Teraz jest 25 wrz 2024, 00:36

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2012, 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zakładam temat dla potomnych, żeby naświetlić rzeczy, które przynajmniej dla mnie działają frustrująco i po dłuższej chwili sprawiają, że odechciewa się grania. Jestem właśnie po kilku takich sytuacjach i mnie natchnęło.
Nie chodzi tu o niedopracowany silnik gry czy lagi, ale to co drażni u innych graczy, szczególnie swojej drużyny i całego teamu.

To po kolei:
1. Drużyna atakująca kampi i zgrywa bandę snajperów od siedmiu boleści.
Ok, nie mam nic do klasy recon, ale na litość boską, jak już kampisz, to chociaż osłaniaj mcomy. Same się nie uzbroją, a tym bardziej nie obronią po uzbrojeniu.

2. Prosisz o amunicję albo o apteczkę, drzesz się do ucha swojemu z drużyny, a ten w najlepsze ucieka przed tobą.
Bez komentarza, szczególnie jak chwilę po tym zabija Cię przeciwnik.

3. Drużyna co chwilę zmienia wspólne specjalizacje, albo wszystkie są takie same i nikt nie zmienia ich w ogóle.
Przed spawnem to na prawdę nic trudnego, żeby spojrzeć czego brakuje.
W zależności od mapy najbardziej przydatnym perkiem jest szybsze bieganie, później przygważdżanie. Jeśli to mapa dla piechoty warto też wziąć dodatkową amunicję, a jak sprzętowa to po bieganiu przydają się dodatkowe rakiety. Czwarty w drużynie niech bierze co chce. Podstawa to zróżnicowanie. Jak tego nie ma, to klops.

4. Broniąc na gorączce wszyscy obrońcy rozłażą się nie wiadomo gdzie i przy mcomach nie ma kto bronić.
Ok, jak atakujący nie kumają, to leję na to, co się dzieje pod mcomem, ale często spotyka się sytuację, że broniąc, mcomy lecą jeden po drugim, ale cały Twój team zdecydował się, że obronę ma gdzieś i stoi na fragi gdzieś z przodu, albo z tyłu.
Jak już musisz biegać, to biegaj przy stacjach tak, by w razie uzbrojenia zdążyć je jeszcze rozbroić. W innym wypadku to strata czasu Twojego i wszystkich z teamu (lepiej pograj sobie w team deatmatch).

5. Klasy nieodpowiednie do rozgrywki.
W ataku najbardziej cenioną przeze mnie klasą w reszcie drużyny jest medyk, ze względów raczej oczywistych.
Na mapach, gdzie dominuje piechota, to właśnie ta klasa gra pierwsze skrzypce, choćby ze względu na to, że może podnieść postrzelonych kompanów. Medyk przydaje się zawsze w drużynie, jaka by ta mapa nie była. W ataku w trybie rush, to mus. Reszta klas schodzi na dalszy plan.

Na otwartych mapach sprzętowych najbardziej przydaje się mechanik, najlepiej w połączeniu ze wskaźnikiem laserowym od zwiadowcy lub czołgu/śmigłowca. Na ciasnych miejskich mapach radę daje też wsparcie z C4 na czołgi.
Nie ma za to nic piękniejszego jak mech na Metro.

6. W trybie HC rzucanie granatów gdzie bądź.
Zwłaszcza jak się uzbraja lub rozbraja mcom. Granat naszych kompanów najczęściej ląduje właśnie pod naszymi nogami i to nie jeden, co najlepsze.

Najbardziej drażniąca jest dla mnie zwykła głupota i ignorancja.
Ja rozumiem, że ktoś może grać od paru dni, że nie ogarnia mapki, albo strzelanie nie wychodzi mu najlepiej. Każdy się kiedyś uczył i trudno, normalna kolej rzeczy.
Ale kilku Twoich medyków, którzy przechodzą dosłownie po Twojej martwej głowie i nikt Cię nie podniesie, albo rozłażąca się drużyna we wszystkie strony sprawiają, że gra przestaje być przyjemna i czas z niej wyjść.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że niektórzy gracze docenią to, że BF to nie COD i teamwork to nie tylko zabijanie przeciwników.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2012, 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Wierzbin napisał(a):
3. Drużyna co chwilę zmienia wspólne specjalizacje, albo wszystkie są takie same i nikt nie zmienia ich w ogóle.
Przed spawnem to na prawdę nic trudnego, żeby spojrzeć czego brakuje.
W zależności od mapy najbardziej przydatnym perkiem jest szybsze bieganie, później przygważdżanie. Jeśli to mapa dla piechoty warto też wziąć dodatkową amunicję, a jak sprzętowa to po bieganiu przydają się dodatkowe rakiety. Czwarty w drużynie niech bierze co chce. Podstawa to zróżnicowanie. Jak tego nie ma, to klops.

Ode mnie, trzeba brać zestaw wdzięcznie nazwany przeze mnie "S.A.F.E." czyli:
-Sprint
-Ammo
-Frag
-Explosive
:D
Tak prócz tego to teraz nikt w BF3 nie łapie co to teamwork, prócz małych serwerów klanowych gdzie lwią część graczy są właśnie właściciele serwera, mają łeb na karku i osłonią ci dupę gdy trzeba.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2012, 23:43 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2009, 11:07
Posty: 416
Wierzbin napisał(a):
Ale kilku Twoich medyków, którzy przechodzą dosłownie po Twojej martwej głowie i nikt Cię nie podniesie, albo rozłażąca się drużyna we wszystkie strony sprawiają, że gra przestaje być przyjemna i czas z niej wyjść.


Na Metro to normalka, padniesz, do okoła 20 medyków ale każdy z nich jest zajęty spamem z pedalskiego M320 i nie ma czasu by reanimować.

_________________
RIP: Battlefield Play4Free † 20. Dec. 2011


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2012, 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
Mnie oprócz beznadziejnych map wkurza moda na ten "trolling" Co to ma być? Gość co chwila się rozbija odrzutowcem w głównej bazie niszczy trochę sprzętu, ginie i ma radochę. Ale prawda jest taka, że każdy gra jak mu się podoba i dla własnej przyjemności i satysfakcji. Pozostaje grać z jakąś ekipą i tyle, gra drużynowa została w BF2 =)

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2012, 14:20 
Offline

Dołączył(a): 2 lip 2012, 15:46
Posty: 22
Wierzbin napisał(a):
1. Drużyna atakująca kampi i zgrywa bandę snajperów od siedmiu boleści.
Ok, nie mam nic do klasy recon, ale na litość boską, jak już kampisz, to chociaż osłaniaj mcomy. Same się nie uzbroją, a tym bardziej nie obronią po uzbrojeniu.

Standardowy obrazek np. na Demawendzie - 7 snajperów siedzi przed pierwszą bazą, dwójnóg, dwunastka, UGS pod nogi i próbują coś ustrzelić z tych dwustu metrów. Oczywiście ugs postawią, ale o spawn beaconie zapominają. Gdy mi się taki znajdzie w squadzie od razu pisze mu żeby postawił "to co ma na 4 slocie", żeby chociaż tym pomógł drużynie. Ale większość tych camperów nie wie że chat służy do komunikacji, a nie do wyświetlania tych durnych statystyk i ma go wyłączonego. Albo ludzie strasznie boją się tych jeepów, czy co to jest. Próbują dobiegnąć na pałę do mcoma, co kończy się 7 śmiercią z rzędu, a jeep stoi w bazie. Ja siedzę w tym jeepie, trąbie na wszystkich, bo przecież sam nie mogę pojechać pod bazę wroga bo gdy będę chciał np. uzbroić mcoma to mogę zginąć, a jeepa przejmie przeciwnik. :stupid:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2012, 15:22 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2007, 14:12
Posty: 297
Lokalizacja: Zaskoczeń
Mofixil napisał(a):
Wierzbin napisał(a):
3. Drużyna co chwilę zmienia wspólne specjalizacje, albo wszystkie są takie same i nikt nie zmienia ich w ogóle.
Przed spawnem to na prawdę nic trudnego, żeby spojrzeć czego brakuje.
W zależności od mapy najbardziej przydatnym perkiem jest szybsze bieganie, później przygważdżanie. Jeśli to mapa dla piechoty warto też wziąć dodatkową amunicję, a jak sprzętowa to po bieganiu przydają się dodatkowe rakiety. Czwarty w drużynie niech bierze co chce. Podstawa to zróżnicowanie. Jak tego nie ma, to klops.

Ode mnie, trzeba brać zestaw wdzięcznie nazwany przeze mnie "S.A.F.E." czyli:
-Sprint
-Ammo
-Frag
-Explosive
:D
Tak prócz tego to teraz nikt w BF3 nie łapie co to teamwork, prócz małych serwerów klanowych gdzie lwią część graczy są właśnie właściciele serwera, mają łeb na karku i osłonią ci dupę gdy trzeba.


w S.A.F.E preferowałbym flak jackets zamiast frags ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2012, 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
To taki typowy zestaw na blitzkrieg jest a nie hold'n'secure.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2012, 08:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Wierzbin napisał(a):
Zakładam temat dla potomnych, żeby naświetlić rzeczy, które przynajmniej dla mnie działają frustrująco i po dłuższej chwili sprawiają, że odechciewa się grania.

To i ja dodam trzy punkty, które mnie osobiście doprowadzają do białej gorączki:

7. Team Balance
Zdarza się, że jedna ze stron jest dużo silniejsza od drugiej. Nikt z tej silniejszej nie pomyśli by wyrównać szanse i przejść do słabszej. W ten sposób "serwer umiera". Ze słabszej wychodzą ludzie i po chwili silniejsi nie mają przeciwko komu grać i też opuszczają serwer bo skończyły się łatwe fragi.

8. Spawn Rape
Wynika z poprzedniego. Silniejsza drużyna okupuje słabszych na respawnie radośnie fragując. Fair play nakazywałby odpuszczenie by dać im oddech i walkę uczynić bardziej wyrównaną a przez to ciekawszą.

BTW. Możliwość zamknięcia teamu na respawnie to IMO jedna z podstawowych wad mapek BF3.

9. Szpiegowanie czyt. "Cwaniactwo Klanowe"
Gramy przeciwko klanowi ale jeden z nich (poznając po tagu) gra po naszej stronie. Dziwnym trafem tamten klan wie, gdzie znajduje się przeciwnik. Dziwnym trafem ten po naszej stronie wie gdzie znajdują się nasi wrogowie.

pl Szq1 napisał(a):
Ale prawda jest taka, że każdy gra jak mu się podoba i dla własnej przyjemności i satysfakcji.

To prawda. Cheaterzey robią to z tego samego powodu a jednak dużo trudniej to zaakceptować. BF to płatna gra wieloosobowa. Psucie komuś innemu zabawy do czyste buractwo i/lub cwaniactwo a już na pewno kompletny brak empatii. Nie ma znaczenia czy robi się to legalnymi środkami (których Dice nie zabrania) czy też nielegalnymi (cheatowanie).

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2012, 13:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Dusty [PL] napisał(a):
(cheatowanie).

Które DICE też pociesznie olewa, bo jak to, możemy stracić gracza i tym samym X kasy? TO NIEDOPUSZCZALNE!
Sobie przypomnę co DICE robi z cheaterami.
1. Wyczyszczenie Statów,
2. Wyczyszczenie Statów,
3. Wyczyszczenie Statów.
Ponoć za recydywę mieli banować klucz gry i za powtarzanie tego w innych grach, całe konto Origin ale coś tego nie widać...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2012, 22:38 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2010, 17:33
Posty: 25
Co mnie wkurza?

-Czasem ludzie pchający się do "heliczoptera" są... no troche słabi.. i rozbijają się już na respie. Nie żeby coś... ale oni pchaja się co chwilę.. Albo czekają w bazie.. i nie ma komu flag przejmować...
-Durny bug... Czasem dzieje się takie coś:
http://i.imgur.com/XmVLB.jpg
Na screenie widać, że postać stoi i jest żywa.. ale włączyło się menu wyboru punktu respawnu... Dzieje się tak czasem gdy po śmierci włącza się to menu i w tym samym czasie nas ktoś reanimuje. Jedyna opcja to czekac aż nas ktoś zabije.. bo Magiczy przycisk "Samobójstwo" nie działa:
http://i.imgur.com/1sRD2.jpg

_________________
Trololololo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2012, 23:12 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2011, 01:44
Posty: 112
Mofixil napisał(a):
Na screenie widać, że postać stoi i jest żywa.. ale włączyło się menu wyboru punktu respawnu... Dzieje się tak czasem gdy po śmierci włącza się to menu i w tym samym czasie nas ktoś reanimuje. Jedyna opcja to czekac aż nas ktoś zabije.. bo Magiczy przycisk "Samobójstwo" nie działa:
http://i.imgur.com/1sRD2.jpg


Miałem tak ostatnio na Metrze.. stałem chyba z 10 minut zanim ktoś mnie zabił, tym bardziej, że wszystkie punkty były nasze a stałem po środku mapy.. przeklęty błąd.

Wierzbin napisał(a):
2. Prosisz o amunicję albo o apteczkę, drzesz się do ucha swojemu z drużyny, a ten w najlepsze ucieka przed tobą.
Bez komentarza, szczególnie jak chwilę po tym zabija Cię przeciwnik.


Brak słów.. Battlefield to współpraca, a nie którzy o tym zapominaja ze noszą ammo czy apteczke.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2012, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Mnie wkurza to, że przeciwnik stoi za przeszkodą. Jemu sięga do pasa, dla mnie wystaje czubek głowy. Weź takiego zabij :omg:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2012, 23:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Rudzik82 napisał(a):
Wierzbin napisał(a):
2. Prosisz o amunicję albo o apteczkę, drzesz się do ucha swojemu z drużyny, a ten w najlepsze ucieka przed tobą.

Brak słów.. Battlefield to współpraca, a nie którzy o tym zapominaja ze noszą ammo czy apteczke.

Ja tam zostawiam za sobą amunicje gdzie tylko zabawię na dłużej jak 15 sekund.
Dlatego
Na forum nie ma [spoiler] więc musicie zadowolić się linkiem, KLIK! :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sie 2012, 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Rzucanie apteczek albo skrzyń z amunicją bez powodu w sytuacji, gdzie wymagane jest ciche podejście zdradza pozycję, co innego w regularnej walce.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sie 2012, 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Powiedz to snajperom którym rzucałem dwie serie po 3xC4 bo mi się skończyły D:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL