Teraz jest 16 kwi 2024, 21:27

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2010, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, 20:58
Posty: 50
Lokalizacja: Żyrardów
-----------------------------------------------------------
Hardware:
CPU: C2D E8400@ 3,6GHz
RAM: DDR2 2x2GB Kingston PC800 Dual Channel
GPU: 9800GX2 1GB (2x512MB)
MB: Striker Extreme

Software:
Win7 64bit
Nvidia 196.34 beta

BFBC2:
Level of Detail: high
Texture Quality: high
Shadow Quality: high
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 2x (nawet jak dam 16x to nic nie zmienia w grafie i fpsach, jedynie na 16xQ się ścina...)
Anisotrophic Filter: 16X
Vsync: OFF
HBAO: ON
Resolution: 1680x1050x32bit

Performance:
-25-30 fps w akcji, przeważnie granica 30 fps
-w zamkniętych lokacjach więcej do 45-60 (ciężko stwierdzić górną granicę, coś koło tego)
-w ostrej walce (dym, wybuchy, ogień itd) 20-23fps, pół mapy musi naraz wybuchać żeby spadło poniżej 20 fps
-----------------------------------------------------------

Dodam, że system świeży po formacie...wcześniej miałem tego typu problem, że gra chodziła zawsze i wszędzie w 20fps oprócz ustawień low, co skutkowało niegrywalnością, bo występowały zajefajne ścinki obrazu, zupełnie inne od tych takich "z lagów i małej ilości fps".

Szkoda, że nie osiągam w tych 30fps na większości mapy takiej płynności jak na ustawieniach low...i to jest dla mnie dziwne w tej grze. Bo niby jest płynnie, ale nie jest.
Choć gra się dobrze i grafika jest ładna, no to nie płakałbym jakbym miał większą płynność. Spokojnie da się fragować.

_________________
Obrazek
http://www.Counter-Strike.PL
http://www.Board.Counter-Strike.PL
http://www.youtube.com/user/Wschood

Zapraszam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 15:59 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 23:05
Posty: 33
Lokalizacja: Małopolska
panowie tak to zasypiemy forum konfiguracjami, a problemem jest kasa, a raczej jej brak na modernizację sprzętu, lub zakup nowego :( kwestia finansowa, każdy chciałby sobie pograć na luzie :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
Hardware:
CPU: q9550 @ 3.8GHz
RAM: DDR2 @ 1066 5-5-5-18
GPU: 285GTX
MB: P35 DS4

Software:
W7 64bit
Stery Nvidia jakieś najnowsze

BFBC2:
Level of Detail: low
Texture Quality: high
Shadow Quality: low
Effects Quality: high
Anti Aliasing: 1x
Anisotrophic Filter: 4X
Vsync: OFF
HBAO: OFF
Resolution: 1680x1050x32bit

Performance:
80-160fps
~60fps w mgle lub podczas duzej akcji.


Zaraz puszcze wszystko na max i zobacze.

Ze wszystkim na maxa jak mcmt mam ~30 najmniej. Przewaznie 50. Strasznie skacze miedzy 25(rzadko)-30 a 60-70. Bez sensu takie granie. Różnicy w tym jak gra wygląda nie ma prawie żadnej, a przy moich ustawieniach mam 2x więcej klatek.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 lut 2010, 16:10 przez Adasi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
zbysiunio napisał(a):
panowie tak to zasypiemy forum konfiguracjami, a problemem jest kasa, a raczej jej brak na modernizację sprzętu, lub zakup nowego :( kwestia finansowa, każdy chciałby sobie pograć na luzie :arrow:

Obrazek
Sugerujesz, ze moj sprzet nadaje sie do modernizacji :?:
Tak to zasypiemy temat nic nie wnoszacymi komentarzami...

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 17:53 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 23:05
Posty: 33
Lokalizacja: Małopolska
a co to zmieni ? sprzęt każdy jaki ma taki ma, ile kasy w portfelu o tym świadczy to fakt i nic tego nie zmieni, co sugesti nie widzę wzmianki o tym czy ten komputer zły jeżeli masz kasę można mieć zawsze lepszy np. monitor 24 cale 1920x1200 na IPS


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 18:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, 20:58
Posty: 50
Lokalizacja: Żyrardów
Wiesz co gościu, wyjdź, nie wiesz nawet ocb w temacie.
Na zajefajnie mocnych maszynach gra chodzi kijowo i szukamy przyczyny. Nie pierdziel tu o pieniądzach i modernizacji sprzętów, które spokojnie ciągną na maxie Crysisa w fullHD.

_________________
Obrazek
http://www.Counter-Strike.PL
http://www.Board.Counter-Strike.PL
http://www.youtube.com/user/Wschood

Zapraszam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 8 gru 2009, 23:05
Posty: 17
KhazarOne napisał(a):
Wiesz co gościu, wyjdź, nie wiesz nawet ocb w temacie.
Na zajefajnie mocnych maszynach gra chodzi kijowo i szukamy przyczyny. Nie pierdziel tu o pieniądzach i modernizacji sprzętów, które spokojnie ciągną na maxie Crysisa w fullHD.


Po co szukacie przyczyny jak lada chwila wychodzi pełna wersja,DICE napisalo na swoim blogu,ze jest to kod z listopada i zoptymalizuje gre.Nie rozumiem po co teraz sie zastanawiac co nie tak jest w waszych PC.Ja juz sobie dalem spokoj i czekam na pełną wersję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2003, 22:30
Posty: 528
Lokalizacja: Gdańsk
Po co szukacie przyczyny jak lada chwila wychodzi pełna wersja,DICE napisalo na swoim blogu,ze jest to kod z listopada i zoptymalizuje gre.Nie rozumiem po co teraz sie zastanawiac co nie tak jest w waszych PC.Ja juz sobie dalem spokoj i czekam na pełną wersję.[/quote]
Optymista :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 12:01 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2007, 17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Polska
Pewnie zoptymalizuja jakoś tak, zeby to sie trzymało kupy, bo w tym momencie sprzety potencjalnie słabsze miewaja lepsze fps od potencjalnie lepszych. I to jest niedorzeczne. Gdyby chodziło o to, ze wszędzie chodzi źle, to coś innego, a jak narazie prezentuje się rosyjska ruletka. Mając 9600GT niektorzy maja stałe 60fps, inni GTX295 30 nie uciągają. Co do mnie:
Hardware:
CPU: e7300 @ 3,3GHz
RAM: 2x2GB A-DATA ~830mhz 4-4-4-12
GPU: 4850 ASUS TOP @ 705/1060
MB: P45 Neo3-FR

Software:
W7 64bit
Catalyst 10.1

BFBC2:
Level of Detail: medium
Texture Quality: medium
Shadow Quality: medium
Effects Quality: medium
Anti Aliasing: 1x
Anisotrophic Filter: 8X
Vsync: OFF
HBAO: ON
Resolution: 1024x768x32

Performance:
średnio 40 fps, najmniej jak widziałem dotychczas to 29, przy bajzlu i masą ludzi śmigającą i walącą ze wszystkiego co mają. Skacze do 60 jak mam okazję popatrzeć na podłogę.

Chciałem też podkreślić, że skok w performance pomiędzy ustawieniem proca z 2,66->3,3Ghz oraz ustawienia Catalyst z Quaility -> High Performance dały zmianę rzędu około 35% fps.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
ovne napisał(a):
Pewnie zoptymalizuja jakoś tak, zeby to sie trzymało kupy, bo w tym momencie sprzety potencjalnie słabsze miewaja lepsze fps od potencjalnie lepszych. I to jest niedorzeczne. Gdyby chodziło o to, ze wszędzie chodzi źle, to coś innego, a jak narazie prezentuje się rosyjska ruletka. Mając 9600GT niektorzy maja stałe 60fps, inni GTX295 30 nie uciągają. Co do mnie:


Nie zgodzę się. Zwyczajnie wszyscy inaczej tą grę ustawiają. Ja sobie wszedłem na pusty serwer, patrzyłem co ile daje fps, jak wygląda, ile zabiera itp, zrobiłem dobrą konfiguracje na mojego kompa i już. Niektórym nie przeszkadza, że mają 5 klatek, innym nie przeszkadza, że na dobrym sprzęcie trzeba ciąć detale, a jeszcze inni nie mogą wytrzymać bez wszystkiego na max. Na dobrym sprzęcie w tą betę można spokojnie grać z w miarę wysokimi fps'ami. Kwestia ustawienia. Rzeczywiście w tej grze bardzo ważny jest procek. Mój e8400 nawet na 4.2GHz nie wyrabiał i miałem połowe mniej klatek.

PS: Ustaw sobie wszystko tak jak ja mam i zobacz jak będzie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 22:49 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2007, 17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Polska
Sprawdzę jutro - zdam raport.
Ale na ten moment robiłem właśnie porównania dla siebie, nie ruszałem tylko rozdzielczości i AA. Całą resztę ustawiłem raz na high wszystko blur i hsbo czy jak mu tam on, anizotropia x8 mialem praktycnzie tyle samo klatek co wsio powylaczane, roznica była niepoliczalna zarówno w fraps, jak i niezauważalna podczas gry. I właśnie przez takie kruczki jak ten mój przypadek, że detale nie grają roli, nie uważam tej gry za poskładaną.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2010, 10:45 
Offline

Dołączył(a): 21 cze 2007, 23:50
Posty: 22
ovne napisał(a):
Sprawdzę jutro - zdam raport.
Ale na ten moment robiłem właśnie porównania dla siebie, nie ruszałem tylko rozdzielczości i AA. Całą resztę ustawiłem raz na high wszystko blur i hsbo czy jak mu tam on, anizotropia x8 mialem praktycnzie tyle samo klatek co wsio powylaczane, roznica była niepoliczalna zarówno w fraps, jak i niezauważalna podczas gry. I właśnie przez takie kruczki jak ten mój przypadek, że detale nie grają roli, nie uważam tej gry za poskładaną.

Mam praktycznie to samo- Ustawienia w 1920x1200 i wszystko na max daje mi tyle samo klatek co ustawienie 1240x800 co jest dla mnie kompletnie nie pojęte.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2010, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, 17:07
Posty: 1598
Lokalizacja: Poznan city
U mnie HBAO i AA przy wylaczeniu zwalniaja +50 klatek :!: Na minimalnych detalach mam ich ok 100... :omg:

_________________
Obrazek
M62 V8 4,4L
///Mcmt BMW Klub Polska member


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2010, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2005, 13:17
Posty: 521
Lokalizacja: Łódź
mateo1977 napisał(a):
ovne napisał(a):
Sprawdzę jutro - zdam raport.
Ale na ten moment robiłem właśnie porównania dla siebie, nie ruszałem tylko rozdzielczości i AA. Całą resztę ustawiłem raz na high wszystko blur i hsbo czy jak mu tam on, anizotropia x8 mialem praktycnzie tyle samo klatek co wsio powylaczane, roznica była niepoliczalna zarówno w fraps, jak i niezauważalna podczas gry. I właśnie przez takie kruczki jak ten mój przypadek, że detale nie grają roli, nie uważam tej gry za poskładaną.

Mam praktycznie to samo- Ustawienia w 1920x1200 i wszystko na max daje mi tyle samo klatek co ustawienie 1240x800 co jest dla mnie kompletnie nie pojęte.


A jaką masz grafę? Może po prostu gra na większej rozdzielczości zużywa więcej ramu na grafie ale działa tak samo szybko, stąd identyczna ilość klatek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2010, 00:15 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2010, 21:50
Posty: 44
Przestańmy już płakać, bo Dice twierdzi na forach EA, że optymalizacja gry teraz zupełnie inaczej wygląda i podobno w to będzie się dało grać na rzekomym C2D 2GHz i 7800.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL