Teraz jest 16 cze 2024, 15:55

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2010, 23:02 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, 17:14
Posty: 1116
Lokalizacja: Poznań
Staraj sie grac tym co lubisz oraz tym co jest potrzebne w teamie. Mapka znana z bety - Port Valdez, team 16 osób i o dziwo 9 snajperów na górce + 3 medów którzy ich wskrzeszają 1 w UAV i skończyło sie tym że moja grupa sama atakowała - Z B poszło w 30s niestety A to była masakra. Żaden z panów snajperów sie nie ruszył bo staty trzeba nabijać.
Sam gram engiem bo moja domena to pojazdy, jak chcesz jeździć to tak trzeba . Nie ma jak szturmowiec czy medyk walacy na pałę czołgiem prosto pod RPG i najlepiej wyskakujący z czołgu jak zostało 20% zycia , a co niech przeciwnik sobie weźmie i naprawi.
Czego mnie nauczyły "dziadki" w BF42 , jak czołg to tylko engiem i giniesz w nim a nie spie..... , Nie umiesz używać nie tykaj. Nic tak nie denerwuje ja marnowanie sprzętu, którego w BC2 jest niestety mało.

Gra ma sprawiać tobie frajdę, a teamowi twoje gra pożytek.

PS granatników nie lubie - za szybko się przełącza karabin-granatnik. :twisted:

_________________
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 00:20 
Offline

Dołączył(a): 6 lut 2010, 22:44
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Dużo frajdy sprawia mechanik. Ciekawe bronie, ciche zabijanie przez karabinki z tłumikiem oraz bazuka dzięki, której nie tylko poniszczysz wiele w okół siebie ale również zabijesz nie jednego wroga.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 08:00 
Offline

Dołączył(a): 6 mar 2010, 20:24
Posty: 28
Jasne. Zapamiętam wszystkie rady. Dziękuje wam ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 08:37 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, 14:48
Posty: 11
Snajper to nie tylko snajper. Potrafi rozwalic pojazdy wroga i budynki w ktorych sie kryja. Po założeniu coma mozna ostrzelac z moxdzierzy zeby utrudnic odbicie. Do tego ma c4 (nie tylko on) ktorym pieknie rozwala sie czolgi :). Ciezka snajpa ktpora potrafi zniszczyc heli wroga, a w rekach dobrego gracza heli to jak tornado :). tak więc nie psioczcie aż tak na tych snajperów, bo dobry snajper to ogromny pożytek dla teamu. Oczywiście jeżeli 70 % to snajperzy to ... szkoda gadac. trzeba obserwować kolegow co kto akurat ma wybrane, moze potrzeba medyka, podczas robienia obj, moze mechanika bo czolg sie konczy. Mysleć, ja gram kazda postacią, i kazda rozwijam, w zależności od mapy i potrzeb kolegow z teamu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 09:03 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 23:15
Posty: 10
Ja grałem sobie snajperem z lupką 4x i zależnie od mapki c4/mortar. Każdy tank był mój 2x c4 i pooszło, nikt nie chciał enga wziać chyba... Dodatkowo z taką lunetką musiałem trzymać się blisko wroga co dawało mojemu teamowi miejsce do respa :). W conquest te kuleczki, które wykrywają wroga również się świetnie sprawdzały. Już nie wspominając, że snajp w budynku jest nie do rozwalenia, wystarczy, że schowa się przy drzwiach poczeka, aż wróg wejdzie i wpakuje ładną kulkę ofc nie snajper camper, który na zabudowanym terenie przy takich pingach myśli, że kogoś zdejmie :P Ale i tak rządzi wyrzutnia już zbliżam się do 5-tej złotej gwiazdki :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 10:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2004, 16:53
Posty: 497
Lokalizacja: Chorzów
JamBo napisał(a):
Już nie wspominając, że snajp w budynku jest nie do rozwalenia


Oczywiście, taki snajp-rambo jak Ty, z pewnością jest nie do rozwalenia :twisted: . Ale na szczęście można zniszczyć budynek w którym się ukryłeś :roll:
Snajperzy - jak każda klasa - są potrzebni i użyteczni, jednakże ich liczba nie powinna przekraczać 1-2 sztuk na team ;] Niestety zdarzają się gry, gdy 1-2 osoby w teamie nie są snajperami (w odróżnieniu od reszty). W gre gram od początku bety i dopiero dzisiaj w nocy na 2 rundy odpaliłem sobie snajpera z ciekawości.. IMO najlepiej unikać wyboru tej profesji na FFA.

Co do porad dla początkującego gracza, chyba o tym nikt nie wspominał... a jest to jedna z głównych zasad (oprócz ogólnie przyjętej kultury i myślenia) które obowiązują w grze:

Nie kradnij sprzętu, który ktoś właśnie naprawia!

Chyba nie ma nic bardziej irytującego jak to, gdy człowiek wyskoczy z czołgu aby go naprawić, aby za chwile zobaczyć że jakiś pobliski noob (snajper? :wink: ) widząc pusty sprzęt wsiada do niego po czym nie zważając na nic odjeżdża, aby (przeważnie) za chwile zginąć w radosnym wybuchu, ew zauważyć że jednak sprzęt jest uszkodzony i... wyskoczyć z niego pod liniami wroga, sprawiając im prezent w postaci jakże cennego sprzętu :stupid: :mrgreen:

2 sprawa - czołgi to nie taxi :| Więc jeżeli spawnujesz się medykiem, assaultem.. nie wykorzystuj sprzętu po to aby podjechać do wroga, zabić 1-2 osoby po czym wyskoczyć ze sprzętu i zacząć grać w stylu takim jaką profesje wybrałeś. I tu podzielam zdanie Kobry - Chcesz brać sprzęt? Bierz inżyniera!

_________________
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: We are the [SPQR]... resistance is futile :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ostatnio edytowano 9 mar 2010, 10:47 przez calavero, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 10:39 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
Problem recon'ów jest taki, że 75% ludzi gra tą klasą jako snajper, a nie jako recon. Co bezpośrednio przekłada się na niezdolność całej drużyny do efektywnego zaatakowania i zabezpieczenia m-com'a lub flagi. Przykład wyżej z port valdez. Snajperzy owszem są potrzebni, ale nie w ilościach 1/3-1/2 całej drużyny.

Co prawda bc2 to moja pierwsza gra z serii battlefield i sam jestem raczej początkujący to dorzucę swoje trzy grosze, tego co zaobserwowałem. :)
- zawsze dołączaj do składu, nigdy nie siedz sam w składzie, staraj się dołączać tak żeby wypełnić skład, czyli jak widzisz 3 osobowy skład to pakuj się
- ważna sprawa i fajna funkcja w tej grze, czyli spawn na członka składu, czasem ktoś z Twojego składu zakradnie się na tyły, a Ty jeśli zginiesz to możesz się na niego spawnować, jakie ma to plusy chyba nie trzeba wspominać (jak giniesz listę ludzi ze składu masz po lewo zaraz nad przyciskiem enter game(czy jakoś tak))
- bronie maszynowe mają tendencję do odrzutu, na średni i dłuższy dystans pojedynczy strzał, albo krótka seria bywa lepsza niż ogień ciągły
- wypełniaj funkcje klasy która wybrałeś: grasz medykiem - pamiętaj rozrzucać apteczki gdzie stoi dużo twoich i podnosić poległych; assault'em - pamiętaj rozdawać amunicję, zwłaszcza medykom i inżynierom; grasz engiem - pamiętaj naprawiać pojazdy (pistolet do napraw na początku masz zablokowany) i staraj się w miarę możliwości niszczyć pojazdy wroga (czołgi mają słabszy pancerz z tyłu i z boku niż z przodu); recon'em nie umiem za bardzo grać :P
- jeśli jesteś zgrupowany ze swoimi kompanami, np stoicie gdzieś we 3, widzisz że dwóch twoich kolegów strzela przed siebie, pomyśl czy nei warto rozejrzeć się po bokach czy ktoś Was nie okrąża
- czasami odpowiednio rzucony granat okazuje się zbawienny :)

edit: btw czemu na składy mówicie team? :?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2003, 18:07
Posty: 561
exoriou napisał(a):
edit: btw czemu na składy mówicie team? :?

Czemu na wiertarkę mówisz pistolet :? ?

_________________
In Soviet Russia, lolis fap to YOU! || Best thing about HD anime? HD boobs. Gives a better definition to the curves.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 11:30 
Offline

Dołączył(a): 6 mar 2010, 20:24
Posty: 28
Zastosowałem się do waszych rad i muszę wam powiedzieć że gra mi się dużo lepiej :) ostrzeliwuje wroga, zmieniam pozycje, "przytulam" się do osłon ;) gram bardziej taktycznie. Staram się zawsze podążać za moimi sojusznikami (w odpowiedniej odległości). Gram mechanikiem (tylko gdy atakuje wrogi pojazd) i szturmowcem. Oczywiście nie zapominam podać koledze skrzynki z bronią :) Jest super :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2010, 11:14
Posty: 8
Lokalizacja: Zielona Góra
Choć jestem nowy na forum to tak mi się zdaje że o jednym trzeba tu jeszcze wspomnieć. O ile w innych FPS-ach gra się na fragi to w BF (grałem sporo w 2142 i teraz zacząłem w BC2) chodzi o grę zespołową. Wszystkie klasy wspomagają drużynę. Reacon głównie dzięki podawaniu koordynat dla innych graczy - tak w BC2 działa system asyst. Za to uwielbiam BF-y. O ile w COD:MW2 biegasz po mapie i gwałcisz ludzi nożem dla fragów to w BF musisz być pożyteczny (pomagać innym, najlepiej twojemu drużnie) żeby mieć dobry wynik na koniec rozgrywki. I jeszcze jedno - to sprawdza się zawszę gdy grasz jako drużyna (BF, COD, Paintball - wypraktykowane) Flankuj - staraj się wroga zachodzić wroga z boku. To nie łatwe i czesto się nie udaje ale wiesz mi tak się właśnie odznaczenia zdobywa - ja tak przynajmniej tak zdobywam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 12:22 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 14:20
Posty: 12
Dorzucę swoje 3 grosze (gralem najpierw w bete na ps3 potem w demko preorderowe na PC i teraz od kilku dni pykam w fulla). Medyk i Assault są moim zdaniem najbardziej uniwersalnymi klasami , sprawdzają się zarówno na otwartych mapkach z duzymi przestrzeniami jak i na mapkach ciasnych (zalesionych z duzą iloscią budynków). Osobiscie polecilbym medyka ze względu na zdolnosc reanimacji (odblokowuje sie to po pewnym czasie i jest to bardzo przydatne dla druzyny i daje sporo punktów) i duzą silę ognia przy zadowalającej celnosci. Inzynier tez jest bardzo przydatny ale tylko na niektórych mapkach (tam gdzie pojazdy mają większe znaczenie i większą manewrowosc).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 12:55 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
TomekDeF napisał(a):
exoriou napisał(a):
edit: btw czemu na składy mówicie team? :?

Czemu na wiertarkę mówisz pistolet :? ?

Ponieważ podczas pisania posta nie wpadłem na lepszy pomysł jak przetłumaczyć 'repair' ?
Poza tym taka z tego wiertarka... bez wiertła w końcu :/

btw.
http://www.gram.pl/art_9wflHe1_Battlefi ... acych.html chodź raczej ogólnikowy, niż konkretny :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 13:03 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
zajrzyj tutaj:

viewtopic.php?f=35&t=27988

przeczytaj te 3 poradniki...pocwicz aima,potem potrenuj na serverze i za 2 miesiace bedziesz strzelac juz duzo lepiej

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 13:12 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 19:11
Posty: 9
Nie czaje jednej rzeczy dlaczego niektorzy mysla ze snajper to jest prosta postac ze tylko zaczaisz sie strzelasz i same fragi.IMO snajperzy sa bardziej wymagajacy bo trzeba byc uniwersalny.Dobry snajper umie grac nie tlyko na dalekie odleglosci,ale wlasnei na bliskie,co zazwyczaj newbom sie nie udaje.Chociaz nie wiem jak w tym BFie bo tutaj faktycznie ten snajper ,a raczej zwiadowca ma wiecej wyposażenia.

(swoja droga ten BF tak mi sie podoba ale niestety net slaby...)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2010, 13:13 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2010, 12:21
Posty: 36
Piękno tej gry właśnie na tym polega, że zmieniasz co chwila klasę.

Idziesz snajpem i natykasz się czołg do którego ciężko się zakaraść <giniesz>
Odradzasz się (SUPER ROZWIĄZANIE - można przy każdym squaterisie) najbliżej czołgu jak się da i idziesz z bazuką.
Jesteś Medykiem i jakiś debil snajper zabija wszystkich, którzy w Bazie matce się odrodzili. Bierzesz snajperkę i go szukasz. Chyba, że widzisz, że pozostali to zrobili. Więc zostajesz medykiem i podnosisz Twoich snajperów.

Przyczyna twojej śmierć staje się często pretekstem do wybrania innej klasy.

UWAGI ODE MNIE.
1. ) Jak zabijesz kogoś - podnoś jego plecak i wykorzystuj jego uposażenie. Miny, apteczki, amunicje. Po aktywowaniu np. apteczki wracasz do swojego plecaka. Dzięki temu na mapie są twoje apteczki, twoja amunicja, twoje miny i zbierasz małe punkciki.

2. ) Używaj noża - jest milusi. Co chwilę zachodzi się kogoś przyczajonego :))))

3. ) Używaj "Q" - widzisz wroga - celujesz w niego i wciskasz "Q". Podświetli go na czerwono na jakiś czas. Jeśli zginie w tym czasie dostajesz punkty za wywiad.

4. ) Zabijaj i graj w swoim Teamie. Są premie.

5. ) Zajrzyj do odznaczeń i staraj się je zdobywać. Dają ekstra Punkty 5000 i 10000. Kompletuj szpilki.

6. ) Przestrzegaj zasad.
- Nie atakuj bazy matki. Nie zdobędziesz jej, nie możesz, a będziesz postrzegany jako burak i być może nawet wyrzucony.
- Jak chcesz pojeździć czołgiem czy innym pojazdem zobacz czy ktoś na niego nie czeka. Stań w kolejce.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL