ... a snajperzy co ... GÓWNO ... siedzą na tych skałach, palą fajki i ściągają najłatwiejsze cele, zero podświetlenia, zero pomocy, zero osłony. Co tam kolejny mcom ... mam 1k fragów i jest fajowo. I nie mówcie, że się nie da, bo się da ... oczywiście tylko ktoś musi chcieć pomóż drużynie. Ale po co skoro jestem snajperem ...

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 10:51 
Offline

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 13:38
Posty: 61
@UP

I w tym momencie się mylisz. Nie masz prawa nas osądzać po tym co napisaliśmy bo odpowiedzieliśmy tylko na pytanie jakie bronie i w jakich sytuacjach.
Najczęściej gram z m98 w pierwszej linii frontu na metrze w rushu jak i CQ. Rozstawianie "stacji meteorologicznej" jak i "rakiety" jak najbliżej flagi czy mcoma to norma i podstawa. Są miejsca na mapach z których nie wypuszczę choćby 1 przeciwnika z obrębu spawnpointa na flagach czy nie dopuszczę rozbrajacza bliżej niż na 10 m do mcoma. Ale to nie o to chodzi aby pisać gdzie kto ma stanąć i jak strzelać. Bo to nie jest poradnik do "nabijania punktów" Tylko "Sniper- ogólnie". Podałem informacje na temat broni, ich zasięgu i siły ognia a jeśli chodzi o strategie to każdy powinien wypracować dla siebie własną a w szczególności ze jestem typem ruszającego recona więc nie wszystkim możne to odpowiadać.
A Ty już zdążyłeś skrytykować i zrównać wszystkich sniperow do jednego poziomu... błota. Brawo...

_________________
ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 11:40 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2011, 13:39
Posty: 209
Wiem, wiem zachowałem się jak gówniarz i zasługuję na klapsa ... :)

Po prostu krew mnie czasami zalewa jak widzę co ci pseudo snajperzy robią ... :stupid:

W powyższym poście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, lecz większość powinna się znaleźć w tym z napisem "kamper".

Do zobaczenia na polu walki i kosa Ci w plecy jak znajdę Cię kampiącego w krzaku :p

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 12:25 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 11:18
Posty: 2
Witam, Chciałbym poznać wasze opinie na temat lunet jakich używacie a mianowicie 8x i 12x która się lepiej sprawdza?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 12:34 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2011, 13:30
Posty: 23
Moim zdaniem wybór lunety zależy od wybranej broni (w moim przypadku do broni semiauto max x4 a bolt x8-x12), dodatkowo wszystko zależy od mapy i trybu gry, więc uniwersalnej konfiguracji podać się nie da.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 6 gru 2011, 12:34 przez AzazelPL85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 12:34 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Gralem sw98 bez lunety, super zabawa! Polecam!
Obrazek

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 14:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, 02:54
Posty: 48
Ja preferuje tylko m39 emr. Gdyby m98 wysyłał wroga na tamten świat bez względu na to w co trafie to pewnie bym się zdecydował, jednak zbyt wiele razy zdarzyło mi się że cel przeżył a skoro mam strzelać drugi raz to wole użyć tego co strzeli szybciej.

Co do miejscówek - należy zwracać uwagę na miejsca na które... nigdy byśmy nie zwrócili uwagi - i tam się chować. Nawet jeśli mamy ograniczone pole widzenia. Włażenie na szczyt góry czy półki skalnej nigdy nie jest dobrym pomysłem.
Poza tym należy pamiętać że snajper nie musi mieć najwięcej fragów - ważne żeby pomagał w utrzymaniu/dotarciu do celów.



Powinni zrobić dodatek do broni - flashkiller ( nasadka na okular lunety "wyłączająca" to jej debilne odbijanie światła.. )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 18:33 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 18:30
Posty: 5
Od chwili gdy zacząłem levelować snipera na myśl przyszło mi proste rozwiązanie na które nie wpadło DICE.

Dlaczego sniper nie ma lornetki gdzie mógłby sprawdzić odległość do celu, zarazem nie martwiąc się np o odblaski. Nie daje to przewagi bo broń jednak trzeba po zbadaniu celu przymierzyć...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Tia lornetka, fajnie by było. Ale mamy MAV'a, gdyby tylko nie to, że często nie da się go rozstawić na na niektórych mapach jest niewidzialny dach na wysokości 15 metrów to byłoby świetnie.

Co do karabinów. Dla mnie tylko powtarzalne i tylko z lunetą x8. Ponad 1k zabić na M40A5. M89 jest fajne na duże dystanse ale... to nie mój teren działań. Wolę bliski kontakt, czasami bywa ciężko ale jak się rozkręcę to idzie pięknie. Ale karabiny samopowtarzalne... mordęga... nie umiem tym wycelować heada, tylko spam pocisków ^^

Co do taktyk to każdy ma swoje, ja lubię flankować wroga i strzelać im w potylicę :) Jest tylko jedna zasada dla każdego snajpera, spoty, spoty i spoty (wymieniłem trzy ale co tam).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
s1esh napisał(a):
Dlaczego sniper nie ma lornetki gdzie mógłby sprawdzić odległość do celu, zarazem nie martwiąc się np o odblaski. Nie daje to przewagi bo broń jednak trzeba po zbadaniu celu przymierzyć...
Sądzę że większość zadawałaby sobie pytanie "po co mi lornetka skoro mam lunetę na giwerze". Ja się nie znam ale podobno w realu bywa tak, że sniper chodzi w teamie z obserwatorem, a obserwator ten właśnie ma lornetkę. Generalnie pomysł może być taka lornetka przydałaby się jako gadżet do odblokowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL