Teraz jest 16 cze 2024, 02:42

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 gru 2011, 14:55 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2011, 14:45
Posty: 6
Witam wszystkich.Jestem nowy na forum a także nowy gracz w bf3 multi.Mozeczie mi doradzic na jakich serwerach zacząć grac? są srewery dla początkujących?
Prosilbym jeszcze o wytłumaczenie typów serwerów oraz typów gry.
Z góry dziekuje
PS.mam 45 lat i ta gra zaczyna mi sie podobac......


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2010, 21:33
Posty: 139
NORMAL - widzisz krzyżyk celownika, mapke i ilośc amunicji. Nad wrogami widać czerwone kropki, życie samo sie regeneruje. Trudniej zniszczyc pojazdy. Nazwa "normal" jednak ten tryb to fantastyka i zero realizmu.

HARDCORE - bardziej realistyczny, nie widac celowników ani kropek nad przeciwnikami, sam musisz ich wypatrzyc. Latwiej zabic wroga, nie regeneruje się życie.


Na początek proponuje RUSH, czyli SZTURM. Jasno okreslone cele misji ZNISZ lub OBRON. Mapki nie sa tak duże jak na PODBOJACH. Nowy gracz szybciej się tu odnajdzie, nikt nie wejdzie Ci na plecy, widzisz skąd atakuje wróg. Graj pojazdami, pancerz w jakimś stopniu bedzie Cie ochraniał.

_________________
Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział salwą rakiet po czym odleciał w kierunku Moskwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:06 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2009, 15:13
Posty: 62
Nie ma czegoś takiego jak serwery dla początkujących. Są co prawda w nazwach "noobs only" (tylko dla noobow - nowych graczy), ale to wogóle nie ma pokrycia w rzeczywistości. Na każdym serwerze znajdzie się paru ludzi z wysokimi rangami i paru zaczynających grę, zwłaszcza po świętach gdy dużo ludzi zostało właśnie obdarowanych Battlefieldem 3.

Serwery możemy podzielić wg paru czynników:
Tryb: normalny, hardcore i tylko piechota
Normalny - nie muszę chyba tłumaczyć, standardowa i normalna gra z pojazdami, HUD-em itd
Hardcore - tryb w którym broń zadaje większe obrażenia, nie ma regeneracji życia, bardziej "realistyczny"
Infantry only - tryb w którym nie ma żadnych pojazdów

No i sam typ zabawy:
Conquest - tryb polegający na przejmowaniu flag i drużyna, która ma ich mniej szybciej traci punkty, przegra ta ktorej punkty szybciej spadna do zera.
Conquest large - to samo co wyżej tylko na większym terenie i z większą ilością flag
Rush - Jedna drużyna atakuję bazy drugiej. Każda baza składa się z sektora w którym znajdują się 2 m-comy (takie stacje), trzeba podłożyć pod nie bombę i zniszczyć je. Po zniszczeniu m-coma A i B następuję atak na następny sektor. Obrońcy mają nieograniczoną ilość kredytów (ludzi). Można albo atakować albo bronić m-comów.
Squad Deathmatch - W tym trybie walczą ze sobą 4 drużyny, wygra ta, która najszybciej zbierze jakiś próg punktów. Punkty zdobywasz za zabijanie przeciwników. Zwykle na mapę jest jeden transporter opancerzony, ale czasem jest to wyłączone.
Team Deathmatch - Walczą przeciwko sobie dwie drużyny (Rosja i USA), wygra ta, która szybciej zdobędzie określoną ilość punktów.

Wszystko można ustawić w filtrach przeglądarki serwerów w battlelogu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:13 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2011, 14:20
Posty: 10
Ja osobiscie polecam hardcore, więcej realizmu, jak i łatwiej zabić przeciwnika. Spróbuj wszystkich klas, medyk z możliwością szybkiego nabijania punktów powinien być ok, ale może spodobają ci się inne. I nie warto od razu wbijać na serwery dla 64 graczy, tylko najpierw ogarnąć te mniejsze.

Aha, i pamiętaj o dołączaniu do drużyn!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:19 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2009, 15:13
Posty: 62
W drużynach jest łatwiej współpracować - możesz odradzać się na członkach drużyny zamiast na miejscu startyowym. Co więcej, za pomaganie im (rzucanie amunicji, leczenie, naprawianie ich pojazdu) otrzymujesz dodatkowe premie punktowe.

Pamiętaj też o pomaganiu drużynie, nie samym zabijaniem człowiek żyje!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
CysiekCysiowaty napisał(a):
Ja osobiscie polecam hardcore, więcej realizmu, jak i łatwiej zabić przeciwnika. Spróbuj wszystkich klas, medyk z możliwością szybkiego nabijania punktów powinien być ok, ale może spodobają ci się inne. I nie warto od razu wbijać na serwery dla 64 graczy, tylko najpierw ogarnąć te mniejsze.

Aha, i pamiętaj o dołączaniu do drużyn!

no proszę cię z tym HC, dałem szwagrowi pograć który nigdy nie tknął bf-a ani cod-a, a grał w gierki tylko nie w multi po godzinie myslałem ze go rozerwę!! około 150 zgonów i ani jednego killa :P
Na normalu szło mu nawet względnie 10-15 zgonów .. 1 kill, ale zawsze :roll:

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2010, 21:05
Posty: 41
Lokalizacja: Płock
CysiekCysiowaty napisał(a):
Ja osobiscie polecam hardcore, więcej realizmu, jak i łatwiej zabić przeciwnika. Spróbuj wszystkich klas, medyk z możliwością szybkiego nabijania punktów powinien być ok, ale może spodobają ci się inne. I nie warto od razu wbijać na serwery dla 64 graczy, tylko najpierw ogarnąć te mniejsze.

Aha, i pamiętaj o dołączaniu do drużyn!


Nie zgadzam się z tobą. W trybie hardcore roi się od kampiących snajperów, którzy wykorzystują ten tryb, aby nabijać sobie fragi (zabijają za jednym strzałem). W trybie normal snajper musi trafić minimum 2 razy, dzięki czemu jest ich znacznie mniej.

Podsumowując jeżeli chcesz grać snajperem wchodź na HC (Hardcore), ale jeżeli wolisz pograć inną klasą, lepiej wybierz tryb normal.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 16:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
jakobo811 napisał(a):
CysiekCysiowaty napisał(a):
W trybie hardcore roi się od kampiących snajperów, którzy wykorzystują ten tryb, aby nabijać sobie fragi (zabijają za jednym strzałem). W trybie normal snajper musi trafić minimum 2 razy, dzięki czemu jest ich znacznie mniej.

Ale snajperzy nie zabijają na hita na hc. Chyba że w głowe ale to wtedy na normalu też...

####

Normal, conquest only. Kupił bfa nie coda to dajcie mu bfa ;p

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2010, 21:33
Posty: 139
szakal0x napisał(a):
Ale snajperzy nie zabijają na hita na hc. Chyba że w głowe ale to wtedy na normalu też...

####
p


Samopowtarzalne na normal nie zabijają 1 strzalem w głlowe, co jest smieszne. Taki 7.62 nawet z kilometra robi z czaszki puzzle

_________________
Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział salwą rakiet po czym odleciał w kierunku Moskwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Mrufkojat napisał(a):
Taki 7.62 nawet z kilometra robi z czaszki puzzle

.44 urywa nogi z dupy a żeby kogoś zabić potrzeba 2-3 strzałów w tułów.
No cóż, balans...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2010, 21:05
Posty: 41
Lokalizacja: Płock
szakal0x napisał(a):
jakobo811 napisał(a):
CysiekCysiowaty napisał(a):
W trybie hardcore roi się od kampiących snajperów, którzy wykorzystują ten tryb, aby nabijać sobie fragi (zabijają za jednym strzałem). W trybie normal snajper musi trafić minimum 2 razy, dzięki czemu jest ich znacznie mniej.

Ale snajperzy nie zabijają na hita na hc. Chyba że w głowe ale to wtedy na normalu też...

####

Normal, conquest only. Kupił bfa nie coda to dajcie mu bfa ;p


Może i masz rację. Bardzo możliwe, że strzelało do mnie dwóch snajperów na raz :lol: . Nie zmienia to jednak faktu, że na HC jest zdecydowanie więcej snajperów niż w normalnym trybie.

Mrufkojat napisał(a):
szakal0x napisał(a):
Ale snajperzy nie zabijają na hita na hc. Chyba że w głowe ale to wtedy na normalu też...

####
p


Samopowtarzalne na normal nie zabijają 1 strzalem w głlowe, co jest smieszne. Taki 7.62 nawet z kilometra robi z czaszki puzzle


I co z tego? To tylko gra! Chcesz realizmu to pograj w ArmA 2 albo w zabugowaną ArmA 1.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2011, 16:24
Posty: 16
Nie polecam hardcore dla poczatkujacego.
Latwiej sie ginie i wg mnie poziom graczy jest wyzszy.
No i pelno kamperow czyli strzaly z nikad co niesamowicie wkurza.
Zacznij od normalnego trybu na szturmie.
Bedziesz napewno wiecej zabijal i gra nie bedzie Cie flustrowac

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2010, 21:33
Posty: 139
Cytuj:
Samopowtarzalne na normal nie zabijają 1 strzalem w głlowe, co jest smieszne. Taki 7.62 nawet z kilometra robi z czaszki puzzle


Cytuj:
I co z tego? To tylko gra! Chcesz realizmu to pograj w ArmA 2 albo w zabugowaną ArmA 1.


Jak nazwa wskazuje BATTLEFIELD, wiec oczekuje odwzorowania pola walki. Gdyby nastepny patch dodał gwiezdne miecze i laserowe pistolety to też by ci bylo wszystko jedno ?po co realizm...

_________________
Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział salwą rakiet po czym odleciał w kierunku Moskwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2011, 14:45
Posty: 6
pytanie:
Co to sa te drużyny ? jak do nich sie dołącza?
Piszecie o pomaganiu w druzynie o co tu chodzi?
A czy w 1280x1024 ma mniejsze wymagania od 1440x900? jest duza róznica w zapotrzebowaniu na karte graficzną?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
jakobo811 napisał(a):
Chcesz realizmu to pograj w ArmA 2

Nie wiem od kiedy 7.62 ma taką moc by przebić cały blok silnika humvee z odległości 100 metrów ale imho ArmA2 tak super realistyczna nie jest...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL