Teraz jest 7 paź 2024, 02:29

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2010, 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2007, 15:25
Posty: 682
Lokalizacja: Drawsko
[Yossarian] napisał(a):
@up
jak nie masz znajomego, ktory zlozy sprzeta, to chcesz kupic w polsce i frachtowac do gb? :lol:


Wyciągasz pochopne wnioski. Czy ja gdzieś napisałem że zostaje w GB? :)
Mogę kupić w GB lub w Polsce , to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia - i tak komputer będzie stał na biurku w Polsce ^^

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2010, 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 mar 2010, 21:26
Posty: 358
Lokalizacja: Białystok
DaGodness napisał(a):
Tyle tylko że ja się w ogóle na tym nie znam... ^^ Cóż , jakoś sobie poradzę . Dzieki wszystkim za porady.
Sry, pomyłka . Jednak mój budżet to 4000. Mógłby ktoś zaproponować jakiegoś składaka/gotowca(whateva) do takiej ceny?
Z góry dzięki za pomoc.


Jak nie masz kumatego znajomego...
Kup w kiosku CD-ACTION tam są zawsze konfiguracje kompów dla graczy.
Zestawy są w różnych przedziałach cenowych:
dobre do2000zł
optymalne od2000 do2500zł
dla wymagających od2500zł do 3500zł
ekstremalne powyżej 3500zł

Robione na intelu albo amd co ci pasuje.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2010, 19:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Zajrzyj na forum http://komputery.katalogi.pl/Hardware-f1.html
Załóż tam temat, napisz budżet i zastosowania komputera i ktoś Ci złoży dobry zestaw, a potem tylko zaniesiesz go do sklepu lub zamówisz przez Internet i przyślą Ci w całości złożony komputer, czyli tak jak byś "gotowca" kupił. :)
Jeżeli chodzi o monitor to napisz jaka przekątna Cię interesuje i czy wystarczy Ci najsłabsza matryca TN czy może wolisz jakąś lepszą (np. e-IPS czy cPVA), która oferuje dużo lepsze odwzorowanie kolorów, lepsze kąty widzenia przy minimalnym wzroście kosztów. Jeżeli interesuje Cię 22" to z góry mogę polecić Dell 2209WA. Zostanie Ci trochę ponad 3000zł na PC, a to wystarczająca suma, żebyś sobie mógł grać komfortowo we wszystkie nowości na max. detalach.

Z góry uprzedzam (bo zaraz ktoś pewnie z tym wyjedzie), że dane podawane przez producentów na temat czasu reakcji i kontrastu to są bzdury (kontrast jest zawyżany, bo żadna matryca TN nie ma większego niż 900:1, a dynamiczny tylko pogarsza efekt, a czas reakcji jest zaniżany w dużym skrócie, kąty w TN-kach oczywiście zawyżone, pewnie chyba każdy posiadacz TN-ki się o tym przekonał) i trzeba patrzeć na realne testy danych modeli monitorów, gdzie zawsze wychodzą trochę inne wartości, jednak nawet przy realnych czasach reakcji rzędu kilkunastu ms nie zauważy się smużenia. Ludzie kiedyś mi to zarzucali, ze do gier się tylko TN-ki nadają, ale potem przekonali się na własne oczy, że jest inaczej i teraz sami polecają lepsze monitory również do gier.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2010, 20:39 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
DaGodness napisał(a):
A i kompa kupuje na Wyspach.

No to jak w polsce czy na wsypach wielkanocnych...? bo jak u nas, to dedoha napisal co i jak...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 01:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Fomas napisał(a):
DaGodness napisał(a):
Kup w kiosku CD-ACTION tam są zawsze konfiguracje kompów dla graczy.

Nawet nie trzeba kupować - http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... rpien_2010

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2007, 15:25
Posty: 682
Lokalizacja: Drawsko
[Yossarian] napisał(a):
DaGodness napisał(a):
A i kompa kupuje na Wyspach.

No to jak w polsce czy na wsypach wielkanocnych...? bo jak u nas, to dedoha napisal co i jak...


Aktualnie jestem na "Wyspach Wielkanocnych" ale niedługo zjeżdzam i dlatego nie ma dla mnie znaczenia gdzie kupię

3up@ : Monitor '21/'22 nie większy bo mi sie na biurku nie zmieśći :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 10:52 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
dedoha napisał(a):
Można się w sumie było domyślić, że kupujesz "gotowca". "Najnowszy procek" i karta z jak największą ilością pamięci (której tak samo jak ram nigdy nie wykorzystasz) do tego pewnie ładna obudowa i "markowy" zasilacz. Nie daj się nabrać na taki sklepowy bełkot.

Zobacz mniej więcej jakie podzespoły są polecane i kup składaka
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... rpien_2010

Trzymaj sie tego i kupuj w Polsce. W kazdym sklepie zloza to co bedziesz chcial, po powrocie, sprawdz rodzine i kumpli, pewnie ktos pomoze...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 20:55 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2010, 15:11
Posty: 6
Te zestawy z pure.pc wcale takie super nie są...
Do tego ceny z drogiego esc.pl, gdzie w techplanet jest o wiele taniej, a sklep ma same dobre opinie. Do tego dają słabe zasilacze. Te chłodzenia na procki nie są konieczne. Co do zestawu do 4050 zł mam pewne zastrzeżenia. Za 1500 zł 5870. Ta karta jest akurat nie opłacalna. Lepiej trochę słabszego gtx 470 który jest z 450 zł tańszy, zależy od producenta. Do tego gdzie obudowy są? Skoro komp to cały, a nie. Do tych zestawów to gladius 600 albo thermaltake V3. Zasilacz OCZ stealhxstream 2 600 W . Tańszy a niczego sobie. Z tym wszystkim na techplanet nie wyjdzie na pewno 4000 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2010, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2006, 05:38
Posty: 173
DaGodness napisał(a):
Sry, pomyłka . Jednak mój budżet to 4000. Mógłby ktoś zaproponować jakiegoś składaka/gotowca(whateva) do takiej ceny?
Z góry dzięki za pomoc.

Gdybym miał się zmieścić w 4 tysiącach to pewnie złożyłbym takie coś:

Obrazek

Obudowę to już byś sobie wybrał według własnych upodobań i gustu za te pozostałe 234zł, dlatego nie wrzucałem. :wink:

Edit:
Sory, nie doczytałem, że monitor do 22 cali ale to już najmniejszy problem. :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2010, 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2007, 15:55
Posty: 58
Można też popróbować z amd bo za 750 zł masz 6 rdzeni, a każdy wie, że ta gra wymaga dobrego procka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2010, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Pytanie brzmi czy cokolwiek teraz potrafi wykorzystać 6 rdzeni. Szczerze wątpię czy Bad Company 2 w pełni wykorzysta to. 6 rdzeniowiec to raczej pieśń przyszłości i nie warto kupować go na zapas.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2010, 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
BF BC2 nie wykorzystuje w pełni 4 rdzeni (jest słabo zoptymalizowany pod tego typu procesory, dlatego bardziej wymaga wysokich taktowań niż tych rdzeni), a co dopiero 6.
Procesory 6-rdzeniowe i więcej (np. 2x 4 rdzenie, 2x 6, itd) mają na razie inne zastosowania niż gry. Z resztą ten procesor AMD jest często słabszy od Inteli i7 z HT (co daje dodatkowo 4 wirtualne rdzenie), a nawet bez tego HT, lub odpowiedników Xeonów, ale to równierz zależy od zastosowań. Do samych gier jak na razie więcej niż 4 rdzeni CPU nie potrzeba i pewnie jeszcze jakiś czas tak będzie (rok-dwa na oko, ale nigdy nic nie wiadomo).
Jeżeli ktoś planuje zakup nowego kompa do gier, a nie ma jakiejś wyższej sumki, to polecałbym mu najtańszego Phenoma II X4 i jego OC (i oczywiście dobre chłodzenie, np. Scythe Mugen 2b), a jak budżet jest trochę większy to Intel i5 750/760 (i też oczywiście OC, bo ten procek na 3.8-4GHz śmiga bardzo ładnie). i7 są ogólnie mało opłacalne, ale jeżeli kogoś stać to oczywiście nie ma przeciwwskazań. :)

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 wrz 2010, 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2007, 15:55
Posty: 58
Sześć rdzeni masz za 750 a w takiej samej cenie jest jak wyżej osoba proponowała i5 który ma 2 rdzenie (co prawda 2*2 ale fizycznie są dwa rdzenie i nie mają takiej wydajności co 4) a najtańszy i7 kosztuje ponad 1000 zł i jak myślicie to się nie kalkuluje ?? Jakieś rok temu ludzie mówili, że 4 rdzenie to powiew przyszłości a teraz na 2 rdzeniach pograsz sobie ledwo w bfbc2 co więcej zgaduje, że DICE w dalszym ciągu optymalizuje tą grę. Jeśli za rok wyjdzie nowy bf to chyba lepiej będzie jeśli będziesz miał 6 rdzeni a nie udawane 4, a na koniec dodam, że podstawka AM3 jest przyszłościową(procesory następnej generacji będą pasować), nie jestem fanboyem AMD ale taka jest moja opinia.
EDIT: Co masz na myśli wirtualne rdzenie, bo nie za bardzo rozumiem(chyba chodzi Ci o wielowątkowość).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 wrz 2010, 19:03 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2010, 18:46
Posty: 135
Wychodzi nowa podstawka na amd. AMD3+. Na nią będą wychodziły jakieś procesory (buldozery? 0.o). Stare procki będą pasowały na nowej podstawce, ale nowe na starej nie. Mogę się mylić w szczegółach, ale główny wątek powinniście załapać. Informacja z innego forum, gdzie był link do jakiegoś artykułu. Jestem na pccie, a lapciok z historią i tą stroną i forum jedzie właśnie na mazury...

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 wrz 2010, 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2007, 15:55
Posty: 58
Odwrotnie, jeśli dobrze pamiętam to będzie jak z AM2+ i AM3.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 81  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL