Teraz jest 28 mar 2024, 11:05

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2010, 21:17 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 23:05
Posty: 33
Lokalizacja: Małopolska
na polskich serwerach gra się lepiej szybciej, ale wiele zachodnich też dobrze chodzi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 09:47 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
p3g42 napisał(a):
No proszę nawet nie wiedziałem że zajmuje się tym Firma Inea :)
Mam tam dobrego znajomego. :P
Myślałem że oni tylko są dostawcą internetu...


INEA nie prowadzi serwerów gry BC2 i na dzień dzisiejszy nie będzie się tym zajmowała ...
INEA je tylko wynajmuje w firmie GAMESNET, który jest niestety w tej materii jedynym partnerem EA w Polsce.
I jako jedyna firma w Polsce może stawiać serwery gry BC2.

Zapomnijcie o postawieniu sobie serwera BC2 w Pukawce, SkillNet czy INEA ...

INEA może Tobie ewentualnie postawić CM w BF2142, lub nierankingowego BF2 .
Tak jest prawda i szkoda że wiciu się nawet na ten temat nie zająknął :lol:


Osobiście bym się cieszył z konkurencji lecz niestety przynajmniej w BC2 GAMESNET jest monopolistą ...
Choć w stawianiu serwerów rankingowych serii Battlefield jest już od dawna monopolistą w naszym kraju :(

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 12:19 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2005, 07:49
Posty: 108
Lokalizacja: Poznań
Sokar44 napisał(a):

INEA nie prowadzi serwerów gry BC2 i na dzień dzisiejszy nie będzie się tym zajmowała ...

O lul.. a kto się teraz zajmuje serwerami BC2 ? :) Nie aby G4G/INEA ?
Wiem wiem.. chodzi ci hosting za kasę. To się zgadza... ale o tym w dalszej części posta.

Sokar44 napisał(a):
INEA je tylko wynajmuje w firmie GAMESNET, który jest niestety w tej materii jedynym partnerem EA w Polsce.
I jako jedyna firma w Polsce może stawiać serwery gry BC2.
Zapomnijcie o postawieniu sobie serwera BC2 w Pukawce, SkillNet czy INEA ...
INEA może Tobie ewentualnie postawić CM w BF2142, lub nierankingowego BF2 .
Tak jest prawda i szkoda że wiciu się nawet na ten temat nie zająknął :lol:

8) Za mało grania u was drodzy gracze a za dużo kombinowania. Kto z kim gdzie jak i dlaczego i ile na tym zarobili. Zwłaszcza to ostatnia część tego zdania zdaje się być istotna :) .
Od razu muszę wyprostować pewną rzecz.. INEA nie zajmuje się hostingiem serwerów za kapuchę. Serwerki prowadzą jej gracze (całkiem mocna ekipa z pomysłami) . G4G.. hasło jak najbardziej trafne w tym przypadku. INEA ma własną infrastrukturę. I nie będzie się zajmowała serwerami za pieniądze choć by z tego powodu że jest operatorem multimedialnym a nie GSP. Gry są bonusem dla graczy. Miejscem gdzie stała grup aludzi gra i bawi się od LAT. Tyle w temacie INEA.


Cytuj:
Osobiście bym się cieszył z konkurencji lecz niestety przynajmniej w BC2 GAMESNET jest monopolistą ...
Choć w stawianiu serwerów rankingowych serii Battlefield jest już od dawna monopolistą w naszym kraju :(


Smucisz się z tego powodu ? Wydaje mi się że problem leży gdzieś indziej.
Hmm a ja podam przykład z innego podwórka. Quake Wars... Pamiętacie taka grę ? Żyje ta gra ? Ano nie.. umarła. Gra trafiła do jakiejś taniej serii choć i tak pewnie nikt jej już nie kupuje. Zapowiadała się z tego super strzelanka. Ale szybko okazało się że wprowadzono ta system rankingu. Znany wam choćby z BF2. Chcesz mieć rangę.. postaw serwer rankingowy. Dzielnie ruszyłem na podbój dystrybutora gry ( przypominam że producentem była Activision). Telefony, maile, prośby. Guzik. Tankingu INEA nie dostanie. Dlaczego ? Do dzisiaj nie wiem (nie uzyskałem odpowiedzi). W Polsce powstały 3 (słownie 3\trzy) serwery rankingowe tej gry. Hostowali je chyba shootersi. Gra szybko umarła w Polsce, a dystrybutor pewnie do dzisiaj nie wie dlaczego ludzie przestali te grę kupować w elektromarketach. Tak się kończy czasem polityka wielkich producentów i traktowania naszego kraju jako II ligi. Aż się prosi przytoczyć przykład XBox Live. To mniej więcej podobny przykład. Konkurencja konkurencją.. ale pytanie innego rodzaju.. czy tej konkurencji chce sam PRODUCENT ? Śmiem wątpić że nie. Ze szkodą dla wszystkich graczy i ze szkoda dla samych GSP. Tak się składa że wszyscy GSP w Polsce jak i gracze jedziemy na tym samym wózku. GSP mają związane ręce przez Producentów gier... a Producenci "zmuszają" graczy by wykupywali slociki w jakiś zachodnich hostach. Taaaa...
Moim zdaniem to mega progress że Gamesnetowi udało się podpisać umowę z DICE. Piszę to jako gracz. A dzięki naszej inicjatywie... mam na myśli INEĘ i G4G możemy sobie pograć na krajowych pingach w grę która może stać się niezłym hiciorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 13:01 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 23:05
Posty: 33
Lokalizacja: Małopolska
Frontline też były serwery płatne i darmowe ale po powstaniu darmowych i kasa przestała płynąć postanowiono nie robić nowych map, i patchy a zajęto produkcją nowej gry HOMEFRONT :) ale to się nie spodobało ludziom i z tego co wiem gra już umiera dużo clanów jak np: OMEGA przenosi się na Bad Comp. 2 ale tu gra się inaczej :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 13:27 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
wiciu "no offence" :P

Tak jak w przypadku BF2 czy BF2142 istniała możliwość postawienia serwera (nierankingowego) publicznego bądź prywatnego u różnych firm hostingowych tak w przypadku Bad Company 2 jedyną taka firmą będzie Gamesnet.

I to mnie smuci.

Niestety , coś ostatnio GN ma coś nie tak z maszynami bo ping jest niewielki ale lagi okrutne.
I rzecz dziwna, nie u każdego.
I nie jest to wina utraty pakietów jak nam próbowano udowodnić.
A wiem co pisze bo mój dawny klan =SWT= dzierżawi rankeda BF2142 .
Tu możecie przeczytać o problemach z lagami : http://clanswt.pl/forum/viewtopic.php?t=280
Problemy z lagami zaczęły się ok października i trwają z różnym nasileniem do dziś.
Mimo monitów lagi występują.
Dziwne że w tym samym czasie grajac z wyższym pingiem na zagranicznym serwerze takich lagów nie miałem.

Podobnie jest z serwerami do BC2, na KillerCreation czy GameSerwers nie mam takich lagów jak na serwerach GN a jestem z Poznania gdzie stoją serwery ...
Dlatego serwery rankingowe BC wynajmowane przez polskie klany będą miały najczęściej lokalizacje w Holandii, W. Brytanii czy Niemczech ...
GN jako monopolista niestety , niezbyt się przykłada do rozwiązania tego problemu , wychodząc z założenia że i tak jakaś część klanów czy innych wspólnot graczy, wykupi serwer w kraju.

I na to chciałem zwrócić uwagę ...

A Quake Wars zabił brak patchy i wsparcia od producenta a nie system rankingowy...
Battlefieldy są cały czas wspierane, patchowane i to jest naprawdę ważne ...


wiciu napisał(a):
A dzięki naszej inicjatywie... mam na myśli INEĘ i G4G możemy sobie pograć na krajowych pingach w grę która może stać się niezłym hiciorem.


A dzięki klanowi =SWT= możesz sobie pograć na krajowych pingach w BF 2142.
A dzięki wielu, wielu innym klanom będziesz mógł sobie pograć na krajowych pingach w grę która może stać się niezłym hiciorem.
Chwała Wam za to ale nie będziecie jedyni :P

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 14:05 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2005, 07:49
Posty: 108
Lokalizacja: Poznań
Sokar44 napisał(a):
wiciu "no offence" :P

Tak jak w przypadku BF2 czy BF2142 istniała możliwość postawienia serwera (nierankingowego) publicznego bądź prywatnego u różnych firm hostingowych tak w przypadku Bad Company 2 jedyną taka firmą będzie Gamesnet.

I to mnie smuci.

Ale to nie wina GN. Podałem Ci przykład Quake Warsa. Mało tego .. My też chcieliśmy mieć serwer rankingowy BF2. Też fiasko. GN nawet nas w tym wspierał. Poważnie !. Po prostu nie idzie się przebić do producenta gry. Może my jesteśmy za małymi bolkami ? Pewnie tak :) A to że pliki serwera dostają tylko ZAUFANE firmy hostingowe ? Czy to wina GN ? To polityka EA. Padło na GN. :) Należy im tylko pogratulowąć że potrafili być operatywni.
Co do lagów.. w dniu wczorajszym pod wieczór.. faktycznie .. tak się stało że zalagowało i to sollidnie. Załadujemy niedługo wersję 5 serwera i zobaczymy jak to będzie chodziło. Póki co widać że proces gry lubi jak się go raz na dwie doby zrestartuje. Sam z ciekawości byłem ciekawe kiedy to się wyłoży.

No właśnie z tymi lagami to problem dziwaczny. Nie wiem czy masz łącze z INEI... jeśli tak.. to i ja powinienem mieć te lagi. A ich nie mam ! Czy to problem sieciowy ? Nie mam pojęcia... z tymi pytaniami walcie do GN :) PEwnie wcześniej to robiliście.
Cytuj:
GN jako monopolista niestety , niezbyt się przykłada do rozwiązania tego problemu , wychodząc z założenia że i tak jakaś część klanów czy innych wspólnot graczy, wykupi serwer w kraju.

Heh... a taki projekt -> maszyna GN na łączach INEA ? Bo w tej chwili jest maszyna GN na łączach xxxx. :) Ciekawe jakby to chodziło. No można zrobić jakieś takie doświadczenie. Ale to już w pełnej wersji gry. I mowa oczywiście o serwerach publicznych. Czyli free for all.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 14:31 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Mam Netię :P

Podałem powyżej wątek do forum który sam zakładałem ( Sokar44 = Pangrys)
Lagi dotyczyły graczy z różnych części polski, mieli net od innych operatorów.
Problem nie tkwił w łączach tylko jak podejrzewam, w samej konfiguracji serwera.
Czyli niezależnie jakie łącze będzie szło od maszyny (serwera) do gracza , to i tak będzie lagować.
I możesz stawać na uszach, lagi będą ...
Ale jest też możliwe że to ja się mylę a Ty masz racje ale ...

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 15:21 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 23:05
Posty: 33
Lokalizacja: Małopolska
ja mam wi-fi 11km na 5ghz ale nie ma żadnych strat na radio średnio 10-15 ms do wp.pl z tej firmy http://connected.pl/ usługodawca ok ale dalej ???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 12:17
Posty: 38
Lokalizacja: Wałcz
mam netie 4mb i na polskich serwerach nie mam zadnych lagow ani zacinek. Jeszcze raz NIE MAM LAGÓW ŚCINEK... Wszystko pięknie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2009, 17:08
Posty: 50
Cytuj:
możemy sobie pograć na krajowych pingach w grę która może stać się niezłym hiciorem.

Panowie Wasze ceny to przesada :evil:
Na dniach zamawiam serwer na 3 miesiące bc2 -32 sloty, w waszej firmie będzie to pewnie cena ~1152zł (wziąłem cenę z bf2142, bo bc2 nie macie jeszcze w ofercie w porównaniu do zagranicznych firm) na zagranicznym serwerze to koszt 400zł. Przebitka prawie 200% to jest przegięcie. :evil:
Odnośnie pingów na serwerach, to jest dobrze. Wchodząc na serwer =SWT= w Poznaniu pingi 15-20 (jestem z drugiego krańca Polski), ale lagi są niemiłosierne, wchodziłem raz, drugi, trzeci i sytuacja się powtarzała, wiec zrezygnowałem z takiej gry. Wolę mieć ping 40-60 i normalną grę.
Dodam, że posiadam łącze neo - 6mb.
Mam nadzieję, ze coś w tym temacie zadziałacie.

_________________
LAMA rekrutuje - http://www.lama.dbv.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 23:48 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2005, 07:49
Posty: 108
Lokalizacja: Poznań
Iuz napisał(a):
Cytuj:
możemy sobie pograć na krajowych pingach w grę która może stać się niezłym hiciorem.

Panowie Wasze ceny to przesada .


Panie.. my nie Gamesnet.. Czytaj proszę ze zrozumieniem !!!! Proszę.. !!!!!!! PLIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Jesuuuu :) Reprezentuję społeczność graczy G4G.pl i zajmujemy się serwerem hostowanym przez Gamesnt !!!! NIE JESTEŚMY GAMESNETEM !!!!
OMG
A teraz irytacja OFF.
Jakoś się dziwię że forum BF traktuje Pan jako board Gamesnetu.
Błąd.
Chce Pan coś od Gamesnetu niech Pan wali do nich na priva :)
Z punktu widzenia admina .. widząc jak te serwery gier potrafią zmasakrować proca wcale się nie dziwę że cena za slota może być wysoka :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 09:57 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
wiciu, dlatego zaznaczałem na samym początku że to nie wy hostujecie serwery, jak to niestety mogło wynikać z Twojej wypowiedzi a firma GamesNet.

Niestety biorąc serwer od GN , trzeba liczyć się z lagami ... I nie można tylko zrzucać winy że to beta , bo niestety w innych grach, (nie wszystkich) na serwerach od GN też strasznie laguje.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2005, 07:49
Posty: 108
Lokalizacja: Poznań
Bum.. aktualizacja w pierwszym poście.
Zmiany w CFG.
Zgłaszaliście że są lagi. Chciałbym usłyszeć wasze uwagi co do komfortu gry na serwerze oznaczonym cyferką [3].
Uwagi zgłaszajcie na forum G4G.pl -> Łatwiej to będzie zebrać do kupy. Być może uda nam się zoptymalizować działanie tych serwerów gry aby wszyscy mieli fun.
Z tego co zauważyłem PB działa z serią BF niezwykle kapryśnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 22:30 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 23:05
Posty: 33
Lokalizacja: Małopolska
na G4G.pl od 1 do 3 pingi mam średnio 15-40ms Kraków, gra się dobrze a sprawdzałem zachodnie to najlepiej grało mi się na Francja, Holandia, Anglia choć niektóre miały po ponad 100ms co do zachodnich to rekord 999ms takie miałem odczyty, co serwerów to mój usługodawca 500 osób używa płyty min dwóch procesorowej Intel I XEON E5420P i 16 GB pamięci i już myśli, o modernizacji co do grania powinno wystarczyć łącze 10214/256 z pingiem do bramy min 2-9ms


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2010, 10:35 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, 17:14
Posty: 1116
Lokalizacja: Poznań
Iuz napisał(a):
Na dniach zamawiam serwer na 3 miesiące bc2 -32 sloty, ...... cena ~1152zł (wziąłem cenę z bf2142) na zagranicznym serwerze to koszt 400zł.


32 slotowy rankowany publik (bf2, bf2142) to cena ok 160 zł (lokalizcja UK, Hollandia)

wiciu napisał(a):
Z punktu widzenia admina .. widząc jak te serwery gier potrafią zmasakrować proca wcale się nie dziwę że cena za slota może być wysoka :)


W zachodnich serwerowniach kompy działają tak samo wię praca procesora nie powinna wpływać na cenę slota, a różnica w cenie 20 zł za slot ( W-wa , Frankfurt) w polskiej firmie a 5,20 zł też we Frankfurcie tylko z firmy zachodniej to lekka przesada.

_________________
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL