Teraz jest 29 mar 2024, 00:18

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2010, 23:21 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2010, 14:18
Posty: 35
Nie ma jakiegoś "manuala" do tego? Przecież już setki osób to robiły.

Jak połączyć się z tym hostem co go kupiłem na PT? Jest Jakiś przeglądarka do ściągnięcia ze strony PT ale jakoś średnio działa. Czy może nadal z tym hostem łączę się prze program u siebie na komputerze. Bo tego tez próbowałem i mi się nie udało :/

Znalazłem na stronie PT info co trzeba wprowadzić w config tego. Czyli IP Hasło, port. Zrobiłem to jak trzeba i nadal nic się nie dzieje. :/

A niestety nie bardzo chyba mam się kogoś poradzić bo nikt tego nie robił i przecieramy szlak dopiero. Ale zapytam bo może ktoś będzie miał pomysł jak rozwiązać sprawę. Nie do końca z nas klan. Raczej kilka osób które znalazły sobie rozrywkę po pracy :)

Update :)

Sprytny jednak ze mnie chłopaczyna i dałem radę :)
Więc zrobiłem tak. Przez WWW na primarytarget.com dostałem się na serwer PRoCona który kupiłem. Tam w configu dodałem informację na temat serwera BFBC2 który mam z gameservers.com. Potem w PRoCon zamiast podawać ip serwera BF podałem ip serwera PRoCon z PT i poszło :)

W sumie nic trudnego wystarczy trochę cierpliwości i zdrowy rozsądek :)

Mam teraz jedno pytanie na które znam nawet chyba odpowiedz ale wolę się upewnić. Czy jeżeli mam w PRoCon na komputerze zainstalowaną wtyczkę to muszę ją również doinstalować na hosta żeby działało? Przypuszczam że tak bo to dosyć logiczne :)

_________________
Obrazek

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

— Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2010, 23:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 16:49
Posty: 245
Lokalizacja: Bar "100 Radów"
Tak plugina ssiesz z phogue forum i wrzucasz na host.Procon nie jest trudny o ile sam sobie tego nie wmówisz ;)

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 01:48 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2010, 14:18
Posty: 35
Dokładnie

Nie robiłem tego wcześniej tak że tu były problemy. Teraz już wie co i jak żeby działało :) Dzięki twoim radom i na szczeście mojej cierpliwości udało się ogarnąć. Przy okazji zrobił się help

Odnośnie już ustawień samego serwera. Jest coś co się powinno ustawić? Pomijam rzeczy które ustawia się w zależności od preferencji w grze. Chodzi mi bardzie o ustawienia które są zalecane ogólnie.

PS. Grałem chwilę dzisiaj na waszym serwerze. Nawet chyba byłeś. Nick jak tu tyle że bez 47.

_________________
Obrazek

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

— Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 11:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 16:49
Posty: 245
Lokalizacja: Bar "100 Radów"
Yeap ;) chyba nawet to był harvest w rushu o ile się nie mylę ;) warto sobie streaming z pbb założyć co by Ci czituchy nie wchodziły na serwer.Tak poza tym to tylko gameplay dostosuj,respawn i takie tam pierdółki.


P.S. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany systemem procon to w tym topicu znajdzie kilka dobrych wskazówek do połączenia serwa gry i serwa Procon.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2010, 18:28
Posty: 10
jakby co takze sluze pomoca w proconie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 12:44 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2010, 14:18
Posty: 35
Adriano47 napisał(a):
warto sobie streaming z pbb założyć


A po polsku? :)

Tak Harvest, ale chwilę miałem tylko :) Ale przypuszczam że pojawię się częściej u was jak by co.

Co do topica to faktycznie zrobił się z niego dobry poradnik. I jak by co i ja teraz też już mogę kilku porad z podstaw udzielić.

PRoCon ma jeszcze dla mnie jedną zasadniczą zaletę. Wersję na telefon. Jest mocno ograniczona w stosunku do wersji na PC. Ma podstawowe funkcje jak chat, kick, ban, zmiana mapy, ale teraz jak PRoCon jest zainstalowany zdalnie to przynajmniej nie potrzebuję lapka żeby coś zmienić albo wychodzić z gry.

Pytanie odnośnie PRoCon:

Tickets i Ticket bleed speed.
Wiem że jeden odnosi się do ilości spawn na mapie i tu będzie pewnie tickets. A ten drugi?

A dwa to w którym miejscu ustawiać pluginy. Bo są dwie zakładki gdzie można je znaleźć: Plugins oraz Parent Layer Control -> Plugins. W tej drugiej jest napisane że w przyszłości zostanie usunięta :)

To chyba na razie tyle z pytań odnośnie PC ale bez obawy na pewno będę miał zestaw nowych :)


W między czasie przetestowałem tez jeszcze Wolfcon i Guardian, ale jednak PRoCon jakoś najbardziej mi właśnie przypadł do gustu.

_________________
Obrazek

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

— Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 16:49
Posty: 245
Lokalizacja: Bar "100 Radów"
Pluginy w plikach serwerowych na stronie operatora procona.Streaming Pbb to wsparcie dla serwera gdy to masz każdy cheater do tej pory złapany na haxach nie wejdzie na twój serwer albo coś w tym rodzaju ;)
A co do tickets bleed speed to wybacz i ja nie wiem co to.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 18:53 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2010, 14:18
Posty: 35
W którym miejscu ustawia się to z PB?
Bo już się zarejestrowałem na stronie i w ogóle :) Oczywiście próbuję sam jak zwykle żeby nie było że chce iść na łatwiznę :)

Mi w tych wszystkim brakuje jakiegoś zarządzania przez www. Szczególnie jeśli już PRoCon działa na zewnętrznym serwerze. To tak w ramach przemyśleń :)

_________________
Obrazek

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

— Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 07:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Jak coś to dysponuję kontem shell i własnym VPS-em, więc mogę komuś odpalić coś do administracji (żeby zarządzać tym przez www), jeżeli tylko będzie jakaś konkretna wersja pod Linuksa, bo kilka miesięcy temu szukałem czegoś i wszystko dla BC2 było tylko pod Windows, ale były zapowiedzi wersji pod Linuksa, więc może już coś ruszyli z tym.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, 16:49
Posty: 245
Lokalizacja: Bar "100 Radów"
h2o napisał(a):
W którym miejscu ustawia się to z PB?
Bo już się zarejestrowałem na stronie i w ogóle :) Oczywiście próbuję sam jak zwykle żeby nie było że chce iść na łatwiznę :)

Mi w tych wszystkim brakuje jakiegoś zarządzania przez www. Szczególnie jeśli już PRoCon działa na zewnętrznym serwerze. To tak w ramach przemyśleń :)

Kolego tu Ci nie pomogę gdyż nie ja to u nas ustawiałem ale tam na stronie pbbansa musi być jakiś tutotrial.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 11:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2010, 18:28
Posty: 10
h2o napisał(a):
Adriano47 napisał(a):
warto sobie streaming z pbb założyć


A po polsku? :)


na PBBANS.COM rejestrujesz sie, podajesz dane serwera, dodajesz kilka linijek kodu do ustawien serwera, zglaszasz prosbe do nich o udostepnienie bazy, czekasz ok 2 dni i masz pelen streaming, dostep do master ban itp

h2o napisał(a):
A dwa to w którym miejscu ustawiać pluginy. Bo są dwie zakładki gdzie można je znaleźć: Plugins oraz Parent Layer Control -> Plugins. W tej drugiej jest napisane że w przyszłości zostanie usunięta :)


Plugins - to katalog na twoim kompie
Parent Layer Control - zakladka w kotrej znajdziesz pluginy, ktore sa umieszczone na serwerze procona u twojego providera oraz accounts - konta adminow serwera ktore sa dodane na serwerze u twojego providera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 12:10 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2010, 14:18
Posty: 35
[PURE]Iceman napisał(a):
Plugins - to katalog na twoim kompie
Parent Layer Control - zakladka w kotrej znajdziesz pluginy, ktore sa umieszczone na serwerze procona u twojego providera oraz accounts - konta adminow serwera ktore sa dodane na serwerze u twojego providera

Czyli w sumie interesuje mnie tylko zakładka Parent Layer Control jeśli chodzi o wtyczki. Bo to co tam ustawie, będzie działało na stałe że tak powiem?

_________________
Obrazek

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

— Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2010, 18:28
Posty: 10
jesli hostujesz procona to zdecydowanie tak, pluginy lokalne moga sluzyc do testow :) ale jak przez chwile uzywalismy podwojnie obydwu to cyrki byly :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 17:57 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2010, 14:18
Posty: 35
No można się tego domyślić że serwer zgłupieje. Czyli generalnie wrzucam pliki *.cs do Plugins/BFBC2 na serwer i z automatu pojawią się w kliencie PRoCon na komputerze po połączeniu z hostem, jak rozumiem.

_________________
Obrazek

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

— Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2010, 09:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2010, 18:28
Posty: 10
h2o napisał(a):
No można się tego domyślić że serwer zgłupieje. Czyli generalnie wrzucam pliki *.cs do Plugins/BFBC2 na serwer i z automatu pojawią się w kliencie PRoCon na komputerze po połączeniu z hostem, jak rozumiem.

TAK, ale pojawia sie dopiero po zrestartowaniu uslugi procona na serwerze


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL