Teraz jest 7 paź 2024, 00:45

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 wrz 2010, 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
To że karta ma 384 mb pamięci nic o niej nie mówi ani nie świadczy o jej wydajności. Mimo to raczej nie pograsz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2010, 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Przema$$$, nie ma szans.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2010, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
Przema$$$ napisał(a):
Siemano! Zastanawiam się nad kupnem tej gierki. Czy mi pójdzie :

Celeron 2,4 GHz
2 GB Ramu
Karta Graficzna : 384 mb


Proszę o odpowiedź.


Szybko i na temat, BLOKADA na procesor
NIE :mrgreen:
a na poważnie mam SAMOCHÓD z silnikiem 1,6 czy wleje tam rope ?

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 13:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sie 2010, 19:30
Posty: 73
JOY napisał(a):
a na poważnie mam SAMOCHÓD z silnikiem 1,6 czy wleje tam rope ?

Zmień dilera, albo bierz połowę.

_________________
Obrazek
Gram 4fun :)
Nie klikaj! Nieeeee!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
Arystokrata napisał(a):
JOY napisał(a):
a na poważnie mam SAMOCHÓD z silnikiem 1,6 czy wleje tam rope ?

Zmień dilera, albo bierz połowę.


Widzę że ktoś tu nie jarzy.... trudno tłumaczyć nie będę.

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sie 2010, 19:30
Posty: 73
Wiem, o co chodzi, ale jakoś mi się to tak skojarzyło. :D
Ironia to ironia przecież. :)

_________________
Obrazek
Gram 4fun :)
Nie klikaj! Nieeeee!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2010, 16:30 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 10:43
Posty: 16
Panowie czy to możliwe, że na sprzęcie:

Płyta główna: Asus M4A77TD PRO.
Procesor: AMD Phenom II X4 455 3,2 Ghz.
Ram: GoodRam 2x2GB PC3-10600 DIMM.
Karta graficzna: Gigabyte Nvidia G-force 460 GTX 1 GB.
Zasilacz Chieftec GPS-500AB A.
System operacyjny: Windows 7 64-bit.

Gra w ustawieniu na full z AA x4 i tym drugim (nie pamiętam nazwy ;) ) x4 potrafi zejść podczas walki do 35 FPS? To jest jakaś masakra, żeby na takim sprzęcie chodziła z FPS 60 na średnich ustawieniach a i tak podczas walki FPS schodziło poniżej 50... Ponadto na średnich ustawieniach i z powyłączanymi wszelkimi dodatkami pojawiają mi się jakieś kwadraty przy szybkim ruchu, jakby zniekształcony obraz. Na full nie ma takiego problemu, ale to w sumie najmniej istotne, bo najbrdziej interesują mnie te FPSy na full. Sterowniki mam najnowsze, świeży system, sprzęt nowy i sprawny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2010, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
Co sie dziwisz klocek nie nadąża w końcu dajesz full a ty nie masz i7.... :) Podkręć gada. Co do tych kwadratów to jakoś po wypowiedziach ludzi zaczynam się dopatrywać problemu w kartach spod zielonego znaku..... co rusz to ktoś ma z tym kłopot, jak nie z tym to z innym od ludzi z ATI nic takiego nie widziałem.... zaraz oczywiście zaczną się głosy (cześć KeFas) że karta Ci się przegrzewa .... ja w to nie wierze i stawiam na jakiś konflikt NVIDI z tą grą.

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2010, 20:53 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 10:43
Posty: 16
Ktoś tam kiedyś na Forum właśnie wspominał, że za minimalny FPS odpowiada w tej grze procek, a właściwie jego taktowanie, więc będę musiał go rzeczywiście podkręcić jak na dniach przyjdzie mi chłodzenie. :)

Co do kart z Nvidii to jakoś ciężko mi się od nich odzwyczaić, choć nie jestem fanboyem. Po prostu po tych wszystkich akcjach ze sterownikami i innymi pierdołami u ATI, które niby miały się już dawno skończyć, a jednak często wracają i stosunkach cen kart Ati do wydajności nie ciągnie do podopiecznych AMD, choć kiedyś na pewno się mocno zastanowię jak będzie coś bezkonkurencyjnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2010, 03:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Christo, generalnie to ta gra jest słabo zoptymalizowana pod procesor i nawet na i5 mocno podkręconym zdarzają się spadki do 45 fps (na i7 już mniejsze, ale też nie jest idealnie). W dodatku efekty dźwiękowe też mocno go obciążają (chyba, ze ktoś ma jakąś lepszą kartę dźwiękową z własnym procesorem DSP, który trochę odciąża CPU) Ale tak jak napisał Joy - podkręć procesor ile się da to trochę podniesie minimalny framerate.

Co do tych zniekształceń to nie jest przypadkiem brak synchronizacji pionowej? Na full pewnie odruchową ją włączasz w grze. Pewnie to nie to, ale warto sprawdzić. Vsync powoduje też większe spadki fps-ów, bo synchronizuje w dół :P
Jeżeli to nie przez brak Vsync-u to pewnie coś ze sterownikami. NV ostatnio też z nimi mocno kombinuje. Polecam zainstalować te najnowsze (sprzed dwóch tygodni, wersja 260.63), na dniach powinna wyjść wersja certyfikowana, na razie jest beta, ale robione są pod karty z serii GTX 4xx i właśnie na 460 ludzie odczuli dużą poprawę po zainstalowaniu ich, więc możesz spróbować, jeżeli ich nie masz.
A jeżeli będzie jakiś problem (w co wątpię) to zawsze możesz wrócić do poprzednich i poczekać na oficjalną wersję nowych.

Przegrzewanie to nie może być, bo przecież zupełnie nie pasuje do sytuacji (na full detalach problem znika), więc Joy, sorry, ale FAIL. :D BTW. Kogo ostatnio przyłapałeś na niewłaściwej edycji? :lol:

Co do sterowników do kart ATI, to odkąd AMD ich przejęło to mocno się poprawiły. Ale generalnie programiści to też ludzie, więc nawet najlepszym zdarzają się błędy i nie da się ciągle wypuszczać idealnie działających sterów.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2010, 21:07 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 10:43
Posty: 16
Nie, Vsync nie powoduje tych niedogodności na średnich detalach. Nie jest to jednak jakikolwiek problem, bo i tak gram na full gdzie wszystko chodzi świetnie pomijając fakt spadku FPS. Cóż w niedalekim czasie będę już mógł podkręcić mojego 955 chociaż do tych 3,7 Ghz i zobaczymy czy będzie jakiś efekt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2010, 03:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Po OC procka będziesz mieć spadki do 45 fps, poniżej nie powinno schodzić (no chyba, że z włączonym Vsync, wtedy będzie synchronizować miejscami do 30), ale jak już pisałem - całkowicie nie wykluczy to tego typu spadków, bo tak już została napisana ta gra. Jednak z miejscowymi 45 fps da się grać, dopiero jak schodzi poniżej to jest odczuwalne, co sam zauważyłeś.

A masz te sterowniki NV w wersji 260? Jeżeli nie to zainstaluj, bo jak już pisałem - dużo dają dla tej karty.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2010, 09:55 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 10:43
Posty: 16
Mam sterowniki 258.96 ściągnięte ze strony Nvidii. Orientujesz się skąd można pobrać te 260, bo nie widzę na stronie producenta?

I co tak naprawdę daje te VSync, bo w teorii wiadomo o co chodzi, ale zabiera dużo FPSów i nie widzę jakieś różnicy. Podobno przy tej opcji musi być jednocześnie włączona funkcja "tripple buffering" (potrójne buforowanie). Orientujesz się gdzie ją można włączyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2010, 10:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Stery są w sekcji "sterowniki archiwalne i beta"

Vsync synchronizuje klatki, które generuje karta graficzna z odświeżaniem monitora (dlatego dla LCD, które przeważnie mają 60Hz w natywnej rozdzielczości tą magiczną liczbą jest 60 fps). W praktyce z włączonym Vsync nie ma efektu "rwania obrazu" (szczególnie widocznego przy szybkich ruchach) . Jak pograsz trochę z włączonym, potem wyłączysz to zobaczysz o co chodzi.
Tu jest to dobrze pokazane na screenie bez Vsync:
http://www.nhancer.com/help/images/VSync.png
Czasami bez Vsync (w niektórych grach) można też zauważyć przesuwający pionowy się pasek poziomo po ekranie na różnego rodzaju teksturach, lub nawet na całym ekranie (takie coś zauważyłem np. w Assassin's Creed w obrotach kamery, gdy było się w punkcie widokowym), czyli w sumie takie "globalne przesunięcie" tekstur. Trudno to opisać, najlepiej widać właśnie na tym screenie no i oczywiście jak się pogra jakiś czas z synchronizacją, a potem się ją wyłączy.
To, że Vsync "zabiera" dużo fpsów to jest następstwo tego, że właśnie synchronizuje klatki, więc jak masz spadki w większej "zadymie" to będzie synchronizować do 30 fps, dlatego nie poleca się go włączać, gdy doświadczamy takich spadków, najlepiej właśnie jak minimalny framerate nie schodzi nigdy poniżej 60 fps, no ale tego w BC2 nie uświadczymy nawet na dużo lepszym sprzęcie. :P

Potrójne buforowanie możesz włączyć w panelu sterowania Nvidii w zaawansowanych ustawieniach. A to czy powinno być włączone czy nie to zależy też od ilości pamięci na karcie graficznej i rozdzielczości, w której się gra. Jednak w obecnych czasach, gdy standardem jest 1GB VRAM, można mieć tą opcję zawsze włączoną.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2010, 15:58 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 10:43
Posty: 16
Ok, dzięki wielkie za pomoc, potestuję gry na różnych ustawieniach i tych sterownikach. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 81  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL