Teraz jest 29 mar 2024, 00:33

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2010, 15:08 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2010, 15:02
Posty: 2
Hej!

Mam problem z betą BFBC2.
Wszystko śmiga ładnie, fps na bardzo dobrym poziomie, ale zawsze po kilku minutach gry wywala mnie do menu z komunikatem że połączenie z serwerem zerwane i mam sprawdzić swoje ustawienia internetowe.
Też tak macie? Tak się nie da grać :(.
Pozdrawiam.

P.S. System Windows 7 64 i 32 bit.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2010, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2007, 22:15
Posty: 94
Lokalizacja: st-ce
Dodaj swoje IP do listy dmz (zakladam ze masz router).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2010, 16:34 
Offline

Dołączył(a): 7 lut 2010, 16:27
Posty: 21
witam, czy mogl bys sprecyzowac gdzie to dodaje sie ip bo nie czaje. btw mam router

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2010, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam,
Mam ten sam problem i za bardzo nie wiem jak go ogarnąć.
@Blizzen czy mógłbyś cokolwiek rozjaśnić co należy zrobić?

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 02:12 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 14:44
Posty: 12
Dodawanie komputera do DMZ jest bardzo niebezpieczne i generalnie nie polecam, inna sprawa że w 90% przypadków ten sposób nie działa (np u mnie). Ale jeśli ktoś koniecznie musi sprawdzić to trzeba się zalogować na swoim routerze, opcja ta jest w zakładce Firewall. Pełna nazwa to Demilitarized zone - Strefa zdemilitaryzowana.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 04:49 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2007, 17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Polska
narazie nie ma innej solucji. znasz jakas?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 11:34 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 14:44
Posty: 12
Narazie nie ma żadnej solucji bo jednemu działa dmz, drugiemu działa forwarding portów, a trzeciemu nic nie działa. Teraz ci którym działało 3 dni temu piszą na forum, że problem wrócił. Czysta loteria.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2010, 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Problem nadal pozostaje :(

Ameryki pewnie nie odkryję, ale mam wrażenie, że to zrywanie połączenia po każdych 4-5min grania to problem z logowaniem. Bo za każdym takim zdarzeniem, trzeba się ponownie logować.

Zważywszy, że jak jesteśmy zalogowani i minie jakieś 4min (nie robimy nic), to z automatu nas wyloguje. I tu pewnie pies pogrzebany.
Ja u siebie na routerze mam wszystkie porty pootwierane, a mimo to nadal mnie wyrzuca i każe ponownie zalogować. Może trzeba podłubać w plikach i przedłużyć czas logowania na co najmniej 90 czy 120min?... :roll:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2010, 18:39 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 14:44
Posty: 12
Podobno niektórym pomaga ustawienie większej wartości TCP Timeout na routerze. Niestety nie każdy router posiada taką opcję... Powinna być gdzieś w zakładce "Administracja". Wystarczy ją podnieść do około 300 i powinno być ok. Jednak jeśli nie możesz znaleźć tej opcji pozostaje tylko czekać aż EA poprawi swój kod.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2010, 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Znalazłem przyczynę 4-ro minutowych sesji.
To tak, jak pisałem wcześniej czas logowania, po którym następuje wylogowanie (podobnie jak w e-bankach czy serwisach aukcyjnych).
Pojawia się ramka z napisem: "Connection issue: You have been disconnected due to lack of activity". Problem w tym, że w tym czasie w menu ustawiałem opcje wyszukiwania serwerów, a później przeglądałem opisy broni i trudno nazwać to "lack of activity" :roll:
Nie ma to nic wspólnego z ustawianiem routera czy czymkolwiek związanym z firewallem (na zdrowy rozum, to gdyby tak było, to nie wpuszczał by na serwery w ogóle...)

Dziwi mnie tylko, że jedni mają ten problem (czytając fora angielskie, to bardzo duża ilość osób), a inni nie.
Od czego to zależy?
Czy gdzieś można ustawić jak długo ma trwać logowanie, lub najlepiej gdzie tę opcję można wyłączyć, bo jest cokolwiek na wyrost - to w końcu nie jest bank.

Proszę o pomoc, bo chuć pogrania w BC2 jest spora, a nie ma jak :cry:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 10:58 
Offline

Dołączył(a): 25 sie 2008, 12:03
Posty: 30
też mam ten sam problem lecz ja nie mam routera xD, mam teraz swicza, a internet biegnie od modem -> plfon(telefon przez internet) -> swicz -> moj komputer i pies zagrzebany :/ patrzałem na modem to tam nie ma niestety żadnych portów a w plfonie tak samo jest jeden i już xD, ktoś to wo gule zgłosił ten bug ?? Jeśli nie to proszę mi napisać gdzie można wysłać że coś takiego się dzieje.

Patrzałem teraz właśnie na forum ea i tam to wo gule nie wiedzą o co kaman (nie wiedzą)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 14:51 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 14:44
Posty: 12
MLJA napisał(a):
Patrzałem teraz właśnie na forum ea i tam to wo gule nie wiedzą o co kaman (nie wiedzą)

oj wiedzą i to bardzo dobrze - wystarczy spojrzeć na statystyki tego tematu - http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc-beta/880805-connection-game-server-has-been-lost-20.html

co do oficjalnego stanowiska DICE w tej sprawie tutaj jest temat - http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc-beta/884207-fixes-rc2-client-closed-beta-bug-status.html
nasz problem to:
"Connection to server has been lost"
* This one is tricky. We have no solution yet.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 14:47 
Offline

Dołączył(a): 25 sie 2008, 12:03
Posty: 30
ja mowie o ea.pl ;P
ale dobrze ze przypomniałeś że są inne stronki :D
znalazłem, ale nic xD
"Connection to server has been lost"

* This one is tricky. We have no solution yet.
tez patrzałem kiedyś na ta pierwsza stronkę co podałeś to naprawdę dużo sposobów wypróbowali xD

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2010, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Możecie wierzyć lub nie, ale parę dni temu napisałem na forum ea o tym problemie (był już założony wątek, a ja byłem jednym z wielu). Po tym poście odezwał się do mnie niejaki Mikael z DICE.
Właśnie przed chwilą odbyliśmy kilkudziesięciominutową rozmowę i poprosił mnie o zrobienie kilku testów na przygotowanych plikach, które mi przesłał przez email.
Wysłałem mu też szereg plików z rejestru, które pomogą rozwiązać, jak przyznał, dość nietypowy problem.

Odezwie się do mnie za kolejne kilka dni, może wtedy coś już będzie wiadomo.

Ludzie z Dice pracują już w niedzielne wieczory, bo termin premiery gry jest coraz bliżej, a nadal jest kilka rzeczy, które nie pozwalają na wydanie tytułu.

Aha, z pierwszej ręki wiem, że w pełnej wersji nie będzie możliwości położenia się plackiem na ziemi - tylko kucanie. Jak tłumaczył Mikael ma to związek z dynamiką gry, oraz z rozwiązaniami programowymi z kładzeniem się wewnątrz budynków w ciasnych pomieszczeniach.
Podobna sytuacja z poruszaniem się na boki podczas biegu - też ma tego nie być w pełnej wersji, ma zostać tak jak jest teraz.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2010, 16:49 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2010, 18:52
Posty: 40
mnie również rozłącza z serwerem co 20 min;/ nie mam routera tylko modem, internet 20Mb, z innymi MP nie mam problemów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL