Teraz jest 7 lip 2024, 14:57

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2010, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 21:43
Posty: 30
Jak włączy frapsa to mu fps spadnie o 30% :P chyba, że kamerę postawi przed monitorem ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 09:12 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
polecam moja optymalizacje /uzyskana dzieki grupie browarnej: http://forum.battlefield.pl/viewtopic.php?f=115&t=33156&p=502515&hilit=Grupa+BroWar#p502515

mam ati 4650 1gb hd, gra smiga od 40fps w gore ;)

[WindowSettings]
Width=1680
Height=1050
Fullscreen=true
RefreshRate=59.95425
VSync=false
[Sound]
Quality=medium
VoipEnable=true
SpeakerCount=0
[Graphics]
Effects=low
Soldiers=low
Vehicles=low
Overgrowth=low
Undergrowth=low
StaticObjects=low
Terrain=low
Shadows=low
Bloom=false
HSAO=false
MSAA=0
Water=low
MainQuality=low
Texture=low
DxVersion=10
Aniso=0
Detail=low
RenderAheadLimit=2
Fov=78
[WindowSettings]
Width=1024
Height=768
Fullscreen=false
RefreshRate=60.003841
VSync=false

dzieki GBroWar :beer: !

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 09:41 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2010, 14:59
Posty: 178
Lokalizacja: Lublin
Testowałem różne ustawienia w tym i te na karcie (HD4850). W pewnym momencie obniżanie jakości nie dawało żadnego przyrostu fps, Co najwyżej więcej widziałem, szybciej mogłem zobaczyć namierzyć i zabić wroga. Ale fps już u mnie nie rosło. Za to utrata realizmu gry była jak dla mnie nie do zaakceptowania. Nie zależy mi na k/d ratio i właśnie dlatego wróciłem do bardziej realnych ustawień grafiki z zadowalającym mnie fps'em.

_________________
[BroWar]sgt.PifPaf
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 10:19 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
PavelZet napisał(a):
Testowałem różne ustawienia w tym i te na karcie (HD4850). W pewnym momencie obniżanie jakości nie dawało żadnego przyrostu fps, Co najwyżej więcej widziałem, szybciej mogłem zobaczyć namierzyć i zabić wroga. Ale fps już u mnie nie rosło. Za to utrata realizmu gry była jak dla mnie nie do zaakceptowania. Nie zależy mi na k/d ratio i właśnie dlatego wróciłem do bardziej realnych ustawień grafiki z zadowalającym mnie fps'em.




Nie chodzi o low details/podrzuce pozniej na wyzej/, tylko o fpsy, ktore mnie zabijaly <- spadek do ponizej 5 <- i stoisz w miejscu bez moziwosci ruchu, a akcja wrze! A k/d, ma tylo o ile z tym wspolnego, ze ci spada po smierci podczas spadku fps -> bo ciem killujom, skoro stoisz jak kolek w plocie :D

PifPaf pomylkowo wyslalem do ciebie przez pw tego posta :wink: sry

Yosarian - naucz się wreszcie cytować poprzedników
===Tomy===[PL]


edit: Tomy -> pomylkowo skopiowalem z pw do PifPafa i tak poszlo ;) i ja mam dwa s :lol:

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Ostatnio edytowano 12 maja 2010, 11:06 przez [Yossarian], łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 10:47 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2010, 14:59
Posty: 178
Lokalizacja: Lublin
jasne, zwracam tylko uwagę że dla różnych kart i konfiguracji sprzętowych różnie bywa - u mnie fps po prostu już nie wzrastał przynajmniej nie o tyle aby od pewnego momentu dalsze zmniejszanie jakości grafiki miało sens. No chyba, że dla k/d :)
IMO najlepiej popróbować sobie samemu

_________________
[BroWar]sgt.PifPaf
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
Satyr napisał(a):
Akurat zmienilem procka dokladnie pod gre. Zaplacilem za niego smieszne grosze, a wydajnosc podskoczyla niewiarygodnie. Gra sie przyjemnie i bezstresowo. Wiec o czym ty sie do mnie "nawijasz" pozdro & pocwicz

Jasne Obrazek kupil AMD, ktory dziala lepiej niz i7. Nie zdziwilbym sie, jakby mial juz w domu te nowa super-szczotke z telemarketu... Generalnie naiwni mawiaja, ze wiara czyni cuda.

A teraz powrot do tematu i konkretow dla stapajacych po ziemi:
mcmt napisał(a):
-----------------------------------------------------------
Hardware:
CPU: i7 920
RAM: DDR3 Tripple chanel XMP 1600
GPU: 295GTX
MB: DX58SO

Software:
W7 64bit
Nvidia 196.34

BFBC2:
Level of Detail: high
Texture Quality: high
Shadow Quality: high
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 16XQ
Anisotrophic Filter: 16X
Vsync: OFF
HBAO: ON
Resolution: 1920x1200x32bit

Performance:
20-30fps
10fps w mgle lub podczas duzej akcji, gdy siedze w czolgu.
-----------------------------------------------------------

Po patchu 10-60fps, ale wciaz cholernie spada.

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2010, 00:07 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2008, 19:45
Posty: 5
Gra jest zoptymalizowana bardzo dobrze. Słabo to była zoptymalizowana pierwsza beta ...

Mój komp:

C2D E7200 - 2,53 GHz
Gainward GTX 260 (wersja starsza, nie 216)
2 GB RAM
monitor 22"

Gram na max detalach w full HD na XP i mam jakieś 40 - 60 klatek, zależy od sytuacji, ale nigdy nie tracę płynności. To czy ktoś ma 150 czy 40 klatek to też nie jest różnica, bo spadek odczówa się dopiero poniżej 35 FPS. 150 to tylko większy zapas na stres i pewność, że nie spadnie poniżej 35.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2010, 00:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
teken_f napisał(a):
Gra jest zoptymalizowana bardzo dobrze. Słabo to była zoptymalizowana pierwsza beta ...

Mój komp:

C2D E7200 - 2,53 GHz
Gainward GTX 260 (wersja starsza, nie 216)
2 GB RAM
monitor 22"

Gram na max detalach w full HD na XP i mam jakieś 40 - 60 klatek, zależy od sytuacji, ale nigdy nie tracę płynności.

Nastepny co kupuje elektryzuje wode u Zbyszka Nowaka...Obrazek
teken_f napisał(a):
To czy ktoś ma 150 czy 40 klatek to też nie jest różnica, bo spadek odczówa się dopiero poniżej 35 FPS. 150 to tylko większy zapas na stres i pewność, że nie spadnie poniżej 35.

Obrazek
Nie moge juz tego czytac :!: jestem zmeczony juz rownie beznadziejnymi teoriami. Sprawe swojego kompa traktuje powaznie, chce sie do czegos przypieprzyc i wyslac na gwarancje, jesli jest walniete, dlatego prosilbym o merytoryczna pomoc. Chcialem juz dwukrotnie stworzyc porzadny topic o wydajnosci na konkretnych sprzetach, aby wspolnie tu dojsc jakie elementy wspolne powoduja spadek/zysk wydajnosci, ale dzieciaki opisujace swoje marzenia niestety biora gore... :evil:

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2010, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ja mam sporo słabszy komp i gram na max detalach (wszystko high) aa x2 aniso x16, ale w rozdziałce 1024x768, mam monitor CRT i fps nie spada poniżej 30klatek. Najczęściej 40-50fps.
Nie dziwcie się, że w 1900x1200 macie spadki wydajności.
To jest raczej oczywiste.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:19 
Offline

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 11:33
Posty: 141
Wierzbin napisał(a):
Ja mam sporo słabszy komp i gram na max detalach (wszystko high) aa x2 aniso x16, ale w rozdziałce 1024x768, mam monitor CRT i fps nie spada poniżej 30klatek. Najczęściej 40-50fps.
Nie dziwcie się, że w 1900x1200 macie spadki wydajności.
To jest raczej oczywiste.


No wlasnie... Gralem na poczatku w full hd i gralo sie niezle, ale czasami zdarzaly sie przycinki. Zmienilem rozdzialke na 1680/1050 i od razu mam prawie 2x wiecej klatek (no moze 1,5 wiecej ;)). Z kolei zmniejszanie szczegolow (tekstury itp.) nic nie dawalo. Tak wiec warto sprobowac grac na nizszej rozdizlace jak komus tnie. Chociaz chyba czas wymienic procek bo jednak pogralbym sobie na "fullaka' :P

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 maja 2010, 10:20 przez kaczamanov, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 mar 2010, 22:33
Posty: 33
Mi bardzo przyśpieszyło jak zmieniłem procka z E2160 na Q6600

_________________
Sniper Cop!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
Wierzbin napisał(a):
Ja mam sporo słabszy komp i gram na max detalach (wszystko high) aa x2 aniso x16, ale w rozdziałce 1024x768, mam monitor CRT i fps nie spada poniżej 30klatek. Najczęściej 40-50fps.
Nie dziwcie się, że w 1900x1200 macie spadki wydajności.
To jest raczej oczywiste.

aa x2 i 1024x768 - to jest zrozumiale, ze dziala tobie OK. Wez pod uwage, ze konfiguracja, ktora ma dzialac na AA x16Q i 1900x1200 to high-end z konca zeszlego roku... :evil:
kaczamanov napisał(a):
No wlasnie... Gralem na poczatku w full hd i gralo sie niezle, ale czasami zdarzaly sie przycinki. Zmienilem rozdzialke na 1680/1050 i od razu mam prawie 2x wiecej klatek (no moze 1,5 wiecej ;)). Z kolei zmniejszanie szczegolow (tekstury itp.) nic nie dawalo. Tak wiec warto sprobowac grac na nizszej rozdizlace jak komus tnie. Chociaz chyba czas wymienic procek bo jednak pogralbym sobie na "fullaka' :P

Nie probowalem jeszcze zmniejszac rozdzialki, dzis wieczorem sprobuje. A probowales "pokrecic" sie T90 po lesie na poczatku drugiego etapu trybu RUSH tej wspanialem, najnowszej mapce Port Vandez? :wink: Tam mi spada niekiedy do kilku klatek :evil:

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:00 
Offline

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 11:33
Posty: 141
No niestety pomimo, ze srednio mam te 30 klatek/s, to oczywiscie w takich warunkach sporadycznie zdaza sie ze spada do kilku fps :\ Z tym, ze:

Hardware:
CPU: AthlonXP 2x 6000+
RAM: 3GB
GPU: 9800GT

BFBC2:
Level of Detail: high
Texture Quality: high
Shadow Quality: low
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 1
Anisotrophic Filter: 1
Vsync: ON
HBAO: OFF
Resolution: 1680x1050x32bit

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:16 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Ja się dziwię dlaczego wszyscy uparli się na ustawienia high? Przecież na dzień dzisiejszy (aktualna wersja gry) nie ma takiej karty graficznej, która w maksymalnych ustawieniach cieni i efektów da radę. Co innego tryb single a co innego rozgrywka sieciowa. Prawdą jest, że nie tylko sama grafika tutaj ma coś do powiedzenia wszak CPU to kwestia najważniejsza (chociaż w przypadku 4 rdzeniowych układów nie ma fizycznych różnic pow. 3Ghz taktowania na rdzeń.)

Battlefield (tak samo jak poprzednicy) posiada system przeliczania geometrii pocisków wystrzelonych z broni (nie ma tzw. punktowania jak w innych FPS czyli strzał w cel i zaliczony hit). Tutaj system musi się nieźle napocić i wysilić aby to wszystko przeliczać w czasie rzeczywistym. Nie wspomnę o całej gadżeciarskiej reszcie typu Frostbite 2.0, które wręcz podwyższa poprzeczkę. Musicie o tym pamiętać.

Dla graczy ważne jest aby nie ulegali presji i teorii tłumu i niech spokojnie poczekają z poprawkami. Tego typu gry jak wiemy dopieszczane są miesiącami. Do tego czasu ustalić pewien kompromis - co z tego że ładne cienie dają lepsze wrażenia widokowe jak skutecznie zabijają każdą kartę graficzną i powodują utratę płynnej animacji. Ustawcie sobie chociaż cienie na medium i low i zobaczcie, że gra nabierze innego tempa. Na prawdę nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło a ja osobiście podczas ostrej rozgrywki widzę więcej bez cieni w trybie low niż w high. Po co komu delektowanie się rewelacyjnymi wybuchami w trakcie mocnej rozpierduchy kiedy ja mam walczyć i współpracować z drużyną? Nie mam czasu na podziwianie widoków i efektów specjalnych :)

Pisząc serio ... Temat jest zupełnie wyczerpany, każdy user/gracz ma swoją subiektywną oceną płynności/wydajności, więc nie ma dalszego sensu ciągnąć tego problemu. Mcmt nie doszukuj się problemów z maszyną jeśli inne gry działają pierwyj-sort. Po prostu kolejne etapy optymalizacji mam nadzieję przyniosą nam wszystkim więcej dobrego niż ...

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
mcmt napisał(a):
Satyr napisał(a):
Akurat zmienilem procka dokladnie pod gre. Zaplacilem za niego smieszne grosze, a wydajnosc podskoczyla niewiarygodnie. Gra sie przyjemnie i bezstresowo. Wiec o czym ty sie do mnie "nawijasz" pozdro & pocwicz

Jasne Obrazek kupil AMD, ktory dziala lepiej niz i7. Nie zdziwilbym sie, jakby mial juz w domu te nowa super-szczotke z telemarketu... Generalnie naiwni mawiaja, ze wiara czyni cuda.

A teraz powrot do tematu i konkretow dla stapajacych po ziemi:
mcmt napisał(a):
-----------------------------------------------------------
Hardware:
CPU: i7 920
RAM: DDR3 Tripple chanel XMP 1600
GPU: 295GTX
MB: DX58SO

Software:
W7 64bit
Nvidia 196.34

BFBC2:
Level of Detail: high
Texture Quality: high
Shadow Quality: high
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 16XQ
Anisotrophic Filter: 16X
Vsync: OFF
HBAO: ON
Resolution: 1920x1200x32bit

Performance:
20-30fps
10fps w mgle lub podczas duzej akcji, gdy siedze w czolgu.
-----------------------------------------------------------

Po patchu 10-60fps, ale wciaz cholernie spada.


Widze co mi wyswietla FRAPS. Gram w 1024x768 100hz na 22" i to ma duzy wplyw na dzialanie Tylko sie nie zalam tymi spadkami. Gra robiona pod konsole potem szybki port i w Full HD robi miazge z super kompa. Pozdro & pocwicz.

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL