Teraz jest 18 maja 2024, 10:50

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2012, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
A pomimo tej nakładki możesz później władować się do tego jich menu metro?
Bo rozumiem że przez nakładkę metro na dzień dobry się nie uruchamia tylko desktop

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2012, 21:29 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Dusty [PL] napisał(a):
Nie znam Windows 8 ale z Twojej wypowiedzi wynika, że:

Windows 8 - Windows 7 = Ekran startowy Modern UI, który to wyłączamy by nas nie denerwował. Po co zatem zapłaciłeś (zapłaciłeś prawda?) za upgrade do 8? By mieć 3 kl./sek w BF3 więcej?


Nie, nie wynika. Polecam zapoznanie się 90 dniową testową wersją Windows Entrprise byś zrozumiał co napisałem. Można ja legalnie spolszczyć.
http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8,S ... 37242.html

Modern UI to nic innego jak całkowicie nowe Menu Start. Otwiera się Ekran startowy.
http://www.pangrys.pl/wp-content/uploads/2012/12/2.png

Klikasz na Desktop i masz klasyczny Pulpit
http://www.pangrys.pl/wp-content/uploads/2012/11/71.jpg

Co w tym trudnego ?? I gdzie tu widzisz wyłączenie trybu Modern ??

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Sokar44 napisał(a):
Dusty [PL] napisał(a):
z Twojej wypowiedzi wynika, że:

Nie, nie wynika.

Ależ wynika, wynika. Musisz się liczyć z tym, że nie każdy odczyta treści w napisanym przez Ciebie zdaniu zgodnie z Twoim życzeniem.

Skoro różnicą miedzy W7 a W8 jest Modern UI (tylko taką znaczącą różnicę podajesz, innych nie znam, bo nie znam W8) to, przyznasz, moje równanie jest prawdziwe. A z drugiej strony jest to bardzo niewiele by przekonać do zakupu użytkowników zadowolonych z W7. Ekran dotykowy obsługiwał już Windows XP.

Jakie zatem głębsze różnice są miedzy systemami? Jakie nowe technologie obsługuje W8, których nie obsługuje W7 a tym samym uzasadniałby upgrade? Pytam bo ja nie znam W8 w przeciwieństwie do Ciebie.

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Witam. tak na szybko znalazlem porownanie obu systemow (co prawda dosc stare, wiec na chwile obecna przewaga win 8 bedzie duzo wyzsza) http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/windows-7-vs-windows-8.html . Windows 8 jest jak siodemka na sterydach, wiec jezeli cenimy sobie szybkosc dzialania, latwosc i intuicyjnosc obslugi oraz stabilnosc dzialania, osemka spelni nasze oczekiwania (pomijam fakt atrakcyjnej ceny).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Baloo napisał(a):
szybkosc dzialania
Dobra moge przyznać +
Baloo napisał(a):
latwosc i intuicyjnosc
Nosz chyba ni -. Bawiłem się na 8 i jak się przyzwyczaiłem to nie było źle, ale brakuje mi tutaj elementów dekoracyjnych z 7. Startu, gadżetów (bo coś tam jest w tej 8 w metrze ale jak siedzę na pulpicie, lubie popaczeć na użycie CPU / GPU / RAMU i na na przykład pogodę)
Baloo napisał(a):
stabilnosc dzialania
7 też jest stabilna, kolejny minus 8 to brak BSoD takich jak znamy. Cena no dobra, tyle to jeszcze wydać idzie jak dla kogoś kto siedzi na XP lub Viście

btw.
Wywalili moje AERO :omg:

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Dusty [PL] napisał(a):
Jakie nowe technologie obsługuje W8, których nie obsługuje W7 a tym samym uzasadniałby upgrade?

DirectX11.1!!!!!!!!11111111111111oneoneone

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Mofixil napisał(a):
DirectX11.1!!!!!!!!11111111111111oneoneone

No. Biorąc pod uwagę, że mało która gra obsługuje poprawnie DX11 to rzeczywiście jest ficzer wart uwagi :> Tym bardziej, że: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72638

A tak na poważnie. Coś jeszcze?

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 14:34 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
WoWo_Soldier napisał(a):
... kolejny minus 8 to brak BSoD takich jak znamy.


Są dużo lepsze, po crashu pojawia ci się plansza byś łatwo mógł sam stwierdzić gdzie leży problem. U mnie,był to wadliwy sterownik.
http://www.pangrys.pl/wp-content/upload ... 24x640.jpg
Dusty [PL] napisał(a):
Ależ wynika, wynika. Musisz się liczyć z tym, że nie każdy odczyta treści w napisanym przez Ciebie zdaniu zgodnie z Twoim życzeniem.


Zakładam, jak widać mylnie, że ludzie tu potrafią czytać ze zrozumieniem.

Dusty [PL] napisał(a):
Ekran dotykowy obsługiwał już Windows XP.


Tia .... ale w jaki sposób ROTFL. Multitaskingu nie obsługiwał a bez tego w spółczesnym swiecie nie ma szans.

Dusty [PL] napisał(a):
Jakie zatem głębsze różnice są miedzy systemami? Jakie nowe technologie obsługuje W8, których nie obsługuje W7 a tym samym uzasadniałby upgrade? Pytam bo ja nie znam W8 w przeciwieństwie do Ciebie.

Nowe jądro, niemal przepisane od nowa, które sprawia że Windows 8 jest naprawdę szybki. Wiele nowych technologii i programów będzie dostępnych tylko W8. Po za tym kolejne wersje będziesz mógl upgradować za dość niewielką kasę.
Windows 8 doskonale integruje sie z portalami społecznościowymi, z Xbox 360, z usługami w chmurze takimi jak np. SkyDrive o wiele większym stopniu niż Seven. To jest całkowicie nowe spojrzenie na system. Nie każdemu będzie się podobać ale myśle ze warto spróbować.
Ja mam telefon z Windows Phone, Xboxa 360 i na wszystkich tych urzadzeniach mam dostęp do tych samych plików co na komputerze.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 14:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Sokar44 napisał(a):
Ja mam telefon z Windows Phone, Xboxa 360 i na wszystkich tych urzadzeniach mam dostęp do tych samych plików co na komputerze.

Niby pikne ale zły gościu w czarnej masce na oczach przejmie twój teflon i nagle twoje nagie fotki są w całym internecie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 15:15 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
WoWo_Soldier napisał(a):
A pomimo tej nakładki możesz później władować się do tego jich menu metro?
Bo rozumiem że przez nakładkę metro na dzień dobry się nie uruchamia tylko desktop

Obczaję za prę dni i zdam Ci relację :) Nie wiem aktualnie, bo wziąłem, zainstalowałem nakładkę i nie ruszałem dalej :]

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Mofixil napisał(a):
Sokar44 napisał(a):
Ja mam telefon z Windows Phone, Xboxa 360 i na wszystkich tych urzadzeniach mam dostęp do tych samych plików co na komputerze.

Niby pikne ale zły gościu w czarnej masce na oczach przejmie twój teflon i nagle twoje nagie fotki są w całym internecie.


dzieki usludze track my phone lepiej aby "zły gościu w czarnej masce na oczach" mial ubezpieczenie zdrowotne obejmujace nieszczesliwe wypadki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Sokar44 napisał(a):
Zakładam, jak widać mylnie, że ludzie tu potrafią czytać ze zrozumieniem.

Najgorsze założenie jakie czynisz to takie, że jesteś nieomylny.

Sokar44 napisał(a):
Tia .... ale w jaki sposób ROTFL. Multitaskingu nie obsługiwał a bez tego w spółczesnym swiecie nie ma szans.

ROTFL. Innym zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem a tu taki kwiatek. Co ma wspólnego multitasking z ekranem dotykowym? Pytania bez odpowiedzi się mnożą.

Sokar44 napisał(a):
Nowe jądro, (...)

To nie technologia ale OK. Plus dla W8.

Sokar44 napisał(a):
Wiele nowych technologii i programów będzie dostępnych tylko W8.

Konkrety Panie Sokar, konkrety zamiast marketingowych obiecanek.

Swoją drogą brzmi to jak pogróżka M$ (o czym dalej w tym poście).

Sokar44 napisał(a):
Windows 8 doskonale integruje sie z portalami społecznościowymi, z Xbox 360, z usługami w chmurze takimi jak np. SkyDrive o wiele większym stopniu niż Seven.

To są funkcje systemu, dodatki a nie technologie. Równie dobrze realizują to programy firm niezależnych od M$.

Ja Windowsa 8 nie widziałem, Sokar widział ale jak widać w głębokiej tajemnicy trzyma informacje dlaczego jest lepszy. Proponuję zatem posłuchać bardziej znanych od Sokara osób, biznesmenów zajmujących się produkcją oprogramowania pod te systemy co mają do powiedzenia:

Markus 'Notch' Persson (twórca Minecraft'a) napisał(a):
Jeżeli Microsoft zdecyduje się na zamknięcie Windows 8, będzie to bardzo, bardzo złe dla gier niezależnych i dla zdrowej korespondencji. Jeżeli platformy pozostaną otwarte, w przeciągu najbliższej dekady pojawi się nie tylko masa blockbusterów, ale również mnóstwo gier niezależnych

Rob Pardo wiceprezes firmy Blizzard napisał(a):
Windows 8 nie jest niczym szczególnym również dla Blizzarda.

Gabe Newell, współwłaściciel Valve (Counter Strike) napisał(a):
Windows 8 to katastrofa. Z powodu Windows 8, ludzie ze wściekłością porzucą komputery (...) Firma Valve nie istniałaby gdyby nie rynek komputerów PC. Firmy jak Id Software, Epic, Zynga, Facebook i Google nie powstałyby gdyby nie otwartość platformy. Tymczasem są starania aby zamknąć tą platformę. Uważam, że Windows 8 to katastrofa dla wszystkich związanych z platformą PC.

Brad Wardell - Prezes korporacji Stardock (cykl Galactic Civilizations) napisał(a):
Windows 8 to użytkowy koszmar

No i przewija się wątek. Windows 8 będzie systemem zamkniętym, czyli kto nie zapłaci licencji nie dostanie developerskich narzędzi by pisać oprogramowanie (w tym i gier) na niego. Jeśli tak się stanie to w Battelfielda 5 zagramy pod Linuxem. Wyłącznie.

System podoba mi się coraz bardziej. :>

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 16:29 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Dusty [PL] napisał(a):
Najgorsze założenie jakie czynisz to takie, że jesteś nieomylny.

I nigdy nie twierdziłem ze jestem nieomylny. Zakładanie czegoś nie jest pewnością :P

Dusty [PL] napisał(a):
ROTFL. Innym zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem a tu taki kwiatek. Co ma wspólnego multitasking z ekranem dotykowym? Pytania bez odpowiedzi się mnożą.


Co do multitaskingu masz rację, pomyliłem z multitouch. Przepraszam.

Dusty [PL] napisał(a):
Ja Windowsa 8 nie widziałem, Sokar widział ale jak widać w głębokiej tajemnicy trzyma informacje dlaczego jest lepszy. Proponuję zatem posłuchać bardziej znanych od Sokara osób, biznesmenów zajmujących się produkcją oprogramowania pod te systemy co mają do powiedzenia


Przytaczasz opinie ludzi którzy boją sie o swoje zyski.
Skoro Windows 8 ma swój sklep, również z grami to jasne że uszczupli dochody Steama i Blizzarda. Przeczytaj dokladnie i ze zrozumieniem dlaczego np. Gabe Newell (właściciel platformy STEAM) boi sie dystrybucji przez MS gier :) Po prostu boi się konkurencji i uszczuplenia swoich wpływów z dystrybucji gier :)
Po co mam męczyć się Steamem jak mogę kupić przez sklep wbudowany w Windows 8 ?? Oczywiście to melodia przyszłości ale wielu zaczyna się bać.
http://www.wykop.pl/ramka/1340093/czego ... be-newell/

Dusty [PL] napisał(a):
No i przewija się wątek. Windows 8 będzie systemem zamkniętym, czyli kto nie zapłaci licencji nie dostanie developerskich narzędzi by pisać oprogramowanie (w tym i gier) na niego.


Pokaż mi otwartego Windows ?? Czy ty wiesz jakie bzdury piszesz ?? Nawet nie jak ci odpowiedzieć.

Dusty [PL] napisał(a):
Jeśli tak się stanie to w Battelfielda 5 zagramy pod Linuxem. Wyłącznie.


EA nie widzi zagrożenia w Windows 8 wiec nie rozumiem twoich obaw. I ja bym się cieszył gdyby nowy Battlefield wyszedł na linuksa. Darmowy system , ehh marzenia.

Zastanów się czasem co cytujesz i zadaj sobie trud spojrzenia na zagadnienie z trochę wiekszego dystansu :)

Baloo napisał(a):
dzieki usludze track my phone lepiej aby "zły gościu w czarnej masce na oczach" mial ubezpieczenie zdrowotne obejmujace nieszczesliwe wypadki :D

Pomijam fakt że mogę sprawić by zdalnie skasować mój skradziony Phone. Kupić nowy , zalogować się na swoje konto i mieć dokładnie to wszystko co miałem na starym.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Sokar44 napisał(a):
Dusty [PL] napisał(a):
No i przewija się wątek. Windows 8 będzie systemem zamkniętym, czyli kto nie zapłaci licencji nie dostanie developerskich narzędzi by pisać oprogramowanie (w tym i gier) na niego.

Pokaż mi otwartego Windows ?? Czy ty wiesz jakie bzdury piszesz ?? Nawet nie jak ci odpowiedzieć.

Ja Ci odpowiem, nie trudź się. System zamknięty to taki jak np. w Sony Play Station 3, Xbox. Tu nie chodzi o udostępnienie kodu źródłowego. Windows do tej pory różnił się od ww. Była masa oprogramowania utworzona przez niezależne firmy na niezależnych kompilatorach. Mogło tak być bo M$ udostępnił opisy bibliotek systemowych (min. DirectX). Jeśli M$ zamknie system, to tylko na kompilatorze od M$, wg licencjonowanej dokumentacji M$ będzie tworzone oprogramowanie. Odbije się to na nas, końcowych użytkownikach, bo zgadnij kto na samym końcu zapłaci za licencje jakie będzie musiał nabyć producent od M$?

Sokar44 napisał(a):
EA nie widzi zagrożenia w Windows 8 wiec nie rozumiem twoich obaw. I ja bym się cieszył gdyby nowy Battlefield wyszedł na linuksa. Darmowy system , ehh marzenia.

To, że nie widać fal radiowych nie oznacza, że ich nie ma. To, że EA nie krytykuje publicznie zapędów M$ nie oznacza, że nie widzi zagrożenia. Nie wyciągaj pochopnych wniosków. BTW. Tytuł BF5 można odczytywać nie dosłownie. Czyli mówiąc inaczej, jak tak dalej pójdzie to zaczniemy coraz częściej grywać na platformie linuxowej. I dobrze!

BTW. Czy grywa ktoś w PLay4Free na linuxie? Daje się?

Sokar44 napisał(a):
Zastanów się czasem co cytujesz i zadaj sobie trud spojrzenia na zagadnienie z trochę wiekszego dystansu :)

Jak na razie Twoja krótkowzroczność, zachwyt i bezkrytycyzm w stosunku do dążeń giganta by się stać monopolistą absolutnym na rynku gier PC wzbudza moje serdeczne współczucie.

Moja troska nie dotyczy ew. utraconych wpływów od producentów gier. Moja troska dotyczy mnie samego i moich pieniędzy wydawanych na oprogramowanie. Jeśli M$ zrealizuje to co planuje zrealizować to ceny gier wzrosną, znikną tytuły od małych firm, zniknie konkurencja (zostaną bogaci giganci), spadnie z czasem i sama jakość gier. Żaden monopol nie jest dobry.

A Ty marketing M$ i udogodnienia nowego Windows 8 łykasz jak gęś paszę. Mnie brakuje dystansu?

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Dusty [PL] napisał(a):
spadnie z czasem i sama jakość gier.

Gry mogą upaść jeszcze niżej?

Jak się ludzie wtedy obudzą to zakręcamy kurek i czekamy na reakcje gigantów, ciekawe ile wytrzymają bez dopływu gotówki...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL