Teraz jest 17 kwi 2024, 01:55

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2013, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2012, 12:23
Posty: 32
Siema,

podczas dzisiejszej gry postanowiłem sobie sprawdzić ilość fpsów na każdych detalach.. Zwykle gram na średnich rozdziałka 1650x1050.. Ale do rzeczy, bo nie chcę się rozpisywać.. Zauważyłem że na tych średnich i rozdziałka 1650x1050, moje fpsy spadają czasem do 39, a czasem mam 80-85, poprostu są to spadki fpsów, co mnie bardzo irytuje bo jest to zauważalne, lecz mimo to gra chodzi płynnie.. Czy są jakieś komendy na utrzymywanie stałych fpsów? Co zrobić aby się poprawiły nie zmieniając deatli i rozdziałki?

Sprzęt jest nowy, kupiony w grudniu zeszłego roku, a dokładnie 6 grudnia.

AMD Phenom 965 X4 3.4 GHz

Radeon 7850 2gb

8 GB Ram


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2013, 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, 20:31
Posty: 346
Jeśli sprzęt odrobinę nie wyrabia to go nie zmusisz, żeby wyświetlał więcej klatek tam, gdzie potrafi tylko te 37.
Możesz jedynie go odciążyć zmniejszając ustawienia graficzne czy grać na mniejszych serwerach, tak by osiągnąć górną granicę liczby wyświetlanych FPS dla Twojego monitora. Zakładam, że masz monitor 60 Hz więc tę wartość ustaw na 60 albo włącz VSync. Jedno, drugie i dużo więcej zrobisz tym programem (oficjalnym i zaakceptowanym przez Dice): http://bf3.realmware.co.uk/settings-editor/downloads Komendami też się da to zrobić ale ich nie pamiętam bo używam tego programu.

Swoją drogą jakie masz stery do tego Radeona? Jeśli nie są to te najnowsze w wersji "beta" to polecam ich zainstalowanie bo poprawiają wydajność HD 7850 w BFie.

Edit:
A generalnie to polecam Ci jeszcze ustawić BFa w ten sposób - siatka i jakość tekstur na wysokie/ultra, reszta na minimum. Różnicy w "piękności" gry nie zauważysz, a liczba fps powinna skoczyć. Jakość gry też tym bardziej, że będziesz ciut lepiej widział co się dzieje na mapie.

_________________
Amor Patriae nostra lex! Sapere aude!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2013, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2012, 12:23
Posty: 32
Według mnie mój komputer jest bardzo dobry, wszystkie gry idą, ale coś ten bf nie śmiga tak jak powinien. Na karkandzie własnie miałem spadki do 26 fps.. Teraz nie wiem czy kupować BF4 przed premierowego czy też nie, chciałbym sobie chociaż na low pograć z 1650x1050, a przecież na nowy komputer znowuż zbierał nie będe :P

EDIT:

Właśnie czytałem pewien temat, w którym osoby grając w Crysisa na starym komputerze mieli 30 fps, grało się super, a na nowym 30 fps wgl się nie dało grać, i dlatego że to procek ograniczał im kartę graficzną.. W moim przypadku jest chyba tak samo, bo wiele osób mi pisało że będzie ograniczać mi kartę, jeśli nie kupie chłodzenia.. Wciąż go nie mam i posiadam boxowe, które uszy urywa.. Może to to?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2013, 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, 20:31
Posty: 346
Pewnie, że to bardzo dobry komputer. Sam gram na znacznie, znacznie gorszym :) Mimo wszystko to demon wydajności nie jest i ze spadkami fps musisz się pogodzić (ten test z normalnej gry multi: http://maxforces.com/articles.php?article_id=65 pokazuje, że znacznie mocniejsze maszyny też mają ten "problem") albo pobawić się ustawieniami graficznymi i dobrać optymalne, tak by te spadki ograniczyć do minimum. MP w BF dla proców do gra szczególna.

Generalnie Twój zestaw do BF3 i rozdziałki 1680x1050 jest wystarczający i dobrze dobrany, o ile nie oczekujesz cudów ;) BF4 też zapewne da radę bo to co widziałem do tej pory wygląda bardzo podobnie jak w "trójce", a ogromnego systemu zniszczeń i tak się nie spodziewam. Jeśli Phenom 965 ogranicza HD7850 to tylko w bardzo niewielkim stopniu i niespecjalnie bym się tym przejmował. Jeśli się jednak grzeje to jest to już problem. Trzeba to sparwdzić i ewentualnie kupić lepsze chłodzenie, co dla tego proca jest w zasadzie polecane już na starcie. Zainstaluj PC Wizard, AMD System Monitor czy co tam chcesz i posprawdzaj.

No i zainstaluj nowe sterowniki jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

A ludzie, którzy piszą, że na gorszym sprzęcie mieli więcej klatek niż na lepszym bo lepszy procek ogranicza im lepszą kartę graficzną to... LOL!!! pierniczą straszne głupoty :) Zapewne uczą się dopiero obsługi komputera i nowych podzespołow nie umieli poprawnie zainstalować. Porządek w systemie musi być - warunek optymalnego działania każdego kompa! :)

_________________
Amor Patriae nostra lex! Sapere aude!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2013, 16:45 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2012, 12:23
Posty: 32
Dzięki Huzar za pomoc.

Co prawda mi zależy na dobrej zabawie w BF, ale miło czasem popatrzeć na ładną grafikę.

Temat można zamknąć, kupuje chłodzenie i bf4 przed premierą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2013, 16:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
KamiennyWódz napisał(a):
Temat można zamknąć, kupuje chłodzenie i bf4 przed premierą.

Nie żeby coś, ale kupowanie gry po raptem 20 minutach gameplayu z kampanii w fazie alpha to co najmniej nieprzemyślana decyzja, zwłaszcza że znowu xkloc i psy3 są głównymi platformami, skoro tak to BF4 będzie niczym więcej jak nadzwyczaj drogim dodatkiem do BF3...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2013, 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Spadki fps zdarzają mi się w bf3, ale są na tyle rzadkie i na tyle niezauważalne, że je po prostu olewam.
Inna rzecz, jeśli gra Ci się tnie, to to już jest poważniejsza sprawa i nici z przyjemności grania.
Płynny obraz w szybkiej grze masz powyżej 40fps, ekstra jest przy 60fps. Także nie ma co narzekać, tym bardziej, że monitor najczęściej odświeża z szybkością 60Hz.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2013, 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Wierzbin napisał(a):
Płynny obraz w szybkiej grze masz powyżej 40fps, ekstra jest przy 60fps. Także nie ma co narzekać, tym bardziej, że monitor najczęściej odświeża z szybkością 60Hz.

Przy 60 jest dobrze, ekstra jest przy 120FPS+ na ekranie 120Hz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2013, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2012, 12:23
Posty: 32
Mofixil napisał(a):
KamiennyWódz napisał(a):
Temat można zamknąć, kupuje chłodzenie i bf4 przed premierą.

Nie żeby coś, ale kupowanie gry po raptem 20 minutach gameplayu z kampanii w fazie alpha to co najmniej nieprzemyślana decyzja, zwłaszcza że znowu xkloc i psy3 są głównymi platformami, skoro tak to BF4 będzie niczym więcej jak nadzwyczaj drogim dodatkiem do BF3...


Trafna uwaga.. Nie uważam jednak do końca że wymagania będą podobne. Boje się że mój nowy blaszak tego nie uciągnie, zresztą napewno nie tylko ja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2013, 15:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
KamiennyWódz napisał(a):
Nie uważam jednak do końca że wymagania będą podobne. Boje się że mój nowy blaszak tego nie uciągnie, zresztą napewno nie tylko ja.

Ta gra będzie wymagała dużo lepszego PC niż BF3, dlaczego? Znamy tendencje DICE do systematycznego udupiania optymalizacji gier razem z patchami, a czymże jest BF4 jak nie przerośniętym patchem?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL