Teraz jest 29 mar 2024, 03:58

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2013, 00:18 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 00:05
Posty: 6
Tak jak w temacie Battlefield po jakis 15 albo 10 min gry zaczyna sie zacinac są to krotkie sciny jakies sekundowe fps jest duzy mam z 50 40 klatek i nagle zaczyna sie ciąć gra niemam pojęcia dlaczego czasami moge pograc dluzej bez sciny raz udalo mi sie zagrac 2 rundy bez zacinania jakiekokolwiek ale potem wlaczylem Bf i znowu to samo gra scina nie da sie grac a fps dosc wysoki

Mam najnowsze stery to karty graficznej komputer byl formatowany wsumie dzis i ma zdefragmentowane dyski jest tez wyczyszczony świeża pasta na procesorze temperatury ma odpowiednie nieprzegrzewa sie

Moja specyfikacja komputera
Win 7 64bity
Grafika AMD radeon HD 6950 gigabyte 1gb ram ddr 5
Procesor Intel core 2 quad Q8300 2.50GHZ niekrecony
4 gb ram kingstone ddr 3 1600mhz
Płyta głowna Gigabyte EP43T-UD3L
Zasilacz to Modecom MC 620W carbon

Dodam ze gram w battlefielda na wysokich ustawieniach pomimo wysokiego fpsa gra przycina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, 00:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
TrollPL napisał(a):
fps jest duzy mam z 50 40 klatek

40-50FPS to tak o połowę za nisko do stwierdzenia "wysoki framerate".
TrollPL napisał(a):
Procesor Intel core 2 quad Q8300 2.50GHZ niekrecony
Zasilacz to Modecom MC 620W carbon

Oba do wymiany.
CPU jest wąskim gardłem całej platformy a zasilacz... Bomba, zegarowa.
TrollPL napisał(a):
Dodam ze gram w battlefielda na wysokich ustawieniach pomimo wysokiego fpsa gra przycina

Jeśli masz problemy ze stabilnością framerate'u na wysokich detalach to najprostszym wyjściem jest sprawdzenie czy problem występuje również na detalach ŚREDNICH, NISKICH oraz w trybie kartonowym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, 02:05 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 00:05
Posty: 6
Ten problem pojawił sie po wymianie karty miałem geforca gts 250 teraz jak w specyfikacji Radeon hd 6950 ustawilem w Bf detale i rozdzielczosc przy ktorej na starej karcie gralem bez zciny czyli niskie i gra co jakis czas przycinala niestety bez zmian .Wiem ze procesor to nie cudo techniki alle z Bf powinien sobie radzic szczegolnie ze przed zmiana karty takich scin niebylo
Czy moze byc to zasilacz nieradzący sobie z nową karto ?? niechcial bym wydac kolejnych pieniedzy na zasilacz ktory dziall by tak samo musze miec pewnosc

Dodam ze teraz w Farcry 3 na ustawieniach takich jak poprzednio na starej karcie pojawily sie jakies dziwne doczyty np gdy jade autem co jakis czas odczuwalny jest doczyt terenu male wciencie prawie niezauwazalne przed tem takiego czegos niebylo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, 09:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
TrollPL napisał(a):
Czy moze byc to zasilacz nieradzący sobie z nową karto ??

Zakładając że GTS250 ma trochę niższe TDP, tak, zasilacz sobie nie radzi, zwłaszcza że jest na czarnej liście...
Weź pan OCZ, Tagan, Corsair, Chieftec, któryś z tych przy 500W+ na pewno podoła.

TrollPL napisał(a):
Dodam ze teraz w Farcry 3 na ustawieniach takich jak poprzednio na starej karcie pojawily sie jakies dziwne doczyty np gdy jade autem co jakis czas odczuwalny jest doczyt terenu male wciencie prawie niezauwazalne przed tem takiego czegos niebylo

Bo CPU nie daje rady przesłać odpowiedniej ilości informacji w odpowiednim tempie do całej reszty podzespołów...
Sam posiadałem Q8300 i wiem jak ten procesor nie-wydajny może być.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, 20:22 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 00:05
Posty: 6
No nic spróbuje wymienić ten zasilacz jeżeli to będzie możliwe a co do procesora to nie mam za bardzo manewru ale może polecisz jakieś w dość niskiej cenie przystępne procesorki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Core2Quad Q6600 G0+Chłodzenie+OC.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2013, 21:31 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 00:05
Posty: 6
To nie wina procesora uruchomiłem kilka gier na starej karcie i problem znikł po za tym wcinanie pojawia się w grach które mają dużo mniejsze wymagania np the walking dead które powinno chodzić bez żadnych wcin i tak działa na starej karcie a na nowej co jakiś czas w scenkach bardziej dynamicznych przycina jest jakiś progam który pozwala sprawdzić zasilacz komputera ?? ponieważ nie posiadam żadnego innego zasilacza a wydaje mi się ze to wina zasilacza które nieradzi sobie z nowszą karto albo wadliwej karty co było by dość dziwne
No i jeśli kupować nowy zasilacz to jaki najlepiej ?? w przystępnej cenie ?? wolałbym kupić jakiś sprawdzony polecany przez kogoś niż jakiegoś randomowego które nie jest pewny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 05:07 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 00:05
Posty: 6
Zmierzyłem napięcia programikiem OCCT 4.3.2 nie wiem czy takie własnie maja być czy ktoś mógłby mi to powiedzieć
Oto Napiecia
Sensor Name Value MIN MAX
CPU CORE 1,23V 1,22 1,23
VIN1 1,76V 1,76 1,76
+3.3V 3,26 3,25 3,26
+5V 5,05 5,03 5,11
+12V skacze 0,7 2,75
-5V -8,58 -8,64 -8,58
+5V VCCH skacze 5,11 5,19
VBAT 3,1 3,1 3,1
VIN0 0,9 0,9 1,17

Czy takie napięcia w stanie spoczynku są odpowiednie ? Dodam że program speed fan podaje mi bardzo podobne wartości a w Evereście nie widać żadnych napięć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2013, 23:05 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 00:05
Posty: 6
Bardziej skąplikowane pytanie i już ZERO odpowiedzi czy ktokolwiek zna się chociaż trochę na temacie ???


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL