Teraz jest 1 lip 2024, 06:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2012, 13:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2010, 20:35
Posty: 17
Słowem wstępu. Przyszło mi administrować serwerem. Jedną z zasad na nim panujących jest zakaz "nadużywania" wymienionych w tytule posta broni (oczywiście mówimy tu tylko o ataku na piechociarzy). Ktoś zapyta: co to jest nadużywanie. Odpowiem prosto - używanie broni o takim kalibrze, niewspółmiernie do sytuacji ;). Nie będę ich zabraniał całkowicie, bo to nie ma w ogóle sensu. Po to te bronie są aby ich używać. Czasem trzeba otworzyć jakąś puszkę, albo dobrać się do kampera. Problemem jest to, że serwer, o którym mówię jest mały. Ma zaledwie 16 slotów i wszelkie "nadużycia" zaczynają być bardzo męczące/irytujące/wkurzające. Męczące jest także ciągłe upominanie graczy o istniejącej zasadzie i o tym, że poprzedni frag łatwiej byłoby z noża zdobyć niż walić z RPG.
Postanowiłem sobie jakoś z tym poradzić. Mam techniczną możliwość zliczenia sumy zabójstw tymi zabawkami w trakcie rundy, dla każdego gracza. (dla ciekawskich prococon frostbite + plugin insane limits). I w zależności od tej liczby podjąć pewne działania. I tutaj koledzy i być może :) koleżanki mam do was pytanie. Biorąc pod uwagę, że serwer ma 16 slotów, jaka mogłaby być to liczba? Czy uważacie, że można mniej więcej stwierdzić, że konkretna liczba zabić z danej broni to już przesada i nadużycie? A może w ogóle to całe rozwiązanie jest do bani?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
socki napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że serwer ma 16 slotów, jaka mogłaby być to liczba? Czy uważacie, że można mniej więcej stwierdzić, że konkretna liczba zabić z danej broni to już przesada i nadużycie? A może w ogóle to całe rozwiązanie jest do bani?

Zależnie od stopnia kampienia wrogiej drużyny (i ogarnięcia snajperów tych którzy są przybici, przeca wystarczy się szybciej połapać komu łeb wystaje) uważam że na tak małym serwerze 10-15 to będzie sensowna liczba.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2010, 21:33
Posty: 139
To całe rozwiązanie jest do bani i życze Ci zeby nikt nie grał na twoim serwerze. Zakaz jakichkolwiek broni to chory wymysł. Ja nie moge wchodzić na niektore serwery bo mam duzo pkt. zarobionych jako snajper (zob opis), za RPG tez mam pokutowac ?
Limity na serwerach ? NIE, no chyba ze dozwolona będzie 1 broń i będzie to jasno napisane. Zakaz RPG, ale z czołgow i helikopterow to piechote można zabijać, bezsens.

_________________
Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział salwą rakiet po czym odleciał w kierunku Moskwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2009, 15:04
Posty: 332
Lokalizacja: Kutno
ja zycze Ci zeby sie udalo chociaz latwiej jest zabronic wogole

bezsensem jest takie metro gdzie tylko lataja rpg i m320

_________________
Obrazek www.polishhussars.pl
szukaj serwera BF3 - [PH] Polish Hussars .pl


Ostatnio edytowano 26 sty 2012, 14:30 przez marioseda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 14:27 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2010, 03:32
Posty: 126
Ja tez bym sie tym nie przejmowal, tym bardziej ze te bronie wcale nie sa takie super jak np CG czy granatnik z BC2 gdzie nie trzeba bylo nawet specjalnie celowac, nawet milosnicy USAS-a niech sobie biegaja, z daleka i tak sa bezsilni. Osobiscie jestem przeciwnikiem wszelkich ograniczen nakladanych przez zbyt ambitnych adminow no chyba ze na zasadzie knife/pistol only gdzie wchodzi sie dla zabawy...

_________________
Use 'rm file' on Unix/Linux to test for existing file; if you don't get a message, the file existed.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 14:28 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2010, 11:38
Posty: 181
Lokalizacja: Serwery HC
Temat morzeeeee.
Jakie mapy, tryby i ile kuponów masz ustawione na serwerze?
Wg mnie najlepsze ustawienia to albo @ll dostępne albo "No-SMAW, RPG, M320". Wszystkie pośrednie opcje to jedno wielkie użeranie i pilnowanie stada które zawsze będzie próbowało naginać zasady.

_________________
Pozdrawiam
Ramka Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Ja też jestem przeciwko jakimkolwiek limitom.

Załóżmy taką sytuację - widzisz wrogi czołg, wyciągasz RPG, chcesz się wychylić. Czołg się schował za jakimś budynkiem, a w twoim kierunku strzela wrogi żołnierz, który cię zobaczył. Ty też go widzisz. Zmienisz broń, by zginąć, czy strzelisz z RPG, którego masz w ręce, by zdobyć przynajmniej jedno zabójstwo?

Fajnie też czasem zabić kilku naraz strzelając przeciwpancernym w okno. Ale to nie jest OP. Mogli cię zdjąć zanim strzeliłeś. Mogli. Nie widzieli cię? Efekt był taki sam jak gdybyś wystrzelał ich karabinem snajperskim lub RKMem i by cię tak samo nie zauważyli.

RPG to zwykła, normalna broń. To jasne, że jedna pukawka będzie lepsza od drugiej na bliską odległość - szybkostrzelność, ale gorsza na dalszą - duży odrzut, opad pocisku, mała celność itd. Tak samo RPG czasem będzie zabójcze, a czasem o wiele lepiej użyć czegoś innego.


W tej sytuacji technik zginął, bo mógł zabić seryjką z karabinu a nie puszczać przeciwpancerny - mógł. I jeśli jest ogarnięty, powinien to wywnioskować sam.

Każda klasa i broń ma inne mocne i słabe strony. Bronie główne technika nie mają takiej celności jak karabiny szturmowca, więc na dalszą odległość to szturmowiec przeważnie zabije technika. I aż się prosi by strzelić przeciwpancernym w szturmowca jako wyrównanie szans wobec celności i zasięgu broni głównej. A czasem mnie skosi gdy będę chciał się wychylić.


Tak więc lepiej nie dawaj ograniczeń wobec przeciwpancernych, bo to bez sensu. Aż tak to wyrzutnie nie wymiatają. Spam pociskami przeciwpancernymi odnosi podobny skutek jak spam pociskami z RKMów...

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Antonio_@2 napisał(a):
Załóżmy taką sytuację - widzisz wrogi czołg, wyciągasz RPG, chcesz się wychylić. Czołg się schował za jakimś budynkiem, a w twoim kierunku strzela wrogi żołnierz, który cię zobaczył. Ty też go widzisz. Zmienisz broń, by zginąć, czy strzelisz z RPG, którego masz w ręce, by zdobyć przynajmniej jedno zabójstwo?

Pomińmy to że na serwerach z pojazdami nie ma twardych zasad NO RPG/SMAW tylko prośba "No RPG/SMAW on infantry" (i tak rzadko), i tak musisz zabijać z RPG/SMAWa bo innej opcji zniszczenia opancerzonego jeździdła, to że piechociarz stał się celem o wyższym priorytecie to inna sprawa.
Tu chodzi o ograniczenie spamu RPG/SMAW który psuje grę gdy giniesz już któryś raz z kolei od losowego pocisku.
Chyba pochopnie interpretuję ten serwer jako CQL na OpMetro D:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2010, 20:35
Posty: 17
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

Mofixil napisał(a):
Antonio_@2 napisał(a):
Chyba pochopnie interpretuję ten serwer jako CQL na OpMetro D:


Pochopnie:). Serwer to 16 slotowy hardcorowy mix - TDM, SQDM, RUSH, SQRUSH. Do tego semi INF :) Gdy jest mniej niż 10 graczy nie spawnuja się pojazdy.

Wyjaśniając troszkę sytuację. Już w pierwszym poście napisałem, że nie chcę nic blokować. Blokowanie jest całkowicie bezsensowne, a dyskusja o tym będzie bezpłodna ;). Chodzi mi o to, że mam możliwość, na przykład po 15-tym zabiciu za pomocą RPG/SMAW/M320, w dowolny sposób przypomnieć delikwentowi, że troszkę się zapędził i być może swoim stylem gry uprzykrza zabawę innym graczom. (a nawet nie być może bo od haseł typu: panie admin zrób pan coś z tym kolesiem z rpg/m320/smaw bo przyjemność z gry żadna to już mi się grać/adminować odechciewa) To przypomnienie zrobi za mnie automat. Może napisać coś na czacie, może takiego jegomościa 'kilnąć', a w skrajnym przypadku 'kicknąć' z serwera. Problemem jest ustalenie liczby tych zabić, po której warto przyjrzeć się takiemu delikwentowi. Bo tutaj właśnie trzeba wziąć pod uwagę sytuacje, o których wspominacie: priorytet celu, kamper, piechociarz przed czołgiem, ilość slotów czy tryby gier. Pomyślałem, żeby o tę liczbę zapytać Was - społeczność graczy. Serwer jest publiczny więc każdy z Was może na niego kiedyś trafić, spotkać się z proponowanym przeze mnie rozwiązaniem. Fajnie jest już teraz wiedzieć co o nim myślicie. A może ktoś miałby jakiś ciekawy sposób jak to usprawnić.


Ostatnio edytowano 27 sty 2012, 15:15 przez socki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:24 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2012, 16:19
Posty: 2
Panowie, podepne się, wybaczcie lekki OT. Znacie może jakieś fajne serwery death match'owe, na których dozwolone są tylko karabiny, pistolety, granaty i noże? Nie ma nic bardziej wkur niż claymory czy rpg w tym trybie...
hasło na dziś: you use claymore - you're gay more :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:32 
Offline

Dołączył(a): 9 lis 2010, 13:52
Posty: 170
Moze wystarczy nazwac odpowiednio serwer bo jesli serw jest na 16 osob to raczej znajda sie tam madrzejsze osoby i nie beda spamowac tylko grac jak chcieli tworcy. Sam sie przesiadlem z 32 na 24/6 osob bo wtedy gra sie a nie fraguje, itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2006, 11:50
Posty: 1277
Lokalizacja: Camp Gibraltar :)
Antonio_@2 napisał(a):
Fajnie też czasem zabić kilku naraz strzelając przeciwpancernym w okno. Ale to nie jest OP. Mogli cię zdjąć zanim strzeliłeś. Mogli. Nie widzieli cię? Efekt był taki sam jak gdybyś wystrzelał ich karabinem snajperskim lub RKMem i by cię tak samo nie zauważyli.


Czy tez nie właśnie takie sytuacje irytują ludzi? 1 pocisk wystrzelony praktycznie na ślepo, (nie potrzeba przy tym żadnego skilla ) zabija cie nie wiadomo skąd... respawn, grasz sobie dalej a po nie długim czasie sytuacja się powtarza... bardzo, baardzo irytujące. To w przypadku smaw/rpg a m320... w sumie nigdy mi nie przeszkadzał.

A co do tematu, wydaje mi sie ze 10 zabić wystarczy, ale to zależy tez od ilości ticketow itp ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 21:14 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2010, 03:32
Posty: 126
easyfrag napisał(a):
you use claymore - you're gay more :lol:


Jak ktoś jest na tyle głupi że wbiega na minę piąty raz w tym samym miejscu z rzędu to sam jest sobie winny. Ja tam lubię Claymore'y, i noobów którzy dają mi właśnie easyfragi dzięki temu że nie patrzą gdzie lezą... Szczególnie w trybie DM gdzie liczy się tylko frag, nie ważne jak zdobyty. Jak ktoś mnie wyzywa od nooba bo się nadziewa n-ty raz z rzędu w taki sam sposób to jakim mianem jego można określić? Do wyzywania od claymore-noobów przywykłem ale odnoszenie się do seksualności to novum...

_________________
Use 'rm file' on Unix/Linux to test for existing file; if you don't get a message, the file existed.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2012, 16:19
Posty: 2
Gaymore detected


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
easyfrag napisał(a):
Gaymore detected

Crymore.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL