Teraz jest 19 kwi 2024, 21:59

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 maja 2013, 23:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013, 23:18
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Witam serdecznie.
Coraz częściej spotykam się z zawieszeniem się gry, co owocuje takim oto komunikatem. Ma ktoś może pomysł na rozwiązanie problemu?

"DirectX function "GetDeviceRemovedReason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "AMD Radeon HD Series", Driver 13.1 (9.012-121219a-152192C-ATI)



Nowe sterowniki 13.5 beta zostały ściągnięte i zainstalowane bez problemu, niestety nie pomogły.
Problem pojawia się czasami po godzinie, czasami po 4h. gry, więc nie potrafię znaleźć przyczyny.
Proszę o pomoc.

_________________
bellum omnia contra omnes.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2013, 10:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Jaką masz kartę graficzną?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2013, 22:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013, 23:18
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
radeon HD 6700

_________________
bellum omnia contra omnes.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 cze 2013, 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Jestem świadom że AMD ma "specjalne" karty (Nvidia pany!) i trudno się tej informacji doszukać w jakikolwiek softwarowy sposób ale dokładny model byłby mile widziany.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 cze 2013, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013, 23:18
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Card name: AMD Radeon HD 6700 Series

nie wiem co mam jeszcze podać. ;)

_________________
bellum omnia contra omnes.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 cze 2013, 16:57 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Musisz uściślić jaką masz kartę.
Na samej karcie powinieneś mieć jakieś info.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 cze 2013, 18:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013, 23:18
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Nie specjalnie Cię rozumiem, muszę przyznać. Wkleję po prostu informacje, o których wiem, plus dx-diaga. (nie wiem,czy są tam wypisane sterowniki, które mam zainstalowane,ale jest to stary dx-diag, więc obecnie mam najnowsze.Wersję beta zdaje się)

informacje na instruncji:
GV-R677OC-1GD/
GV-R677UD-1GD/
GV-R675OC-1GI


dx-diag: http://wklej.org/hash/247e00c6036/txt/

_________________
bellum omnia contra omnes.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 cze 2013, 21:39 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Czyli masz kartę Gainwarda HD6770 z 1GB ramu. Karta nie urywa d..y ale nie jest zła, spokojnie na średnich detalach daje rade.

Zobacz czy masz wszystkie poprawki, ostatnie sterowniki kiepsko reagują na brak aktualizacji Dx ...

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 cze 2013, 23:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013, 23:18
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Wszystko sprawdziłem, niestety nie pomogło.

_________________
bellum omnia contra omnes.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 cze 2013, 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013, 23:18
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Problem został rozwiązany! :)
Postaram się w miarę możliwości czytelnie rozpisać co się stało (w większości dziełem przypadku)

Na wstępie zaznaczę, że wszelkie reinstalacje, przeinstalowania orgina jak i samej gry nie przynosiły rezultatu.
Dodatkowo zmiana sterowników również. Powrót do starszych i najnowsze to wciąż ten sam problem, z jedyną różnicą opisu błędu (w miejscu wersji sterownika)
Na battlelogu ten problem ma wiele możliwości rozwiązania, niestety próby bez skutku, mało tego, przy jednej z opcji gra w ogóle się nie włączała.

W odmętach zachodniego internetu udało mi się wygrzebać post w którym ktoś zaznaczył mocno łamaną angielszczyzną ten problem i ewentualne rozwiązanie. Mianowicie dotyczyło modyfikatorów windowsa. Począwszy od bustów , skończywszy na motywach do windowsa zmieniających wygląd. Jako, że byłem posiadaczem programu upiększającego warstwę wizualną, próbowałem wyłączyć jego udział w grze za pomocą "prawy --> właściwości na ikonie battlefilda -> nie uruchamiaj z aktualnym motywem windowsa".. czy jakoś tak (skrót myślowy)) w ogóle to nie pomagało, więc porzuciłem ten tor myślenia.
Do zmiany wyglądu windowsa zainstalowałem program w wersji TRIAL o nazwie "WINDOWS BLINDS"
Przypadkowo z racji kończenia się 30dniowej wersji próbnej postanowiłem go odinstalować.
Battlefield 3 uleczony! :shock:
Bez absolutnie żadnych innych zmian przestał błąd wyskakiwać.

Piszę tego posta ku przestrodze niektórych "bezawaryjnych" i "bezproblemowo współpracujących" programów, jakoby nie miały wpływu na gry.
Jednocześnie zwiększyły się FPS do 50-60 (w ustawieniach 1680x1050 na LOW) ---> odnośnie posta wyżej sugerującego grę na średnich detalach--> daje 40-30 FPS, więc moim zdaniem troszkę za mało-choć płynnie.

Parafrazując, proszę o przeniesienie tego posta, lub całego wątku do "rozwiązanych i zamkniętych" i umieszczenie go w dziale "jak sobie spierdo** grę majstrując przy windowsie" :lol:
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za próbę pomocy.

Peronymous

_________________
bellum omnia contra omnes.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL