Teraz jest 24 kwi 2024, 18:26

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 mar 2010, 16:04 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:53
Posty: 18
Mam kilka pytań:
1. Czy jak strzelam do wroga to moja pozycja oprócz hałasu jest jakoś zdradzona np. dostaje trójkącik nad głową jak w przypadku spottowania ?
2. <łączy się z pytaniem nr. 1> Co daje tłumik-czyli ogólnie bronie mechanika - czy tylko zmniejsza hałas lub inne efekty strzelania (patrz pkt. 1) czy tylko wizualny efekt ?
3. Po co jest gadżet dodający tłumik mechanikowi skoro on i tak to zawsze ma ?
4. Ta najlepsza luneta snajpera to co daje (że niby przekazuje obraz kumplom z teamu ale jak) ?
5. Jak się steruje helikopterem (ale nie tym od UAV) bo zawsze się w coś wpakuje. Żal mi kumpli z drużyny ale też chciałbym żeby drużyna miała ze mnie pożytek :D A i D to na boki ale jak klikam W, S to nie powoduje to przesunięcia śmigłowca tylko zmianę wysokości. Nachylenie powoduje, że się coś wpakuję a poza tym często widzę śmigłowce lecące prosto a nie pod kątem ostrym.
6. Jest jakiś server by potrenować latanie śmigłowcem ?

Z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2004, 16:11
Posty: 212
Lokalizacja: Szczecin
1. pojawia się przy celowniku ostrzeliwanego czerwone oznaczenie, które wskazuje na miejsce z którego dostaje się obrażenie (a więc nie tylko pociski, ale także np walącą się ścianę).
2. Zmniejsza hałas.
3. dunno :]
4. też dont know
5. kwestia praktyki, a najlepiej praktyki na joysticku :]
6. Mozesz wejsc na kazdy pusty serwer i polatac.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
nGc.pl napisał(a):
6. Mozesz wejsc na kazdy pusty serwer i polatac.

Co do tego punktu jest pewne ale.
a) Ciężko znaleźć pusty serwer (po prostu mam problemy z łączeniem się z serwerami i dużo nie wchodzi)
b) Jeszcze ciężej pusty i taki gdzie na mapie będzie helikopter, jeśli nie zna się map ;)

Czy tutaj jest tak jak w becie, że na UAV'ie 'vertical fly' działa tak jakby troche inaczej niż przy zwykłym helikopetrze?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 19:44 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2010, 02:44
Posty: 7
ForsakenPL napisał(a):
3. Po co jest gadżet dodający tłumik mechanikowi skoro on i tak to zawsze ma ?

Z opisu wynika, że: "[...]Zwiększa także celność ognia mierzonego". To chyba prawda, chyba że zadziałała na mnie autosugestia ; )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 21:34 
Offline

Dołączył(a): 8 sie 2009, 10:58
Posty: 159
ForsakenPL napisał(a):
5. Jak się steruje helikopterem (ale nie tym od UAV) bo zawsze się w coś wpakuje. Żal mi kumpli z drużyny ale też chciałbym żeby drużyna miała ze mnie pożytek :D A i D to na boki ale jak klikam W, S to nie powoduje to przesunięcia śmigłowca tylko zmianę wysokości. Nachylenie powoduje, że się coś wpakuję a poza tym często widzę śmigłowce lecące prosto a nie pod kątem ostrym.
Z góry dzięki.


W i S powoduja, ze helikopter sie wznosi lub opada w linii pionowej. A i D to ruch helikoptera w lewo i prawo w linii poziomej. Natomiast za przechyl helikoptera (czyli zarowno skierowanie dzioba w dol, gore, jak i doslowne przechylanie sie na lewa lub prawa burte) odpowiada myszka. Jesli tak nie jest, to w opcjach sterowania powinienes sobie to ustawic (klikasz na odpowiednie pole i poruszasz myszka - powinien ci sie pojawic napis AXIS Y badz X). Najwygodniej tez ustawic sobie opcje Vertical Fly w menu, dzieki czemu ruch myszka w przod spowoduje skierowanie dzioba w dol, a ruch do tylu - w gore.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 21:41 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
Czyli A i D to odpowiednio (z angielskiego) Yaw Left i Right? Pytam bo ustawiałem sobie klawisze i już nie pamiętam jak było domyślnie.

Nie sądzicie, że w UAVie "vertical fly" nie powinno być aktywne?

EDIT: a jeszcze znalazłem na forum steam taki fajny topic: http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=1127846

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 22:15 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 11:44
Posty: 2
to ja sie dopisze zeby nowego tematu nie zakladac
co daje ta luneta optyczna x12?
bo jak wlaczylem ten gadzet to nic sie nie zmienilo w snajeprze.
dziwne myslalem ze bedzie jeszcze wiekszy zoom czy cos


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 22:40 
Offline

Dołączył(a): 3 mar 2010, 18:54
Posty: 20
sharky0922 napisał(a):
to ja sie dopisze zeby nowego tematu nie zakladac
co daje ta luneta optyczna x12?
bo jak wlaczylem ten gadzet to nic sie nie zmienilo w snajeprze.
dziwne myslalem ze bedzie jeszcze wiekszy zoom czy cos


Luneta x12 daje.. powiekszenie x12. Działa od samego początku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 22:48 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 11:44
Posty: 2
ZiuZiak napisał(a):
sharky0922 napisał(a):
to ja sie dopisze zeby nowego tematu nie zakladac
co daje ta luneta optyczna x12?
bo jak wlaczylem ten gadzet to nic sie nie zmienilo w snajeprze.
dziwne myslalem ze bedzie jeszcze wiekszy zoom czy cos


Luneta x12 daje.. powiekszenie x12. Działa od samego początku.


czyli jest to unlock ktory i tak jest odblokowany do poczatku?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2010, 23:13 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
Nie, trzeba taką lunetę odblokować. Na poczatku nie ma odblokowanej nawet tej 4x :F

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 10:19 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:53
Posty: 18
1. Właściwie to chodziło mi o efekt widoczny dla innych wrogów bo delikwent w którego strzelam zwykle ginie ;p Np. strzelam snajperką - czy zdradza to innym wrogom moją pozycje (się nagrałem w MW2 tam jak czerwone kropki na radarze się pokazywały) ?
2. Z lekka bez sensu ta nazwa - mogli dać inną.
5 i 6. Racja znalazłem sobie pusty server (miałem obawy bo w becie jak chciałem popróbować polatać to zawsze ktoś do mnie dobijał ;/) - najlepiej trenować na Isla N-cośtam jako atakujący bo masz 2 heli które w miarę szybko się respią :D Poza tym najlepiej wziąć sobie widok 3D bo z kabiny się ciężko pilotuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 11:24 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2009, 08:16
Posty: 83
ForsakenPL napisał(a):
1. Właściwie to chodziło mi o efekt widoczny dla innych wrogów bo delikwent w którego strzelam zwykle ginie ;p Np. strzelam snajperką - czy zdradza to innym wrogom moją pozycje (się nagrałem w MW2 tam jak czerwone kropki na radarze się pokazywały) ?


1. Wróg, do którego strzelasz i, zdaje się, ludzie dookoła krzyczą "Sniper!". ;)
2. Widać smugę pocisku. Zazwyczaj potem na twoją pozycję przylatuje w odwiedziny pan 203 HE.

sharky0922 napisał(a):
czyli jest to unlock ktory i tak jest odblokowany do poczatku?


Nie. M24, dla przykładu, ma defaultowo lunetę słabszą niż ta x12 .


PS. A odnośnie helikopterów to mam z was bekę. Helikoptery w BC2 są banalne do obsługi pod każdym względem, polecam kiedyś spróbować sobie polatać w takim Project Reality.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Z tego co pamiętam to Heli steruje się WSAD oraz strzałkami (SPACJA, odpalenie rakiet). Strzałki (góra i dół) powodują pochylenie maszyny do przodu lub do tyłu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 19:58 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2010, 11:47
Posty: 34
a takie pytanko raz jeden typek zabił mnie z UAV karabinkiem:D która rzecz daje że ma się odblokowany karabin w nim???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 20:09 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2010, 17:57
Posty: 30
putinn napisał(a):
a takie pytanko raz jeden typek zabił mnie z UAV karabinkiem:D która rzecz daje że ma się odblokowany karabin w nim???

Tą rzeczą jest specjalizacja, nie pamiętam jak się nazywa, ale znajduje sie w specjalizacjach na samym dole po prawej, może pomogłem. :) .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL