Teraz jest 19 mar 2024, 04:31

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2013, 17:00 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Battlefield 4 FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania.
Przed zadaniem na forum pytania, dlaczego u mnie gra nie działa, sprawdź najpierw czy Twój komputer na pewno spełnia minimalne wymagania.

Wymagania minimalne

* System: Vista Service Pack 2 32-bit (z aktualizacją KB971512)
* Procesor: 2GHZ Dual Core (Intel Core2Duo 2.4GHZ lub AMD Athlon x2 2.8GHZ)
* Pamięć: 4GB RAM
* Dysk: 30GB
* Grafika AMD: kompatybilna z DirextX 10.1 z 512MB RAM (ATI Radeon 3000, 4000, 5000 lub 6000, wydajność ATI Radeon 3870 lub lepsza)
* Grafika Nvidia: kompatybilna z DirectX 10.0 z 512MB RAM (Nvidia GeForce 8, 9, 200, 300, 400 lub 500 z wydajnością Nvidia GeForce 8800 GT lub lepszą)

Konfiguracja zalecana

* System: Windows 8 64-bit
* Procesor: Intel czterordzeniowy, AMD sześciordzeniowy
* Pamięć: 8GB RAM
* Dysk: 30GB
* Grafika: kompatybilna z DirectX 11.1 z 3GB RAM (Nvidia GeForce GTX 660 lub ATI Radeon 7870)

Powyższe wymagania dotyczą trybu Multi, tryb single można czasem odpalić na dużo gorszym sprzęcie.

Rozdział pierwszy

1. Laptopowe karty graficzne posiadają tylko część możliwości ich pełnowymiarowych pecetowych odpowiedników a co za tym idzie, może się okazać, że nie odpalimy na niej gry mimo że teoretycznie nasza karta spełnia warunki.
a)Na karcie graficznej Intel HD przy mocnym procesorze da się odpalić tryb single ale na tryb multi nie ma absolutnie szans. W żadnej rozdzielczości.
b) To że udało się Wam odpalić grę w trybie Single nie musi oznaczać że uda Wam się zagrać w Multi. Pod względem wymagań to niemal całkowicie, dwie różne gry.

2. Jeśli masz na laptopie procesor Core2Duo z serii TXXXX, PXXXX lub niskonapięciowy UXXXX, również zapomnij o odpaleniu trybu multi na laptopie. Wymagane są procki klasy i5/i7 choć ponoć znaleźli się masochiści, którzy odpalili grę na procesorach i3.

3. Battlefield 4 jest wymagającą grą i preferuje procesory o więcej niż dwóch rdzeniach. Rozsądnie jest mieć na płycie procesor co najmniej czterordzeniowy.

4. Gra wymaga systemu operacyjnego z obsługą Direct 11, czyli w grę wchodzi tylko Windows Vista z Service Pack 2, dowolna wersja Windows 7 z Service Pack 1 lub Windows 8/Windows 8.1.

Nie ma absolutnie żadnej możliwości by odpalić grę Battlefield 4 na Windows XP lub Windows Vista bez Service Pack 2.
Co za tym idzie, nie ma możliwości edycji, jak np. w BC2 ustawień by odpalić grę w trybie Dx9 czy Dx10.
5. Pamiętaj że, nie ma absolutnie żadnego sensu ustawiania jakiegokolwiek pliku związanego z Batllefield 4 w trybie zgodności inną wersją Windows niż masz zainstalowana. Gra jest zoptymalizowana pod Windows Vista SP2 i Windows 7 i ustawianie trybu zgodności z innym Windows jest objawem skrajnej głupoty i może nam tylko wygenerować mnóstwo kłopotów.

Rozdział drugi

1. Gra BF4 wymaga uruchomionej platformy ORIGIN. Wszystko o ORIGIN znajdziesz TUTAJ.
2. By uruchomić grę musimy odpalić BATTLELOGA. Logujemy się do niego jak do naszego konta EA. Z poziomu Battleloga możemy wyszukać interesujący nas serwer , wyszukać kolegę czy np. dołączyć do gry…
3. Jeśli Battlelog odpala nam się w języku angielskim, wystarczy dopisać pl na końcu adresu by Battlelog uruchomił się nam w języku polskim
4.
Kod:
 http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl


Najczęstsze pytania

Kupiłem grę ale nie mogę grać a komputer na pewno spełnia wymagania.
BF4 jest zaklasyfikowany ratingiem wiekowym PEGI 18 i jeśli wpisałeś datę urodzenia sugerującą, że nie masz skończonych 18 lat, to nie zagrasz. Jedynym ratunkiem jest kontakt ze Supportem EA.

Kontakt z supportem EA
Dział Pomocy Technicznej
Electronic Arts Polska
tel. (22) 397 44 33
http://www.polska.ea.com
pomoc_techniczna@ea.com

Można też skontaktować poprzez stronę help.ea.com

Nie mogę zainstalować gry a mam Windows XP
Nie ma absolutnie żadnej możliwości by odpalić grę Battlefield 4 na Windows XP lub Windows Vista bez Service Pack 2.

Mam zainstalowane więcej niż 4GB Ramu a system widzi tylko nieco ponad 3 GB

Masz 32 bitową wersję Windows. Jedynym rozwiązaniem jest powtórna instalacja twojego Windows lecz w wersji 64 bit używając swojego klucza z wersji 32 bit.
Jest to całkowicie legalne. Kupując nowe edycje Windows (Vista/7/8/8.1) możemy prawo do wyboru czy chcemy edycję 32 czy 64 bit. Pod warunkiem instalacji z oryginalnego nośnika.

Jak znaleźć jakiś polski serwer?
Najprościej wpisując ".pl" w wyszukiwarce serwerów, ewentualnie przeglądając listę wyników. Całkiem prawdopodobne, że któryś z polskich serwerów wyświetli się gdzieś na jej szczycie ze względu na niskie pingi. Więcej informacji o serwerach w tym dziale: viewforum.php?f=153

Kiedy i jak mogę otworzyć spadochron?
Spadochron otwiera się poprzez wciśnięcie spacji po wyskoczeniu ze śmigłowca lub w trakcie skoku z dostatecznie wysokiego wzgórza/budynku. Nie wymaga odblokowania i jest dostępny od początku gry. Pamiętajcie tylko że w odróżnieniu od innych Battlefieldów, tutaj musi minąć trochę czasu zanim spadochron się rozwinie co może być ważne jeśli wyskoczycie za nisko np. ze śmigłowca.

Skąd mogę ściągnąć patche do BF4
Wszystkie poprawki i patche są dystrybuowane tylko i wyłącznie przez ORIGIN. Nie ma innej możliwości ściągnięcia patchy. Nie zadziała też przekładanie katalogów z patchami do katalogu z grą.

Czy muszę zaktualizować grę by zagrać ?
Tak, bez zaktualizowania BF4, gra nie będzie możliwa.

Czy jest możliwa gra bez internetu ?
Tak, Battlefield 4 w trybie Single nie wymaga do odpalenia gry połączenia internetowego. Oczywiście dla trybu Multi niezbędne jest połączenie z internetem.

Czy muszę mieć ORIGIN odpalony w czasie gry ?
Tak, gra wymaga by jednak mieć odpalony ORIGIN podczas gry. Owszem są sposoby by ominąć ten wymóg lecz wtedy jesteśmy odcięci od poprawek i ewentualne wyłączenie ORIGIN może przynieść więcej problemów niż pożytku.

Zauważyłem, że niektórzy na forum posiadają w podpisie userbary/sygnatury z ich wynikami w grze. Gdzie mogę je znaleźć?
http://bf4stats.com - wpisujesz nick w grze, zaznaczasz platformę, a następnie wciskasz "Continue". Powinna ukazać się stronka z mniej lub bardziej aktualnym stopniem postępu danej postaci. Teoretycznie statystyki aktualizują się co 6 godzin. Zakładka "Signatures" zawiera przykładowe userbary i sygnatury. Button "Customize" pozwala wybrać dowolną grafikę jako tło, a "view all 16 signatures" wyświetli więcej sygnatur do wyboru.

Mam problemy z Punkbusterem, co mam zrobić
Całą procedurę masz opisaną TUTAJ
Pamiętaj , reinstalacja Windows jest kiepskim pomysłem. W sytuacji krytycznej wystarczy wyczyścić rejestry,usuwając wszystkie wpisy PB. Polecam CCleaner lub Eusing Free Registry Cleaner,powtórnie zaintaluj PB i zadbaj by wszystkie usługi zostały uruchomione. Zajmuje to dużo mniej czasu niż reinstall.

Czy można zmienić swój nick w ORIGIN ?
Tak, wystarczy odwiedzić http://www.origin.com/pl/change-id lub zmienić w programie Origin. Zakładka Origin>Konto i prywatność>Podstawowe informacje (edytuj) i możemy zmienić "nick"

Czy można zainstalować grę na kilku komputerach na jednym kluczu ?
Tak, lecz można zagrać tylko na jednym, komputerze. Niemożliwe jest uruchomienie dwóch gier na tym samym serialu.

Czy jest możliwe założenie więcej niż jednego żołnierza na jednym koncie ?
Niestety, nie. EA wprowadziło w grze BF4 nową zasadę, jedno konto - jeden żołnierz.

Jak mam zmierzyć ile mam FPS w grze ?
Podczas gry, przytrzymaj kombinacje klawiszy: Ctrl, Alt, S lub otwórz konsolę tyldą (~) i wpisz komendę
Kod:
perfoverlay.drawfps 1


Czym mogę nagrać filmik z rozgrywki.

Polecamy aplikacje zewnętrzne czyli:

Fraps
Bandicam
Xfire

Jak zmienić ustawienia gry bez jej uruchamiania
Polecamy mały program BF4 Settings Editor, który można pobrać z tej strony http://battlefield.realmware.co.uk/bf4-settings-editor/. Ciekawą opcją jest możliwość przeniesienia ustawień z BF3 do BF4. Przydaje się jak ktoś gra na strzałkach i ma wszystko pozamieniane.

* Poprawione o uwagi skypana i LuKi965.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL