Teraz jest 7 lip 2024, 15:25

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 maja 2010, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, 19:06
Posty: 33
No tak... Ja zamowiłem własnie kompa na sobote, pokazał bym sprzet jaki zamowiłem abys stwierdził czy bedzie gut, ale nie chce zeby wyszło ze sie chwale a nowy sprzet powinien raczej byc dobry no nie ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 22:15 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Gingers napisał(a):
im high grafa tym wiecej fps ? czy odwrotnie ?


Niekoniecznie - Frostibe 2.0 czyli główny silnik gry wręcz uwielbia moc megaherców CPU. Im więcej rdzeni tym lepiej.
No ale starczy już o tych modyfikacjach Panowie bo wątek odbiega od głównego tematu :wink:

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 22:17 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
to jak to sie ma do mojego q8300 2,5gh -> fps zwala mi do 3-4 :(

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 23:06 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2010, 19:02
Posty: 149
[Yossarian] napisał(a):
to jak to sie ma do mojego q8300 2,5gh -> fps zwala mi do 3-4 :(

Cytuj:
Gra jako jedna z nielicznych w pełni wykorzystuje wszystkie dostępne rdzenie, zdecydowanie preferując procesory z większą ich liczbą i większym cache L2, niż wyżej taktowane, czego przykład mamy na poprzedniej stronie - QX9650 vs Core i5 661.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5670-all

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 00:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
ZzackK napisał(a):

Maja identyczny procek, identycznie staktowany i zasilacz; roniez mam Antec'a 750 blue. Maja gorsze karty graficzne a i tak wydajnosc w klatkach lepsza... Obrazek

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 00:41 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
co to znaczy :shock:

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 02:04 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2010, 19:02
Posty: 149
mcmt napisał(a):
ZzackK napisał(a):

Maja identyczny procek, identycznie staktowany i zasilacz; roniez mam Antec'a 750 blue. Maja gorsze karty graficzne a i tak wydajnosc w klatkach lepsza... Obrazek

Sprawdź sobie ustawienia i procedurę testową.
Cytuj:
Procedura testowa oparta jest o program FRAPS i wykorzystuje pierwszy długi element gry - wprowadzenie do misji treningowej, zatytułowanej: "OPERACJA AURORA". Prolog ten w bardzo dużym stopniu obciąża karty graficzne, głównie ze względu na silne obciążenie jednostek shader przez wykorzystane efekty specjalne.
Aby ułatwić pomiar należy w programie FRAPS ustawić czas trwania testu na 227 sekund. Pomiar rozpoczynamy w momencie, gdy towarzysz z pontonu wypowiada pierwsze słowo: "Hej (...)" i kończy się automatycznie. Dla pewności należy test powtórzyć trzykrotnie, dbając o to by nie poruszyć myszką aż do pojawienia się ponownie licznika FRAPS.


Edyta.
[Yossarian] napisał(a):
co to znaczy :shock:

Sprawdź sobie ile twój procek ma cache L2 oraz nie tylko ty ile L2 przypada wam na rdzeń :)

Procesor w tej grze ma duży wpływ na wydajność, dodatkowo należy uwzględnić wersję sterowników, gry, działających procesów w tle itd :P

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 maja 2010, 11:27 przez ZzackK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 02:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 21:43
Posty: 30
Ja mam taką samą konfigurację co autor tematu i też nie ma prawie różnicy przy zmianie ustawień.

Ba ! Najśmieszniejsze jest to, że jak przestawiłem się z Dx10 na Dx9 miałem jeszcze mnie fps ;d


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 14:54 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2010, 01:13
Posty: 5
gladky napisał(a):
zakładam temat , bo ciekaw jestem jak na waszych kompach sie sprawuje , mój może nie jest rewelacyjny , ale praktycznie w każdą gre jaka wychodzi na rynek moge zagrać na max ustawieniach graficznych .... lecz nie bc2 zauważyłem że mnie zcina bez względu na ustawienia graficzne i grając multi mam wszystko na low ustawione , ale w sumie bardziej ze wględu na lepsze pole widzenia , a scina mnie tak samo jakbym ustawił na max
dla przykładu nagrałem 3 filmiki na pustym serwerze aby sprawdzić ilość fps jaki płynność gry :

1 . wszystko na low ( jak widać ) i od 50 - 60 fps

Obrazek

2 . mniej więcej na medium grafika i 45-50 fps ( mała różnica )

Obrazek

3 prawie na max grafika i ..... 35 - 40 fps ( od low do high max różnica 20 )

Obrazek

wszystko w rozdzielczości 1280x1024 i z dx 10 ... i jak dla mnie jest to beznadzieja aby była tak mała różnica wydajności , a ustawień grafiki .... np w MW2 różnice low/high miałem ponad 200 fps ( na przerobionym serwerze ) i wiekszość gier ma podobne osiągi a tu tylko 20 fps różnicy .... dlatego gorszej optymalizacji gry niespodkałem , nawet gta4 pod tym wzgledem lepiej wypada na moim kompie .... i tu mam pytanie czy u was tak samo , np na mocniejszych kompach

aaa mój komp :
procek - c2d e4600 ( oc na 2.88)
grafa - gtx260 evga soc ( super podkrecony fabrycznie :lol: )
ram - 4 gb ocz 800mhz ( oc )
płyta - p35
system win 7 64

planuje zmienić procka , ale niechce mi sie wydawać kasy ze wzgledu na 1 gre ( bc2 ) , bo każda nowość mi chodzi zadowalająco płynnie i ładnie sie prezentuje


hahaah bo ta gra jest na procesory 4 rdzeniowe a nie na 2

na oficialnym forum pisza ze pod 2 rdzenie moze zle chodzic :D

mam prawie taki sam sprzet co ty tylko procek 4 rdzeniowy i mam na max detalach przy 60 fps ;] na rozdzialce 1440 x 900


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 16:43 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 04:19
Posty: 251
pensiol napisał(a):

hahaah bo ta gra jest na procesory 4 rdzeniowe a nie na 2

na oficialnym forum pisza ze pod 2 rdzenie moze zle chodzic :D

mam prawie taki sam sprzet co ty tylko procek 4 rdzeniowy i mam na max detalach przy 60 fps ;] na rozdzialce 1440 x 900



no ...hahahaha , od poczatku o tym wiedziałem , bo pisali na forum oficjalnym , ale może byś napisał coś na temat i sprawdził jak jest różnica w fps gdy dasz na "low" , bo ciekaw jestem jak to sie prezentuje na 4 rdzeniowcu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
W calym zestawie zmienilem tylko procek z 2 rdzeniowego na 4 rdzeniowy i gra dostala takiego kopa ze glowa mala. Dokladne dane na 1 stronie tego tematu. Zastanawiam sie co by bylo gdybym dal 6 rdzeniowy?? Czy ta gra je obsluzy? Jak widac do tej gry nie ma co inwestowac w lepsza karte grafiki o ile ma sie w miare dobra [np gtx260]. A tak nawiasem to nawet przecietny 4 rdzeniowiec wystarczy byle by 4 jadra.

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 17:48 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2010, 19:02
Posty: 149
Satyr napisał(a):
W calym zestawie zmienilem tylko procek z 2 rdzeniowego na 4 rdzeniowy i gra dostala takiego kopa ze glowa mala. Dokladne dane na 1 stronie tego tematu. Zastanawiam sie co by bylo gdybym dal 6 rdzeniowy?? Czy ta gra je obsluzy? Jak widac do tej gry nie ma co inwestowac w lepsza karte grafiki o ile ma sie w miare dobra [np gtx260]. A tak nawiasem to nawet przecietny 4 rdzeniowiec wystarczy byle by 4 jadra.

4 rdzenie i jak najwięcej L2 :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
Tylko jakos nie widze sensu w przeplacaniu za procka z jeszcze wiekszym "keszem" L2 skoro gra juz na takim az tak zap... :)

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Zastanawiające jest to,że zmieniając detale,efekty itd z high na low w czasie np. przerwy między mapkami nic się nie dzieje można wejść do gry i grać na low...żadnego restartu gry czy wczytywania od początku mapki to znaczy że różnice muszą być niewielkie lub kosmetyczne

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 19:04 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2010, 19:02
Posty: 149
Satyr napisał(a):
Tylko jakos nie widze sensu w przeplacaniu za procka z jeszcze wiekszym "keszem" L2 skoro gra juz na takim az tak zap... :)

Obrazek

Każdy kupi to co uzna za spełnienie jego oczekiwań ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL