Teraz jest 28 cze 2024, 02:37

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lis 2011, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
Jaką broń dodatkową preferujecie dla kierowcy czołgu? LMG/HMG/Guided shell/Canister shell? Jakie macie spostrzeżenia odnośnie poszczególnych broni? Mi osobiście jak na razie najbardziej pasuje LMG (HMG i canister shell mnie trochę rozczarowały).


Drugie pytanie - czy ktoś ma już reactive armor albo CITV station i mógłby się na ich temat wypowiedzieć? (głównie chodzi o armor i jego działanie oraz skuteczność).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 01:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2009, 06:19
Posty: 118
Lokalizacja: Pińczów
CITV jest dla dowódcy czołgu, możesz wsiąść do czołgu jako trzeci pasażer jeśli tylko masz odblokowany ten wizjer, unlock jest na stałe przypisany i nie trzeba go wybierać w liście unlocków dla czołgu, za pomocą tego urządzenia możemy spotować wrogów (ma tryb zwykły lub termowizyjny) oraz namierzać laserem wrogie pojazdy, żeby nie było tak dobrze to gdy jesteśmy sami w czołgu, a mamy kierowane P-Z to po przesiadce z CITV laser znika. Co do pancerza to wytrzymuje więcej trafień z wyrzutni ppanc. czy czołgu ale tyczy się to chyba tylko przedniego pancerza. Ja jeżdżę z pancerzem lub auto-ładowaniem , celownikiem 3x oraz LMG, unlocki w czołgu zrobiłem dość szybko i na początku nieźle się grało czołgiem przeciwko innym puszkom bez unlocków, ale teraz widzę że coraz więcej osób ma unlocki do czołgów więc gra się trochę ciężej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 08:36 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
A jeżeli gościu, który siedzi w CITV ma ustawione np szybsze naprawianie to działa ono na czołg? I nie wiem czy dobrze rozumiem opis, ale jak się siedzi w CITV to włącza się automatycznie proximity scan? (nawet jak nikt go nie ustawił)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2009, 06:19
Posty: 118
Lokalizacja: Pińczów
Nie wiem jak z tym naprawianiem jest, ale CITV automatycznie nie spotuje, trzeba naciskać Q, automatycznie to tylko namierza cele laserem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lis 2011, 15:23 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2007, 17:44
Posty: 63
Z jednej strony bardzo fajna sprawa jest mozliwosc tworzenia kombinacji odpowiadajacych specyfice danej mapy, z drugiej - szkoda, ze takie pierdółki jak dym czy radar zajmuja miejsce dla unlockow, mogly by byc przypisane na stale.

Garsc moich doswiadczen:
Slot 1 - tutaj zalezenie od preferencji autoladowanie badz autonaprawianie. w konfiguracji na mapy miejskie stawiam na szybsza naprawe ze wzgledu na to, ze do drugiego slotu pakuję termowizję i nie mam mozliwosci polozenia zaslony dymnej w krytycznych momentach. Radar moim zdaniem jest malo uzyteczny, nie uchroni przed trafieniem z rpga bo przeciwnikow wykrywa zbyt wolno, a i tak po smudze dymu po rakiecie widac, skad odpalono do nas z rury.

Slot 2 - w miasto jade z wlaczona termowizja (pozwala latwiej wykrywac i eliminowac piechote), w teren z zaslona dymna do obrony przed latadlami, poza tym cenie sobie mozliwosc wycofania sie z walki w niekorzystnej sytuacji. Zblizenia x3 nie uzywam, po pierwsze dlatego iz pocisk czolgowy w bf3 i tak ma zbyt mala predkosc by eliminowac z dystansu wroga piechote, a po drugie bez zooma spokojnie idzie dokladnie trafic w nieprzyjacielski czolg, wystarczy potrenowac.

Slot 3 - Pocisk kierowany namierza sie zbyt wolno by byc uzytecznym w walce czolg vs czolg a zabiera nam miejsce na niezwykle skuteczne narzedzie w eliminacji wrogiej piechoty - CKM

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lis 2011, 15:31 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2011, 00:49
Posty: 150
Jak gram z randomami - autoładowanie, celownik 3x, ckm.

Jak ze znajomymi to się umawiamy kto gdzie siedzi i co bierze.

CITV używałem póki co tylko raz i kumpel miał jakieś problemy bo strzelał i strzelał z tej rakiety i coś wystrzelić nie mogła.

jonek napisał(a):
I nie wiem czy dobrze rozumiem opis, ale jak się siedzi w CITV to włącza się automatycznie proximity scan? (nawet jak nikt go nie ustawił)

Tyle wiem, że możesz sobie to ustawić i wszyscy w czołgu widzą skan, ale wcześniej tego nie używałem więc sądzę że bez względu gdzie siedzisz to działa więc po prostu to jest chyba zbędny opis.


btw korzystał ktoś w LAVach pocisków APFSDS-T?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lis 2011, 18:45 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 10:29
Posty: 97
Wiem, że po ustawieniu skanera działa on niezależnie od tego w którym miejscu siedzę, ale pytałem o CITV w przypadku gdy nikt z załogi nie ma skanera ustawionego.

Opis:
"Trzecie stanowisko w wieżyczce, z którego możesz oznaczać cele za pomocą lasera oraz używać skanera zbliżeniowego",
sugeruje, że skaner jest tak jakby wbudowany w CITV. Jest to błąd w opisie?

Jeszcze jedna rzecz - jeśli siedząc na stanowisku CITV lub strzelca ckm ustawię sobie pancerz to działa on na czołg? Czy musi mieć go kierowca?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lis 2011, 23:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2005, 12:50
Posty: 1650
Lokalizacja: Dublin
Ja na razie używam autoładowanie, 3x zoom i rakiety przeciwpancerne. Świetny sposób na wrogie pojazdy: celny strzał, rakieta i drugi strzał i czołg zatrzymany albo zniszczony - zależy jak trafimy :)

_________________
There will always be a battlefield...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 15:41 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2011, 00:49
Posty: 150
czopor napisał(a):
btw korzystał ktoś w LAVach pocisków APFSDS-T?


Ogólnie już wiem, potestowałem trochę z kumplem.

Rakieta > pociski ogólnie.

LAV vs LAV - rakieta zadaje ten sam dmg. Uderzałem z tej samej odległości w przód, boki, tył i zawsze ten sam dmg.
LAV vs czołg - tu jest mistrzostwo, trafienie rakietą w tył czołgu zabiera 92%!
Na bliskie odległości mała różnica bo seria pocisków + seria z głównego działa niszczy czołg.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2012, 15:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
Nie lubię niepotrzebnie spamić podobnymi tematami więc odgrzebuję stary wątek.

1. Do czego nadaje się HMG? Ostatnio jak viperem atakowałem czołg, on odpowiadał tą bronią, akurat cały czas trafiał. Natomiast widząc jakie obrażenia zadaje to myślałem że go prędzej rozwalę śmiechem niż rakietami. :?

2. Canister shell - Czy uszkadza w jakimś stopniu inne czołgi? Czy jest dobry na mobilne AAA i transportery opancerzone? To że jest dobry na helikoptery do zdążyłem się przekonać.

3. Czy czołgowy pocisk kierowany może namierzać cele powietrzne? Bo chyba kiedyś takowym oberwałem.

4. Czy coaxial LMG uszkadza przynajmniej w minimalnym stopniu czołgi albo transportery?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2012, 16:11 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
2. Canister shell - Czy uszkadza w jakimś stopniu inne czołgi? Czy jest dobry na mobilne AAA i transportery opancerzone? To że jest dobry na helikoptery do zdążyłem się przekonać.

3. Czy czołgowy pocisk kierowany może namierzać cele powietrzne? Bo chyba kiedyś takowym oberwałem.


ad2) W wymianie ognia miedzy pancernymi używałem strzelając z grubasa i naprzemian kartacz.udało sie uzyskać przyzwoitą szybko-strzelność,ale nie sądze by zadawał jakieś obrażenia np t-90tce z perkiem typu reactive armor. Polecam zostawić palec na spuście gdy np sfrustrowany piechociniec wypada z palącego czołgu z nadzieją że ukłuje nas jeszcze z rpg.a takich spotkałem pełno.jak trafnie zauważyłeś , skutecznie osłabia helki jak i mozna samolot ściągnąć (sprawdzone)

ad3) mozna namierzać cele powietrzne , ale pod warunkiem że korzystamy z CITV . oznaczenie laserem a potem wybranie P-Z. całkiem przypadkowo przymierzenie z P-Z w helke da nam pięknie podświetloną czerwoną kratke z nadzieją na ten cudowny sygnał (TERAZ),aczkolwiek obstawiam że ktoś wczesniej moze namierzył np przez SOFLAM tą samą helke i wtedy mozna od razu z P-Z śledzic i w cel odpalać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2012, 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2011, 21:58
Posty: 165
Lokalizacja: Chełm
hamsterOne napisał(a):
4. Czy coaxial LMG uszkadza przynajmniej w minimalnym stopniu czołgi albo transportery?


Nic nie robi ani transporterom, ani czołgom. Jedyne co możesz tym rozwalić to piechota, ewentualnie jeepa :lol: :lol:

_________________
http://bf3stats.com/stats_pc/SzYmCiO_1980


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2012, 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
hamsterOne napisał(a):
1. Do czego nadaje się HMG? Ostatnio jak viperem atakowałem czołg, on odpowiadał tą bronią, akurat cały czas trafiał. Natomiast widząc jakie obrażenia zadaje to myślałem że go prędzej rozwalę śmiechem niż rakietami. :?

Na upartego można nim ściany dziurawić, na piechotę się nadaje ale Cannister Shell/LMG to jednak dużo lepszy wybór.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2012, 17:13 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2011, 14:20
Posty: 10
Osobiście latam z termo, proximity(idealne na kampiącą piechotę) ale z drugą bronią mam problem. Zastanawiam się nad lmg, lub cannister shell - czy ten drugi nadaje się na piechotę, czy do bardziej plot broń:)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2012, 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
Piechota zależnie od mapy LMG lub Cannister
Na latawce jedynie HMG. DMG małe ale łatwiej wycelować. Dodatkowo zdarzało się ubić załogantów w Kamowie czy UH.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL