Teraz jest 16 kwi 2024, 16:36

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2012, 08:08 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2012, 08:02
Posty: 20
Hej,
Jaki będzie najlepszy pad do BF3 do sterowania śmigłowcami i samolotami ?


PS.
A da się padem sterować żołnierzem? Będzie wygodniej niż myszką?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 09:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2011, 19:10
Posty: 83
Kostek_madrala napisał(a):
Hej,
Jaki będzie najlepszy pad do BF3 do sterowania śmigłowcami i samolotami ?


PS.
A da się padem sterować żołnierzem? Będzie wygodniej niż myszką?

Zacznę od drugiego pytania - da się sterować żołnierzem przy pomocy pada, ale nie rób tego bo będziesz dostawał ostro po dupie ;). To tylko na konsolach.

Jaki pad do latadeł? Wcale nie potrzebujesz wypasu moim zdaniem. Wystarczy pad od xbox360. Jest bardzo uniwersalny i bardzo wiele gier go wspomaga. Zwykła wersja z kablem to wydatek nieco ponad 100zł. Możesz się też skusić na wersję bezprzewodową, jednak wtedy trzeba się pilnować, żeby kupić wersję na PC, a nie na konsole - ponieważ w pudełku musi być jakiś odbiornik USB, czy coś takiego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 23:56 
Offline

Dołączył(a): 15 lut 2010, 10:54
Posty: 12
Witam ,korzystając z okazji że powstał taki temat mam pytanie.Do latania na helkach używam pada od ps2 z przejściówką na pc (hama), ogólnie nie mam zastrzeżeń do działania, ale jest jedna rzecz która mnie troche wnerwia , czasem podczas latania gra wychodzi do menu i wtedy zaliczam piękny crash :).Używa może ktoś pada od ps2 i ma podobny problem? , albo może zna rozwiązanie problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 08:19 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2012, 08:02
Posty: 20
Diter napisał(a):
Kostek_madrala napisał(a):
Hej,
Jaki będzie najlepszy pad do BF3 do sterowania śmigłowcami i samolotami ?


PS.
...Jaki pad do latadeł? Wcale nie potrzebujesz wypasu moim zdaniem. Wystarczy pad od xbox360. Jest bardzo uniwersalny i bardzo wiele gier go wspomaga. Zwykła wersja z kablem to wydatek nieco ponad 100zł. Możesz się też skusić na wersję bezprzewodową, jednak wtedy trzeba się pilnować, żeby kupić wersję na PC, a nie na konsole - ponieważ w pudełku musi być jakiś odbiornik USB, czy coś takiego.



Przymierzałem się na tego właśnie pada, ale czytałem na innym forum (http://peb.pl/problemy-techniczne/1103842-battlefield-3-pc-pad-xbox-controller.html), że z BF3 nie działa.
Czy ten pad ma programowalne przyciski, czy są one na stałe zdefiniowane?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2011, 19:10
Posty: 83
Kostek_madrala napisał(a):
Przymierzałem się na tego właśnie pada, ale czytałem na innym forum (http://peb.pl/problemy-techniczne/1103842-battlefield-3-pc-pad-xbox-controller.html), że z BF3 nie działa.
Czy ten pad ma programowalne przyciski, czy są one na stałe zdefiniowane?

Niestety nie mam BF3 na PC, więc nie mam jak sprawdzić, czy to prawda. Faktem jest, że ludzie w BF3 latają przy użyciu padów (zgadzam się, że tak jest wygodniej). Musisz się upewnić u kogoś kto ma taki sprzęt i go używa.

Pad nie ma sprzętowo programowalnych przycisków. Nie ma też aplikacji Microsoftu do zmiany ustawień (przynajmniej ja takiej nie mam). Korzystam z aplikacji o nazwie Xpadder, dzięki niej można zmieniać ustawienia przycisków, czułość drążków itd. we wszystkich rodzajach padów. Używam tego do skonfigurowania gamepada do gier które pada nie obsługują (np. Gothic).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 12:54 
Offline

Dołączył(a): 18 wrz 2007, 16:58
Posty: 85
Marcin72mag napisał(a):
Witam ,korzystając z okazji że powstał taki temat mam pytanie.Do latania na helkach używam pada od ps2 z przejściówką na pc (hama), ogólnie nie mam zastrzeżeń do działania, ale jest jedna rzecz która mnie troche wnerwia , czasem podczas latania gra wychodzi do menu i wtedy zaliczam piękny crash :).Używa może ktoś pada od ps2 i ma podobny problem? , albo może zna rozwiązanie problemu.


Na forum aż huczy od problemów z padami. Niestety DICE zrobiło bardzo ch..o w stosunku do padów i preferowany jest ten od XBOX 360 większość innych ma problemy z mapowaniem klawiszy i poprawną współprace poprzez piękne CRASH-e spowodowane samoistnym włączeniem głównego menu. Mam Logitecha RumblePad 2 i niema możliwości przypisania przepustnicy na analog, a jedynie na rozetę a to jest strasznie ch..e rozwiązanie no i oczywiście samoistne włączanie się menu. Pozostaje jedynie zaopatrzyć się w pada od xbox 360 :cry:

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 14:58 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lis 2003, 12:50
Posty: 2116
Lokalizacja: Bartoszyce i Poznań
Co się dzieje z tym światem...grać w BFa na kompie padem...Świat sie jednak skończy w 2012.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Wojtas napisał(a):
Co się dzieje z tym światem...grać w BFa na kompie padem...Świat sie jednak skończy w 2012.

Trudno się nie zgodzić. Swoją drogą nie bardzo rozumiem po co grać na padzie skoro myszka radzi sobie znakomicie. Mówię tu oczywiście o lataniu bo granie na piechotę na padzie zakrawa na masochizm. Inna sprawa joystick do latania. To może faktycznie robić różnicę. Choć zdania na forum na ten temat są podzielone.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2005, 16:21
Posty: 98
sidh77 napisał(a):
Wojtas napisał(a):
Co się dzieje z tym światem...grać w BFa na kompie padem...Świat sie jednak skończy w 2012.

Trudno się nie zgodzić. Swoją drogą nie bardzo rozumiem po co grać na padzie skoro myszka radzi sobie znakomicie. Mówię tu oczywiście o lataniu bo granie na piechotę na padzie zakrawa na masochizm. Inna sprawa joystick do latania. To może faktycznie robić różnicę. Choć zdania na forum na ten temat są podzielone.


Ja latam na joysticku ale z ciekawości podłączyłem pada od ps3. I powiem że latanie na padzie nie jest takie najgorsze. Przynajmniej w moim odczuciu lata się lepiej niż myszką choć nie tak dobrze jak na joyu. Tu mówię oczywiście o jetach. Helki to tylko mysz+klawiatura.

Ale tak czy siak....
Wojtas napisał(a):
Co się dzieje z tym światem...grać w BFa na kompie padem...Świat sie jednak skończy w 2012.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 16:47 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2012, 13:36
Posty: 9
Zapraszam jakiegokolwiek pilota smigłowców, który używa pada i twierdzi, że jest tak samo bądź lepiej niż mysz + klawiatura, nie omieszkam nagrać owego starcia jeśli by miało nastąpić a potem poprosiłbym adminów o wrzucenie linku do tego filmiku na stronę główną by raz na zawsze udowodnić, że pad nadaje się jedynie dla tłustego nieogara siedzącego na kanapie i podniecającego się przerywnikami filmowymi w mw3 bądź by zagrać z ziomkami w FIFE/PESa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 18:28 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2012, 08:02
Posty: 20
Astar12 napisał(a):
Na forum aż huczy od problemów z padami. Niestety DICE zrobiło bardzo ch..o w stosunku do padów i preferowany jest ten od XBOX 360 większość innych ma problemy z mapowaniem klawiszy i poprawną współprace poprzez piękne CRASH-e spowodowane samoistnym włączeniem głównego menu. Mam Logitecha RumblePad 2 i niema możliwości przypisania przepustnicy na analog, a jedynie na rozetę a to jest strasznie ch..e rozwiązanie no i oczywiście samoistne włączanie się menu. Pozostaje jedynie zaopatrzyć się w pada od xbox 360 :cry:


Hmm... Dziwna sprawa bo mam podłączoną kierownicę i jest ok. Nic się nie crashuje i nie wyskakuje żadne menu. Do jazdy jest idealna. Ciekawe jak to będzie po podłączeniu jeszcze pada, czy to nie zaszkodzi kierownicy.

Jaki joy działa pod BF3 i nie powoduje problemów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Logitech f310


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2011, 19:10
Posty: 83
Pr0BongSmoker napisał(a):
Zapraszam jakiegokolwiek pilota smigłowców, który używa pada i twierdzi, że jest tak samo bądź lepiej niż mysz + klawiatura, nie omieszkam nagrać owego starcia jeśli by miało nastąpić a potem poprosiłbym adminów o wrzucenie linku do tego filmiku na stronę główną by raz na zawsze udowodnić, że pad nadaje się jedynie dla tłustego nieogara siedzącego na kanapie i podniecającego się przerywnikami filmowymi w mw3 bądź by zagrać z ziomkami w FIFE/PESa.

Poziom inteligencji i kultury osobistej tego Pana osiągnął wymiar, którego moja skromna osoba nie jest w stanie ogarnąć :/.

Do Twojej informacji Panie PRO, autor tematu zadał pytanie na jaki pad się zdecydować, a nie "czy przypadkiem chcąc grać na padzie nie wyjdę na tłustego nieogara na kanapie?". Jak ktoś sobie tak lubi, lub ma taki kaprys, to przyjmij to Panie PRO do wiadomości i nie próbuj okazywać swojej wyższości, bo nikomu tutaj tym nie zaimponujesz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 23:32 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2012, 13:36
Posty: 9
Diter napisał(a):
Pr0BongSmoker napisał(a):
Zapraszam jakiegokolwiek pilota smigłowców, który używa pada i twierdzi, że jest tak samo bądź lepiej niż mysz + klawiatura, nie omieszkam nagrać owego starcia jeśli by miało nastąpić a potem poprosiłbym adminów o wrzucenie linku do tego filmiku na stronę główną by raz na zawsze udowodnić, że pad nadaje się jedynie dla tłustego nieogara siedzącego na kanapie i podniecającego się przerywnikami filmowymi w mw3 bądź by zagrać z ziomkami w FIFE/PESa.

Poziom inteligencji i kultury osobistej tego Pana osiągnął wymiar, którego moja skromna osoba nie jest w stanie ogarnąć :/.

Do Twojej informacji Panie PRO, autor tematu zadał pytanie na jaki pad się zdecydować, a nie "czy przypadkiem chcąc grać na padzie nie wyjdę na tłustego nieogara na kanapie?". Jak ktoś sobie tak lubi, lub ma taki kaprys, to przyjmij to Panie PRO do wiadomości i nie próbuj okazywać swojej wyższości, bo nikomu tutaj tym nie zaimponujesz.


Nie, autor wyraźnie zaznaczył w zapytaniu; który pad będzie najlepszy do sterowania helikopterami lub myśliwcami?[u] co znacząco może wpłynąć na odpowiedź, moją intencją nie było urażenie kogokolwiek a dobitne wytłumaczenie, że pad + helka i myśliwiec to fatalny pomysł, lepiej żeby kolega zaoszczędzone pieniądze dołożył do porządnej myszki i podkładki, niestety musiał się znaleźć niedzielny harcerzyk, który nie dość, że wytyka brak inteligencji innym to sam nią nie grzeszy.

Jaka wyższość? Czy kolega ma jakieś kompleksy?
Brak kultury? Rozumiem, że trafiłem z tobą w 10 i to cię tak rozjuszyło?


Ostatnio edytowano 25 lut 2012, 02:02 przez Pr0BongSmoker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2012, 01:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2011, 19:10
Posty: 83
Panie kolego Pr0BongSmoker, autor nie zaznaczył, który pad będzie najlepszy, spytał (cytuję) "Jaki będzie najlepszy pad do BF3 do sterowania śmigłowcami i samolotami ?". Twoje 'dobitne tłumaczenie' wykroczyło poza mój próg tolerancji dla chamstwa. Poza tym - facet pyta o to jaki pad kupić, ale oczywiście musi się zjawić przynajmniej jeden człowiek, który będzie na siłę, nie proszony i nie na temat starał się po raz kolejny udowodnić niższość padów.
Twój post, do którego komentarz poprzednio napisałem, jest w całości przykładem manii wielkości. Nie bądź więc zdziwiony, że ktoś ci wytyka wywyższanie się.
I tak... trafiłeś ze mną w dziesiątkę. Jestem łysym, niskim, tłustym nieogarem, siedzę na kanapie, żrę chipsy, popijam colą i podniecam się filmikami z M W 3 (yeah). I obowiązkowo - nowego CoD'a posiadam w wersjach kolekcjonerskich na wszystkie siedem platform :|

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL