Teraz jest 18 kwi 2024, 18:03

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lis 2013, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
@Mofix, rzuciłeś rękawice wiec ja podniosę..
Według Twojej opini łatwiej jest gmerac przez polowe systemu aby dostać się do np menadżera dysków bądź wpisywać komendy w wiersz poleceń niz użyć zwyczajnie prawokilku? Klasyczne menu start zajmujące skrawek ekranu jest bardziej czytelne niz pełnoekranowe modern ui w którym dowolnie możemy sobie umieścić skróty do programów/aplikacji/gier jednocześnie je pogrupować w dowolny sposób dzięki czemu mamy wszystko czytelne? Czy może łatwiej jest przeinstalować system używając płyty bądź USB niz klikniecie w refresh? To tylko takie małe przykłady. Windows 7 jest świetnym systemem a Windows 8 to taki jego brat na sterydach...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Baloo napisał(a):
Według Twojej opini łatwiej jest gmerac przez polowe systemu aby dostać się do np menadżera dysków bądź wpisywać komendy w wiersz poleceń niz użyć zwyczajnie prawokilku?

Menedżer dysków, dostęp w 5 sekund w 4 kliknięciach, tak, Win7.

Baloo napisał(a):
Klasyczne menu start zajmujące skrawek ekranu jest bardziej czytelne niz pełnoekranowe modern ui w którym dowolnie możemy sobie umieścić skróty do programów/aplikacji/gier jednocześnie je pogrupować w dowolny sposób dzięki czemu mamy wszystko czytelne?

Ktokolwiek broni mi ładnie pogrupować menu start? W takim małym okienku mogę mieć tyle grup ile Win8 by pewnie zeżarł na 3 "kartach" czy jakkolwiek oni tam określają możliwość przewinięcia jednej nadgrupy.

Baloo napisał(a):
Czy może łatwiej jest przeinstalować system używając płyty bądź USB niz klikniecie w refresh? To tylko takie małe przykłady.

Łatwiej jest nie dopuścić do stanu gdzie reinstalacja jest konieczna.
Baloo napisał(a):
Windows 7 jest świetnym systemem a Windows 8 to taki jego brat na sterydach...

Od sterydów ptaszek maleje :>

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 17:33 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
@Baloo, nie ma sensu mu tłumaczyć. W jego kręgach jest modne krytykowanie Windows 8 bo łatwiej jest hejtować niż zrozumieć. Gracze dawno przekonali się że Windows 8 nie gryzie i jest szybszy. Spójrzcie tylko na statystyki Steama.

Windows 7 jest dobrym systemem ale Windows 8.1 jest lepszy, przynajmniej w mojej opinii. Rozumiem gdy ktoś nie lubi W8, jego sprawa, nie każdemu może się podobać ale zniosę głupoty i ignorancji szerzonej przez bezrozumnych hejterów, którzy nie znając tematu i faktów, piszą bzdury i kretynizmy.

Mofixil napisał(a):
Menedżer dysków, dostęp w 5 sekund w 4 kliknięciach, tak, Win7.

A ile klików potrzebujesz w Windows 8 ?

Mofixil napisał(a):
Łatwiej jest nie dopuścić do stanu gdzie reinstalacja jest konieczna.


Użytkownikom Windows 7 to nie grozi ? Czy mam ci wyciągnąć twoje posty z "poradami" by w razie problemu przeinstalować cały system ?
Zastanów się co piszesz.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Sokar44 napisał(a):
Mofixil napisał(a):
Menedżer dysków, dostęp w 5 sekund w 4 kliknięciach, tak, Win7.

A ile klików potrzebujesz w Windows 8 ?

Najechać w magiczny róg szukajki i wklepać w najgorszym wypadku "menedżer dysków", no, chyba że z kafli, wtedy ten Meisterstueck łapie od razu z klawiry.

Aż sobie sprawdziłem, Win8.1, jednoznaczny wynik natychmiast dał dopiero przy dojściu do "disk manage", zaczął szukać tego co potrzebuje przy "disk man".


Sokar44 napisał(a):
Windows 7 jest dobrym systemem ale Windows 8.1 jest lepszy, przynajmniej w mojej opinii. Rozumiem gdy ktoś nie lubi W8, jego sprawa, nie każdemu może się podobać ale zniosę głupoty i ignorancji szerzonej przez bezrozumnych hejterów, którzy nie znając tematu i faktów, piszą bzdury i kretynizmy.

Obiektywnie Win7 i Win8 mają pewnie tyle samo zalet co wad, Win8 przegrywa bo MS wywrócił wszystko do góry nogami wrzucając masę funkcji nielogicznych, niewygodnych i bezużytecznych na desktopie, do których przyzwyczajali nas przez lata każdą poprzednią wersją systemu.
Ty, subiektywnie kochasz Win8, kochasz DICE, kochasz Battlefielda, ja subiektywnie widzę w nich same wady.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 18:09 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Przyciśnij klawisz Windows + X
Pozycja ósma od góry, ciekawe co to ?? W Windows 8.1 jeszcze prościej, wystarczy prawoklik na ikonce Windows na pasku zadań.

Jest mniej klików ?

Windows 8 nic nie przegrywa, to ty przegrywasz uświadamiając sobie jak się ośmieszasz. Pamiętaj, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Sokar44 napisał(a):
Przyciśnij klawisz Windows + X
Pozycja ósma od góry, ciekawe co to?? W Windows 8.1 jeszcze prościej, wystarczy prawoklik na ikonce Windows na pasku zadań.
Jest mniej klików?


Każdy Windows ma magiczne skróty ukryte przed zwykłym śmiertelnikiem, uwaga, fanfary, tego nie wiedziałem.

Sokar44 napisał(a):
Windows 8 nic nie przegrywa, to ty przegrywasz uświadamiając sobie jak się ośmieszasz. Pamiętaj, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.


Do końca życia pozostanę w swej błogiej ignorancji hejtując wszystko co mi się nie podoba :v

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2011, 23:41
Posty: 48
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12933054


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 18:32 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
A źródło tych rewelacji ? Bo jak na razie traktuję tą informację jakby to Mofixil napisał. Jeśli to byłaby prawda to i tak dla nas nic nie zmieni. Do czasu aż studia nie zaczną portować gier na inne OS.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 22:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Prawoklik na przycisku start (8.1) bądź w lewym dolnym rogu (8) i mamy co chcemy.. Żadnego klepania w klawe itp.. Czas operacyjny 1sek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2013, 01:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Baloo napisał(a):
Czy może łatwiej jest przeinstalować system używając płyty bądź USB niz klikniecie w refresh?
Panie, z całym szacunkiem. Ale idź pan z tym refresh w chooj, trwa to wiecznie, wywala wszystko z systemu (taki pseudoformat) zainstaluje Ci nazat wszystkie apki ale tylko te ze stora. Już wolę poustawiać wszystko w systemie, stery, programy, gry, tapety, starty, gadżety, aero i zrobić kopię zapasową acronisem, btw. bardzo polecam, 80GB systemowej paTrtycji spakował do 20GB w czasie gdy normalnie moge korzystać z kompa. Jak coś naszkrobię, a były takie jajca jak nieświadomy zainstalowałem avasta, to w ciagu pierwszego dnia obywania się z win8 bootowalny acronis lądował w DVD z 10 razy, boo ... system się już nie uruchomił. -.-
po 10 minutach przywracania obrazu mam już wszystko tak jak było, bez refreszów które trwają dłużej ...
Baloo napisał(a):
Prawoklik na przycisku start (8.1) bądź w lewym dolnym rogu (8) i mamy co chcemy.. Żadnego klepania w klawe itp.. Czas operacyjny 1sek.
+1 / like
Obrazek

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2013, 11:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie refresh, którego używałem dwukrotnie (raz z ciekawości) trwał ok 5-10 min. Wszystko było ok. Raz zrobiłem pełny po którym doinstalowalem stery a raz z zachowaniem plików ustawień ect. Dodam tylko ze używam konta lokalnego a i dysk systemowy to 128Gb ssd. Na dysku system, stery, origin, Bf3/4, wsio..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL