Teraz jest 15 cze 2024, 22:19

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 paź 2013, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
Witam.
Mam nowego kompa od 3 tygodni (składak ze sklepu) i od razu zaczął sie problem z bf3. Mianowicie Obrazek. Czytałem w internecie, znalazłem dużo obejść problemu ale żadnego prawdziwego rozwiazania. Dodam również ,że żadne z tych 'obejść' nie zadziałało na moim sprzęcie. :evil: Testowałem sprzęt benchmarkami, między innymi Heaven Benchmark i na ultra nie było żadnych problemów. Temperatury również w porządku, sterowniki do wszystkiego najnowsze, directx 11 (dxdiag bez problemów). Na windows 8 występował problem, zaaktualizowałem windowsa do wersji 8.1 z myślą, że zawiera on jakieś poprawki, które by mi pomogły, niestety bez skutku, nadal występuje ten sam błąd. Proszę o pomoc. :cry:

Specyfikacja:
OS: Windows 8.1 Home Edition x64

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4770K CPU @ 3.50GHz

Płyta główna: MSI Z87-G45 GAMING

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II (GTX760-DC2OC-2GD5)

Pamięć: Kingstone 8GB (2x4GB) HyperX XPM Beast CL9 1600 MHz

Zasilacz: Pure Power L7 630W


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 16:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Trza było jak normalny człowiek postawić bezproblemowego Win7 a nie taką abominacje jak Win8(1) która ma masę "usprawnień" dla graczy jak input lag czy właśnie takie problemy z DXem, szczególnie w BF3. Nie jesteś jedynym z takim problemem.
Diagnozować mimo wszystko trzeba... Jakie masz aplikacje w tle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 16:58 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
Jak już wspominałem dużo czytałem, sporo osób gra bez problemu na win 8 i nie narzeka. Gro osób miało ten sam problem ale obejścia, o których wspominałem im pomogły, a mnie nie za bardzo, więc tak na prawdę nie wiem w czym jest problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Postaw Win7 na osobnej partycji i sprawdź czy problem zniknie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 17:07 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
Miałem taki pomysł ale spróbowałem z wirtualną maszyną, niestety okazało się, że VMware nie wspiera directx 11/10. :? Jak będę miał więcej czasu spróbuje z osobną partycją.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Witam. Przeinstaluj stery karty graficznej wybierając "czysta instalacje" , musi pomóc. Ewentualnie przed instalacja wyczyść pozostałości po nvidii oraz przeczysc rejestr. Jeżeli na partycji systemowej masz tylko system i sterowniki zrób "odświeżanie systemu" po czym doinstaluj sterowniki.

ps nigdy nie miałem problemów z bf3 jak i bf4 na windowsie 8 (obecnie 8.1)

Ps.2 może zainstaluj wcześniejsze sterowniki ( bodajże 327) bo ja jeszcze nie instalowałem tych najnowszych. A i naprawa instalacji bf3 też nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 17:38 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
Instalując sterowniki zawsze robię czystą instalacje. Z formatem próbowałem i nic nie dał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Ok. Jeżeli stery karty są dobre to stosując metodę po nitce do klebka sprawdź poprawność wszystkich sterowników Twojego sprzętu. Pyt. Czy podkrecales karte? Czy Windows jest orginalny i aktualny? Cz problem występuje tylko w Bf3 czy też w innych grach?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
Wszystkie sterowniki ostatnio wymieniałem, jak najbardziej wszystko aktualne. Karta jest fabrycznie podkręcana, od razu powiem, że zmniejszanie taktowania nic nie dało zarówno jak podnoszenie napięcia. Windows oczywiście oryginalny i aktualny. Dokładnie ten problem występuje tylko w BF3, natomiast wczesniej mialem jeszcze problem z zamrażaniem ekranu i dźwięku w AC:Revelations ale tego pozbyłem się poprzez instalację nowego biosa płyty głownej oraz wymianę programu obsługującego moją zintegrowaną karte sieciową.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 19:07 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Odinstaluj sterowniki Nvidii, wyczyść rejestr za pomocą Eusing Free Registry Cleaner.
Usuń katalogi z Nvidią w nazwie , restart kompa i powtórna instalacja sterowników.

Podaj screen z GPU-Z. Możesz mieć też wadliwy bios na karcie ...


PS
Nie zwracaja uwagi na Mofixil, chłopak niestety, nie ma absolutnie żadnego pojęcia o czym pisze, choć dobrych chęci trudno mu odmówić.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 19:31 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
http://gpuz.techpowerup.com/13/10/27/afv.png Prosze to screen z GPU-Z. Sprawdzę zaraz sposób Sokara.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 19:49 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Mofixil napisał(a):
Przekonamy się gdy żadna z reinstalacyjnych porad nie zadziała a postawienie Win7 rozwiąże problem.
Win8 to jest średni system dla komputera stacjonarnego i jeszcze gorszy dla gracza.


To, że czegoś nie umiesz lub nie potrafisz używać nie oznacza jeszcze. że jest to złe. Kolejne twoje uwagi bez sensu poskutkują warnem i co za tym idzie banem :) Sprawdź najpierw co radzisz.

Fearless

Jakie sterowniki instalujesz ?

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 20:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Fearless napisał(a):
Wszystkie sterowniki ostatnio wymieniałem, jak najbardziej wszystko aktualne. Karta jest fabrycznie podkręcana, od razu powiem, że zmniejszanie taktowania nic nie dało zarówno jak podnoszenie napięcia. Windows oczywiście oryginalny i aktualny. Dokładnie ten problem występuje tylko w BF3, natomiast wczesniej mialem jeszcze problem z zamrażaniem ekranu i dźwięku w AC:Revelations ale tego pozbyłem się poprzez instalację nowego biosa płyty głownej oraz wymianę programu obsługującego moją zintegrowaną karte sieciową.


Kilku osoba to pomogło: odinstaluj origin, usuń pozostałości po originie z folderu program data(ukryty) przeczysc rejestr, zainstaluj origin, wskaz katalog z bf3, napraw instalacje..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2013, 16:21
Posty: 15
Sterowniki zainstalowałem najnowsze, pobrane ze strony nvidii.
Niestety Sokar, Twoja rada nie zadziałała. Tym razem gra łapała zwieche na 2-3 sekundy (cyklicznie), można powiedzieć freez obrazu i dżwieku, jakiś czas ten freez się powtarzał i potem znowu ten sam błąd. Grałem około 40 min, zawsze koło tej minuty gry błąd występował co by wskazywało na przegrzewanie się sprzętu, natomiast tak jak wspominalem, testowałem benchmarkami na ultra i wszystko było w porządku.

Spróbuje teraz rady Baloo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2013, 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
Zdarzyło mi się tak parę razy na win7 z 570gtx. Pomogła zmiana sterów bo wtedy ściągnęłem jakieś beta czy cuś. Czyli spróbuj ze starszymi sterami.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL