Teraz jest 18 kwi 2024, 11:12

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2010, 19:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
"Updating your stats" taki komunikat dostaję za każdym razem jak mnie wywala z serwera (co kilka minut z resztą :evil: ). Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale komunikat ten nie znika i można czekać w nieskończoność. Da się go wyłączyć tylko przez zamknięcie gry z poziomu windows i ponowne uruchomienie.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem i wie jak go rozwiązać?

Kolejna sprawa, to wywalanie z serwera z komunikatem "connection lost" - ma ktoś pomysły co z tym zrobić? Granie po 5 min to nie zabawa :cry:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 02:05 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 14:44
Posty: 12
Ja się spotkałem z problemem "Connection lost" jak również wiele innych osób na oficjalnym forum EA. Na razie DICE wystosowało komunikat "This one is tricky. We have no solution yet." Podobne jajca były też w BF 2142 i 1943. Pomysłów na tymczasowe rozwiązanie problemu jest dosyć sporo, jeśli masz router to spróbuj:
- odblokuj porty od 49000 do 55000
- ustaw komputer w DMZ
- wyłącz firewall w routerze i kompie
- podłącz komputer stricte do modemu
Mi pomogło to ostatnie, ale niestety sposób ten odcina resztę domowników od sieci co naraża mnie na śmierć w męczarniach, więc niestety trzeba czekać na patch od DICE (o ile takowy wyjdzie bo jest duża szansa na to, że łatkę dodadzą dopiero do wersji finalnej).

Co do "Updating stats" jest sposób na ponowne zalogowanie się bez restartu gry. Jak Cie wywala, zamiast klikać "Ok" naciśnij "x" i tak w każdym okienku aż wyjdziesz do głównego menu. Teraz już bez problemu powinno się zalogować po kliknięciu "Login".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 02:34 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
evilcry ja widze ze ty masz rozdwojenie jazni... najpierw czegos nie polecasz potem sam to robisz.
jesli twoj problem sie rozwiazal przez ominiecie routera to w nim masz wlasnie problem...
aha
nigdy ale to przenigdy nie wylaczajcie firewalla

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 14:44
Posty: 12
Okota napisał(a):
evilcry ja widze ze ty masz rozdwojenie jazni... najpierw czegos nie polecasz potem sam to robisz.
jesli twoj problem sie rozwiazal przez ominiecie routera to w nim masz wlasnie problem...

Nadal nie polecam dmz i radze najpierw odblokować sobie porty, ale jak ktoś chce sprawdzić (co zaznaczyłem w tamtym temacie) to niech sobie sprawdza, powtarzać sie nie będe że to niebezpieczne bo mi nikt za to nie płaci. Super, dzieki że mnie oświeciłeś że problem jest w routerze. Tylko skoro multum ludzi mających różne routery i różnych operatorów ma ten sam problem to chyba raczej błąd jest gdzieś indziej. Pozatym ciekawe jakby zareagowali gdyby im EA powiedziało żeby sobie lepsze routery kupili bo problem jest po ich stronie :P

Cytuj:
nigdy ale to przenigdy nie wylaczajcie firewalla

To samo można powiedzieć o dmz, ale jak sie chce znaleźć co szwankuje to trzeba wyłączać po kolei, aż w końcu sie natrafi na problem.

PS. jak chcesz dalej polemizować to najpierw przeczytaj sobie ten temat
http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc-beta/880805-connection-game-server-has-been-lost-19.html
19 stron, 460 postów, 16000 wyświetleń, miłej lektury
pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mam router Cerberus od Pentagrama, model bodaj 6331-6. Tam nie ma możliwości wyłączenia firewalla, ale nie mam też zaznaczonych żadnych ograniczeń.
Pozostaje podłączenie przez fabryczny modem od neostrady, ale chyba jednak poczekam na jakąś łatkę, bo ogranicza to dostęp do bezprzewodowego netu.
Miało być tak pięknie, a jest do bani... :cry:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL