Teraz jest 28 cze 2024, 02:20

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lut 2012, 01:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Ostatnio się zastanawiam trochę nad strzelbami. Używałem trochę ostatnio DAO 12. Muszę przyznać, że dość dobra strzelba - kosi na bliską odegłość aż miło. Miło się nią zabija. Myślę, że można by założyć temat dotyczący strzelb, bo jestem ciekawy waszej "ulubienicy" jeśli chodzi o strzelby. Chętnie przerzucę się na Usasa, ale dopiero jak go odblokuję. Myślę też nad Saigą - do jej odblokowania zostało mi niewiele - kwestia jednego poziomu. Tak więc gdy ją odblokuję zaniedługo, będę się zastanawiał - Saiga, czy wierna i sprawdzona DAO 12? W statystykach na battlelogu to wygląda tak - tryby ognia te same - obie są samopowtarzalne. DAO ma natomiast większy magazynek niż Saiga. Te kilka nabojów więcej to zawsze jest plus. Zaś naboje identyczne, jeśli chodzi o ich rodzaj, więc kaliber ten sam, a więc prawdopodobnie i zadawane obrażenia zbliżone. W którymśtam filmiku Rock brał do ręki Saigę i mówił, że ma ona bardzo spójny ogień, więc celność dobra. No cóż, strzelba jest najskuteczniejsza na małe odległości, ale więcej niż te 10 metrów wycelować czasem trzeba.

Tak więc, wypowiedzcie się. Jaka jest wasza ulubiona/waszym zdaniem najlepsza strzelba?

I jeszcze jedno pytanie - jak sobie radzi podwieszana strzelba M26 MASS? Jest to skuteczne w walce na bliskie odległości? Domyślam się, że na pewno wypada gorzej niż strzelby przypisane pod klawisz "1", ale czy dużo gorzej?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 03:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Saiga ma mniejszy magazynek ale szybsze przeładowanie, m26 fajna zabawka, podobna jest do m870


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
Jakiej amunicji używa się do snipienia z m870?

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 08:28 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2010, 03:32
Posty: 126
Wedlug mnie jesli chodzi o najskuteczniejsza strzelbe to mozna bezdyskusyjnie wskazac USAS-a. Sam przyznaje ze go polubilem, na krotkie dystanse nic mu sie nie oprze ale ja gram w trybie DM wiec wiekszosc starc mam face to face. Z daleka nie warto nawet otwierac ognia. Do tego obowiazkowo powiekszony magazynek, celownik Kobra i rzadzimy, musimy sie tylko przyzwyczaic do wyzywania od noobow i no skillow....

_________________
Use 'rm file' on Unix/Linux to test for existing file; if you don't get a message, the file existed.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 09:10 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
dyskutowac mozna bedzie po paczu^^

nadmieniej jednak, z usuasa zajefajnie sciaga sie snajperow - po trafieniu czesto szybuja w niebosklon - a ich zdziwnienie i komentarze sa wstrzasajace :lol:
usas + pks-07

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Mi osobiście ciężko się wypowiedzieć, mistrzostwa mam tylko na Remingtonie i M1014.
Ta pierwsza czyli 870MCS - bardzo fajna strzelba, na plus obrażenia (ściąga na hita chyba z największej odległości), 5 nabio w magu wystarczy chociaż czasami chciało by się mieć więcej.
M1014 - Troszkę większa szybkostrzelność kosztem mniejszych obrażeń (ale też z bliska ściąga na "szczał", zawsze można szybko poprawić)
Dao wydaje się podobne z przewagą w wielkości magazynka.
Saigi nie ruszałem więc nie wiem.
Usas - Cóż... bezsprzecznie najmocniejsza w chwili obecnej strzelba, uważana za noobską/OP/lamerską/itp. Troszkę się z tym akurat zgadam, ale nie o tym. Sporo kulek w magu, duży zasięg, gigantyczna szybkostrzelność. Czego chcieć więcej? :)

Jeśli dobrze Ci się grało DAO-12 to poleciłbym Ci przy niej pozostać, przynajmniej do wbicia mistrzostwa. Inne strzelby będą do siebie bardzo podobne, a tutaj masz wolny slot na np. latarkę bo nie musisz brać powiększonych magów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Dao 12 jest fajna. Do mistrzostwa mi jednak daleko, pierwszej gwiazdki jeszcze nie mam, ale to się zrobi.

A co do dodatków do Dao 12, ja używałem tego pierwszego kolimatora za 10 zabójstw(ale tylko dlatego, że zapomniałem zmienić na holograficzny - od następnej rundy będę używał holograficznego, o ile znowu nie zapomnę zmienić ^^), powiększony magazynek(radzę sobie bez latarki, ale chyba ją sobie wybiorę - eksperymentalnie, mimo że radzę sobie bez oślepiania wrogów) oraz amunicję łuskową(dwa zabójstwa i się przerzucę na odłamkową).

Szkoda tylko, że tak znerfili IRNV. Może i było OP, ale mogło by być skuteczne do 50m, a nie do dziesięciu. Albo w ogóle nie nerfić, ale zamiast od 100 killi daną bronią, odblokowywało by się noktowizyjny od powiedzmy 250 zabójstw.

A co do Saigi - fakt, szybsze przeładowanie to plus. Wkładasz cały magazynek, a w DAO wkładasz naboje pojedyńczo. W DAO można jednak strzelić w trakcie przeładowywania, co jest czasem też plusem.

A M26 MASS z amunicją odłamkową też by kosiło równo. I dodatkowy plus tego jest taki, że M26 jest pod klawiszem "3", więc można wziąć Famasa albo inną pukawkę, by w razie potrzeby ostrzelać jakiś dalszy cel.

Nikt tu jednak nie wspominał o MK3A1 z B2K. Jak to cudo się sprawdza? Opłaca się to odblokować?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 13:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
MK3A 1 coś na poziomie NUBASA 12 ^^ sporo nim nie gralem, wole wbijac kille na NUBASIE 12 na którym mam 1226 killi. Po prostu nie chce mi się od nowa przyzwyczajać do widoku modelu innej broni na ekranie, bo to mnie rozprasza ^^

@down

;)

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Ostatnio edytowano 3 lut 2012, 15:52 przez Satyr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
MK3A1 Jackhammer ma trochę niższy ROF i większy magazynek od USAS12.
Prócz tego to prawie te same bronie.
@up Nie NUBSAS a U Suck At Shooting D:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Antonio_@2 napisał(a):
A co do dodatków do Dao 12, powiększony magazynek(radzę sobie bez latarki, ale chyba ją sobie wybiorę - eksperymentalnie, mimo że radzę sobie bez oślepiania wrogów) oraz amunicję łuskową(dwa zabójstwa i się przerzucę na odłamkową).


Troszkę skróciłem :)

Latarka w CQB się przydaje, jest mocna i ciężko przeciwko takiemu gościowi walczyć co najczęściej skutkuje łatwym fragiem z bliska.
Co do ammo to zostaw sobie śrut (ew. strzałkowa jak wiesz, że będą duże zgrupowania wrogów np. Metro) bo ma największe obrażenia, z bliska kładziesz na hita i nie uświadczysz tego ze slugami albo odłamkową. Dodatkowo odłamkową możesz zabić się sam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Ja tam wolę łuskową, nie jest źle. Odłamkową też wypróbuję, najwyżej wrócę do łusek.

A co to CQB? Bo rozumiem CQ(conquest), CQL(conquest large), ale co to CQB?

EDIT: Już wiem, co to CQB. Google nie gryzie i zawsze pomaga :D

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2012, 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
Już wsio zostało powiedziane w temacie raczej. Od siebie dodam coś takiego: Granatnik nabity śrutem też czasem się przydaje w CQB. Tak naprawdę mamy tylko 1 szansę na strzał, do tego spory rozrzut i słabiutki zasięg, ale ubić kogoś z tego to czysta przyjemność.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2012, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
M 26 Mass – power zbliżony do strzelby M320 + ammo x5 :twisted:
MK3A1 Jackhammer
Saiga+laser
Klasyczne „pompki” – M1014

Proponowany „wkład”- śrut, pozostałe rodzaje ammo IMO zbyt często zawodzą. Teoria i tabele swoje, ale w praktycznym zastosowaniu wychodzi dziwny rozkład DMG, szczególnie widoczny przy strzałkach.
Na wielkie zmiany po patchu w tej materii nie liczę.

Byłbym zapomniał - dodatkowym argumentem za MK3A1 jest tłumik na starcie.
Ktoś w DICE jest chyba fanem braci Coen :lol:.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lut 2012, 02:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, 20:31
Posty: 346
Głos z krzaka napisał(a):
Proponowany „wkład”- śrut, pozostałe rodzaje ammo IMO zbyt często zawodzą. Teoria i tabele swoje, ale w praktycznym zastosowaniu wychodzi dziwny rozkład DMG, szczególnie widoczny przy strzałkach.


Mam podobne odczucia dlatego też do swojego NUBASA [ :) dobre] używam tylko standardowego śrutu. Mam też wrażenie, że w ramach balansu z innymi strzelbami USAS ma najmniejszy zasięg [co oczywiście jest dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę jak to napierdziela].

_________________
Amor Patriae nostra lex! Sapere aude!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lut 2012, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
PL_Huzar napisał(a):
Mam też wrażenie, że w ramach balansu z innymi strzelbami USAS ma najmniejszy zasięg

Najmniejszy? Raz zapomniałem buckshoty na fragi zamienić i po 60 metrach wciąż widziałem hitmarkery, na dystansie 50 metrów zabijałem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL