Teraz jest 7 paź 2024, 00:39

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2010, 23:28 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
Jest pewna kwestia która od dłuższego czasu mnie zastanawia jeśli chodzi o celowanie z niektórych egzemplarzy broni typu LMG przez celownik optyczny z przybliżeniem.

Na pewno większość z was zauważyła że podczas strzelania pierwszy pocisk trafia bezbłędnie w miejsce w którym znajdował się celownik (zakładając że się nie poruszamy i spokojnie przycelujemy)... jednak są wyjątki od tej reguły które bardzo mnie denerwują... np. takim wyjątkiem jest M249 - karabin ten pierwszy pocisk wystrzeliwują jakieś 2-3mm nad celownikiem optycznym (najłatwiej sprawdzić to na jakieś ścianie oddalonej o około 50-100m.

Moje pytanie dotyczy tego czy ktoś z was zauważył podobne zjawisko ?
Jak również chciałbym zapytać czy może jest jakiś sposób aby to poprawić/zmienić tak żeby "skalibrować" ten celownik (z przybliżeniem) ?

PS. Broń o której pisze nie miała żadnych dodatków do celności poza celownikiem z zoomem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2010, 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2007, 19:26
Posty: 130
Lokalizacja: Gościcino
Jest ulepszenie zmniejszające odrzut i zwiększające celnosc - uchwyt. W każdej klasie trzeba go osobno odblokowac.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2010, 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, 16:06
Posty: 214
Lokalizacja: 071
Przekręć nastaw pionowy-mikrometr celownika o dwie pozycje w dół.

A tak poważnie, to co Ty chcesz zmienić/kalibrować - nikt nie powiedział że każda broń strzela w punkt ze 100-150 metrów pierwszym strzałem. Zdecydowanie nie jest tak też w rzeczywistości, a w BC2 pociski lecą w obrębie stożka, im dłuższa seria, tym większy kąt odchylenia.

Co do m249, to nie snajperski m60 koszący na 150m.

_________________
i72600k@4.4@mugen3//4x4KHX@1700//580GTX.DCII@820/1800/4400//ASUSZ68PRO//2xOCZ120V2.R0//2xWDCB1T.R0//bq!800W//yesico-openair//MS-SW-X6//rzr-lchs(ref)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2010, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
Widzisz nie chodzi mi o snajpienie z LMG jednak chciałbym aby strzelał ona tam gdzie wskazują przyrządy a nie powyżej (tak jakby najpierw podbijało karabin a dopiero potem pojawiał się pocisk).
Nie chodzi mi również o żadne dodatki poprawiające celność tylko o to aby strzelając jedną kulą trafiać w punkt w który celuje... nie jest to chyba wygórowanie życzenie ponieważ większość broni tak właśnie się zachowuje w BC2 :omg:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2010, 10:15 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, 22:50
Posty: 268
najlepszy jest mg 36 bo ma wbudowany celownik i można sobie wziąść inny perk,a m60 ma jak dal mnie troche za dużego kopa i z kolimatorem/acogiem szybko mu się ammo kończy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2010, 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
MG36 jest na prawdę dobry, ale w trybie HC nadal nie ma kropki w celowniku.
Namalowana kropka na monitorze też nie załatwia sprawy, bo pojawia się błąd paralaksy i momentami widać 2 kropki - mówiąc w skrócie, źle się celuje.
No i długo trwa przyłożenie karabinu do ramienia.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2010, 12:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, 16:06
Posty: 214
Lokalizacja: 071
falkor81 napisał(a):
Widzisz nie chodzi mi o snajpienie z LMG jednak chciałbym aby strzelał ona tam gdzie wskazują przyrządy a nie powyżej (tak jakby najpierw podbijało karabin a dopiero potem pojawiał się pocisk).
Nie chodzi mi również o żadne dodatki poprawiające celność tylko o to aby strzelając jedną kulą trafiać w punkt w który celuje... nie jest to chyba wygórowanie życzenie ponieważ większość broni tak właśnie się zachowuje w BC2 :omg:


Obrazek

Napisz petycję do EA/DICE jak Ci to przeszkadza. Jak dla mnie to nawet nie bug. Po prostu taka charakterystyka broni. Jedna jest bardziej, druga mniej celna i nie wymagaj żeby wszystkie strzelały w punkt ze 100 metrów. Jak czujesz się oszukany -> CODMW2 100% w punkt.

_________________
i72600k@4.4@mugen3//4x4KHX@1700//580GTX.DCII@820/1800/4400//ASUSZ68PRO//2xOCZ120V2.R0//2xWDCB1T.R0//bq!800W//yesico-openair//MS-SW-X6//rzr-lchs(ref)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2010, 19:53 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
Nie czuje się oszukany tylko troszkę niezadowolony bo uważam to za buga... może nie jakiegoś strasznego (np całkowity brak kropki w celowniku uznaje za spory babol) bo jak człowiek już zauważy ten defekt broni to można wprowadzić korektę i strzelać w miarę celnie (jeśli się przyjrzeć to widać że broń strzela idealnie nad celownikiem w miejscu gdzie kończy się "czerwony poblask" od celownika).

Jednak założyłem ten wątek z nadzieją że może ktoś ma na to jakąś twórczą rade :roll:

PS. Przykro mi ale nie posiadam CODMW2 więc nie bardzo mogę porównać...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 01:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 14:17
Posty: 44
XerxesPL napisał(a):
najlepszy jest mg 36 bo ma wbudowany celownik i można sobie wziąść inny perk,a m60 ma jak dal mnie troche za dużego kopa i z kolimatorem/acogiem szybko mu się ammo kończy


Dla mnie gieta ma za małą kropeczkę trochę poza tym nawet z magnum dość długo trzeba strzelać żeby ubić.Jak z pk dobije to platyny co już niebawem to się wezmę za tą broń może bo potencjał jest,ale trza się przyzwyczaić

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 02:29 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, 22:50
Posty: 268
tak wogóle kolimator/acog działają w mg 36,przynajmniej mi się tak zdaje bo przy acogu miałem raczej większe przybliżenie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL