Teraz jest 20 kwi 2024, 06:50

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Działanie gry.
PostNapisane: 3 kwi 2012, 21:49 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
Witam,
Mam pewien problem. Posiadam oryginalną grę Battlefield Bad Company 2. Oto sprzęt na którym odpalam grę:
- Intel Core 2 Duo e5200 2.5 Ghz nie podkręcany, wentylator BOX
- Gigabyte Radeon hd4850 512mb ZALMAN
- Ram 4GB
- Windows 7
- Dysk 320 GB
- Zasilacz Qoltec 400W
Problem tkwi w tym, iż oglądając gameplaye gra wygląda całkiem stabilnie. Kiedy odpaliłem single player wszystko działało pięknie, nic nie zacinało, żadnych spowolnień w grze. Moja fascynacja skończyła się na odpaleniu trybu multiplayer. Ping był OK, a gra łapała scinki. Dopiero po ustawieniu na niskią grafikę gra zaczęła jakoś chodzić (30 fps). W singlu gra łapie 45-50 fps, a w multi jakies 25, no 60+ patrząc w niebo xD. Da się coś zrobić, aby gra działała na średnio wysokich bez AA i V-Sync? Bardzo zależy mi na tej grze a narazie nie mam pieniędzy nakupienie nowego kombajna, więc muszę się zadowolić tym co mam obecnie. Macie może jakieś propozycje?? HELP!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2012, 22:52 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2011, 01:44
Posty: 112
Tutaj problem leży w grafice.. dzisiaj 1 Giga pamięci na grafice to minimum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2012, 08:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2010, 18:59
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Spróbuj zrobić takie coś:
Kod:
[WindowSettings]
Width=1280
Height=720
Fullscreen=true
RefreshRate=60
VSync=false
[Sound]
Quality=low
VoipEnable=true
SpeakerCount=0
[Graphics]
Effects=low
Soldiers=medium
Vehicles=medium
Overgrowth=medium
Undergrowth=medium
StaticObjects=medium
Terrain=medium
Shadows=low
Bloom=false
HSAO=false
MSAA=0
Water=low
MainQuality=custom
Texture=low
DxVersion=9
Aniso=0
Detail=medium
RenderAheadLimit=0
Fov=75
[Chat]
ChatWindowAlpha=10
SmallChatWindowTimer=5

Wejdz na C:\Users\(nazwa twojego konta)\Documents\BFBC2 i odszukaj plik settings.ini. Wklej to co dałem wyżej do tego pliku zastępując to co było oryginalnie. I zobacz co ci to dało..

_________________
Asus X53SV-SO1009V-8 Intel® Core™ i3-2330M (2,2GHz; 3MB) || 8GB DDR3 1333MHz || Intel HD 3000 + Geforce GT540M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwi 2012, 19:24 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
Troche pomogło ale grafika jest taka sobie. Gram na maksymalnej dla mnie rozdzielczości 1440x900. Czy podkręcenie procesora do 3GHz coś by dało? Bo teraz ustawiłem sobie tekstury i szczegóły na wysokie a efekty i cienie na średnie. Bez AA i pozostałych opcji i mam 25 fps. Troche mało a dla mnie gra na niskich ustawieniach nie satysfakcjonuje. Prosze o pomoc. Z góry dziekuję :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwi 2012, 07:30 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Zmień zasilacz przed próbami podkręcania. Zasilacze Qoltec mają kiepskie linie 12v i ze stabilnością napięcia bywa różnie.
OCZ 500W i komputer dostanie kopa :) Oczywiście zmiana na czterdzoniowca pozwoliłaby na spokojna grę na High nawet w BF3.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 14:28 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
Miałem zamiar zmienić procesor ale przeraziłem się gdy zobaczyłem ceny - ok. 600-700zł bo mam taki chu*owy socket na płycie głównej, że szok. LGA775 - moim zdaniem najgorszy socket bo nie ma na niego tanich czterordzeniowców. Płyta główna to MSI G31M3-f. Naprawde na tym Qltecu nic nie wyciągne z procem?? Z góry dziekuję :-)

EDIT:
Panie moderatorze sorry, że zrobię odkop ale nie potrzebuje nowego tematu bo dotyczy też problemu działania gry. A mianowicie - grafika. Mam taki problem, że kiedy patrze na obiekty, załóżmy, że są to drzewa, to wyglądają jak obiekt 2D, po prostu jak tekstura obracająca sie wokoło tak, aby było złudzenie, że to obiekt, a po podejściu bliżej robi się ładnie w obiekt 3D. Dodam, że dzieje się tak nawet kiedy ustawienia są na maksymalnych detalach. Dosłownie tak, jakby się obiekty przede mną rysowały, nawet te małe jak puszki czy skrzynki, nie widać ich a po podejściu bliżej jakby znikąd się pojawiają. Cienie to samo - z troszkę dalszej odległości wyglądają na mocno poszarpane, jak minecraft ale po podejściu bliżej wyglądają świetnie. To samo z żołnierzami - z dala wyglądają jak we werkach do ziemniaków ;-) POMOCY!! BO MNIE TO DENERWUJE JUŻ A NIE WIEM JAK SIĘ Z TYM UPORAĆ!! Dodam, że sterowniki najnowsze, komp wyczyszczony. I jeszcze raz śmiem zapytać czy to podkręcenie do 3 ghz da jakieś efekty?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
LeVaN napisał(a):
Miałem zamiar zmienić procesor ale przeraziłem się gdy zobaczyłem ceny - ok. 600-700zł bo mam taki chu*owy socket na płycie głównej, że szok.
Możesz poszukać 4-rdzeniowego AMD - w tej cenie może znajdzie się razem z mobo i RAMem.
LeVaN napisał(a):
Naprawde na tym Qltecu nic nie wyciągne z procem??
Jeśli masz kasę, to możesz spróbować - jak coś się spali, to kupisz sobie nowe części. Tego typu zasilacze są tylko po to, aby znajdowały się w budzie. W środku masz karton.
LeVaN napisał(a):
Mam taki problem, że kiedy patrze na obiekty, załóżmy, że są to drzewa, to wyglądają jak obiekt 2D, po prostu jak tekstura obracająca sie wokoło tak, aby było złudzenie, że to obiekt, a po podejściu bliżej robi się ładnie w obiekt 3D.
Słówka kluczowe - LOD, billboardy. Jeśli problem naprawdę dokucza, to wrzuć screeny, bo nie wiem czy to, co widzisz, widzi każdy, czy może coś się kaszani z odległościami.
LeVaN napisał(a):
I jeszcze raz śmiem zapytać czy to podkręcenie do 3 ghz da jakieś efekty?
Da. Jakieś. Jak chcesz naprawdę zobaczyć różnicę, to lepiej zmienić procka.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 15:52 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
Ooo właśnie, LOD czy jakoś tak, że sie jakby pojawia z pewnej odległości dopiero. Masz jakiś sposób na to??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
LeVaN napisał(a):
Ooo właśnie, LOD czy jakoś tak, że sie jakby pojawia z pewnej odległości dopiero. Masz jakiś sposób na to??
Różne LODy stosuje się po to, aby zwiększyć wydajność. Jak ustawisz wszystko na max, to jakość obrazu powinna być najlepsza.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2012, 16:41 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
A da się to jakoś ręcznie ustawić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2012, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Jeszcze nie tak dawno narzekałeś na wydajność - teraz chcesz ją jeszcze obniżyć?
Możesz zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym. Jeśli to za mało, musiałbyś zmodyfikować kod źródłowy, albo dobrać się do RAMu - raczej słabo to widzę.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2012, 20:35 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
Z wydajnością pomógł mi program Battle Encoder Shirase ;-) A ten kod źródłowy to jest dużo roboty?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2012, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Najpierw musiałbyś go mieć - a nikt normalny takiego czegoś nie udostępni.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2012, 16:27 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2012, 21:38
Posty: 11
Znalazłem filmy, mam to samo co ten pan:
http://www.youtube.com/watch?v=r7FYpk0tQB0
http://www.youtube.com/watch?v=ioOKejJY ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=Y1znkgmD ... ure=relmfu
Na pewno nie da rady jakoś tego zrobić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2012, 14:31 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Pożycz od kogoś markowy zasilacz o mocy conajmnie 500W a ujrzysz różnicę. U ciebie karta pracuje na pół gwizdka bo ma za mało mocy. Możliwe że masz badziewną płytę główną, z kiepskim chipsetem które nie potrafi obsłużyć komunikacji procesor-karta.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL