Teraz jest 28 mar 2024, 22:38

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 26 paź 2011, 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, 13:02
Posty: 421
Lokalizacja: fotel przed komputerem
Wojo44 napisał(a):
Swoją opinię o tym pistolecie maszynowym wyraziłem już wcześniej - dlatego się nie podniecam z tej zapowiedzi.

i ta twoja opinia jest nieprawdziwa. Dowód? to niby dlaczego niemieccy żołnierze woleli ruskie, zdobyczne pepesze od swoich dobrze wykonanych, robionych przez wykwalifikowanych pracowników MP40? i PePeSza była też lepsza od Tompsohna- cytując użytkownika PePeSzy(mojego świętej pamięci dziadka, który dwudziestu paru niemców w berlinie na wojnie zabił ową PePeSzą) "Nie ma lepszej broni od ruskiej pepeszy. te amerykańskie i niemieckie buble psują się od byle g***a, a do pepeszy można wiadro piachu wsypać, wytrzepać i dalej strzelać" . i tyle z mojej strony na temat Pistoletu-Puliemiotu Szpagina obrasza 1941 goda.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 26 paź 2011, 15:27 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2005, 19:40
Posty: 2627
Lokalizacja: Alt Stettin/Birmingham UK
hanskloss napisał(a):
to niby dlaczego niemieccy żołnierze woleli ruskie, zdobyczne pepesze od swoich dobrze wykonanych, robionych przez wykwalifikowanych pracowników MP40? i PePeSza była też lepsza od Tompsohna "Nie ma lepszej broni od ruskiej pepeszy. te amerykańskie i niemieckie buble psują się od byle g***a, a do pepeszy można wiadro piachu wsypać, wytrzepać i dalej strzelać"


Na jakiej podstawie mówisz, że woleli broń zdobyczną? Bo widziałeś parę zdjęć z takową? To równie dobrze można by powiedzieć, że woleli T-34 bo pewna ich liczba była w jednostkach WH/SS.
Rozumiem też, że Twój dziadek miał dostęp do Thompson'a? A raczej czynnie z niego korzystał podczas walki i dzięki temu mógł wygłosić taką a nie inną opinię?

I jeszcze jedna rzecz: to, że się z kimś nie zgadzasz nie oznacza, że jego opinia jest 'nieprawdziwa'. :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 26 paź 2011, 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, 13:02
Posty: 421
Lokalizacja: fotel przed komputerem
po pierwsze- z pepeszami na froncie wschodnim było tak: MP40 miał małą szybkostrzelność, i zacinał się w tamtejszych ciężkich warunkach. A pepesza była nie do zajechania. A z Tompsohna to mój dziadek po wojnie strzelał. Po 1 serii przestał działać, bo zamek się zabrudził(a było to w 1999r., w warunkach niezbyt wymagających(łąka w USA)

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 26 paź 2011, 20:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2006, 08:46
Posty: 127
Lokalizacja: Festung Breslau
Tomson vs Pepesza - to tak jak dzisiaj np. m16 i ak47. Ak47 można zakopać na 2 tygodnie w piachu i po wyciągnięciu będzie można z niego strzelać. Każdy doświadczony żołnierz wie, że o własną broń trzeba dbać :) Za to z m16 ma o niebo lepszą celność, kałach przy strzale ożywa swoim własnym życiem.
MP40 i Tomson są dużo wygodniejsze w użyciu, łatwiej z nich strzelać i celować, a jak nie zakopujesz ich na 2 tygodnie w piachu to nie musisz się martwić o awarie:) Ruscy używali zdobytych MP40 mniej więcej tak często, jak niemcy Pepesz. Pepesza jest dużo tańsza w produkcji niż Tomson.
Myślę, że w konkursie która jest lepsza głównym argumentem są osobiste preferencje użytkownika.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 27 paź 2011, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007, 12:16
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Thompson niezależnie od modelu gwarantował OLBRZYMIĄ siłe ognia (w zależności od zamontowanego magazynka) - do 20 do nawet 100 pocisków kal. 11,43 mm. PPSz 41 wywalała od 35 do 71(oficjalnie - pod warunkiem że magazynek bębnowy nie nawalił) pocisków 7,62. Fakt: pistolet amerykański był drogi w produkcji, a co za tym idzie powstało niewiele egzemplarzy ale Thompson odpowiednio utrzymany był nie do pobicia.

W tym momencie ucinam dalszy offtop - ten temat służy rejestracji zapowiadanych nowości, a nie roztrząsaniu co było lepsze: broń pochodzenia zachodniego czy wschodniego. Najlepszym zwieńczeniem tej rozmowy jest myśl kolegi CLv:

CLv napisał(a):
Myślę, że w konkursie która jest lepsza głównym argumentem są osobiste preferencje użytkownika.

_________________
"Czołg to czysty kaprys!" - generał sir Louis Jackson w 1916 roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 7 lis 2011, 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007, 12:16
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Luger nadchodzi!

http://forgottenhope.warumdarum.de/scre ... /luger.jpg

... a także są przerabiane modele Panzer III L oraz N Ś.p Rada.

_________________
"Czołg to czysty kaprys!" - generał sir Louis Jackson w 1916 roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 13 lis 2011, 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007, 12:16
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
SVT 40 i reinkarnacja działa samobieżnego Bishop

http://forgottenhope.warumdarum.de/scre ... /svt40.jpg
http://forgottenhope.warumdarum.de/scre ... shop01.jpg

_________________
"Czołg to czysty kaprys!" - generał sir Louis Jackson w 1916 roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 14 lis 2011, 09:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2006, 08:46
Posty: 127
Lokalizacja: Festung Breslau
Zobaczcie kto w tym tygodniu wygrał "Screenshot of the week" :P
Jeśli ciągle mamy screena z poprzedniego tygodnia to należy odświeżyć stonę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 21 lis 2011, 22:15 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 21:49
Posty: 785
Lokalizacja: nadbużańska dzicz
http://forgottenhope.warumdarum.de/news.php?id_news=391
Jankesi w afryce (Kasserine wraca?) z nową "kołatką" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 22 lis 2011, 12:30 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 02:38
Posty: 126
Lokalizacja: wawa
wiem że szukanie nie boli ale Ty Wuwu jesteś na bierzaco cały czas:) jest jakis termin tego patcha? a i jeszcze jedno bo jakoś nie zauważyłem tej mapy Mount Olympus w grze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 22 lis 2011, 13:01 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 21:49
Posty: 785
Lokalizacja: nadbużańska dzicz
stg.Olo napisał(a):
wiem że szukanie nie boli ale Ty Wuwu jesteś na bierzaco cały czas:) jest jakis termin tego patcha? a i jeszcze jedno bo jakoś nie zauważyłem tej mapy Mount Olympus w grze?

Myślę, że sami twórcy tego nie wiedzą, ale pocieszające jest, że nie będzie on jeszcze zawierał frontu wschodniego, także liczę na początek przyszłego roku :)

Olympusa od dawna nie widziałem na serwerach, ale jestem prawie pewny, że grałem go w wersji 2.4, więc powinien być nadal w modzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 22 lis 2011, 17:57 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:45
Posty: 668
Wooow Yankes in Africaaa, koniec świata ......


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 23 lis 2011, 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007, 12:16
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
WuWu84 napisał(a):
Jankesi w afryce (Kasserine wraca?) z nową "kołatką" :)


Twórcy obudzili się z przysłowiową "ręką w nocniku", ale lepiej późno niż wcale...

Co do działa: w informacji o nim podali, że było używane na Pacyfiku - będzie o jeden problem mniej :D

Za to temat GI-sów w Afryce wiąże się ze zmodyfikowaniem modeli żołnierzy, pojadów i oczywiscie zrobieniu kilku map by zamknąć usta graczOM.

_________________
"Czołg to czysty kaprys!" - generał sir Louis Jackson w 1916 roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 23 lis 2011, 16:14 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:45
Posty: 668
A propo USA vs Japan, czy będą takie mapy z kitaj army kontra USA, np na Midway albo Wake


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Update
PostNapisane: 23 lis 2011, 16:45 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 21:49
Posty: 785
Lokalizacja: nadbużańska dzicz
Czy ja wiem, czy "w nocniku". Niespecjalnie Ci amerykanie byli do czegokolwiek potrzebni dotychczas, o ich 37 mm nie wspominając. Jeżeli pracują nad modelami, to zapewnię do konkretnej mapy - zapewne nowej, bo z dotychczasowych to chyba tylko na Tunisie można by ich upchać.

W FH 0.7 także amerykanów w afryce wiele nie było - tylko wspomniana Kasserine i obstawiam, że i teraz poobijamy się w tych okolicach.

Można by ich jeszcze rzucić na front włoski - turniej Frogotten Honor miał tam kampanie i kilka map, ale nie przypominam sobie, by zwróciły na siebie uwagę ekipy FH, nie wspominając o tym by byli chętni do podciągnięcia ich do standardu mapy na serwer publiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL