Teraz jest 24 kwi 2024, 06:23

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 wrz 2011, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
@Irina
Jeśli ktoś „profanuje” coś to jednak autor sugeruje że jemu wiadomo co lepsze :P
Poza tym proszę o czytanie ze zrozumieniem – np. nigdzie nie pisałem że snajpienie to tylko zabijanie nieogarów i noobow. Zresztą masz 300h na jednej pukawce więc wiesz jak wygląda granie reconem na większości serwerów. Przeczytaj moje posty w innych tematach zobaczysz że zawsze broniłem snajperów i byłem przeciwny limitom klas.

Napisałaś poradnik spoko, fajnie, dzięki za trud i poświęcony czas. Tylko pamiętaj że głównym założeniem poradnika jest pomagać. BFBC2 to gra wymagająca max Teamplaya stąd niektóre uwagi. Najgorsze jeśli poradnik zamienia się w pamiętnik. Dobry snajper jest dobry jedynie gdy ma wsparcie teamu i vice versa. Samo K/D nigdy nie uzbroiło paki a level też o niczym nie świadczy. Dla jasności spotykam też wspaniałych ortodoksów ( nicków nie wymieniam bo nie mam upoważnienia) którzy grają dla teamu i często są języczkiem u wagi decydującym o wygranej.

@Asmo
Z filmików też dużo nie wyciągniesz – zobacz w większości topowych produkcji team autora ma wyraźną przewagę doświadczenia lub ilościową – tabele można wyciąć ale napis autobalance na środku ekranu pozostaje :lol: . Fajnie się ogląda ale z realnym graniem mało ma wspólnego. W BF3 raczej inaczej nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 19:57 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2010, 23:25
Posty: 477
Tu się zgadzam, bo wszystko zalezy od balansu, BC2 wbrew pozorom ma zacinkę team-play więc prosto mówiąc gówno wysnajpisz jak przeciwnik ma tak mocny team, że nie możesz się odrodzić.

Potrzeba nam więcej praktyki w walce snip-zespołowej. Myślę że może przy BF3 znalazł bym kogoś z kim można by sprawdzić kilka ciekawych teorii tj: jeden snajper mówi w kogo i co, i strzela, a drugi dobija etc. Ja w ta klasę wierzę, że ma potencjał wielkiej skuteczności przeciw ruchomym celom na dużą odległość, tyle że samemu się tego nie udowodni. A żeby wogóle miało to sens to trzeba by przynajmniej 2 osoby z wprawnym okiem.

Zdjąć wrogiego snajpera nawet kretyn potrafi, chociazby ten snajper na księzycu kampił, to knyf w tym, aby skutecznie umieć zatrzymać helkę, albo mały squad wroga, prący do przodu i nie oglądający się na straty.

Ja myślę, że to nie chodzi autorce o samo posiadanie odpowiedniego KD, tylko o doskonalenie umiejętności, a utrzymywanie wysokiego kd miało by sprzyjać nauczeniu się popełniać jak najmniej błędów i odpowiednio wykozyctywac kazdą nadażajaca się sytuację.

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 17:45
Posty: 585
Lokalizacja: 52.211975N ,21.020908E
Czy jest jakaś ogólna definicja campienia?? Kiedyś grałem na niemieckim serwie. Isla w rushu na pierwszej bazie. Wbiegam na klif/górkę, namierzam pierwszego delikwenta i zaczynam strzelać. W jakieś 15-20s wykończyłem magazynek mojego GOLa (4 fragi, jedno zranienie) i chowam się przed ostrzałem aby przeładować. Zabijam jeszcze 5 osób i dostaję kicka za campienie choć cała akcja trwała nie dłużej niż 3 min. Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim zakazem??

_________________
United Legions


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 20:33 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2010, 23:25
Posty: 477
Takie coś nie istnieje, a termin "Kampienie" to jest wymysł tylko i wyłącznie adminów, którym zalezy na statach polecam lekturę tematu [Skarga] Na Adminów, na forum G4G. NIe podaję linku, bo post został by usunięty, ze względu, na niewygodną treść. Pięknie pokazane jak nieuczciwie i chamsko się zachowują. Robią screny "kampiącemu", wmawiają publice, że to właśnie kampienie, a na minimapce widać w odległości 20m zaznaczonych wrogów.

Jeśli natomiast chodzi o "kampowanie", to polecam definicję z wiki:
Kod:
Polega ono na ukrywaniu się w miejscach potencjalnie niewidocznych przez innych graczy, braku ruchu i oczekiwaniu na przeciwnika. Zwykle do kampowania wybierane są miejsca ciemne, trudno dostępne, niewidoczne przy normalnej grze, znajdujące się wysoko. Jednak najczęściej kamperzy czają się w oknach, przy spawnpointach (miejsce odrodzenia w grze multiplayer) i gdy inni gracze się odradzają, to kamper z danego miejsca zabija ich. Taki gracz zwany też jest spawnkillerem.


Wiele razu poruszałem kwestję rasizmu w stosunku do snajperów, ale po prostu wszyscy na mnie srają. Wszytko to jest gra pozorów.
Jak trzeba być ułomnym dupiekm, żeby uważać się za PRO gracza i z tego powodu banować innych, bo zostało się przez nich zabitym.
Jest gra, to się gra, i gówno mnie interesuje, że jest 20 snajperów na serwie, jak ktoś nie umie grać w każdych warunkach i z zaciśniętymi zebami , to jest dla mnie noobem a nie PRO. Wydałem na grę ponad 100pln przy premierze i nikt nie ma prawa mi teraz limitować ile jest max. jednostek danej klasy w grze, a serwisy, które tak robią są po prosu żałosne. Taka jest rzeczyswistość BC2 i trzeba się z tym pogodzić i "nie modować jej", albo napisać własną grę. Prosze wiec napinaczom włozyć sobie w odbyt nauki, i wtykanie komuś jak ma grać we własną grę.

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 17:45
Posty: 585
Lokalizacja: 52.211975N ,21.020908E
Z jednej strony zgadzam się że limity na Recona to chamstwo. Szczególnie jak serwer na 32 osoby pozwala na 2 reconów w teamie.
Z drugiej mam obraz 12 snajperów stojących prawie w kółeczku i tylko strzelających do obrońców. Reszta teamu dostaje tęgie baty próbując uzbroić mcomy albo kosi punkty za ammo.
Owszem obie sytuacje są właściwie skrajne ale zdarzają się niepokojąco często.

_________________
United Legions


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 21:02 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2010, 23:25
Posty: 477
No ale to bardzo dobrze właśnie !!! niech ich będzie 1000.

Powinna być selekcja "naturalna" snajperów, a tak ona jest uszkodzona. Przeciwnicy powinni wtedy ładnie dopieprzyć takim pseudo gamerom, i Ci w końcu zmienili by klase, jakby mieli ginąć co 5sek. Nowi gracze grają z tym, z czym sa w stanie walczyć, a skoro z "super wymiataczami" nie mają szans w bezpośrednim straciu czy to z powodu kiepskiej maszyny, czy braku skilla, to biorą snajpkę.

Po pewnym czasie by się wszystkim to znudziło, a teraz mamy coś na kształt elitarnego-nooba - kto pierwszy ten lepszy.

Założe się że jak by na serwach był limit nie klas, a wiekowy (18+), lub podział na rangi, to dopiero wtedy cos by się zmieniło. A nie takie sranie w banie, gdzie 99% graczy to gimbusy i ludzie się dziwią, że gra jest do tyłka.


Czego się pacany spodziewają, że nauczą 30 graczy z lvl nie większym niż 15 - grać dobrze dzięki temu, że ograniczą klasę ?
To własnie ma na celu tworzenie "easy fragów". Czyli współczesne i legalne NABIJANIE punktów przez przydupasów klanowch. Więc zbyt "ograne" jednostki się wywalane, żeby nie przeszkadzały w oszukiwaniu rzeczywistości i nie rozwalały tak "ciężko" zdobytych statsów. Nie mogę uwierzyć, że ludzie nabierają się na coś tak banalnego.

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 21:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 16:49
Posty: 245
Lokalizacja: Bar "100 Radów"
Jestem jednym z tych "pacanów" co ograniczają ilość zwiadowców na serwerze którym administrują.Gra jest tylko grą,zabawą etc a jak ktoś się naoglądał za dużo Toma Berengera to jego problem.Nadmierna ilość przedstawicieli tylko jednej klasy potrafi "rozłożyć" rozgrywkę.Jeżeli komuś się serwer taki czy inni nie podoba to zawsze może zostać "pacanem" i za swoje zarobione pieniążki może kupić serwer i ustalić zasadę "sznajper only".
Sry za off top

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 21:35 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2010, 23:25
Posty: 477
No to wytłumacz drogi kolego, dlaczego to robisz ? pisałem wyraźnie, że to nie rozwiązuje problemu, i tworzy "pozory" uczciwej gry
Dlaczego skoro pragniesz pieknej i równej gry nie limitujesz rang ? Bo to co piszesz to banialuki.
Gdzie zmuszasz ludzi grających z pierwszym lvl-em do gry z brońmi wymagającymi bezpośredniego kontaktu z ludźmi z 50 lvl - jesteś więc dla mnie jednym z oszustów rzeczywistości i masz do tego pełne prawo !!!. Rozumiem, to że to twój własny serv. więc możesz robić co tylko chcesz i gówno mi do tego (tu się w 100% zgadzam), ale ja pisze o ludziach, którzy skupiają całe "SPOŁECZNOŚCI" jak G4G - co dla mnie jest w tym przypadku perfidnym chamstwem. Prywaciarzom i małym klanom - WIELKA CHWAŁA się należy za urozmaicanie gry, chociażby było to bez sensu,ale nie można dawać się robic w bambuko, ludziom robiącym na tym kasę i unoszącym się ponad chmury za łaskę gry w super mega "uczciwej" i pseudo-pro rozgrywce. Nie ma w tym najmniejszej cząstki dobrych chęci i uczciwości.

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 22:18 
Offline

Dołączył(a): 3 sty 2010, 14:58
Posty: 9
A z ciekawości, która broń dla snajpera uważacie za najlepszą?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 17:45
Posty: 585
Lokalizacja: 52.211975N ,21.020908E
Najcelniejszy(najmniejszy opad) jest GOL. Szybkość przeładowania między strzałami SV-98 i M-24. Najmocniejsze M-95 i M-24.
No i są jeszcze automaty T-88, SWU i VSS.

_________________
United Legions


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 22:35 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2010, 23:25
Posty: 477
Nie liczę na to, że przeżyję, gdy popełniam błąd, więc uzywam najsilniejszej giwery wraz z magnum -> tylko m95. oraz dobjanie rexem, gdy jest taka potrzeba. Do tego jego celownik jest the best jeśli biega o strzelanie na duże odległości (łatwo zapamiętać, gdzie trafiać) + sentyment z BF2 (m95) i z BF2142 (REX) i mozliwość strzelania do helek. Więc jest to super ultimate gun na wszelkie sytuacje na polu walki.

_________________
Obrazek
Zapraszamy do Plutonu forum battlefield.pl !!! <- click


Ostatnio edytowano 25 wrz 2011, 23:04 przez ASMODATH, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2011, 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 17:45
Posty: 585
Lokalizacja: 52.211975N ,21.020908E
Potwierdzam. Jedyny minus to długi :omg: czas przeładowania(między strzałami i zmiana magazynka). Ale coś za coś. Nie można mieć wszystkiego na raz.

_________________
United Legions


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2011, 12:41 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2010, 13:07
Posty: 78
Gabon napisał(a):
A z ciekawości, która broń dla snajpera uważacie za najlepszą?

jak do biegania ze snajpą to najlepsze jest sv98 do kampienia nie mam pojecią gdyż dice uniemożliwia mi taką grę gdyż ciągle mam problemy z zoomem, ale jak nauczysz się robić heady to sv98 jest wtedy uniwersalna

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2011, 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2011, 19:10
Posty: 83
Gabon napisał(a):
A z ciekawości, która broń dla snajpera uważacie za najlepszą?

Każda jest fajna, zależy tylko do czego. Jak się chce kosić cele ruchome to M95 nie daje rady (w moich rękach przynajmniej), bo często trzeba nanieść poprawkę jak nie trafi się w bańkę. Najbardziej uniwersalny jest według mnie GOL - celny, w miarę szybki. Z kolei jak chcę celnąć UAV lub helkę to biorę właśnie M95 (jak nie trafisz w pilota, to zadasz przynajmniej jakiś dmg). Ostatnio rządzi u mnie sv88 :P.

Co do kampienia - nie wiem jaka jest definicja "książkowa", ale dla mnie kamperem jest ktoś, kto czeka na przeciwnika w ukryciu, zamiast go szukać. Tyle. Kamperzy, owszem, są często irytujący, ale tylko wtedy gdy grają w moim teamie :). Wkurzające jest, jak nie można zmienić drużyny, a nie ma się jak respawnować bo wszyscy siedzą w krzakach oddalonych 400m od akcji :( (wyolbrzymiam).

Co do wypowiedzi ASMODATH'a na temat serwerowego rasizmu - zgadzam się całkowicie. Każdy ma prawo grać tak jak uważa za stosowne, o ile nie zacznie oszukiwać. Cały team chce kampić? A niech kampią - jakby przeciwnicy byli ogarnięci, to tylko by się z tego śmiali. To jest gra, która ma jakieś tam zadatki na TP i taktykę. Do poczynań przeciwnika trzeba się umieć dostosować, a nie powiedzieć sobie przed walką - "teraz będę grał mechanikiem i będę rozstawiał miny, haha", a później ganiać jak głupi po mapie i ginąć, mimo, że przeciwnik nie bierze się do wyjścia z krzaków. Inną sprawą są serwery "prywatne" - o czym pisał Adriano47 - jak ktoś płaci za serwer, ma pełne prawo decydować co można na nim robić.

A tak na marginesie - jak ci kamperzy siedzą tak w kółeczku, w dziesięciu, i mają ze sobą asfaltów z amunicją, to nie można im tam posłać kilku mortarów z dedykacją? Mnie zawsze śmieszą piloci helek, którzy lądują na klifie, przesiadają się na stanowisko strzelca w młócą w co się da :D. Nigdy, jeszcze NIGDY, nie zdążył mi taki uciec :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2011, 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 16:49
Posty: 245
Lokalizacja: Bar "100 Radów"
Gdy jest 10 reconów w drużynie atakujących, pozostałym ich nie futrzastym kolegom pozostaje jedynie ginąć w słusznej sprawie(jeszcze żaden nie zaplantował z 200 metrów).Sprawa limitu rang a limitu klas nie jest dla mnie sprawą o takim samym ciężarze otóż jedne z najpotężniejszych broni czyli(PKM,9a,M24,AEK) są dostępne z marszu więc limit jako taki nie warunkuje sukcesu w rozgrywce. Walka na krótki bądź długi dystans już o wiele bardziej.
Asmodhacie widzę że masz na pieńku z G4G ale postaraj się docenić kilka rzeczy
-W rankingu gametrackera( wyszukując.pl) mają obecnie serwery na 4 pierwszych miejscach,kolejny to nasz PURE a następnie znowu serwer grupy G4G
-Pomagają mniejszym klanom i tym dużym także w uzyskaniu własnego(darmowego :omg: ) serwera.
-Poświęcają czas i pieniądze dla całej masy ludzi tylko po to by ci mieli gdzie pograć.

Mówisz o tym że ktoś kto w grze wybiera klasę snajpera jest piętnowany, nie zawsze to ma miejsce , znam wielu świetnych graczy grających klasą snajpera i złego słowa na nich nie powiem ale są i tacy którzy oleją każdy szturm swojej ekipy po to tylko by to magiczne KD nie spadło poniżej 2.0.Tak jest w przypadku każdej klasy,jedni pomagają składowi inni nie.Muszę więc napisać że zwyczajnie przesadzasz i powinieneś przeprosić sporą grupę osób
:arrow: pacanów i klanowych przydupasów przede wszystkim :wink: Play Fair ,Stay PURE

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL