Teraz jest 5 lip 2024, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sty 2011, 14:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
KeFas dobrze prawi - multi ma dużo wyższe wymagania niż singiel a jak napisałeś na singlu potrafi Ci pływać.

Do wymiany- procek i oczywiście grafika

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2011, 18:52 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2008, 01:38
Posty: 8
bieda:/ ale dzieki za odp.
Sprobuje pierw grafike wymienic bo czas na nia a z prockem to zobacze jak bedzie
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Tzn. chodziło mi o wymianę całego kompa :P Bo Celeron to nie jest wcale rewelacja, a pewnie masz jeszcze jakąś starszą płytę główną, słaby zasilacz, a wymiana samej karty wiele Ci nie da. Ogólnie w tego typu sprzęt nie warto zbytnio inwestować już, jeżeli chcesz na tym komfortowo pograć, lepiej uzbierać trochę pieniędzy, sprzedać tego kompa na Allegro i kupić coś lepszego.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, 19:51 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2008, 01:38
Posty: 8
Karte zawsze moge przelozyc do innej plyty wiec to niebedzie jakas zupenie nietrafiona inwestycja jak np ram ddr2 z ktorum zostane jak zmienie plyte z prockiem na nowsze juz z ddr3.Na moje oko najslabsza czesc lancuszka jest wlasnie karta wiec powina swoje zrobic jakas nowa za pare stowek chociaz wiem ze celeron to nie ten proc i 2 gb ramu tez moga niedac rady w wiekszych potyczkach.
Wlasnie! czy rwie komus z was ostro na ramie przy 2 gb? tzn wiecie mozna to wyczuc na czym komp spowalnia
pozdro
ps. bede mialniedlugo od kumpla geforce 8800 ultra, mowi ze to najszybsza karta roku 2007:) tylko ze trzeba ja do piekarnika wlozyc na 10 min w 200 stopniach zeby sie naprawila:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, 23:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011, 20:42
Posty: 15
Lokalizacja: Polska
ja mam geforce 8800GTS 512MB, intel core 2 duo 2,4 GHz i wspomniane 2GB ramu. Każdy FPS w który grałem - wszystkie cody (łącznie z najnowszym bo), bc2 i dodatek do niego Vietnam chodzą mi płynnie, na najlepszej grafice i ping mam w granicach 70 w najnowszych BO, BC2 i BC2- Vietnam (dodam że mam zawsze włączony xf który trochę cyferek do pingu dodaje). wszystko kwestia karty graficznej - na lapie gdzie mam lepszy procek, RAM, ale gorszą kartę graficzną gra potrafi trochę przymulać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 07:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Akurat RAM to najmniejszy problem, do grania na XP 2GB spokojnie wystarczy, a na 7 nie ma co się przerzucać, jeżeli nie ma się wydajnej karty obsługującej DX11 (i 4GB RAM-u), bo między DX 9 i 10 nie ma aż takiej różnicy, żeby sobie tym zawracać głowę.
Jak Ci zostaje sprzęt ze starego kompa to sprzedajesz na Allegro, zawsze znajdą się chętni, szczególnie na RAM.

Kartę do piekarnika, hmm, no jak ktoś lubi do obiadu pieczony krzem to czemu nie. :)

lucas1, przecież ping nie ma żadnego związku z posiadanym sprzętem, ale łączem, a konkretnie trasą routingu, więc nawet o prędkości nie chodzi.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2011, 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011, 20:42
Posty: 15
Lokalizacja: Polska
chyba ma znaczenie bo jeśli ustawisz sobie w opcjach najwyższe parametry nieadekwatne do sprzętu to będzie gra na pewno się zacinać - ping tez się powiększa, przynajmniej tak zaobserwowałem .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2011, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2008, 01:38
Posty: 8
skoro ram da rade , procek tez jako tako uciagnie (oczywiscie mowa o niskich detalach) to grafike zmienie i dam rade pograc rekreacyjmie korzystajac z urokow gry. a co do karty to wypiekanie w piekarniku daje cos wiecej niz tylko smakowite zapachy:) mozna w ten sposob naprawic karte ktora np.przez podkrecanie za mocne zaczela wyswietlac artefakty zamiast grafiki i to jest sprawdzony sposob. ta karta o ktorej pisze 8800 ultra to chyba nienajgorszy model wiec mysle ze jak zastapi moja 7300 gt to bedzie widoczna poprawa wydajnosci i na niedzielne granie w bfbc2 spokojnie wystarczy ale pewnien bede jak mi sie zakalec niezrobi:) tak ze za tydzien jakos napisze wam czy to zadzialalo a jak zadziala to napisze jak bfbc2 dziala na sprzecie celeron 2,5 ram 2gb i karta 8800 ultra:) choc watpie w to ze to moze sie udac ale czek this:P http://forum.pclab.pl/topic/611610-wypiekanie-karty/
co do pingu to hmm.. grafika a ping to na chlopski rozum niema nic wspulnego , dane przesylane sa te same a grafika wyswietlana jest u ciebie ale tak jak pisze to biore na swoj dekel bez przestudiowania doglebszego tematu
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2011, 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
sehy, tak jak napisali w tym wątku - uszkodzonych pamięci ani rdzenia w ten sposób nie naprawisz, a na przerwane luty lepiej je ponownie złączyć za pomocą lutownicy (czy nawet jakiegoś drutu podgrzewanego nad ogniem), wystarczy mieć dwie ręce sprawne, zamiast wkładać kartę w całości do piekarnika, bo uszkodzenie pamięci i rdzenia występuje właśnie po ich przegrzaniu.
Jeżeli ta karta będzie Ci działać to spróbuj podkręcić procesor jak najbardziej, żeby jej nie ograniczał. Z tego co widzę to ten Celeron różnic się tylko ilością cache od PDC/C2D, a architektura jest tak sama, więc przy odpowiednio wysokim taktowaniu nie powinien być aż taki zły.

lucas1, no to nie myl pojęć, spadek wydajności przez sprzęt to zupełnie co innego niż ping, który jest powodowany przez długą trasę routingu, stratę pakietów na łączach, przeciążenie sieci, itp.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2011, 12:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
KeFaS napisał(a):
sehy, tak jak napisali w tym wątku - uszkodzonych pamięci ani rdzenia w ten sposób nie naprawisz, a na przerwane luty lepiej je ponownie złączyć za pomocą lutownicy (czy nawet jakiegoś drutu podgrzewanego nad ogniem), wystarczy mieć dwie ręce sprawne, zamiast wkładać kartę w całości do piekarnika, bo uszkodzenie pamięci i rdzenia występuje właśnie po ich przegrzaniu.
Takich elementów jak np. rdzeń, lutownicą nie przylutujesz. Zostaje piekarnik.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2011, 13:18 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 10:10
Posty: 3
U mnie jak odpale dx10 mam srednio 30 fps. Karte mam wg mnie dobra wiec mnie to bardzo dziwi. Na dx9 mam 40-60 fps, przy wiekszych zadymach 35. Detale srednie. Pomoze ktos w okresleniu problemu?
Dual-core e5200 2,5ghz oc 3,8
Gtx275
4gb ram
Psu be-quiet 530w


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2011, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
madridista011, Twój sprzęt spokojnie pociągnie grę nawet na wysokich w 45-60 fps. Pokaż swój plik config.ini, jeżeli masz włączony Vsync to wyłącz.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2011, 10:16 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 10:10
Posty: 3
Cfg mam ustawione prawidlowo dx9 itd. Jak zmieniam detale na wyzsze to fps'y leca w dol. Dziwi mnie zuzycie gpu. Nigdy nie przekroczylo 50%. Nienawidze tej nowej mody, czyli portow z konsol.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2011, 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
A sterowniki? Sprawdzałeś inną wersję?
Port z konsoli faktycznie zwalony, ale to nie zmienia faktu, że powinno Ci lepiej śmigać.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2011, 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sty 2011, 13:21
Posty: 48
Witam, to znów ja :]

To mój sprzęt

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600
Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz
Pamięci ram: 4Gb
Windows: 7 Home Premium
Typ systemu: 32-bitowy system operacyjny

Gra na "low" dla mnie nie jest przyjemna :( Wiem że mam do wymiany procesor i zasilacz(aktualnie mam 350W)

Gdybym kupił ten procek http://allegro.pl/intel-e5700-64-bit-du ... 93831.html to bym mógł latać na medium ? czy jeszcze nie ?
I oczywiście do tego kupił bym zasilacz nowy "400-500W"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 81  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL