Teraz jest 16 cze 2024, 13:58

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2010, 13:24 
Offline

Dołączył(a): 5 wrz 2009, 16:24
Posty: 52
Do osób posiadających kompy jak StealtZ. Niewiem jak u was ale jak ja daje w grze na medium to w settings wszystko zostaje i tak na high . Spróbujcie zmienić grafike w settings.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2010, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2005, 23:43
Posty: 706
look napisał(a):
To, że Win7 64bit jest na pierwszym miejscu wcale nie oznacza, że najlepiej na nim działa. Żeby ta statystyka miała sens, każdy głosujący musiałby sprawdzić grę na swoim sprzęcie pod każdym z wymienionych systemów i dopiero wtedy zagłosować...


Sprawdziłem u siebie jak to wygląda na w7. Gra dostała kopa koło 10 fpsów na low, ustawiłem dodatkowo trochę wyższe detale i mam wrażenie jakby gra chodziła jeszcze płynniej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2010, 21:06 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2010, 20:56
Posty: 7
Lokalizacja: Kalisz
Nie wiem czy już było to podawane, ale na forum EA znalazłem trick, żeby ustawić Anisotrophic Filter na x8, nawet jak wcześniej mieliście na x1. U mnie pomogło i to całkiem sporo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2010, 21:34 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
Eramas napisał(a):
Nie wiem czy już było to podawane, ale na forum EA znalazłem trick, żeby ustawić Anisotrophic Filter na x8, nawet jak wcześniej mieliście na x1. U mnie pomogło i to całkiem sporo.


W czym Ci pomogło?
Jeśli więcej fpsów to z chęcią wysłucham :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2010, 22:26 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2010, 20:56
Posty: 7
Lokalizacja: Kalisz
Dziwne, ale po prostu gra jest płynniejsza. Wcześniej gra cieła non stop, a teraz głównie przy większej zadymie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2010, 23:38 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
A więc jak ustawić Af na 8?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 00:18 
Offline

Dołączył(a): 8 gru 2009, 23:05
Posty: 17
Cytuj:
Nie wiem czy już było to podawane, ale na forum EA znalazłem trick, żeby ustawić Anisotrophic Filter na x8, nawet jak wcześniej mieliście na x1. U mnie pomogło i to całkiem sporo.


Działa działa działa !
Sprzęt taki jak w 1 poście,zmienilem na AF x8 i wszystko chodzi plynnie nawet przy zadymie (32 graczy).Reszta ustawien na LOW.Sprobuje pozniej z medium i wieksza rozdzielczoscia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 01:39 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2010, 20:56
Posty: 7
Lokalizacja: Kalisz
elcidx napisał(a):
A więc jak ustawić Af na 8?


W opcjach zmień Anisotrophic Filter na x8.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
supelek napisał(a):
mcmt napisał(a):
Znaczy co mam zmienic? Mam Win7 64bit - tu jest DX10 przeciez.
Na moim sprzecie w max detalach nie idzie wogole grac.

CUDA GeForce 295GTX 2GB
Intel i7 920
Intel dx58so
Kingstone 6GB DDR3 Tripple-Channel w XMP
Win7 64bit.

Jak jest duza zadyma mam 15 klatek. Gdy wlacze AA i filtrowanie na 16X to juz wogole momentami do 8 spada.


No nie do końca tak, otwórz Settings.ini na samym dole masz jakiego dx ma korzystać, zainstaluj dx11 i jeśli na nim nie będziesz miał lepiej to w pliku zmień na 10 albo 9.
U mnie gra dostała kopa jakby Ferrari :)

Poprostu zobacz na którym dx Ci chodzi najlepiej, ja miałem ustawione =auto zmieniłem na 9 ale pojawiły mi się na grze czarne pasy, dałem 10 i gra odżyła.

Na dx9 gra wyglada gorzej.
Generalnie zmienilem nawet sterowniki na najnowsze bety. Aktualniemam na DX10 i w maxymalnych szczegolach, AA16X, filtrowanie 16 tnie sie, jest momentami 15 klatek. Ktos mi powie co to za opcja HBAO w grafice?

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2004, 18:06
Posty: 166
Lokalizacja: Wejherowo
HBAO Horizon-Based Ambient Occlusion jeśli się nie mylę, opcja związana z ostrym światłem (oświetlenie)

_________________
BF1942, BF V, BF2, BF2142, BF BC2, BF3- TeamC


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 15:48 
Offline

Dołączył(a): 20 paź 2006, 15:03
Posty: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
***ALIEN*** napisał(a):
HBAO Horizon-Based Ambient Occlusion jeśli się nie mylę, opcja związana z ostrym światłem (oświetlenie)


Odsyłam do poczytania bo warto na temat HBAO , oto link , nie mój znaleziony w necie :
http://pclab.pl/art35447-21.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 16:14 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2008, 18:39
Posty: 11
Powiem tak: jak gram na notebook acer aspire 6930G intel 2 duo 2,13 3MB cache 4 Gb ramu (system i tak obsługuje tylko 3)
karta GF 9600M GT (trochę słabsza wersja do notebooków) 1Gb win Vista. Były problemy które skończyły się po update sterów karty graficznej. Kolega ma tego samego kompa z windows 7 gra śmiga na medium. Patrząc na wasz sprzęt mój jest cieniutki. wszystko jest kwestią konfiguracji kompa i internetu do tego drugiego polecam gameboost pełną wersje oczywiście daje niesamowite rezultaty kiedy są problemy z płynnością gry. Pozdrawiam!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2010, 10:52
Posty: 16
System i everst pokazywał mi ze mam ustawiony procesor na 3GHz ale ja nadal szukałem przyczyny niskich fpsów i zaczołem grzebać w biosie, ku mojemu zaskoczeniu bios wskazywal ze procesory sa ustawione na 2ghz...... po zmianie na 3,3 PC dostal kopa i nie schodzi ponizej 30 klatek :)

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 17:06 
Offline

Dołączył(a): 20 paź 2006, 15:03
Posty: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Panowie , nie patrzcie na to , że w systemie 32 bitowym widzialne jest tylko 3 z groszem giga ramu. Pamięć operacyjna jest w pełni wykorzystywana przez urządzenia płyty głównej , sytem pokazuje tyle , ale ram jest w pełni wykorzystywany, tak , że nie ma co mówić który system jest lepszy . Ja osobiście sprawdziłem działanie gry dokładnie na czystych systemach 32 bit win7 , oraz 64 bit win7.
Procesor 4 rdzenie AMD , nominalna "F" to 2,8 GHz , przetaktowany do 3,5 GHz , ram 4 GB , grafa najlepsza dostępna na rynku .
Na winie7 32 bitowym , bez żadnych kombinacji typu przestawiania DX , pracuje bez najmniejszego zająknięcia ,
natomiast na winie 7 64 bitowym , ma tendencję do wywalania do pulpitu , zazanaczam na czystch systemach bez żadnych duperleli.
Grafa gtx 295 , zasilacz Tagan 900 watowy , nie ma dupy , żeby coś nie tak śmigało .
Rozdzielczość 1920x1200 , na jednym polskim serwerze miałem problemy , bo muliło , na zachodnich pełen wypas z szybkością .
Pamiętajcie to jest tylko moja opinia na temat działania gry pod różnymi systemami operacyjnymi.
Jedno stwierdzam , BF2142 którego bardzo lubię , pracuje wyśmienicie w nagorszej rozpierdusze . BFBC2 beta nie zawsze mogę się pozbierać , żeby wszystko dokładnie widzieć.
Może chodzi o to , żeby się strzelać i zabijać , a nie o to , żeby nasycać się "ładnością" funkcjonalnością gry .
Zobaczymy co TWÓRCY nam pokażą w marcu.
Jak będzie tak dalej , osobiście nie wróżę długiego życia BFBC2 ,,, dłuższego życia niż którykolwiek ze wspaniałych BF-ów .
Będzie króciutki , jak żaden do tej pory ( oczywiście już jest kupiony, wszystkie BF-y kupuję), ale co tam , wszystkiego trzeba spróbować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2010, 21:50
Posty: 44
Po pierwsze, beta PC to podobno bulid gdzieś z listopada.

Po drugie, mam taki sprzęt:

E2160 @ 2.6GHz
Radęcin 4870 512
2 giga ramu

I niezależnie od ustawień, czy to dam 1024x768 z AAx4, DX10, HBAO i HIGH czy dam jeszcze wyższą rozdziałkę/włączę AF to zawsze, ale to zawsze.. mam 20-30 fps. W zadymach na co wyższych ustawieniach jest gorzej. Z ciekawości zobaczyłem, ile jest GPU Load w GPU-z. Podczas gry na high, DX9, 1024x768 grafika została wykorzystana dokładnie w 1%. Naprawdę, 1%. Po DX10 i AA/AF podskoczyło do cholernych 15%. Po prostu tragedia, gra nie potrafi wykorzystać grafy, a sama gra zdaje się chodzić na samym procesorze (coś jak tryb software w starszych grach :>).

Jak nadal będą takie jaja to kasuję preordera. A proca zmieniam na E8400 bo PDC już leciwy.

edit

Najśmieszniejsze jest to, że takie rzeczy potrafią się dziać na systemach z dwoma GTX260 i i7, poczytajcie sobie forum.ea.com albo brytyjskie community EA.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL