Teraz jest 19 kwi 2024, 12:31

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2013, 20:14 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 21 wrz 2012, 14:11
Posty: 21
Witam!
Zdaje sobie sprawę ,że piszę w nieodpowiednim forum i pewnie wszyscy polecą mi BF3.
Niedługo planuję sobię zakupić nowy komputer i przy okazji jedną z gier z powyżej.
BF3:
Grałem w BBC2 i to jest niezłe. Tyle pojazdów, helikoptery, myśliwce, rozpiepszanie budynków, ogromne mapy coś pięknego!!!! Ale jednak przebiegnięty duży dystans a tu nagle kuleczka i dead. Odgłosy broni prawie takie same.
Call of Duty:
jestem wieeeelkim fanem gier tych serii. Posiadam CoD 2, 4, 5.
Piątka jest dla mnie najlepsza te odgłosy niepowtarzalne, grafika, lepszych klimatów 2 WŚ w żadnej grze nie ma!!!
Mam ją od trzech lat a co dopiero BO2. No i oczywiście tryb Nazi Zombies!
Black Ops 2: Uwielbiam tą dynamikę, wybuchowość, szybkość, odgłosy CoD się różni od innych gier!!!! Cudowny MP jak w BF3.
U mnie w sklepie to BO2 jest po 139zł BF:110zł, ale cena nie ma różnicy.
To cudowne gierki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 20:32 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2004, 04:45
Posty: 1597
Lokalizacja: IRL
Z czym do ludzi ?? CoD nie ma nic wspolnego z BF3! No moze poza tym ze to tez FPS...
Ps. CoD się skończył na 4, wszystko co później to gniot nie wart 5 minut uwagi...

_________________
Obrazek
Obrazek
http://www.teamofaces.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
To tak, zdefiniowanie tego co bardziej Ci się spodoba jest trudne bo obie gry niemal się dopełniają, CoD oferuje dużo lepszą kampanie (głównie narracja) i tryby kooperacyjne (każdy kocha zombie), multi to jest zabawa na 15-20 minut dziennie.
Przy BF3 jest na odwrót, kampania ssie, coop jest boleśnie ograniczony, przy MP mecze mogą się ciągnąć nawet kilka godzin. De facto EA i DICE tak się postarały by stworzyć konkurenta serii CoD że niemal zerżnęły cały model rozgrywki i wzbogaciły go najbardziej podstawowymi elementami serii Battlefield jakimi są sporawe mapy i duży udział pojazdów.

W obu grach nie uświadczysz teamplayu bez zgranej drużyny i komunikacji, o ile CoD (jak się nie myle) posiada VoIP na którym lurkują dwunasto letnie piszczące rumunki to w BF3 nie usłyszysz nic prócz wcześniej nagranych dźwięków i odgłosów (a i to nie zawsze bo jest błąd który sprawia że gra absolutnie cichnie i jedyne co słychać to kroki i dźwięki wystrzałów a i to nie zawsze).

Co do podstawowego contentu... BF3 wypada po prostu słabo. W samej podstawce jest zawarte 9 map, kolejne 16 jest aktualnie dostępne w DODATKACH kosztujących 1/2-1/3 ceny gry wprowadzających 4 średniego rozmiaru mapy, kilka broni (a i tak nie zawsze) i drugie tyle durnowatych wyzwań. Nie licząc tego że i tak po zakupie pakietu PREMIUM (kosztującego drugie tyle co sama gra) i tak będziesz grać głównie na mapach podstawowych i podstawowymi pukawkami... Wspomniałem że mapy w BF3 to głównie poranne miasta? Póki co ilość map których nie można określić w skrócie jako "urban close combat" można zliczyć na palcach jednej ręki, mapy naprawdę zimowej też nie ma, o dżungli nie wspominając...
A, i niebieski filtr! DEM ART DYREKSZYN który DICE kocha a klientela nienawidzi. Ah, o jakimkolwiek innym rozwoju i wsparciu gry również zapomnij, kilku ludzi aktualnie pracuje tylko nad dodatkiem End Game gdzie reszta kmini co spieprzyć w BF4 lol.

Skoro już się naplułem na BF3, pora na CoDa, najlepiej sprzedającego się kotleta XXI wieku...
Gra jest brzydka, zdominowana przez jedną klasę broni ale mimo wszystko, jest krokiem w przód względem poprzednich części. Masa nowego badziewia która jest standardem w niemal każdej grze prócz archaicznej serii CoD.
De facto jest to po prostu Quake, ze zmienioną oprawą i mechaniką postaci oraz realiami rozgrywki ale to po prostu jest maska dla drzemiącego tam kłaka, gry dla samotnego wilka który ma czas reakcji rzędu 0.1s.

Które jest lepsze?
MP, wygrywa BF3, CoD może dawać frajdę ale na dłuższą metę dostaniesz raka odbytu od ciągłego rectal rage.
COOP, wygrywa CoD, tryb zombie daje dużo więcej frajdy niż 6 misji kooperacyjnych dla dwu graczy z NPC debilami którzy zawsze stoją w tym samym miejscu, gra się w to dokładnie tak samo jak w kampanie CoDa, na pamięć.
SP, historia w obu przypadkach jest słaba ale wygrywa CoD, opowiada historie lepiej, ma ciekawsze lokacje, ciekawsze bajery, ciekawsze postacie gdzie BF3 nie wie czy chce być ostrą napierdzielanką pokroju CoDa czy wolniejszą i realistyczną historią o żołnierzach, przyjaźni, bla bla, upadające ideały, bla bla, terrorysta, bla bla, oskarżony protagonista sam ratuje świat.

Crytek zaprezentował co potrafi deweloper gdy nie wisi nad nimi wielka korporacja, porównajcie sobie postęp między Crysis 2 a Crysis 3 do takiego Warface, sporo ludzi nienawidzi tej gry, nie mam pojęcia dlaczego, VoIP jest, teamplay jest, różnorodne pukawki, balans oraz wymagający przeciwnicy, losowo generowane mapy i rozkład przeciwników, no czego chcieć więcej?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mofixil opisał gry tak, że podejrzewam, że się przy tym zmęczył.
Jest w tym jednak odrobina prawdy.

Skoro kupujesz kompa za 3 klocki, to dla świętego spokoju kup obie gry. To raptem parę stówek.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 12:15 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 21 wrz 2012, 14:11
Posty: 21
Wiecie co?
Jednak kupie sobie BF3 oglądałem dziś filmiki o myśliwcach,zakochałem się.pora na coś innego niż CoD.
Ale to nie oznacza, że nie kupie sobie CoD szacunek dla tej gry!

Co do BF3 Morfixil pisałeś o tym, że w podstawie jest 9 map i jeszcze w dodatkach kosztujących 1/2 ceny niepokoi mnie to strasznie! Ale to, że żołnierze gadają po polsku zachwyca mnie!
Co to za mapy? Są tam myśliwce? jaka jest najlepsza mapa? Jest tam mapa tzw. "Metro"? Ile jeszcze tych dodatków jest?Trzeba czekać na aktualizacje multi tak jak w BBC2 aż 9godzin?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
pietruch78 napisał(a):
Co do BF3 Morfixil pisałeś o tym, że w podstawie jest 9 map i jeszcze w dodatkach kosztujących 1/2 ceny niepokoi mnie to strasznie! Ale to, że żołnierze gadają po polsku zachwyca mnie!
Co to za mapy? Są tam myśliwce? jaka jest najlepsza mapa? Jest tam mapa tzw. "Metro"? Ile jeszcze tych dodatków jest?Trzeba czekać na aktualizacje multi tak jak w BBC2 aż 9godzin?

Na serwisach BF3 dowiesz się jakie mapy masz w podstawce.
Np tu: http://bf3blog.com/battlefield-3-maps/
Ulubiona jest każda, bo każdy lubi inną i zależy to od stylu gry - jedni lubią miejskie klimaty inne otwarte tereny - do wyboru.
Myśliwce masz na Firestorm, Caspian, Noshar i Kharg.
W dodatkowych DLC masz jeszcze inne mapki z samolotami.
W podstawce jest mapa Metro.
Dodatków w sumie masz 5, z czego wydanych jest już 4. Dodatek End Game wychodzi w marcu 2013.
Na aktualizacje czekasz tak długo jak wolny masz internet. Im wolniejszy tym dłużej. Przelicz sobie ok 25GB do pobrania (ok 200 Gb).

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 16:32 
Offline

Dołączył(a): 30 cze 2011, 02:39
Posty: 54
Równie dobrze mógłbyś się zapytać Fiat, czy Ford... Forum bf3, więc Ci polecą bf3.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 16:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
ForeverAlone napisał(a):
Forum bf3, więc Ci polecą bf3.

Chyba ty.
Obie gry trzeba przedstawić w najgorszym świetle, z jednej strony mamy zmarnowany potencjał i niewolniczego dewelopera, z drugiej, odgrzewanego kotleta.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 17:31 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 21 wrz 2012, 14:11
Posty: 21
OK
Już prawie wszystko wiem tylko jednego
Wierzbin mój mózg nadal nie zarejestrował lub niepoprawnie napisałeś to:
''Przelicz sobie ok 25GB do pobrania (ok 200 Gb).''

:shock: 200GB?! :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Witam. @Pietruch, 1 Bajt=8 bitów
@Mofixil, czasami zastanawiam się w co grasz? Nic Tobie się nie podoba. Ostatnio nawet o PS2 jakoś nie wspominasz.. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
pietruch78 napisał(a):
:shock: 200GB?! :shock:

8 bitów to jeden Bajt.

Baloo napisał(a):
@Mofixil, czasami zastanawiam się w co grasz? Nic Tobie się nie podoba. Ostatnio nawet o PS2 jakoś nie wspominasz.. :wink:

Ostatnio Warface przetykany okresowo Tekkitem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2013, 07:13 
Offline

Dołączył(a): 30 cze 2011, 02:39
Posty: 54
Do pobrania masz ok 30gb, z wszystkimi dodatkami (Nie licząc bodajże aftermath).
Battlefield jest dużo lepszy od Coda dla mnie. Przynajmniej tych nowych. Chyba jeden z nie wielu fps, gdzie kampania jest bardziej rozbudowana od Multi.
Jakiego masz neta? Powiedźmy, że np ściąga Ci się z prędkością ok 300kb/s. To teraz policz sobie w kalkulatorze w ile godzin Ci się ściągnie.
Prędkość podana jest przykładowa, niekoniecznie taka z jaką ty potrafisz średnio ściągać.
Co do ps2, to jest kolejne gów** które sony zwali. Pamiętacie tą grę na którą wydali ileś tam set milionów (Mogę się mylić). A potem ją zamknęli. Pewnie z PS2 będzie tak samo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL