Teraz jest 8 paź 2024, 00:28

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lip 2010, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 01:47
Posty: 13
Otóż jak w temacie mam problem z płynnością gry. Gdy wbije na jakiś serwer to przez pierwsze 3 minuty gra się płynnie, natomiast później, co 20 sekund, fpsy spadają do 8 i jest tak przez 4 sekundy i potem znowu płynnie i tak w kółko. Granie jest tak uciążliwe, że praktycznie niemożliwe i nie wiem co jest tego przyczyną bo ok. 3 tygodnie temu wszystko było normalnie. Gram na low detalach.

Mój notebook:

System operacyjny : Windows Vista Home Premium 64-bit
Service Pack: Service Pack 2
Ilość ram: 4 GB
Procesor : Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 4650

P.S Skanowałem Antywirusem dysk twardy i nie znalazło wirusów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 08:15 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Podaj oznaczenie procesora ...

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2010, 16:11
Posty: 41
zobacz czy ci się notebook nie przegrzewa.... jeśli tak to kup jakieś podstawki chłodzące,niewiem jak wydajne są ale powinno pomóc :)

na laptopie kiedyś <2-3 lata temu >grałem w cs 1.6,na samym początku chodziło dobrze,lecz po miesiącu-ścinki i zawieszanie się grafiki przez słabe chłodzenie.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 11:00 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 01:47
Posty: 13
Grzeje się okropnie, jak włożę dłoń pod niego to parzy. Ale wcześniej tak się nie grzał. Dlaczego tak teraz się dzieje?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 11:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Sprawdź temperatury. Poparzona łapka to nie jest najlepszy termometr.
matix757 napisał(a):
Grzeje się okropnie, jak włożę dłoń pod niego to parzy. Ale wcześniej tak się nie grzał. Dlaczego tak teraz się dzieje?

A co by było jakbyś nie odkurzał np. przez 2 lata? :lol: W lapku są wentylatorki - to jeszcze bardziej sprzyja zbieraniu się kurzu. Możesz też mieć jakąś lipną pastę termoprzewodzącą.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 11:34 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2010, 16:11
Posty: 41
w laptopach karty graficzne przy graniu strasznie się grzeją,notebook'i itd to do przeglądania stron,komunikatory itd,nie do grania bo tak właśnie się dzieje-grzeje się wszystko ponieważ wszystko jest ściśnięte,nawet wg. mnie te laptopy do gier za 5000 zł czy ile tam nie opłaca się kupować,bo i tak się zepsuje szybciej od stacjonarnego,albo spadnie,.Stacjonarny z chłodzeniem jest w sam raz, ostatnio zmieniałem obudowę to mam zestaw wiatraków 2x200mm<przód i góra>2x120mm<bok i tył> mogę mieć więcej ale jak narazię płyta główna nie pozwala <mATX ;/ >.
Radzę ci kupić Stacjonarnego lub dobre podstawki chłądzoce


ta podstawka myślę że by była dobra> klik

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Mobilne grafy z górnej półki raczej nie zostały stworzone do przeglądania stron i komunikatorów :lol: Jeśli komp stoi w miejscu - stacjonarka będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ale jak potrzeba sprzętu mobilnego - odpada. Laptop będzie droższy, ale cóż - jak nie ma innego wyjścia, to się bierze laptopa.
Do chłodzenia polecałbym zrobić coś samodzielnie - zasilacz sieciowy 12V + jakieś wentylatorki - będzie wiało dużo mocniej, niż z podstawek podłączanych do USB. A do tego możemy chodzić te obszary, które najbardziej się grzeją.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 12:55 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 01:47
Posty: 13
Chyba kupię sobie nowego kompa, bo co mi z tej podstawki i tych wentylatorków jak i tak za rok nowe gry na tym lapku nie będą chciały działac plynnie.
A kurzu w laptopie raczej nie ma bo mam go dopiero od września.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Ale temperatury mógłbyś sprawdzić - http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 14:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Procesor zapewne t6400. Może się w środku kurzu nazbierało co blokuje przepływ powietrza.
p.s. latek to HP pavilion? Jeśli tak to gorzej kupić nie mogłeś i pozbądź się go jak najszybciej :)
Zmierz temperatury podczas gry podanym post wcześniej HWmonitorem i daj znać

edit: nie zapominajmy, że teraz mamy lato, powietrze coraz cieplejsze = lapki i stacjonarki bardziej się grzeją ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 20:10 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 01:47
Posty: 13
Tak, laptop to HP Pavilion a dokładnie dv7-2173cl. Temperatury podam później jak będę miał więcej czasu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2010, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Zapewne w okolicy 100 stopni procek jak i grafa. Zablokuj wentylator wykałaczką albo jakimś drucikiem tak aby się nie kręcił i przyłóż odkurzacz do wlotów i wylotów powietrza, powinno trochę pomóc. Ewentualnie możesz jakąś podkładkę chłodzącą kupić, ale to doraźne rozwiązanie. Następnym razem dowiedz się trochę więcej o sprzęcie który chcesz kupić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2010, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 01:47
Posty: 13
Tutaj macie temperatury:

http://img692.imageshack.us/img692/1980 ... pany2u.png

Teraz już laptopa do grania nie będę kupował, tylko lepiej i taniej wyjdę na nowym kompie. Ale dalej mnie to trochę zastanawia dlaczego wszytko wcześniej było OK, a teraz tak się tnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2010, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Coraz więcej kurzu w środku lapka + coraz wyższe temperatury na zewnątrz, procek robi się coraz cieplejszy i przy pewnej temperaturze włącza się zabezpieczeni przed spaleniem podzespołów co obniża wydajność. Nie zdziw się jak komp będzie się nawet wyłączać podczas gry. Temp. karty jeszcze może być ale procek i dysk mają za ciepło. Jeżeli nie musisz nigdzie nosić laptopa i stoi ciągle na biurku to nie ma sensu go kupować. Za tą samą cenę można kupić stacjonarkę dużo wydajniejszą. I przy zakupie nie kieruj się firmą, bo nie ma dobrych firm - są jedynie udane modele/serie laptopów. Polecam portal http://www.notebookcheck.pl i forum


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2010, 11:21 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2010, 01:47
Posty: 13
Nie będę rozbierał lapka, bo jeszcze coś uszkodze. Kupię nowego kompa, bo i tak laptop stał caly czas w jednym miejscu więc nie potrzebna mi mobilnośc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL