Teraz jest 7 lip 2024, 15:02

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gladky, nie ma co porównywać takich tytułów jak MW2 do BC2 w wydajności, to to dwa różne światy.
W produkcie Infinity Ward, mapki są tak ciasne, że można splunąć na drugi koniec, a otoczenie (horyzont) to zwyczajnie sprite'y (znane i lubiane z takich gier jak np. Doom, czy Duke Nukem 3d).
W BC2 potrzebna jest dużo większa moc obliczeniowa, bo góry z otoczenia, są "pełnotłustymi" górami, podobnie drzewa, domy, etc.
Mało tego, zwróć uwagę, że dźwięk w BC2 zmienia się w zależności od tego gdzie jesteśmy, czy na otwartej przestrzeni, pomieszczeniu, przy lesie etc. Strzały inaczej słychać jak ktoś strzela przed nami, czy zza naszych pleców, inaczej jak blisko i jeszcze inaczej jak z daleka. Dodatkowo każdy wystrzał jest z echem(!), czego nie było w żadnej innej grze do tej pory.

Nie chcę piać nad BC2, ale to co prezentuje gra ma odzwierciedlenie w wydajności i nie uważam, że można było zoptymalizować ją "o niebo lepiej". Fakt, faktem ostatnia łata mocniej obciąża system, bo fps'y ciutkę spadły.

Mój skład: Intel C2D 3.0GHz, P35, 4GB 800 OCZ, 9800GT 512MB.
Wszystko na high (AA na x2) i w takiej konfiguracji mam średnio 40-50fps, bywa że 80. W największym stresie spadło kiedyś do 28. Nie mam przycinek.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
-----------------------------------------------------------
Hardware:
CPU: i7 920
RAM: DDR3 Tripple chanel XMP 1600
GPU: 295GTX
MB: DX58SO

Software:
W7 64bit
Nvidia 196.34

BFBC2:
Level of Detail: high
Texture Quality: high
Shadow Quality: high
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 16XQ
Anisotrophic Filter: 16X
Vsync: OFF
HBAO: ON
Resolution: 1920x1200x32bit

Performance:
20-30fps
10fps w mgle lub podczas duzej akcji, gdy siedze w czolgu.
-----------------------------------------------------------

(Proponuje, aby skonstruowana przeze mnie tabelke kopiowac i wklejac do niej swoje wartosci. W taki sposob mozemy dojsc do jakis konstruktywnych wnioskow).


Debata juz byla w temacie:
viewtopic.php?f=108&t=31351&p=484314#p484314

Rozwiazaniem mojego problemu byl AA oraz Anisotrophic Filter, musialem zrobic x4 aby uzyskac 40-100 klatek. Duzo tez daje wylaczenie HBAO. Najwieksza roznice odczulem gdy procka podkrecilem do @4.0Ghz - mam wszedzie magistrale 200Mhz.

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 12:59 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
mcmt napisał(a):
Najwieksza roznice odczulem gdy procka podkrecilem do @4.0Ghz - mam wszedzie magistrale 200Mhz.


Zgadza się w 100% - Frostbite 2.0 jest najbardziej łasy na Ghz rdzeni w CPU.
Dlatego gra na wyższych niż średnich ustawieniach to minimum 4 rdzenie.

W każdym razie mcmt ładna maszyna i aż żal bierze, że DICE zrobiło to co zrobiło.
Na każdej innej pozycji z taką maszyną nie będzie żadnych kłopotów. Niestety BC2 jest kapryśny lub "niedorobiony".

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 14:28 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 04:19
Posty: 251
widze że trzeba mieć potężnego kompa żeby dać rade tej grze na high ustawienich , czyli zostaje mi kupno 4-rdzeniowca , albo granie na 1024x768 pod win xp z dx9 ( ale gra wygląda jak gó.... no wtedy wiec to odpada ) i mam nadzieje że z kolejnym patchem nie popsują jeszcze bardziej optymalizacji lecz ja poprawią , chociaż do takiego działania jak na początku , bo wprowadził on spore problemy właśnie dla posiadaczy strszych kompów z prockiem 2 rdzeniowym


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 14:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
===Tomy===[PL] napisał(a):
W każdym razie mcmt ładna maszyna i aż żal bierze, że DICE zrobiło to co zrobiło.
Na każdej innej pozycji z taką maszyną nie będzie żadnych kłopotów. Niestety BC2 jest kapryśny lub "niedorobiony".

Hehe, dzieki 8) na szczescie z patch'a na patch jest coraz lepiej

Kupowalem to w lipcu 2009, ze wszystkich elementow tylko wydajniejszy procek (extreme) byl wtedy dostepny, reszta byla najlepsza co tylko bylo dostepne. Z tego co wiem Intel DX58SO to wciaz najwydajniejsza MB na rynku. Grafa miala byc EVGA (jedyna karta graficzna projektowana w europie a nie na wschodzie), ale EVGA sobie ze mnie zazartowalo z terminem realizacji zamowienia na GTX295 z blokiem wodnym. Generalnie maszyna z wodnym chlodzeniem byla dedykowana na 1943 8) , ale w BFBC2 gralbym z przyjemnoscia, gdyby byly JET'y.

Z ciekawszych rzeczy, postanowilem wykonac eksperyment z wodnym chlodzeniem. Potem sie wkurzylem, ze pomimo wydajnej chlodnicy ciecz i tak jest zbyt ciepla i postanowilem... chodnice wyrzucic na zewnatrz 8) . Fotki: http://tomaszewicz.com.pl/cooling/

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 16:11 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Hardware:
CPU: q 8300
RAM: DDR2 8gb
GPU: ati 4650 1 gb hd
MB: ?

Software:
W7 64bit
Nvidia 196.34

BFBC2:
Level of Detail: high
Texture Quality: high
Shadow Quality: low
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 2
Anisotrophic Filter: 2
Vsync: on
HBAO: OFF
Resolution: 1680x1050 32bit

Performance:
20-35fps
do 2-3 zjezdza, nawet na serverach gdzie ping ma okolo 100/nizszego raczej nigdy u siebie nie zauwzylem/, przy akcji, wybuchach, a czasami smiga, ze az milo... :omg:
zauwazylem, ze gdy wgrywam sie na server i patrze na frapsy jesli zejda mi do 1 -> gra bedzie przechlapana... jesli do 3/podczas wgrywania przed spawnem/ bedzie w miare okej 20-30 fps :stupid:


a propos chlodnicy wodnej -> U ARE CRAZY MATE! :mrgreen: nice 1 ;)

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 16:26 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
mcmt napisał(a):
Z ciekawszych rzeczy, postanowilem wykonac eksperyment z wodnym chlodzeniem. Potem sie wkurzylem, ze pomimo wydajnej chlodnicy ciecz i tak jest zbyt ciepla i postanowilem... chodnice wyrzucic na zewnatrz 8) . Fotki: http://tomaszewicz.com.pl/cooling/


Nie no sądziłem, że tylko ja i Holman mamy poryte w głowach (z czasem się uleczyliśmy), ale chłodnica wywalona na zewnątrz ściany?
Tomek jesteś "miszcz" :)

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
===Tomy===[PL] napisał(a):
mcmt napisał(a):
Z ciekawszych rzeczy, postanowilem wykonac eksperyment z wodnym chlodzeniem. Potem sie wkurzylem, ze pomimo wydajnej chlodnicy ciecz i tak jest zbyt ciepla i postanowilem... chodnice wyrzucic na zewnatrz 8) . Fotki: http://tomaszewicz.com.pl/cooling/


Nie no sądziłem, że tylko ja i Holman mamy poryte w głowach (z czasem się uleczyliśmy), ale chłodnica wywalona na zewnątrz ściany?
Tomek jesteś "miszcz" :)

Taki fajny eksperyment to byl. W pokoju jest cisza doskonala... 8) Adasi zaraz zmalpowal pomysl i wystawil swoja tez na zewnatrz, moze podesle foty...

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 20:20
Posty: 22
gladky napisał(a):
widze że trzeba mieć potężnego kompa żeby dać rade tej grze na high ustawienich , czyli zostaje mi kupno 4-rdzeniowca , albo granie na 1024x768 pod win xp z dx9 ( ale gra wygląda jak gó.... no wtedy wiec to odpada ) i mam nadzieje że z kolejnym patchem nie popsują jeszcze bardziej optymalizacji lecz ja poprawią , chociaż do takiego działania jak na początku , bo wprowadził on spore problemy właśnie dla posiadaczy strszych kompów z prockiem 2 rdzeniowym

Nie zgodzę się z potężnym kompem, mój ma ponad rok i na max detalach w 1440x990 gra nigdy nie ścina sama z siebie, oczywiście internet już nie jest taki łaskawy. Typową zacinkę gry miałem tylko raz, ale wtedy było naprawdę hardcore'owo, więc wątpię, że innym gra w tym momencie działała idealnie :D.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
mcmt napisał(a):
===Tomy===[PL] napisał(a):
mcmt napisał(a):
Z ciekawszych rzeczy, postanowilem wykonac eksperyment z wodnym chlodzeniem. Potem sie wkurzylem, ze pomimo wydajnej chlodnicy ciecz i tak jest zbyt ciepla i postanowilem... chodnice wyrzucic na zewnatrz 8) . Fotki: http://tomaszewicz.com.pl/cooling/


Nie no sądziłem, że tylko ja i Holman mamy poryte w głowach (z czasem się uleczyliśmy), ale chłodnica wywalona na zewnątrz ściany?
Tomek jesteś "miszcz" :)

Taki fajny eksperyment to byl. W pokoju jest cisza doskonala... 8) Adasi zaraz zmalpowal pomysl i wystawil swoja tez na zewnatrz, moze podesle foty...


Ekhm, ja wasserkulera używam no dobre 5-7lat. Chłodnica wyleciała na zewnątrz przede wszystkim ze względu na ciszę, temperatury poniżej 10 stopni na CPU (bo takie miewam w chłodniejsze dni - musi być poniżej 0) czasem się zdarzają. Na codzień większej różnicy w temperaturach nie ma, tyle tylko, że wszystkie wentylatory cały czas jadą na max.

Zdjęcia jeśli kogoś interesuje -> http://www.gorajec.net/Adasi/wc

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 19:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
Adasi napisał(a):
Chłodnica wyleciała na zewnątrz przede wszystkim ze względu na ciszę,

Cisze, ktora slyszales u mnie :wink:
Swoja moja chlodnica stanowi 2/3 rozmiaru chlodnicy adasiego i adasi ma zupelnie inne temperatury na procku. Dlugo sie zastanawialismy czy przypadkiem niektore termometry nie podaja blednych temperatur.

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 21:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, 19:06
Posty: 33
Może głupie pytanie, ale aby nie zakładać nowego termatu to skorzystam z tego, mianowicie... Od czego zależą fps w BC 2 i gdzie to sprawdzic ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
FPS zależą gównie od ustawień graficznych:
tekstury i ich detale
rozdzielczość
antialiasing
filtr anizotropowy

To mniej więcej w tej kolejności.

Ilość klatek na sekundę sprawdzisz sobie pobierając program FRAPS. Jest darmowy i łatwo go znaleźć.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, 19:06
Posty: 33
im high grafa tym wiecej fps ? czy odwrotnie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie ma nic za darmo. Jak chcesz mieć super detale w wysokiej rozdzielczości, to wymaga mocniejszego kompa.
Im wyżej tym trudniej udźwignąć.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL