Teraz jest 5 paź 2024, 00:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sty 2011, 13:14 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2009, 15:13
Posty: 62
Witam!
Aktualnie przede mną leży pudełko z grą (właściwie samym kluczem, jak zdążyłem wyczytać na opakowaniu) Bad Company 2: Vietnam zakupione w Media Markt za 49.99. Teraz jako normalny człowiek mógłbym odpalić BC2, wpisać klucz i cieszyć się grą.

Tylko, że jest jeden problem. Bad Company 2 kupiłem przez allegro (cena była normalna, sprzedawca ma same pozytywy), sciągnąłem grę i aktualnie mam chyba 15 poziom po paru h gry. Z tym, że naczytałem się historii na forum i być może (ponoć szansa zbanowania takiego keya to 1/100 bo tylu ludzi to kupuje) po reinstalce systemu za X czasu ea downloader powita mnie pustką. No właśnie, mogę teraz aktywować oryginalne w pełni legalne bla,bla,bla Vietnam do "pół-oryginalnego" Bad Company 2. Jak po reinstalce systemu dostanę bana to na obie gry? Jak to będzie wyglądać? Czy jak kupię pudełkową wersję i aktywuje do tego starego konta z Vietnamem to będę mógł grać w podstawkę i dodatek? Czytałem na forum post jakiegoś użytkownika który zrobił "kopię zapasową", wersji z ea downloadera, która przetrwała pare reinstalek. Da się coś takiego zrobić? Z BC2 odrazu banuje się V?

Jestem weteranem BF2 z dodatkami i BF2142 i na nie jednym polu walki walczyłem, ale jeszcze z taką szopką na temat kluczy się nie spotkałem xD

W takim razie - aktywowanie teraz ma sens, czy będą to pieniądze wywalone w błoto i pogram do reinstala? Może byc taka opcja, że mój klucz nie zostanie zbanowany?
Proszę darować sobie posty natury etycznej (nie każdego stać na pudełko do każdej gry).
Sam nie wiedziałem gdzie to umieścić czy w ogólnych czy w problemach czy może w Vietnam, jeśli pomyliłem działy przepraszam i prosze o przeniesienie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywować?
PostNapisane: 9 sty 2011, 14:17 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Dostaniesz bana na klucz cd-key. Vietnam jest przypisany do Twojego konta EA, nie do klucza cd-key. Więc najwyżej dostaniesz bana na klucz, a po uzyskaniu nowego (oryginalnego) będziesz mógł grać na starym koncie i w Vietnama również

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywować?
PostNapisane: 9 sty 2011, 14:18 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2009, 15:13
Posty: 62
A jak sprawa stoi z levelem i specactem? Poprostu zostanie mi usunięte z konta BC2, więc stracę wszystko?

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 sty 2011, 14:23 przez banzaI12, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywować?
PostNapisane: 9 sty 2011, 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010, 07:52
Posty: 45
Nic nie zostanie usunięte, to co zdobędziesz będzie na twoim koncie, EA banuje klucz, jak kolega wyżej napisał, więc jeśli dostanie bana na klucz, to po zakupieniu gry będziesz mógł normalnie podać nowy klucz pudełkowy na starym koncie i wszystko będzie jak najbardziej ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywować?
PostNapisane: 10 sty 2011, 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, 23:31
Posty: 190
Lokalizacja: Radom
Ja nie sądzę żeby jego klucz dostał bana. Nie wszystkie klucze z allegro są jakieś "azjatyckie", sam mam z allegro brytyjski kluczyk. Jeżeli sprzedawca ma same pozytywy to znaczy chyba że nikt nie ma zastrzeżeń do jego kluczy czy tak? Ja na twoim miejscu bym się nie martwił i spokojnie aktywował Vietnam.

_________________
Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy-kibice.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywować?
PostNapisane: 10 sty 2011, 16:07 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
ClintEastwood napisał(a):
Jeżeli sprzedawca ma same pozytywy to znaczy chyba że nikt nie ma zastrzeżeń do jego kluczy czy tak?


Kupujesz taki kluczyk na Allegro, aktywujesz , po miesiącu wystawiasz pozytywa a po drugim miesiącu banują Twój klucz ...
Jak Sprzedającemu dasz negatywa ?? Teraz rozumiesz mały fenomen samych pozytywów ??

Teraz sprzedawcy , gorączkowo wypisują że mają klucze np z Ukrainy czy Białorusi ale jak niby to zweryfikować , skoro nie chcą wysyłać pudełek, choć je niby fizycznie mają ...


PS
Brytyjski klucz też należy jak polski do strefy UE więc nie będzie z nim problemu.
A jednak skala banowanych kluczy jest duża. Dziennie blokuję i usuwam po kilka postów o zniknięciu gry z EA DM i niedziałającym kluczu.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywować?
PostNapisane: 10 sty 2011, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2010, 14:13
Posty: 54
Mi miedzy innymi zniknęła gra z EADM, a swojemu sprzedawcy dałem pozytywa, bo gra niby normalnie działa.. co do vietnama to mam go na koncie BFBC2 i mimo że niby klucz jest nieaktywny mogę grać dalej, nie wiem ile jeszcze, ale tak jak powiedzieli wcześniej EA zablokuje Ci klucz a nie konto więc mozesz aktywować ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL